Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα.

Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση.Ενδιαφερομαι να παραγγειλω το κινητο απο καποιο ελληνικο σκρουτζομαγαζο και η φτηνοτερη τιμη που υπαρχει ειναι στα 425 ευρω.Καλεσα στο συγκεκριμενο μαγαζι και με ενημερωσαν οτι δεν ειναι διαθεσιμη η 32ρα εκδοση αλλα μονο η 64ρα (παρολαυτα δεν εχει κατεβει απ την σελιδα).

Υπαρχει μηπως καπου αλλου σε καποια αναλογη τιμη?Δυστυχως ουτε εγω προλαβα την προσφορα των 299 ευρω.

 

Σε σαιτ του εξωτερικου δεν εχω ψαξει αναλυτικα ακομα καθως δεν εχω ακομα προπληρωμενη καρτα και δεν γνωριζω τι ακριβως ισχυει με το θεμα της εγγυησης.Αν εχουν απαντηθει τα παραπανω σε καποια απ τις προηγουμενες σελιδες ζηταω προκαταβολικα συγνωμη.

Καλημέρα,Έχω πάρει και τις Δύο Εκδόσεις (3/32 - 4/64) Εάν σε παίρνει χρηματικά προτίμησε την δεύτερη,το τηλέφωνο πάει σφαίρα δεν Υπάρχει ίχνος λαγκ,πριν από Δύο βδομάδες το πήρα σε mocha Brown και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κι από εμένα, εγώ το πήρα χθες με κάποια ανταλλαγή, είναι στην 6 ακόμη και μου βγάζει ότι δεν έχει αναβάθμιση. Με ποιόν τρόπο μπορώ να έχω τη NOugat;
Link to comment
Share on other sites

Πως ώρες οθόνης βγάζει η συγκεκριμένη συσκευή με την 6.0 με γεμάτη μέρα ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πως ώρες οθόνης βγάζει η συγκεκριμένη συσκευή με την 6.0 με γεμάτη μέρα ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα, δεν μπορώ να υπολογίσω, 1ον γιατί τώρα το πήρα και 2ον γιατί δεν έχει τύχει να το τρέχω σερί για να το τσεκάρω. Μιλάω, βλέπω κάποια mail το ξανακλείνω κλπ. Με αυτή τη χρήση φτάνω στο 40% το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν μπορώ να υπολογίσω, 1ον γιατί τώρα το πήρα και 2ον γιατί δεν έχει τύχει να το τρέχω σερί για να το τσεκάρω. Μιλάω, βλέπω κάποια mail το ξανακλείνω κλπ. Με αυτή τη χρήση φτάνω στο 40% το βράδυ.

Καλημέρα, προφανώς και δεν μπορείς να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα γιατί είναι "φρέσκια" η συσκευή σου.

Οι παλιότεροι κάτοχοι μήπως έχουν κάποια πληροφορία πάνω στο θέμα μπαταρία ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την 6 μετά από 4 μήνες με την συσκευή και με πολύ χρήση και social media φτάνω απόγευμα στις 18:00 με 10% μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Στο mate7 ειχε ενα πληκτρο στις συντομεύσεις 4G τωρα με το mate8 δεν το βρίσκω πουθενά. Μηπως υπάρχει κάποιος τρόπος να το βάλουμε?
Link to comment
Share on other sites

Πως ώρες οθόνης βγάζει η συγκεκριμένη συσκευή με την 6.0 με γεμάτη μέρα ;

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στη μερα πιστευω 6 ωρες οθονη τις εχεις οτι και να κανεις εκτος απο παιχνιδια. εχω δει μεχρι και εννιαμιση ωρες οθονη στο δικο μου με την 180 για μια φορα και δεν τις ξαναδα ποτε βεβαια(με 2g data και wifi). τωρα με την 560 ειμαι με 6 ωρες οθονη, 31 ωρες αναμονη και 10% μπαταρια. μονιμα 3g data και bluetooth ανοιχτα. αν βλεπεις ταινιες σιγουρα θα εχεις περισσοτερο sot και με παιχνιδια λιγοτερο

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Στο mate7 ειχε ενα πληκτρο στις συντομεύσεις 4G τωρα με το mate8 δεν το βρίσκω πουθενά. Μηπως υπάρχει κάποιος τρόπος να το βάλουμε?

Στην Νουγκατ υπαρχει06f1def101206d8bc8be1d02dc1c59b8.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι εδώ και ένα μήνα με το Mate 9 ναι άψογη συσκευή σε όλα αλλά την αυτονομία του Mate 8 σε 4g δεν την έχει (με WiFi είναι ίδια η και καλύτερη) αλλά με 4g 3 ώρες sot περίπου (καμία φορά και λιγότερο) με WiFi τουλάχιστον διπλάσια(κάτω από 6 ώρες ποτέ Σινιθος και 7 βλέπω) ... Δεν τους καταλαβαίνω πως χάλασαν την άψογη αυτονομία του 8..
Link to comment
Share on other sites

Στην Νουγκατ υπαρχει06f1def101206d8bc8be1d02dc1c59b8.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω ψάξει παντου και δεν το βρίσκω πουθενά :angry::angry:

Το ελληνικό έχεις?

Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψάξει παντου και δεν το βρίσκω πουθενά :angry::angry:

Το ελληνικό έχεις?

Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

 

Και στην 6 υπηρχε και στην 7. Κατι κανεις λαθος μαλλον

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει διακόπτης 4g στην μπάρα ειδοποίησεων στο δικό μου που έχει ακόμα την 6.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τοτε υπαρχει στο κινεζικο μονο? Αλλα εγω θυμαμαι οταν ειχα την ευρωπαικη rom στην 6.0 παλι υπηρχε το κουμπακι στο notification bar...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, εχω ενα Huawei Mate 8 το οποιο κλειδωσα τον Bootloader και τωρα εχει brickarei τι μπορω να κανω? Ειναι το ΝXT-L29

 

Και ειχε την Rom NXT-L29C432B560

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την συσκευή εδώ και 3,5 μήνες και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει το λουκέτο στην καρτέλα multitasking... Είτε το ενεργοποιώ είτε το απενεργοποιώ δεν βλέπω καμία διαφορά. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; (Προς το παρόν παραμένω με την marshmallow)

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την συσκευή εδώ και 3,5 μήνες και δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς κάνει το λουκέτο στην καρτέλα multitasking... Είτε το ενεργοποιώ είτε το απενεργοποιώ δεν βλέπω καμία διαφορά. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος; (Προς το παρόν παραμένω με την marshmallow)

 

κλειδώνει την εφαρμογή για να μην κλείσει

Link to comment
Share on other sites

κλειδώνει την εφαρμογή για να μην κλείσει

 

Ευχαριστώ, το έψαξα στο Google τελικά. Όντως κλειδώνει για να μην κλείσει η εφαρμογή στην περίπτωση που πατηθεί το κουμπί που τις διαγραφεί όλες. Δεν την διατηρεί όμως σε προτεραιότητα σε σχέση με τις άλλες σε κανονική χρήση. Οπότε για μένα που δεν καθαρίζω ποτέ τις εφαρμογές στο background, τα αφήνω όλα στο σύστημα, δεν μου προσφέρει τίποτα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα unbrick αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να κλειδωσω τον Bootloader και να μην brickarei!

 

Επισης η μεθοδος Dload χρειαζεται MicroSD card?

Link to comment
Share on other sites

Επισης η μεθοδος Dload χρειαζεται MicroSD card?

 

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις το αρχείο αναβάθμισης σε κάρτα microSD. Μπορείς να το μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη της συσκευής και μετά να προχωρήσεις με την τοπική αναβάυμιση...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα unbrick αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να κλειδωσω τον Bootloader και να μην brickarei!

 

Επισης η μεθοδος Dload χρειαζεται MicroSD card?

 

Οχι δεν ειναι απαραιτητο.

Υπαρχει αναλογο θεμα στο xda οπου χρησιμοποιεις το multitool και εισαι ετοιμος.

Αλλιως χρησιμοποιεις το δευτερο rollback απο εδω.. http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και μετα περνας την Β192.Κανεις αναγκαστικα wipe data-cache και εχεις κλειδωμενο bootloader ξανα.

Προυποθεση βεβαια να εχεις unroot συσκευη και stock recovery.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι υποχρεωτικό να βάλεις το αρχείο αναβάθμισης σε κάρτα microSD. Μπορείς να το μεταφέρεις στην εσωτερική μνήμη της συσκευής και μετά να προχωρήσεις με την τοπική αναβάυμιση...

 

Σε ευχαριστω!

Οχι δεν ειναι απαραιτητο.

Υπαρχει αναλογο θεμα στο xda οπου χρησιμοποιεις το multitool και εισαι ετοιμος.

Αλλιως χρησιμοποιεις το δευτερο rollback απο εδω.. http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και μετα περνας την Β192.Κανεις αναγκαστικα wipe data-cache και εχεις κλειδωμενο bootloader ξανα.

Προυποθεση βεβαια να εχεις unroot συσκευη και stock recovery.

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, αν δεν σου ειναι μεγαλος κοπος θα μπορουσες να βοηθησεις? Εχω καρκινιασει με αυτο το κινητο δεν προκειται να ξανα πιασω Huawei ξανα στα χερια μου, θα το φτιαξω και θα το πουλησω ΑΝ φτιαχνεται..

 

Το κινητο αυτη την στιγμη ειναι με την NXT-L29C432B560 Android 7 EMUI 5, του εχω ξεκλειδωσει τον Bootloader ειχα βαλει TWRP για να κανω Root, και απο τα πολλα Errors που εβγαζε το TWRP τα παρατησα, και δεν εκανε boot στο συστημα μεχρι που του περασα απο Fastboot το Decrypted & Insecure boot.img. Αν του περασω το Boot.img της Rom brickarei, αν περασω και τα 4 Partitions μεσω Fastboot παλι brickarei..

 

Δοκιμασα καποια στιγμη να κλειδωσω τον Bootloader, και μου εβγαλε Failed στον CMD, κανω Reboot την συσκευη και ειχε κλειδωσει αλλα επισης ειχε brickarei, ο μονος τροπος για να ξεμπρικαρει ειναι να το ξεκλειδωνω να του περναω TWRP Flash την Rom και το Decrypted Boot..

 

Εχθες δανειστικα μια SDCard εβαλα το update.app μεσα στον Dload folder στην SDCard και ξεκινησα την διαδικασια και εβγαλε failed στο πρωτο δευτερολεπτο, απο εδω πηρα τα απαραιτητα για την διαδικασια. https://forum.xda-developers.com/mate-8/general/guide-how-to-downgrade-mate-8-emui-5-to-t3515202

 

Αν μπορεις στειλε μου το εργαλειο που αναφερεις εκτος κι αν εννοεις τυπου Rayglobe Italian Knife, αυτα δεν πολυ βοηθανε γιατι το κινητο δεν μπορει να μπει στα developer options για το usb debugging λογο του Decrypted Boot που εχω περασει.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα όταν κάνει βιντεοκλιση; μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ότι το Android δεν θα μπορεί να ηχογραφήσει...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος πρόβλημα όταν κάνει βιντεοκλιση; μου βγάζει συνέχεια σφάλμα ότι το Android δεν θα μπορεί να ηχογραφήσει...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από οτι κατάλαβα εχεις αυτό το πρόβλημα.

 

http://www.geekslab.it/will-not-be-able-to-record/?lang=en

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...