Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να αλλάξεις τη σειρά των capacitive keys ώστε δεξιά να μπει το beck?

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να αλλάξεις τη σειρά των capacitive keys ώστε δεξιά να μπει το beck?

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

 

Ενννοείται: Ρυθμίσεις--->Πλήκτρο Πλοήγησης και επιλέγεις τον συνδιασμό που θέλεις...

Link to comment
Share on other sites

Ενννοείται: Ρυθμίσεις--->Πλήκτρο Πλοήγησης και επιλέγεις τον συνδιασμό που θέλεις...

Δεν υπάρχει σε μένα αυτή η ρύθμιση...

b926f5bcd773fd8c1953f85240a9c6ee.jpg

396295834a316fbd45af6c0e03901778.jpg

625d4b8d3f23a3f75634a999e0401db8.jpg

 

 

Επίσης θέλω να μην έχω κωδικό εισόδου, ούτε δαχτυλικό αποτύπωμα ούτε τίποτα. Με απλό σύρσιμο. Και μου την έχει απενεργοποιημένη αυτή την επιλογή

e54271e367f80884e4e8ba5eeddcc5d1.jpg

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξεις τη σειρά των capacitive keys ώστε δεξιά να μπει το beck?

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

 

Ρυθμίσεις-έξυπνη βοήθεια-γραμμή πλοήγησης

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις-έξυπνη βοήθεια-γραμμή πλοήγησης

Αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi Note 2 μου (6/128)

Link to comment
Share on other sites

Οι C432B180 - C636B321 και C636B330.

Υπάρχει τρόπος να πάω σε κάποιες από αυτές χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader και χωρίς ροοτ?

Έχω την C432B170 και μου βγάζει διαθέσιμη την 192.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάω σε κάποιες από αυτές χωρίς να ξεκλειδώσω bootloader και χωρίς ροοτ?

Έχω την C432B170 και μου βγάζει διαθέσιμη την 192.

 

 

Φυσικά και μπορείς.Απλά και όμορφα κάνεις εγκατάσταση μέσω dload.

Όταν περάσεις την Β192 να ξέρεις πως θα σου έρθει ΟΤΑ η Β560 (nougat)

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.Απλά και όμορφα κάνεις εγκατάσταση μέσω dload.

Όταν περάσεις την Β192 να ξέρεις πως θα σου έρθει ΟΤΑ η Β560 (nougat)

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν μπορω να βρω πουθενα την C636B321 να την δοκιμασω. Στο Hicloud φενεται να μην υπαρχει.

Μηπως εχεις κανενα link να την κατεβασω?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όταν μεταφέρω μεγάλα αρχεία απο τον υπολογιστή στο Mate το συνδέω με το USB και το αφήνω χωρίς να το παρακολουθώ μέχρι να ολοκληρωθεί η μεταφορά τους. Προχθές έτυχε να το παρακολουθήσω την ώρα που του μετέφερα 5-6 GB μουσικά αρχεία και ρε παιδιά παρατήρησα ότι το έκανε εξαιρετικά γρήγορα. Πρέπει να έχει από τις πιο γρήγορες εσωτερικές μνήμες αποθήκευσης που έχω συναντήσει ποτέ σε κινητό. Και δεν έχει καν USB 3 ή Type-C. Για άλλη μια φορά λοιπόν αποδεικνύεται ότι το Mate 8 είναι εξαιρετικό στα πάντα....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν μπορω να βρω πουθενα την C636B321 να την δοκιμασω. Στο Hicloud φενεται να μην υπαρχει.

Μηπως εχεις κανενα link να την κατεβασω?

 

 

 

Δυστυχώς το λινκ στο xda δε δουλεύει.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν μπορω να βρω πουθενα την C636B321 να την δοκιμασω. Στο Hicloud φενεται να μην υπαρχει.

Μηπως εχεις κανενα link να την κατεβασω?

 

μπορείς να κατεβάσεις από το playstore το "fimware finder" και να το ψάξεις..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder&hl=el

Βέβαια λίγο που κοίταξα, δεν το βρήκα... δίνει μόνο το b330

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να κατεβάσεις από το playstore το "fimware finder" και να το ψάξεις..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.huaweifirmwarefinder&hl=el

Βέβαια λίγο που κοίταξα, δεν το βρήκα... δίνει μόνο το b330

 

Την βγάζει και την δίνει κανονικά και full και ΟΤΑ.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Την βγάζει και την δίνει κανονικά και full και ΟΤΑ.

 

Αλαζω το μοντέλο του, μου την εμφανίζει κανονικά, αλλά δεν κατεβαίνει.....

Μήπως καταλαβαίνει ποιο είναι το πραγματικό μοντέλο (432) και γιαυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αλαζω το μοντέλο του, μου την εμφανίζει κανονικά, αλλά δεν κατεβαίνει.....

Μήπως καταλαβαίνει ποιο είναι το πραγματικό μοντέλο (432) και γιαυτό?

 

Ναι οντως εχεις δικιο.:confused: Τι να πω.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος για downgrade απο Nougat? Σε L29C432

 

 

Ναι,απλα περνάς το 2ο rollback απο εδω..http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και μετα τη Rom που θες.Δυστυχως μετα θα χρειαστει wipe data-wipe cache-reboot και θα σαι Ο.Κ.

Περαιτερω οδηγιες εδω...http://www.stechguide.com/downgrade-mate-8-from-android-nougat-to-marshmallow/

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι,απλα περνάς το 2ο rollback απο εδω..http://www.carbontesla.com/2016/11/download-mate-8-official-nougat-rollback-downgrade-package/ και μετα τη Rom που θες.Δυστυχως μετα θα χρειαστει wipe data-wipe cache-reboot και θα σαι Ο.Κ.

Περαιτερω οδηγιες εδω...http://www.stechguide.com/downgrade-mate-8-from-android-nougat-to-marshmallow/

Ποιο rollback να διαλεξω απο τα 3-4 που εχει; Κανει αυτη η μεθοδος για το L29C432 ?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ποιο rollback να διαλεξω απο τα 3-4 που εχει; Κανει αυτη η μεθοδος για το L29C432 ?

 

Μου φαινεται πως δεν διαβασες το μηνυμα μου και θα σε μαλωσω.:wacko:

Το 2ο που ειναι για τη Ρωσία.

Στο δευτερο λινκ στις σημειώσεις το γραφει πως αυτα τα Rollback ειναι μονο για το NXT-L29 μοντελο και επιλεγεις το αντιστοιχο Region.:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται πως δεν διαβασες το μηνυμα μου και θα σε μαλωσω.:wacko:

Το 2ο που ειναι για τη Ρωσία.

Στο δευτερο λινκ στις σημειώσεις το γραφει πως αυτα τα Rollback ειναι μονο για το NXT-L29 μοντελο και επιλεγεις το αντιστοιχο Region.:p

Ωραια το κατεβασα το 2 αρχειο το εβαλα στον dload φακελο πατησα τα τρια κουμπια για να κάνει την εγκατάσταση αλλα η διαδικασία απετυχε.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το κατεβασα το 2 αρχειο το εβαλα στον dload φακελο πατησα τα τρια κουμπια για να κάνει την εγκατάσταση αλλα η διαδικασία απετυχε.

 

 

Το έκανες πρώτα unzip το αρχείο;

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Το έκανες πρώτα unzip το αρχείο;

Ναι το εκανα unzip. Update : ολα καλα τα καταφερα! Μαλλον το αρχειο ειχε καποιο θεμα και το ξανακατεβασα

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom να περασω τωρα που εκανα downgrade απο Nougat ? Την 320 την ξέρω και ειχα μεινει πολύ ευχαριστημενος. Να δοκιμασω την 330 ? Εχει καποια σημαντικη διαφορα απο την 320 ? Ειναι ευέλικτη η 330 στο να βαλω μετα οποια rom θελω ;
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom να περασω τωρα που εκανα downgrade απο Nougat ? Την 320 την ξέρω και ειχα μεινει πολύ ευχαριστημενος. Να δοκιμασω την 330 ? Εχει καποια σημαντικη διαφορα απο την 320 ? Ειναι ευέλικτη η 330 στο να βαλω μετα οποια rom θελω ;

 

 

Χθες είχα την C636B321 και σήμερα του πέρασα την C4322B330 για να δω πως τα πάει από διαχείριση μπαταρίας.Μέχρι στιγμής είναι αξιόλογη θα λεγα.Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω την γραμματοσειρά κάτι που γίνεται μόνο εάν περάσεις την C636B321 σε C432 region.Σε C636 region δεν δίνει πάλι αυτή την επιλογή:wacko:

Ναι δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαδικασία μπορείς να περάσεις από πάνω την Β320 ή όποια ΡΟΜ είναι σε Emui 4.1

Για να πας σε Β192 Emui 4.0 πρέπει να περάσεις το αντίστοιχο rollback πρώτα.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα την C636B321 και σήμερα του πέρασα την C4322B330 για να δω πως τα πάει από διαχείριση μπαταρίας.Μέχρι στιγμής είναι αξιόλογη θα λεγα.Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν μπορώ να αλλάξω την γραμματοσειρά κάτι που γίνεται μόνο εάν περάσεις την C636B321 σε C432 region.Σε C636 region δεν δίνει πάλι αυτή την επιλογή:wacko:

Ναι δεν έχει κάποια ιδιαίτερη διαδικασία μπορείς να περάσεις από πάνω την Β320 ή όποια ΡΟΜ είναι σε Emui 4.1

Για να πας σε Β192 Emui 4.0 πρέπει να περάσεις το αντίστοιχο rollback πρώτα.

 

Φιλε βοηθεια! Εκανα πριν οτι μου ειπες, και μετα περασα την Β320, εκανα και full reset αλλα μετα παρατηρησα οτι τα εικονιδια γιναν περιεργα και στα θεματα λειπουν τα εργοστασιακα. Επισης οποιο θεμα να εγκαταστησω τα εικονιδια ειναι τα ιδια. Επισης η οθονη κλειδωματος εχει γινει πολυ λιτη

Link to comment
Share on other sites

Φιλε βοηθεια! Εκανα πριν οτι μου ειπες, και μετα περασα την Β320, εκανα και full reset αλλα μετα παρατηρησα οτι τα εικονιδια γιναν περιεργα και στα θεματα λειπουν τα εργοστασιακα. Επισης οποιο θεμα να εγκαταστησω τα εικονιδια ειναι τα ιδια. Επισης η οθονη κλειδωματος εχει γινει πολυ λιτη

 

 

Κατέβασε το multitool από εδω...https://forum.xda-developers.com/mate-8/development/tool-srk-tool-huawei-t3369797 Και κάνεις τα εξής :

Ξεκλείδωμα bootloader

Περνάς το Twrp για Emui 4.1

Του κάνεις Root

Και μετά περνάς από την επιλογή utility (7) το data/ hw_init (12) που έχει τα stock themes.

Κάνεις reboot και είσαι έτοιμος.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...