Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πως βλέπω οτι μια συσκευή πωλείται από τρίτο πωλητή και όχι από το amazon απ' ευθείας?

Δεν πολύ ψωνιζω απο amazon, κυρίως απο ebay αγοράζω αλλά στα κινητά όπως και να το κάνουμε ειναι εγγύηση το πρώτο!

Είμαι ανάμεσα στο p9 και στο mate 8 και arvato ένεκεν θέλω να είμαι σίγουρος!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

 

 

 

Στην σελίδα του προϊόντος,αναφέρεται ότι πωλείται(Dispatched from and sold by.......)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ πλέων με την Β320 όλα καλά μικροδιαφορες με την πρώτη ματιά αύριο θα έχω πλήρη εικόνα αν όλα όντος είναι κομπλέ. Μου αρέσει πολύ η νέα κάμερα και η γρήγορη απάντηση στα μειλ μου χρειαζόταν.

Εντυπωσιακή και η διαχείριση μνήμης που αφήνει περισσότερο κενό περίπου 0,3 παραπάνω σε εμένα με τα 3 GB είναι κάτι.Φυσικά θα δείξει στην χρήση αν όντος κάνει την διαφορά και δεν είναι μόνο ένα νούμερο.

 

Τι έχω βρει ως τώρα :

 

Επανήλθαν τα εικονίδια 4g - 3g

Νέες ρυθμίσεις καμερας

Αναβαθμιση του mail app με απευθείας απάντηση

Στο mail app όταν βλέπεις σε ένα λογαριασμό την λίστα με τα mail αν σε ένα από αυτά το σπροξεις προς τα αριστερά σου βγάζει 4-5 επιλογές

Μενού για επιπλέον χρήστες

Στην εξοικονόμηση ενέργειας αλλαγή από FHD σε HD

Νέος ήχος κάμερας

Νέος ήχος όταν φτάνετε στην maximum ένταση

Νέα ρύθμιση αθόρυβο με διακόπτη όταν φτάνετε στην χαμηλότερη ένταση (δονηση)

 

Τι δεν βρήκα :

 

Mirror app

Student mode

Περιήγηση με Fingerprint (δεν ξερω πως και τι άλλα κάπως έτσι το αναφέρει στην κινεζική Β323

 

Και ένα τρικ που οι περισσότεροι θα γνωρίζουν :

Από το μενού "επιλογές για προγραμματιστες" κατεβάζουμε τα

Κλίμακα κίνησης παραθύρου, κλίμακα κίνησης μετάβασης, κλίμακα διάρκειας κινούμενη εικόνας από το 1,0 στο 0,5 και το τηλέφωνο γίνεται πιο turbo από ποτέ.... (ουσιαστικά κατεβάζουμε λίγο τις ταχύτητες των εφέ - γραφικών κατά την περιήγηση στα μενού του τηλεφώνου)

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα Και εγώ αλλά Έχω την εντύπωση ότι η κάμερα χειροτέρεψε σε λήψεις.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μετακίνηση με δακτυλικό αποτύπωμα είναι εδώ.Απλά το χαϊδεύεις προς τα κάτω ή δεξιά αριστερά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/e5e4c497b38110b4b8e665406e6cf771.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετακίνηση με δακτυλικό αποτύπωμα είναι εδώ.Απλά το χαϊδεύεις προς τα κάτω ή δεξιά αριστερά.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160530/e5e4c497b38110b4b8e665406e6cf771.jpg

 

Αυτό υπάρχει και στην B180 κανονικότατα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στην σελίδα του προϊόντος,αναφέρεται ότι πωλείται(Dispatched from and sold by.......)

Α μάλιστα! Εκεί δηλαδή πρέπει να λέει amazon και όχι κάποιον πωλητή έτσι? Κατάλαβα καλά?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Αλλά αν ψάχνεις για το 4ραμ 64gb δεν θα βρεις,κι εγώ το έψαχνα αλλά μόνο τις κινέζικες εκδόσεις έχει.Οπότε αύριο θα πάρω το 32αρι από skroutz.

 

Κάτι άλλο να ρωτήσω....φοράει από μαμά screen protector ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό υπάρχει και στην B180 κανονικότατα....

Όντος το είχε αλλά στην ουσία αυτό είναι που λένε ότι κάνει.

Ακριβώς.

Αλλά αν ψάχνεις για το 4ραμ 64gb δεν θα βρεις,κι εγώ το έψαχνα αλλά μόνο τις κινέζικες εκδόσεις έχει.Οπότε αύριο θα πάρω το 32αρι από skroutz.

 

Κάτι άλλο να ρωτήσω....φοράει από μαμά screen protector ή όχι;

Άντε με το Καλό. Ναι έχει μια ζελατίνη από το εργοστάσιο Φυσικά εγώ θεώ γυαλί για να γλιστράει και το έβγαλα .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λέω να πάω κατευθείαν στο media markt να περάσω το liquid protector, έχω διαβάσει καλά λόγια στο νήμα του s7 edge,δίνουν και 2 χρόνια εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα με την Β320 βλέπω λίγο χειρότερο σήμα στο WiFi ;

Αλλά σαν να είναι ακόμα ποιό σφαιρατο.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Αλλά αν ψάχνεις για το 4ραμ 64gb δεν θα βρεις,κι εγώ το έψαχνα αλλά μόνο τις κινέζικες εκδόσεις έχει.Οπότε αύριο θα πάρω το 32αρι από skroutz.

 

Κάτι άλλο να ρωτήσω....φοράει από μαμά screen protector ή όχι;

 

Λόγω arvato δεν θα είναι προτημότερο το Amazon? Ακούγεται ότι τα παρα-εισαγωγής - branded δεν τα καλύπτουν με εγγύηση.

Για το 3/32 πάω και εγώ αλλά δεν λέει να μείνεις και χωρίς εγγύηση!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λόγω arvato δεν θα είναι προτημότερο το Amazon? Ακούγεται ότι τα παρα-εισαγωγής - branded δεν τα καλύπτουν με εγγύηση.

Για το 3/32 πάω και εγώ αλλά δεν λέει να μείνεις και χωρίς εγγύηση!

Δεν θσ είναι branded το από εδώ οπότε θα καλύπτεται.

Εγώ από αmazon εψαχνα μόνο το 4|64.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θσ είναι branded το από εδώ οπότε θα καλύπτεται.

Εγώ από αmazon εψαχνα μόνο το 4|64.

 

Πάντως λίγο που το έψαξα, δεν βρήκα και εγώ από Αmazon καθεαυτό. Δύο μόνον, ήταν πανάκριβα και δεν τα έστελναν και Ελλάδα. Όλα τα υπόλοιπα ήταν από διάφορους πωλητές που όπως λέτε δεν τους καλύπτει το Amazon.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Λέω να πάω κατευθείαν στο media markt να περάσω το liquid protector, έχω διαβάσει καλά λόγια στο νήμα του s7 edge,δίνουν και 2 χρόνια εγγύηση.

Δεν προστατεύει όμως από θραύση να ξέρεις και αυτό το κινητό έχει οθόνη με μεγάλη επιφάνεια και είναι επικίνδυνο να το αφήσεις έτσι απροστατευτο
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την L29C432B320; Επέστρεψε η επιλογή για να βλέπεις την κίνηση του δικτύου; Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Δεν προστατεύει όμως από θραύση να ξέρεις και αυτό το κινητό έχει οθόνη με μεγάλη επιφάνεια και είναι επικίνδυνο να το αφήσεις έτσι απροστατευτο

 

Αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα.

Θα περάσω αύριο με το τηλέφωνο γιατί μόλις το πήρα,να δω τι ακριβώς προσφέρουν.Αλλιώς μετά ultimate shield ή όποιο άλλο ποιοτικό tempered.

Μου πρότειναν και από το μαγαζί που το πήρα,ασφάλεια για 1 έτος στα 30€ για κλοπή ,θραύση και πυρκαγιά,αλλά δεν πολύ ψήθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν είχα περάσει την Β320 δεν θα την περνούσα και θα έμενα με την B180. Το βίντεο Και η φωτο έχει κόκκο. Στα 60 fps όντως διορθώθηκε το βίντεο
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα! Θελω να κανω δυο ερωτησεις αν μπορειτε να μου απαντησετε. Πρωτον τι τιμη sar ευρωπαϊκή εχει σε κεφαλι και σωμα, γιατι βρισκω μονο αμερικης και δεύτερον αν στο multitasking - split screen, οπως λεγεται η εφαρμογη, υποστηριζονται οι γνωστες μεγαλες εφαρμογες, πχ youtube, viber, browser, facebook, whats app, klp. . Ελπίζω να γινα κατανοητος, εννοω την ταυτοχρονη χρηση 2 εφαρμογων. Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν είχα περάσει την Β320 δεν θα την περνούσα και θα έμενα με την B180. Το βίντεο Και η φωτο έχει κόκκο. Στα 60 fps όντως διορθώθηκε το βίντεο

 

Τι εννοείς όταν λες κοκκο?

Εγώ πάλι θεωρώ ότι είναι στα επίπεδα της Β180 (η μπροστά σίγουρα είναι) Αν και με την πίσω Δεν είδα διάφορες σε φώτο που είχα τραβήξει πριν και μετά (σχεδόν το ίδιο σημείο στο γραφείο μου με τον ίδιο φωτισμό) Αλλά ας μας πουν και οι υπόλοιποι την γνώμη τους...

 

Τό wifi που αναφέρθηκε μου φαίνεται και εμένα πιο ευαίσθητο (ανεβωκατεβαινει πιο εύκολα) αλλά στην χρήση μου μοιάζει ίδιο....

Άλλη μια αλλαγή που βρήκα είναι ότι πλέον υπάρχουν ρυθμίσεις στο μενού του Link + αν και δεν έχω ιδέα τι κάνει αυτό.... Οπότε ας το τσεκάρει κάποιος και αν ξέρει να μας πει...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρήγγειλα από τon κωτσόβολο στα 563 ευρώ, με βόλευαν οι άτοκες δόσεις. Για tempered glass βλέπω ότι η nillkin έχει 3 μοντέλα, το κλασσικό, το amazing H+ pro και το καινούργιο pe (υποτίθεται προστατεύει τα μάτια). Έχει δοκιμάσει κανείς το τελευταίο?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό η αλήθεια είναι πως δεν το γνώριζα.

Θα περάσω αύριο με το τηλέφωνο γιατί μόλις το πήρα,να δω τι ακριβώς προσφέρουν.Αλλιώς μετά ultimate shield ή όποιο άλλο ποιοτικό tempered.

Μου πρότειναν και από το μαγαζί που το πήρα,ασφάλεια για 1 έτος στα 30€ για κλοπή ,θραύση και πυρκαγιά,αλλά δεν πολύ ψήθηκα.

Ναι κι εγώ ξεκίνησα να πάω να βάλω σε κάποια απ'τα τηλέφωνα που έχω στα οποία το tempered glass δεν κάθεται καλά και μου σπάει τα νεύρα και μόλις βλέπει ο υπάλληλος που κάνει την εφαρμογή του υλικού εκεί στο υποκατάστημα του Αμαρουσίου μου λέει αυτό το γυαλάκι που έχετε μου λέει στα κινητά αυτά είναι καλύτερο, αυτό το υλικό δεν προφυλάσσει από σπάσιμο οθόνης, οπότε έβαλα μόνο στο 930 που έχει αυτήν την περίεργη καμπυλότητα στα πλάγια της οθόνης και τέλος, τα άλλα τα άφησα, δεν άξιζε τον κόπο να διακινδυνεύσω και εκτός αυτού κοστίζει και ένα 15 άρι
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγώ ξεκίνησα να πάω να βάλω σε κάποια απ'τα τηλέφωνα που έχω στα οποία το tempered glass δεν κάθεται καλά και μου σπάει τα νεύρα και μόλις βλέπει ο υπάλληλος που κάνει την εφαρμογή του υλικού εκεί στο υποκατάστημα του Αμαρουσίου μου λέει αυτό το γυαλάκι που έχετε μου λέει στα κινητά αυτά είναι καλύτερο, αυτό το υλικό δεν προφυλάσσει από σπάσιμο οθόνης, οπότε έβαλα μόνο στο 930 που έχει αυτήν την περίεργη καμπυλότητα στα πλάγια της οθόνης και τέλος, τα άλλα τα άφησα, δεν άξιζε τον κόπο να διακινδυνεύσω και εκτός αυτού κοστίζει και ένα 15 άρι

Οκ ευχαριστώ!

Με γλίτωσες κι από τον κόπο γιατί στου Αμαρουσίου θα πήγαινα κι εγώ.Οπότε αφήνω προς το παρόν το μαμά και πάμε σε αναζήτηση tempered.Θα κοιτάξω και στο xda τι προτείνουν,τώρα πάω να το στήσω :dance:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ!

Με γλίτωσες κι από τον κόπο γιατί στου Αμαρουσίου θα πήγαινα κι εγώ.Οπότε αφήνω προς το παρόν το μαμά και πάμε σε αναζήτηση tempered.Θα κοιτάξω και στο xda τι προτείνουν,τώρα πάω να το στήσω :dance:

 

Nillkin και τελειωσες...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...