Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ βλέπεις διάφορες τιμές και συγκρίνεις.

http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-huawei-mate-8

 

Οι τιμες αυτες ειναι χωρις custom duties & vat.....

Το πιο πιθανο ειναι να πιαστει το κινητό στο δοκανο του τελωνείου.....και αντε τρεχα μετά....να το παρεις. Σιγουρα θα βγει ακριβοτερο. Ασε τον ψυχοφθορο χρονο αναμονής....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω τρελαθεί να περιμένω να έρθει σε κανένα σκρουτσομαγαζο το 4/64 σε καφέ χρώμα να πάω να ρωτήσω τι παίζει με εγγύηση και να το πάρω.

Πολύ δεν έχει αργήσει;

 

Τι να παιζει? Αν ειναι το ιδιο μοντελο με αυτο που θα ερθει Ελλαδα θα καλυπτεται. Βεβαια το η λεξεις καλυπτεται και Αρβατο συνηθως δεν πανε μαζι... Αν ειναι ας πουμε αλλο L29 (πχ μεσης ανατολης) προφανως οχι. Σκρουτζομαγαζο δεν νομιζω να φερει το AL10 που ειναι απο Κινα που σιγουρα δεν καλυπτεται εδω.

 

Οσον αφορα το τελωνειο αναλογα απο που το παιρνεις και τι συνεννοηση εχεις κανει. Εχω παρει αρκετα κινητα απο Κινα για μενα και φιλους απο τον Σεπτεμβρη και σε κανενα δεν βγηκε τελωνειο...

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες αυτες ειναι χωρις custom duties & vat.....

Το πιο πιθανο ειναι να πιαστει το κινητό στο δοκανο του τελωνείου.....και αντε τρεχα μετά....να το παρεις. Σιγουρα θα βγει ακριβοτερο. Ασε τον ψυχοφθορο χρονο αναμονής....

Αν το πάρεις με ταχυδρομείο και όχι με Courier σε 15 έως 20 μέρες το έχεις χωρίς τελωνεία.

Από δεν τα Ευρωπαϊκά Amazon είναι πολύ καλές τιμές και έρχονται με Courier σε 3 έως 4 ημέρες .

Περίπου 100€ περισσότερα στα Amazon από την Κίνα. 569€ από το γαλλικό Amazon.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Μια πιο εξειδικευμένη ερώτηση. Η αναλογική έξοδος ήχου είναι "δυνατή"; Μπορείτε να συγκρίνετε με άλλα μοντέλα;

Το Ρ9 (ναι ναι μη με φάτε, είπαμε δουλεύω απέναντι από τη Huawei :p ) μου είπανε ότι έχει συγκριτικά ΠΟΛΥ δυνατό ήχο από την αναλογική θύρα. Θα ήθελα να δω αν είναι θέμα πλακέτας. Το G7/G8 ενώ βγάζουν πολύ καλή ποιότητα ήχου η ένταση είναι απλά καλή ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι να παιζει? Αν ειναι το ιδιο μοντελο με αυτο που θα ερθει Ελλαδα θα καλυπτεται. Βεβαια το η λεξεις καλυπτεται και Αρβατο συνηθως δεν πανε μαζι... Αν ειναι ας πουμε αλλο L29 (πχ μεσης ανατολης) προφανως οχι. Σκρουτζομαγαζο δεν νομιζω να φερει το AL10 που ειναι απο Κινα που σιγουρα δεν καλυπτεται εδω.

 

Οσον αφορα το τελωνειο αναλογα απο που το παιρνεις και τι συνεννοηση εχεις κανει. Εχω παρει αρκετα κινητα απο Κινα για μενα και φιλους απο τον Σεπτεμβρη και σε κανενα δεν βγηκε τελωνειο...

Αν πάρω ευρωπαϊκό μοντέλο από αμαζον Αγγλίας πχ το 4/64 και χρειαστώ εγγύηση θα μπορώ να το στείλω κάπου εξωτερικό; η δεν θα με συμφέρει;

 

Έχει κάποια διαφορά και το προτιμήσω ανάμεσα από Κίνα και αμαζον;

Σορυ για τις ίσως χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω πάρει ποτέ από έξω και έχω ενδοιασμούς

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω ευρωπαϊκό μοντέλο από αμαζον Αγγλίας πχ το 4/64 και χρειαστώ εγγύηση θα μπορώ να το στείλω κάπου εξωτερικό; η δεν θα με συμφέρει;

 

Έχει κάποια διαφορά και το προτιμήσω ανάμεσα από Κίνα και αμαζον;

Σορυ για τις ίσως χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω πάρει ποτέ από έξω και έχω ενδοιασμούς

 

Έχω πάρει πάρα πολλά τηλέφωνα κανένα δεν μου έχει χαλάσει, με εγγύηση αντιπροσωπίας μόνο δυο θυμάμαι να έχω αγοράσει. Ένα Samsung και ένα iPhone, όλα τα αλλά είναι από σκρουτζομαγαζα ή από Κίνα. Και όταν έσπασε η οθόνη του iPhone το έφτιαξα σε ανεξάρτητο μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω ευρωπαϊκό μοντέλο από αμαζον Αγγλίας πχ το 4/64 και χρειαστώ εγγύηση θα μπορώ να το στείλω κάπου εξωτερικό; η δεν θα με συμφέρει;

 

Έχει κάποια διαφορά και το προτιμήσω ανάμεσα από Κίνα και αμαζον;

Σορυ για τις ίσως χαζές ερωτήσεις αλλά δεν έχω πάρει ποτέ από έξω και έχω ενδοιασμούς

 

Κοιταξα το αμαζον και το 90% των mate 8 που εχει ειναι το κινεζικο μοντελο. Αρα δεν εχεις ετσι κ αλλιως ευρωπαικη εγγυηση. Η περιμενεις η παιρνεις απο Κινα μερια η ψαχνεις αλλο ευρωπαικο καταστημα που να πουλαει το l29...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, απο που μπορώ να κατεβάσω το τελευταίο firmware για το NXT-L29 ?

 

εαν το κάνω με την παρακάτω διαδικασία OTA updates θα παίρνει?

"Βάζεις το Update.app στο φάκελο dload στην SD και μετά πατάς * # * # 2846579 # * # * και από το μενού πας στο Software Update."

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ τι να προτιμήσω ανεξάρτητα από την τιμή κινέζικο η ευρωπαϊκό τι διαφορές έχουν ;

Μιλάω πάντα για το 4/64 σε καφέ χρώμα.

Το sar είναι ίδιο και στα δύο δεν βρίσκω πόσο είναι το sar και μιλάω πολύ στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι ψαγμενος με φλασαρισματα και ξεκλειδωματα θα προτεινα το ευρωπαικο. Οσον αφορα το σαρ δεν ειμαι σιγουρος. Σιγα μη μιλαω με το θηριο αυτο στο αυτι. Headset only...

Οσον αφορα το τελευταιο λογισμικο του l29 ειναι το Β162. Xda στο general σε ενα thread που εχει ολα τα ΟΤΑ θα το βρείτε

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της αντιπροσωπείας σχετικά με την κυκλοφορία στην Ελληνική αγορά, επίσημα πάντα

 

 

"Αγαπητέ κύριε,

 

σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας με την Huawei.

 

Το Huawei Mate 8 θα κυκλοφορήσει σύντομα στη χώρα μας. Το αρχικό πλάνο ήταν για το τέλος του μήνα και έχει υπάρχει μία μικρή καθυστέρηση.

 

Μη ξεχνάτε και την ανοιχτή γραμμή επικοινωνίας της Huawei +302111988000

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη διευκρίνιση.

"

 

 

Καλό Απρίλη το βλέπω.Κρίμα γιατί τον τελευταίο καιρό το σκέφτομαι σαν τρελός. Ούτε γυναίκα να ήταν.

 

Επιπλέον, κάποιος ρώτησε στο facebook, σε ποιά χρώματα θα έρθει και του απάντησαν μόνο σε γκρι.Ισχύει κάτι τέτοιο?Γνωρίζει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εισαι ψαγμενος με φλασαρισματα και ξεκλειδωματα θα προτεινα το ευρωπαικο. Οσον αφορα το σαρ δεν ειμαι σιγουρος. Σιγα μη μιλαω με το θηριο αυτο στο αυτι. Headset only...

Οσον αφορα το τελευταιο λογισμικο του l29 ειναι το Β162. Xda στο general σε ενα thread που εχει ολα τα ΟΤΑ θα το βρείτε

Αν και στην αρχή όπως πάντα δεν τα ρουταρω μετά από 2 με 3 ολόκληρες μέρες δεν αντέχω και βουρ στο ψητό.

 

Με το ευρωπαϊκό δεν έχει φλασαρισματα δλδ; αυτό αλλάζει πολλά που μου λες

Link to comment
Share on other sites

Αν και στην αρχή όπως πάντα δεν τα ρουταρω μετά από 2 με 3 ολόκληρες μέρες δεν αντέχω και βουρ στο ψητό.

 

Με το ευρωπαϊκό δεν έχει φλασαρισματα δλδ; αυτό αλλάζει πολλά που μου λες

 

Οχι δεν ειπα αυτο αλλα με το ευρωπαικο αν δεν εισαι πολυ του ψαξιματος δεν χρειαζεται τιποτα αλλο. Απλα τα ΟΤΑ. Το κινεζικο εχει πολλα καλα (πιο πολλα πραγματα στο hivoice και γρηγοροτερα updates) αλλα ειναι λιγο σπαστικο το θεμα με τα δικαιωματα των εφαρμογων και οτι πρεπει να το στησεις εσυ με τα google services για να δουλευει σωστα. Οπως και το οτι καποιες εφαρμογες οπως η μουσικη εχει ακομα κινεζικα οτι γλωσσα και να βαλεις το μενου. Γιαυτο και αλλαξα την κινεζικη ρομ εγω και εβαλα την international. Οτι μπορεις να κανεις με το κινεζικο τα ιδια μπορεις να κανεις και με το αλλο. Ιδιο κινητο ειναι. Το software αλλαζει μονο.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ θα πάω για το ευρωπαϊκό αναμένω σκρουτσομαγαζο να το φέρει γιατί δεν ξέρω από που αλλού μπορώ να το αγοράσω.

Αλήθεια γίνετε από αμαζον να πάρω το ευρωπαϊκό και να το έχω σε 4-5 μέρες μπορεί κάποιος να με καθοδήγησει με κανένα λινκ και αν πρέπει να προσέξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ θα πάω για το ευρωπαϊκό αναμένω σκρουτσομαγαζο να το φέρει γιατί δεν ξέρω από που αλλού μπορώ να το αγοράσω.

Αλήθεια γίνετε από αμαζον να πάρω το ευρωπαϊκό και να το έχω σε 4-5 μέρες μπορεί κάποιος να με καθοδήγησει με κανένα λινκ και αν πρέπει να προσέξω κάτι;

 

Καποιος ειχε αναφερει οτι το ειχε παρει απο ενα καταστημα στην Καλλιθεα αλλα σε πολυ ακριβη τιμη. Αν δεν κανω λαθος το ειχε 700 ευρω το 32αρι ενω τοσο εχει το 128αρι απο Κινα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα η huawei εχει κινεζικη και ιντερνασιοναλ ρομ οπως η μειζου και η σιαομι τηλεφωνα τα οποια εχω....επειδη με ενδιαφερει το τηλεφωνο να ρωτησω με ποια ρομ εχει καλυτερη μπαταρια?..υπαρχουν και dev roms η μονο stable?στην ιντερνασιοναλ υπαρχει η εφαρμογη themes και αν ναι παιζουν ολα η υπαρχουν μονο themes με αγγλικους χαρακτηρες?
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα η huawei εχει κινεζικη και ιντερνασιοναλ ρομ οπως η μειζου και η σιαομι τηλεφωνα τα οποια εχω....επειδη με ενδιαφερει το τηλεφωνο να ρωτησω με ποια ρομ εχει καλυτερη μπαταρια?..υπαρχουν και dev roms η μονο stable?στην ιντερνασιοναλ υπαρχει η εφαρμογη themes και αν ναι παιζουν ολα η υπαρχουν μονο themes με αγγλικους χαρακτηρες?

 

Μεχρι τωρα μονο stable roms (οι οποιες και οι 2 εχουν ολες τις γλωσσες μεσα οχι οπως τα xiaomi) υπαρχουν εκτος απο 1-2 custom που εχουν φτιαξει παληκαρια απο το xda. Η μια ειναι stock marshmallow σαν το 6P και η αλλη ειναι custom rom απλα βασισμενη στην stable rom του κινητου. Απο την 160 εκδοση και μετα νομιζω ειτε στην κινεζικη ειτε στην international ειναι καλη η μπαταρια αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι προηγειται καποια της αλλης. Τα themes παιζουν σε ολες τις ρομ. Εχουν ποσταριστει καμμια 185αρα νομιζω συνολο. Εγω βεβαια εψαχνα miui based theme αλλα δυστυχως δεν παιζει με τον στοκ launcher του κινητου που παραδοξως μου αρεσε. Με nova κτλ εννοειται παιζουν αυτα.

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Θα σκασω...εβαλα μια επιλογή με κουνημα του κινητου να αλλαζει θεμα-φοντο το κινητο και δεν θυμαμαι πως το εκανα και τωρα θελω να το απενεργοποιησω. Μήπως ξέρει κανείς ;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Θα σκασω...εβαλα μια επιλογή με κουνημα του κινητου να αλλαζει θεμα-φοντο το κινητο και δεν θυμαμαι πως το εκανα και τωρα θελω να το απενεργοποιησω. Μήπως ξέρει κανείς ;

 

Yep...Κανεις zoom out στην homescreen και πατας περισσοτερες ρυθμισεις. Εκει ειναι.

 

BTW για οσους ρωταγαν πριν για αγορα απο αμαζον νομιζω βρηκα ευρωπαικο. Απλα θα το εχουν αρχες Μαρτιου :

http://www.amazon.de/Huawei-Mate-Smartphone-Touchscreen-Android/dp/B0199TFWSM/ref=sr_1_1?s=telephone&ie=UTF8&qid=1456440917&sr=1-1&keywords=huawei+mate+8

Edited by icy20
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα μονο stable roms (οι οποιες και οι 2 εχουν ολες τις γλωσσες μεσα οχι οπως τα xiaomi) υπαρχουν εκτος απο 1-2 custom που εχουν φτιαξει παληκαρια απο το xda. Η μια ειναι stock marshmallow σαν το 6P και η αλλη ειναι custom rom απλα βασισμενη στην stable rom του κινητου. Απο την 160 εκδοση και μετα νομιζω ειτε στην κινεζικη ειτε στην international ειναι καλη η μπαταρια αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι προηγειται καποια της αλλης. Τα themes παιζουν σε ολες τις ρομ. Εχουν ποσταριστει καμμια 185αρα νομιζω συνολο. Εγω βεβαια εψαχνα miui based theme αλλα δυστυχως δεν παιζει με τον στοκ launcher του κινητου που παραδοξως μου αρεσε. Με nova κτλ εννοειται παιζουν αυτα.

 

ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Yep...Κανεις zoom out στην homescreen και πατας περισσοτερες ρυθμισεις. Εκει ειναι.

 

BTW για οσους ρωταγαν πριν για αγορα απο αμαζον νομιζω βρηκα ευρωπαικο. Απλα θα το εχουν αρχες Μαρτιου :

http://www.amazon.de/Huawei-Mate-Smartphone-Touchscreen-Android/dp/B0199TFWSM/ref=sr_1_1?s=telephone&ie=UTF8&qid=1456440917&sr=1-1&keywords=huawei+mate+8

Οχι δεν ειναι εκει.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι εκει.

 

Α τοτε εννοεις την αλλη επιλογη: ρυθμισεις-προβολη-ταπετσαρια και εκει εισαι...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Α τοτε εννοεις την αλλη επιλογη: ρυθμισεις-προβολη-ταπετσαρια και εκει εισαι...

 

Α γεια σου ρε φιλε. Μιλάμε πόση ώρα το έψαχνα και ήταν μπροστά στα μάτια μου. Ευχαριστώ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μια πιο εξειδικευμένη ερώτηση. Η αναλογική έξοδος ήχου είναι "δυνατή"; Μπορείτε να συγκρίνετε με άλλα μοντέλα;

Το Ρ9 (ναι ναι μη με φάτε, είπαμε δουλεύω απέναντι από τη Huawei :p ) μου είπανε ότι έχει συγκριτικά ΠΟΛΥ δυνατό ήχο από την αναλογική θύρα. Θα ήθελα να δω αν είναι θέμα πλακέτας. Το G7/G8 ενώ βγάζουν πολύ καλή ποιότητα ήχου η ένταση είναι απλά καλή ;)

Κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει το κινητό του σε ηχεία?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει το κινητό του σε ηχεία?

 

Καλημέρα,

 

Σε ηχεία δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αυτό που μπορώ να σου πω με σιγουριά, με ακουστικά πυροβολάει..καμία σχέση με mate 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...