Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ ένας τύπος απο το xda κατάφερε να φλασάρει την international version του firmware στο κινέζικο μοντέλο... και το γύρισε πάλι σε κινέζικο!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στον δρόμο ειναι από χθες το χρυσό 4g-64gb rom Ant-10....Από amazon.de το.πήρα τελικά 674€ με MasterCard prepaid Πειραιώς και πέρασε νεράκι όπως και θήκες tempered glass κτλ....εύχομαι Μόνο να έχει και την window flip case Μέσα γιατί θα τους φάω.....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα στον δρόμο ειναι από χθες το χρυσό 4g-64gb rom Ant-10....Από amazon.de το.πήρα τελικά 674€ με MasterCard prepaid Πειραιώς και πέρασε νεράκι όπως και θήκες tempered glass κτλ....εύχομαι Μόνο να έχει και την window flip case Μέσα γιατί θα τους φάω.....

 

http://www.amazon.de/HUAWEI-MATE-64GB-OCTACORE-GOLDEN/dp/B019E4RLRW/ref=sr_1_9?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1453137136&sr=1-9&keywords=huawei+mate+8

 

καλοριζικο φιλε. αυτο πηρες?

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, το 3/32 μόνον ασημένιο βγαίνει? Το έχει δει κανείς σε αλλο χρώμα? Ιδανικά χρυσό?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι ακριβώς και από αυτό το κατάστημα......γιατί έκανα καμία πατάτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν παει το 4/64 non gold κοντα στα 550-600 το πηρα... Η μαλλον ΟΤΑΝ!!!

 

Περίμενε να παραλάβω και αν δεν με κάλυψή περισσότερο από το LG G4 dual SIM που έχω θα στο δώσω εγώ.....χιχιχιχι

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς και από αυτό το κατάστημα......γιατί έκανα καμία πατάτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Περίμενε να παραλάβω και αν δεν με κάλυψή περισσότερο από το LG G4 dual SIM που έχω θα στο δώσω εγώ.....χιχιχιχι

 

Το θεμα ειναι οτι το gold εγω ουτε να το βλεπω δεν θελω... Γιαυτο εγραψα πανω non gold. Οποιοδηποτε αλλο χρωμα θα το επαιρνα. Το gold ποτε... Αλλα πες εντυπωσεις οπως και να εχει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς και από αυτό το κατάστημα......γιατί έκανα καμία πατάτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ι

 

οχι απλα ρωτησα. απλα μου φαινεται πανακριβο ρε ****το ακομα.θα μου πεις δεν εχει κυκλοφορησει καν...στην ευρωπη.

αυτο ειναι ευρωπαικο η κινεζικο μοντελο?

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε πριν από λίγο ή συσκευή. Ποιότητα κατασκευής premium, στιβαρό χωρίς τριξιματα και άλλες κινέζικες σαχλες που ακούω ή μάλλον διαβάζω κατά καιρους εδώ μέσα.

 

Είχε στημένο playstore (μάλλον το άνοιξε ο κινέζος και το εστησε!) και έτοιμο να κατεβάσει τη νέα OTA που βγήκε την περασμένη εβδομάδα.

 

Έβαλα τις 2 κάρτες μου (μια UK και μια Ελληνική) και παίζουν θαυμάσια!

 

Τώρα του να πω ότι πάει σφαίρα είναι μάλλον δεδομένο. Πολύ όμορφο το μενού (έχω και το honor 7 και δείχνει πολύ ίδιο αν και αυτό έχει emui 4.0 ενω το honor ακόμα με 3.1).

Το έχω βαλει να φορτίζει και θα επανελθω αργότερα.

 

Απλά για μερικούς γράφω ότι παροπλίστηκε το Ν6P μου για το mate 8... Τα υπόλοιπα στη πορεία!https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160118/6c2163ec259ec4763bfe74d7218b4798.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε!

Μου τρέχουν τα σάλια! :p

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την πορεια που λες περιμενουμε......
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το χρυσο ειναι οσο χρυσο φαινεται στις φωτο? Γιατι εγω ειμαι λιγο ομοφοβικος :P Θελω αντριλα...

 

ΥΓ Ρωταω γιατι το redmi note 3 φερνει λιγο προς το χαλκινο δεν ειναι εντελως κιτρινιλα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

@Geovass και κανένα βίντεο αν μπορείς να ανεβάσει δεν θα σου πούμε όχι αλήθεια... θα περιμένω να δω αν παρέλαβε το παλικάρι που το πήρε από amazon και θα προχωρήσω και εγώ
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου, να το χαρεις οσο πιο πολυ γινεται..Φυσικα περιμενουμε εντυπωσεις αλλα και φωτο και οτι αλλο εχεις ευχαριστηση.

Δεν πειραζει για το nexus 6p (αδερφακια ειναι απο την ιδια εταιρεια) ας κανει λιγο στην ακρη..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το χρυσο ειναι οσο χρυσο φαινεται στις φωτο? Γιατι εγω ειμαι λιγο ομοφοβικος :P Θελω αντριλα...

 

ΥΓ Ρωταω γιατι το redmi note 3 φερνει λιγο προς το χαλκινο δεν ειναι εντελως κιτρινιλα...

 

 

Το έχω δει από κοντά και το χρυσό δείχνει πολύ premium και με ωραίο brushing εκεί που πρέπει παρτο άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Το χρυσό είναι πολύ όμορφο. Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω συσκευή σε χρυσό, αλλά αξίζει τον κόπο.

 

Το πέθανα χθες το βράδυ, κατεβάζοντας Apps απο το Store, μεταφέροντας μουσική ΟΤΑ απο το MAC (20GB Τραγούδια), παίζοντας με τις ρυθμίσεις, browsing Chrome (by the way η οθόνη είναι απόλαυση!), whatsapp, FB κλπ.... Δεν κόμπιαζε πουθενά (σαφώς πιο γρήγορο απο το Ν6P μου) και προχωρούσε αβίαστα σε ότι του ζητούσα. Δεν ένοιωσα ουτε στιγμή τον επεξεργαστή να ζεσταίνεται... Απλά δεν μασάει!

Η μπαταρία φαίνεται βράχος, αλλά θα πρέπει να το δουλέψω μια φουλ μέρα για να ξέρω πιο πολλά.

Η κάμερα πάει αρκετά γρήγορα, αλλά ακόμα θέλω χρόνο για να την δοκιμάσω.

 

Το μόνο περίεργο που είδα αφορά το Location Services το οποίο δεν δουλεύει με 4G/WiFi αλλά μόνο με GPS. Ελπίζω σε κάποιο fix σύντομα αν και δεν με πολυνοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις χρόνο και έχεις δουλέψει αρκετά την συσκευή γράψε μας αν δεν σου κάνει κόπος δύο λόγια για κάμερα, μπαταρία, οθόνη και ως κάτοχος και του 6p, επειδή είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 που υπερτερεί το καθένα. Καλοδούλευτο :food:
Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Mate 8 υπερέχει του N6P στα παρακάτω;

 

Επεξεργαστή

Μνήμη

Διπλή Sim/SD Card

Μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο σχεδόν μέγεθος

Μπαταρία

 

Άμα αυτά σε καλύπτουν, τότε προχωράς.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το Mate 8 υπερέχει του N6P στα παρακάτω;

 

Επεξεργαστή

Μνήμη

Διπλή Sim/SD Card

Μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο σχεδόν μέγεθος

Μπαταρία

 

Άμα αυτά σε καλύπτουν, τότε προχωράς.

Συμφωνώ απλά μερικές φορές η καθημερινή λειτουργία είναι λίγο διαφορετική από ότι τα σπεκς στα χαρτιά (lags, ποιότητα οθόνης κλπ..)

Link to comment
Share on other sites

Αρα η καμερα χειροτερη απο 6Ρ? :( Επισης εφοσον πηρατε το κινεζικο θα εχει την 800αρα? Γιατι στα σπεκς δεν την αναφερει
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι η κάμερα είναι χειρότερη απο του 6P. Δεν την έχω δουλέψει ακκόμα.

Η 800 παίζει μια χαρά στο UK/Greece.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα οτι η κάμερα είναι χειρότερη απο του 6P. Δεν την έχω δουλέψει ακκόμα.

Η 800 παίζει μια χαρά στο UK/Greece.

 

Αν μπορεις δες την καμερα γιατι με εκαψες... Περιμενω κ τον αλλο φιλο να πει τι ειδε...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι υποψήφιος αγοραστής του ΜΑΤΕ 8 ή του Ρ9 (όταν βγει) :)

Μιλάμε για φοβερή συσκευή. Το έχουν οι υπάλληλοι του απέναντι κτηρίου (Huawei :lol:) και είναι πανέμορφο... Λίγο που το έπιασα στα χέρια μου το καταευχαριστήθηκα. Πολύ ομαλό, πραγματικά δε φαίνεται να κολλάει πουθενά, πολύ δροσερό, και ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΘΟΝΗ.

Δεν κάναν το βήμα να ανέβουν σε CA level στο LTE αλλά το μόντεμ είναι νέο. Να το ξέρετε και να μην ανησυχείτε ότι έχει παλιό μόντεμ. Απλά βελτίωσαν ευαισθησία στο σήμα, κατανάλωση, και κάνουν πολλά πράγματα σε hardware level, τη στιγμή που παλιότερα τα κάναν σε software level. μιλάμε για ένα καταπληκτικό cat 6 modem.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...