Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://myandroidous.blogspot.gr/2015/12/twrp-for-redmi-note-3-for-newbies.html?m=1

 

Αυτο εβαλα και αφου εκανα την εγκατάσταση μετα με volume up ανοιξε στην ρεcovery επελεξα απο το install το ζιπ αρχείο και εκανε εγκατάσταση την ρομ

 

Εδω ομως γραφει πως πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο. bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ninjamoz. Η rom που περασες ειναι. fast boot,? Δηλαδη περνιεται με κλειδωμενο bootloader? 2)Τι διαφορες έχει? Και μενα στα ελληνικα είναι το δικο μου αλλα έχει πολλες αγγλικες λεξεις

 

Η ελληνικη dev rom ειναι η 6.2.8?Στο φορουμ ομως γραφει οτι θέλει ξεκλειδωτο boooader

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδω ομως γραφει πως πρεπει να εχεις ξεκλειδωτο. bootloader

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Η ελληνικη dev rom ειναι η 6.2.8?Στο φορουμ ομως γραφει οτι θέλει ξεκλειδωτο boooader

 

 

καλα λεει θελει ξεκλειδωτο bootloader

http://s28.postimg.org/cergdcsbd/Screenshot_2016_02_25_20_16_41_com_android_setti.jpg

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Η GTV δεν παίζεται. Ταχύτητα και Smooth αίσθηση. Να την ευχαριστηθεις!

 

Alexclone, περιμένουμε εντυπώσεις. Αύριο βγαίνει και καινούργια dev!!!

 

τωρα μολις μπηκα σπιτι,θα την σεταρω να δω τι λεει :D

 

στην νεα dev τι κανουμε?

θα βγαλει μηνυμα για update ή φλασαρουμε κατι?

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις μπηκα σπιτι,θα την σεταρω να δω τι λεει :D

 

στην νεα dev τι κανουμε?

θα βγαλει μηνυμα για update ή φλασαρουμε κατι?

Κατεβαζουμε τη νεα ρομ και φλασάρουμε μεσα από το twrp.

Link to comment
Share on other sites

τωρα μολις μπηκα σπιτι,θα την σεταρω να δω τι λεει :D

 

στην νεα dev τι κανουμε?

θα βγαλει μηνυμα για update ή φλασαρουμε κατι?

Την κατεβαζεις και την τρεχεις απο τον updater

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζεις και την τρεχεις απο τον updater

 

ναι τωρα το δα που στο πε ο διαχειριστης στο διπλανο φορουμ :p

ροοτ δεν εχει αυτη η εκδοση ετσι? ειδα βγαλανε ενα φιξ αλλα σε πολλους δεν επαιξε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει Αλεξ αλλα φροντισαν να το ενσωματωσουν στην επόμενη που νομίζω βγαίνει αύριο. Αν γίνεται vip members, εκτός οτι βοηθάτε την προσπαθεια των παιδιών, έρχονται στο email σας ενημερώσεις για update πριν ανέβουν στο φόρουμ καθως και διάφορα αλλα ωφελη. 10€ τον χρόνο αν θυμάμαι καλα και 5€ για ενα εξάμηνο.
Link to comment
Share on other sites

Στο viber δεν έρχονται τα notifications πάρα μόνο εάν ανοίξω το app χειροκίνητα.

Έχουμε καμμια βοήθεια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ενίσχυσω κι εγω!

Δεν έχει κάποιο κατώτατο όριο από τι λέει ο διαχειριστής...

 

Περιμενω το update και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λέω να ενίσχυσω κι εγω!

Δεν έχει κάποιο κατώτατο όριο από τι λέει ο διαχειριστής...

 

Περιμενω το update και βλέπουμε...

 

Γινε vip, έτσι και θα ενισχύσεις αλλα θα έχεις και τα ωφελη σου. Γίνεται απο το προφίλ σου. Γράφει αναλυτικά τον τρόπο σε κάποιο σημείο του φόρουμ.

 

Εντυπώσεις πες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο viber δεν έρχονται τα notifications πάρα μόνο εάν ανοίξω το app χειροκίνητα.

Έχουμε καμμια βοήθεια?

Ευχαριστώ

 

Κέντρο ασφαλείας, δικαιώματα και ξανα δικαιώματα, βρίσκεις την εφαρμογή του viber, τέρμα κατω, προβολή αναδυομενου παραθυρου, αποδοχή.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

δεν το χω στησει πληρως το κινητο αλλα απο τα 5-6 προγραμματα που χρησιμοποιω συνεχεια, νομιζω φαινεται η διαφορα :D

νομιζω τα πεταει πιο μπαμ τωρα και τα κραταει και καλυτερα στην ραμ...οι εναλλαγες γινονται πιο σβελτα τωρα.

θα δειξει μολις το στησω κανονικα ολο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα , ειμαι με ελληνικη ρομ και ειναι απιθανη .

 

Να ευχαριστησω οσους με βοηθησαν να τα καταφερω , μιας και πρωτη φορα ασχοληθηκα σε τετοια μονοπατια , και ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στο φιλο stakhs για την τοσο μεγαλη βοηθεια και υπομονη . Να στε καλα .

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το παραγγείλω για φίλο από το vickmall με ποια ρομ;την Offical ROM(only have Chinese and English) η την Multi-language ROM.

 

εξηγησε του τι παιζει και ας διαλεξει εκεινος

Link to comment
Share on other sites

εξηγησε του τι παιζει και ας διαλεξει εκεινος

 

Του εξήγησα αυτός θέλει ελληνικά με την Multi θα έχει ελληνικά όχι εξολοκλήρου έτσι δεν είναι; (νομίζω έχει και αγγλικά)

Το θέμα είναι για το bootloader για να το κάνω πρέπει να έχω την Offical ROM;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα , ειμαι με ελληνικη ρομ και ειναι απιθανη .

 

Να ευχαριστησω οσους με βοηθησαν να τα καταφερω , μιας και πρωτη φορα ασχοληθηκα σε τετοια μονοπατια , και ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στο φιλο stakhs για την τοσο μεγαλη βοηθεια και υπομονη . Να στε καλα .

 

Τιποτα Τασο, εσυ να είσαι καλα. :)

Να την ευχαριστηθεις οσο περισσότερο γίνεται. Είναι καλη η δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά.

 

Εδω και μιση ώρα φοραω την GTV 6.2.25

Για να δούμε τι λέει και αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Του εξήγησα αυτός θέλει ελληνικά με την Multi θα έχει ελληνικά όχι εξολοκλήρου έτσι δεν είναι; (νομίζω έχει και αγγλικά)

Το θέμα είναι για το bootloader για να το κάνω πρέπει να έχω την Offical ROM;

 

παρτου με multi και αν εχει προβλημα εδω ειμαστε :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τιποτα Τασο, εσυ να είσαι καλα. :)

Να την ευχαριστηθεις οσο περισσότερο γίνεται. Είναι καλη η δουλειά που έχουν κάνει τα παιδιά.

 

Εδω και μιση ώρα φοραω την GTV 6.2.25

Για να δούμε τι λέει και αυτη.

6,2,18 δεν ειναι η τελευταια? βγηκε αλλη ?

Link to comment
Share on other sites

Η official αγγλοκινέζικη, έχει addware/bloatware; Γιατί βλέπω οτι τουλάχιστον στο note 2 έχει κάργα.

 

το να έχει "βλακείες" προγράμματα που δεν αφορούν τους γύρω εκτός από Κίνα (κάτι αντίστοιχα του fb κλπ) ναι το λες bloat και αρκετά σβήνονται απλά , αλλά adware από που κι ως που ; (αν έχεις Official Και όχι rom που στην έχει περάσει το κατάστημα που πήρες το κινητό)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Ξέρει κανείς από που αλλάζουμε το αριθμό κέντρου μηνυμάτων για SMS? Έχω WIND. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

το να έχει "βλακείες" προγράμματα που δεν αφορούν τους γύρω εκτός από Κίνα (κάτι αντίστοιχα του fb κλπ) ναι το λες bloat και αρκετά σβήνονται απλά , αλλά adware από που κι ως που ; (αν έχεις Official Και όχι rom που στην έχει περάσει το κατάστημα που πήρες το κινητό)

 

Όχι δεν αναφερόμουνα στις γνωστές κινέζικες εφαρμογές που -όπως σωστά έχει αναφερθέι στο νήμα- τις βάζεις σ'ενα φάκελο και τις ξεχνάς. Εννοώ για διαφημιστικά pop-ups που σκάνε από το πουθενά και ενοχλούν τα μάλα.

Link to comment
Share on other sites

παίδες πρόβλημα. το τηλέφωνο ηταν στο 10% μπαταρία, το εβαλα να φορτίζει αλλα δεν ειδα αν ξεκίνησε, αργότερα οταν το είδα είχε κλείσει και δεν άνοιγε, επίσης δεν ανάβει το λεντακι φόρτισης.. καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...