Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το έχω με την official rom και λόγο αγγλικής γλώσσας όλες οι εφαρμογές ειναι στα αγγλικά και πρέπει να ρυθμιστούν χειροκίνητα!

Το play store όμως και και κάποιες άλλες τέτοιου τύπου πως τις ρυθμίζουμε στα ελληνικά;

Στάλθηκε από MiNote 2 μου :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή το έχω με την official rom και λόγο αγγλικής γλώσσας όλες οι εφαρμογές ειναι στα αγγλικά και πρέπει να ρυθμιστούν χειροκίνητα!

Το play store όμως και και κάποιες άλλες τέτοιου τύπου πως τις ρυθμίζουμε στα ελληνικά;

 

Τι ομάδα είσαι; Θελω ζώδιο και ωροσκόπο και θα σου πω πως να το κάνεις ελληνικό.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ροοτ με king root επιλεγω ελληνικα αλλα δεν τα εφαρμοζει βασικα και αλλες γλωσσες που δοκιμασα δεν δουλεύουν μηπως κανω κατι λάθος?

 

 

Δεν χρειάζεται καν να κάνεις ροοτ. Κατεβαζεις το προγραμματακι το τρεχεις απο το πισι και τελος. Εχει φωτο στο προγραμμα οταν το κατεβαχεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή το έχω με την official rom και λόγο αγγλικής γλώσσας όλες οι εφαρμογές ειναι στα αγγλικά και πρέπει να ρυθμιστούν χειροκίνητα!

Το play store όμως και και κάποιες άλλες τέτοιου τύπου πως τις ρυθμίζουμε στα ελληνικά;

 

Εισαι απίστευτα τεμπέλης δυο ποστ πιο πανω ρωτανε το ιδιο και απαντηση εχω δώσει πανω απο 15 φορες. Ρε μηπως νομίζετε οτι μας κοβουν μισθο εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

1)Κατεβάζεις και ανοίγεις την εφαρμογή ψάχνεις και βρίσκεις την ελληνική σημαία και πας να κάνεις εγκατάσταση.

2)Σου βγάζει ότι θέλει δικαιώματα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σου λέει ότι πρέπει να κατεβάσεις ένα αρχείο ζιπ στον υπολογιστή και να το κάνεις από εκεί εγκατάσταση

3)Κατεβάζεις στο τηλέφωνο αυτό το αρχείο ζιπ και θυμάσαι σε ποιόν φάκελλο το αποθηκεύει

4)Τώρα παίρνεις το τηλέφωνο και το συνδέεις στον υπολογιστή (αν έχεις τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή θα σου το αναγνωρίσει σαν αποθηκευτικό χώρο)

5) Βρίσκεις αυτό το αρχείο ζιπ από τον υπολογιστή σου μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου σου και το κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου

6) ξεζιπαρεις αυτό το αρχείο και σου βγάζει έναν φάκελλο με το όνομα adb

7) μέσα στο φάκελλο έχει 4 αρχεία πριν πατήσεις το run βγάλε και μετά ξαναβάλε το καλώδιο που έχεις συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή πάτα Run

8) αν έχεις σωστούς οδηγούς θα σου βγάλει έναν μεγάλο αριθμό (θες λίγο την φωτογραφία μέσα στην εφαρμογή που κατέβασες ) αν ναι αναγνώρισε την συσκευή και πατάς ένα οποιοδήποτε πλήκτρο και τελείωσες

9)βγαζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και πας και ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις πάλι την ελληνική σημαία πατάς επάνω και αν όλα πήγαν καλά έχει αναγνωρίσει τα ελληνικά και έχεις ελληνικά στις εφαρμογές. Το μενού εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά

Μιας και δεν μπορώ να κάνω ξανά την διαδικασία νομίζω ότι έτσι το έκανα πάνω κάτω πήρες μια ιδέα το πως γίνεται

 

Μιας και βλέπω πάλι πολλές ερωτήσεις για το πως έχουμε στις εφαρμογές την ελληνική γλώσσα το παραθέτω ξανά.

Αν θέλει κάποιος ας το βάλει στην πρώτη σελίδα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους!

 

 

το mi unlock tool πρεπει να βλεπει οτι εχουμε καθαρη την dev rom ετσι???

γιατι χτες εβαλα την νεα dev που ειναι ετοιμη με ροοτ και τωρα το εργαλειο λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη...

 

επισης κατι αλλο,

επειδη μαλλον θα το πουλησω και θα παρω το 32αρι, πρεπει να κανει κατι για τον mi λογαριασμο μου?

επειδη η συσκευη ειναι συνδεδεμενη με το δικο μου εμαιλ

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγγνωμη μπορει η ερωτηση μου να φανει αστεια αλλα επειδη ειμαι αρχαριος εαν καποιος εχει τον χρονο να με κατατοπισει θα με βοηθουσε πολυ και τον ευχαριστω εκ των προτερων.

Περιμενω να μου ερθει το xiaomi redmi note 3 και συνεχεια διαβαζω για flash root αλλα αυτο που δεν εχω καταλαβει ειναι γιατι να το κανω? τι οφελος θα εχω?

Να σημειωσω οτι το παραγγειλα απο gearbest και θα ειναι στα ελληνικα.

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου,

 

Είναι πολύ πιθανόν να μην χρειαστείς να κάνεις κανένα flash εσύ και να μείνεις 100% ικανοποιημένος με το κινητό όπως ακριβώς έρθει. Από κει και πέρα η προτροπή των περισσοτέρων για να το flashάρεις μόνος σου είναι ότι θα ξέρεις 100% ότι η συσκευή θα είναι καθαρή από malwares κλπ όπου αυτή τη στιγμή δεν ξέρεις τι άλλο μπορεί αν έχουν βάλει από το μαγαζί που το έχεις πάρει. Μπορεί να σου πετάγονται διαφημίσεις κλπ. όπου εκεί θα ρωτάς πως τις σταματάς αυτές κλπ και κανείς δεν θα μπορεί να σε βοηθήσει γιατί δεν είναι κάποιο bug που υπάρχει λύση αλλά διάφορα που μπορεί να υπάρχουν στο κινητό σου και ενεργοποιούν όλα αυτά. Κάνοντας ένα flash Μόνος σου από την Ελληνική κοινότητα miui ξέρεις ακριβώς τι παίρνεις βελτιστοποιείς τις αποδόσεις του κινητού σου και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου ότι έχεις ένα καθαρό και ωραίο κινητό! :)

 

Ελπίζω να σε κάλυψα με το ποστ μου και ελπίζω να γράψει και κάνας άλλος προσθέτοντας και άλλα! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα σε ολους!

 

 

το mi unlock tool πρεπει να βλεπει οτι εχουμε καθαρη την dev rom ετσι???

γιατι χτες εβαλα την νεα dev που ειναι ετοιμη με ροοτ και τωρα το εργαλειο λεει οτι η συσκευη μου δεν ειναι συμβατη...

 

επισης κατι αλλο,

επειδη μαλλον θα το πουλησω και θα παρω το 32αρι, πρεπει να κανει κατι για τον mi λογαριασμο μου?

επειδη η συσκευη ειναι συνδεδεμενη με το δικο μου εμαιλ

 

ευχαριστω

Ναι, πρεπει να φορέσεις official dev για να κάνεις unlock. Κανε ενα factory reset και θα γίνει οπως το πηρες εργοστασιακο. Καλά κάνεις και πας στο 32.

Edited by stakhs
Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρεπει να φορέσεις official dev για να κάνεις unlock. Κανε ενα factory reset και θα γίνει οπως το πηρες εργοστσικα. Καλά κάνεις και πας στο 32.

 

φλασαρα την dev που ειναι ετοιμη με ροοτ και αλλα μπιχλιμπιδια...

θα πρεπει ν φλασαρω καθαρη την dev...θα το φτιαξω :D

 

για το 2ο ερωτημα ξερεις???

Link to comment
Share on other sites

Α τωρα καταλαβα!! Μακαρι να μην χρειαζεται φλας ρουτ λοιπον!

Αν και πριν ενα μηνα πηρα αλλο ενα κινητο απο το ιδιο σιτε και ειναι μπομπα!!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμισεις, αντίγραφα και επαναφορά, επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, τικαρεις την διαγραφή εσωτερικού χωρου και πατας την τελευταία επιλογή κατω κάτω επαναφορά τηλεφώνου αφου εχεις παρει πρωτίστως back up.
Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμισεις, αντίγραφα και επαναφορά, επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων, τικαρεις την διαγραφή εσωτερικού χωρου και πατας την τελευταία επιλογή κατω κάτω επαναφορά τηλεφώνου αφου εχεις παρει πρωτίστως back up.

Ο επομενος δηλαδη απλα βαζει τον δικο του λογαριασμο και ολα οκ ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ροοτ με king root επιλεγω ελληνικα αλλα δεν τα εφαρμοζει βασικα και αλλες γλωσσες που δοκιμασα δεν δουλεύουν μηπως κανω κατι λάθος?

 

Βασικά το έχουμε πει πολλές φορές οτι καλό είναι να αποφεύγουμε το root με εφαρμογές τύπου kingroot γιατί μπορεί να γίνει τουβλακι.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν ασχοληθηκα καθολου ουτε με ελληνικα ουτε με ροοτ ουτε με τπτ...

Ακομα και πριν ερθεο το κινητο ειχα κατεβασει ρομ που τα χει ολα ενσωματωμενα και την φλασαρα και ολα οκ!

Απλα και γρηγορα ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δεν ασχοληθηκα καθολου ουτε με ελληνικα ουτε με ροοτ ουτε με τπτ...

Ακομα και πριν ερθεο το κινητο ειχα κατεβασει ρομ που τα χει ολα ενσωματωμενα και την φλασαρα και ολα οκ!

Απλα και γρηγορα ;)

 

παιζει να λες του Loxar? Γιατι εχω καποιες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το popcorn time ολα καλα αλλα οταν επιλεγω μια ταινια με ελληνικους υποτιτλου ενω ειναι τσεκαρισμενο δεν βγαζει υποτιτλους!!!

θελει καποια ρυθμυση?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ροοτ με king root επιλεγω ελληνικα αλλα δεν τα εφαρμοζει βασικα και αλλες γλωσσες που δοκιμασα δεν δουλεύουν μηπως κανω κατι λάθος?

 

Βασικά το έχουμε πει πολλές φορές οτι καλό είναι να αποφεύγουμε το root με εφαρμογές τύπου kingroot γιατί μπορεί να γίνει τουβλακι.:)

 

Δε το ηξερα αυτό. Τι ενοεις τουβλακι??

Γιαυτο λες να έφυγε η μπαταρία νερακι σημερα επισης το mi remote δεν ανοιγει με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

παιζει να λες του Loxar? Γιατι εχω καποιες ερωτησεις.

Τοτε ναι!

Απο τοτε εχω φλασαρει αλλες 3-4

Τωρα ειμαι στην fluxyOn

Link to comment
Share on other sites

Δε το ηξερα αυτό. Τι ενοεις τουβλακι??

Γιαυτο λες να έφυγε η μπαταρία νερακι σημερα επισης το mi remote δεν ανοιγει με τιποτα

Μερικάπαιδιά που χρησιμοποίησαν εφαρμογές για ρουτ, δεν ξαναναψε το τηλεφωνο. Το γράφει και στο αγγλικό να το αποφευγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μερικάπαιδιά που χρησιμοποίησαν εφαρμογές για ρουτ, δεν ξαναναψε το τηλεφωνο. Το γράφει και στο αγγλικό να το αποφευγουμε.

 

Ευχαριστω πολυ που μου το ειπεσ το εσβησα μολις πως προτεινεις να το κανω ροοτ ευχαριστώ.

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ που μου το ειπεσ το εσβησα μολις πως προτεινεις να το κανω ροοτ ευχαριστώ.

Αν εχεις ξεκλειδωσει το bootloader, περνάς το supersu μέσα από το twrp. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα, χωρίς πρόβλημα. Ψάξτο ακόμη λίγο όμως, μη κάνουμε απερίσκεπτες ενέργειες. :)

Link to comment
Share on other sites

Τοτε ναι!

Απο τοτε εχω φλασαρει αλλες 3-4

Τωρα ειμαι στην fluxyOn

Αφού πήρες φορα και δοκιμάζεις ποια σου φάνηκε καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ξεκλειδωσει το bootloader, περνάς το supersu μέσα από το twrp. Εγώ τουλάχιστον έτσι έκανα, χωρίς πρόβλημα. Ψάξτο ακόμη λίγο όμως, μη κάνουμε απερίσκεπτες ενέργειες. :)

Οκ: ευχαριστώ -)

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή παίδες να ξεκλειδωσει ο bootloader.

 

Προσωπικά θεωρώ την ελληνικη gtv dev 6.2.18 μια απο τις καλύτερες απ οσες εχω δοκιμάσει ( δεν είναι λιγες )

Link to comment
Share on other sites

Αφού πήρες φορα και δοκιμάζεις ποια σου φάνηκε καλύτερη;

Κοιτα πανω κατω οι ιδιες ειναι ολες...

Βασισμενες στο miui με μικρες αλλαγουλες η καθεμια.

 

Αυτη που μαρεσε πολυ,ερχομενος και απο νεξους,ειναι μια aosp που εχει βγει το xiaomi...απλη λιτη και γρηγορη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...