Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οκ δικαιο ειχες. να σε ρωτησω κατι αλλο?

καθε νεα επαφη θα αποθηκευεται στο gmail αυτοματα?

 

Όταν δημιουργείς μια επαφή, πάνω πάνω έχει ενα dropdown menu και επιλέγεις αν θες να σωθεί στο google account σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν δημιουργείς μια επαφή, πάνω πάνω έχει ενα dropdown menu και επιλέγεις αν θες να σωθεί στο google account σου

 

ok. ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

η developer εβγαλε αναβαθμιση

 

 

εδω τα νεα χαρακτηριστικα

Have a look into the path of Mi Phones: Mi 1/2/3/4 and the coming Mi 5!

[Xiaomi New Product Launch] Mi 5 Invitation Letters Revealed, Excited??

[MIUI Resources Team] Mi 5 Concept Wallpapers For Mi Phones

Most Popular Daily Lockscreen Wallpapers Among Chinese Mi Fans

10 Android Games to Try On Your Mi Phones

 

http://en.miui.com/thread-227902-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

κατι ακομα αν ξερετε....δεν αναβουν τα led ειδοποιησεων και τωρα που περασα και το flash-alerts αναβη μονο την πρωτη φορα και μετα τιποτα σαν να μην υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

για τα δεδομένα είχα την ίδια απορία και μου έδωσε τη λύση και εμένα ο φίλος εδώ :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πρόβλημα που είχα με το wi fi λύθηκε τελικά με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.... το εντυπωσιακό είναι ότι έλυσε τα προβλήματα.....και τις εφαρμογές που είχα πριν την επαναφορά τις ξανάφερε σαν εικονίδια και αφού συνδέθηκε το wi fi τις ξανακατέβασε αυτόματα (με καράφλιασε ευχάριστα):lol:

 

Αν κατάλαβα καλά είχες κάνει sync στο micloud, έδωσες εντολή για factory reset και με το που συνδέθηκες στο internet μέσω wifi έκανε αυτόματα από μόνο του restore εφαρμογών και δεδομένων? Εγώ ξαναρώτησσα πως κάνεις restore σε περίπτωση που χρειαστεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, λέω να μπω στη διαδικασία να φλασάρω την multi rom. Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη, ποια να βάλω την 7.1.6 ή την 7.1.8; Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές, κάποιος που έχει βάλει και τις δύο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, λέω να μπω στη διαδικασία να φλασάρω την multi rom. Ζητώ συγνώμη αν έχει απαντηθεί ήδη, ποια να βάλω την 7.1.6 ή την 7.1.8; Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές, κάποιος που έχει βάλει και τις δύο;

 

Κατα τη γνωμη μου ...

Βαλε την 7.1.6 δεν θα χει και τοσο ιδιαιτερες διαφορες με την .8 και εκτος αυτου ειναι δοκιμασμενη χωρις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι έχω 7.1.8 stable(official αγγλοκινεζικη) κι όταν πήγα στο playstore για να κατεβασω το ote tv go apk μου έβγαζε στο pc ότι ή συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Αναγκάστηκα να την εγκαταστήσω χειροκίνητα. Ούτε root ούτε τίποτα και ήμουν μη συμβατός. Ερώτηση. Από παρασκευή βράδυ στις 24:00 περίπου ξεκίνησα τη διαδικασία για ενεργοποίηση του ote tv go. Πότε το στέλνουν αυτό το sms με το pin? Από χθες ούτε στο chat δεν απαντανε για να ρωτησω και είμαι Ιταλία. Αυτό το ότι δεν ήμουν συμβατός φοβάμαι ότι θα μου δημιουργήσει προβλήματα παρόλο που έκανα χειροκίνητα εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι έχω 7.1.8 stable(official αγγλοκινεζικη) κι όταν πήγα στο playstore για να κατεβασω το ote tv go apk μου έβγαζε στο pc ότι ή συσκευή μου δεν είναι συμβατή. Αναγκάστηκα να την εγκαταστήσω χειροκίνητα. Ούτε root ούτε τίποτα και ήμουν μη συμβατός. Ερώτηση. Από παρασκευή βράδυ στις 24:00 περίπου ξεκίνησα τη διαδικασία για ενεργοποίηση του ote tv go. Πότε το στέλνουν αυτό το sms με το pin? Από χθες ούτε στο chat δεν απαντανε για να ρωτησω και είμαι Ιταλία. Αυτό το ότι δεν ήμουν συμβατός φοβάμαι ότι θα μου δημιουργήσει προβλήματα παρόλο που έκανα χειροκίνητα εγκατάσταση

 

Παιζει κανονικα το ΟΤΕ tv με 7.1.8 stable.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

μου εχει ερθει μυνημα για ξεκλειδωμα του bootloader .

Φοραω την stable 7.1.8.0 (LHNCNCK) Αγγλοκινεζικη .

Επειδη βλεπω οτι δεν εχω μεγαλη διαρκεια μπαταριας ( 3,5-4 ωρες sot ) , λεω να βαλω την developer .

Mερικες ερωτησεις θα ηθελα να κανω καθως εχω μπερδευτει λιγο :

1. Εφοσον ξεκλειδωσω πρωτα τον bootloader , μπορω να την φλασαρω μεσω recovery ?

2. Εαν ναι , θα πρεπει να ξαναστησω το κινητο ?

3. Υπαρχει καποιος οδηγος , εκτος απο αυτον της πρωτης σελιδας , για οδηγιες ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ,

μου εχει ερθει μυνημα για ξεκλειδωμα του bootloader .

Φοραω την stable 7.1.8.0 (LHNCNCK) Αγγλοκινεζικη .

Επειδη βλεπω οτι δεν εχω μεγαλη διαρκεια μπαταριας ( 3,5-4 ωρες sot ) , λεω να βαλω την developer .

Mερικες ερωτησεις θα ηθελα να κανω καθως εχω μπερδευτει λιγο :

1. Εφοσον ξεκλειδωσω πρωτα τον bootloader , μπορω να την φλασαρω μεσω recovery ?

2. Εαν ναι , θα πρεπει να ξαναστησω το κινητο ?

3. Υπαρχει καποιος οδηγος , εκτος απο αυτον της πρωτης σελιδας , για οδηγιες ?

Ευχαριστω .

Kράτα ενα backup ειτε στον υπολογιστή, είτε στο micloud, για να μη ξαναστηνεις το τηλέφωνο από την αρχή.

Πρέπει πρώτα να βάλεις developer για να μπορέσεις να ξεκλειδώσεις το bootloader. Μετά θα ξεκλειδώσεις και θα περάσεις twrp και ελληνική ρομ. Ορίστε και οδηγιες ,αφου ξεκλειδωσεις το bootloader, να περάσεις twrp με adb και μετά μέσω twrp την ελληνική ή οποιαδήποτε ρομ θελεις ευκολα.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11067-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Έχω την 7.1.8.0 και μόλις ανακάλυψα ότι λείπει το sim toolkit. Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω;
Link to comment
Share on other sites

Από χθες ούτε στο chat δεν απαντανε για να ρωτησω και είμαι Ιταλία. Αυτό το ότι δεν ήμουν συμβατός φοβάμαι ότι θα μου δημιουργήσει προβλήματα παρόλο που έκανα χειροκίνητα εγκατάσταση

Ισως φταιει οτι εισαι Ιταλια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως μπορειτε να με βοηθήσετε να κατεβασω το play store. Ειμαι με την αγηλο - κινεζικη ρομ διαβασα πρέπει να κατεβάσω πρωτα το Google installizer απο που το κατεβαζω ομως δεν εβγαλα ακρη..
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε ενα google, γραψε Google installer και κατέβασε το απο τις πρώτες σελίδες που θα σου βγάλει.

 

Ολα καλα ευχαριστώ ποιο app ειναι για μεταφραση apps βρηκα μερικα αλλα θελουν ροοτ προσβαση ενα αλλο θεμα η ωρα δεν εχει ρύθμιστη τι κανω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιστεύετε πως αξίζει η αγορά του 16/2gb ram; Θέλω να πω θα τα βρει σκούρα λόγω της λιγότερης ραμ;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιστεύετε πως αξίζει η αγορά του 16/2gb ram; Θέλω να πω θα τα βρει σκούρα λόγω της λιγότερης ραμ;

 

Μια χαρα ειναι προχωρα αφοβα το κινητο πεταει

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ευχαριστώ ποιο app ειναι για μεταφραση apps βρηκα μερικα αλλα θελουν ροοτ προσβαση ενα αλλο θεμα η ωρα δεν εχει ρύθμιστη τι κανω εδω.

 

Νομίζω υπάρχει το translator της Google. Πήγαινε ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμισεις, ημερομηνία και ωρα και παραμετροποιεις απ'εκει την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει το translator της Google. Πήγαινε ρυθμίσεις, πρόσθετες ρυθμισεις, ημερομηνία και ωρα και παραμετροποιεις απ'εκει την ώρα.

 

Ευχαριστω πολύ για τισ οδηγίες

 

Προσεξα οτι δεν ειναι και τοσο smoth η συσκευη τι θελω να πω στο you tube ψιλο αργουν τα φωρτοματα σε σύγκριση με το huawei p8 lite που τα βαζω διπλα διλπα δεν βλέπω διαφορα στο ίντερνετ ιδιες αποκρισεις!!! ειδικα στο you tube to p8lite ειναι αψογο και το χω και φωρτομενο. Να πω την αλήθεια περίμενα παραπανω απο την συσκευή ισως ειναι νωρις δε ξερω ισως φταίει η ρομ περιμενα να ηταν πιο γρήγορο απο το p8lite Που εχω αλλα ΔΕΝ.

Edited by panos666
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Το κινητο πολυ καλο(32αρι) αλλα εχω ενα θεμα, οταν βαζω otg στικακι μου το βλεπει σαν κενο, ενω αν το βαλω στο galaxy s3 που ειχα το βλεπει μια χαρα. Το στικακι ειναι exfat. Εχει κανεις παρομοιο θεμα ή καμια λυση;

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αλλο format. Fat32 ή ntfs
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα ευχαριστώ ποιο app ειναι για μεταφραση apps βρηκα μερικα αλλα θελουν ροοτ προσβαση ενα αλλο θεμα η ωρα δεν εχει ρύθμιστη τι κανω εδω.

 

Locale more. Εχει οδηγιες στις φωτο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ για τισ οδηγίες

 

Προσεξα οτι δεν ειναι και τοσο smoth η συσκευη τι θελω να πω στο you tube ψιλο αργουν τα φωρτοματα σε σύγκριση με το huawei p8 lite που τα βαζω διπλα διλπα δεν βλέπω διαφορα στο ίντερνετ ιδιες αποκρισεις!!! ειδικα στο you tube to p8lite ειναι αψογο και το χω και φωρτομενο. Να πω την αλήθεια περίμενα παραπανω απο την συσκευή ισως ειναι νωρις δε ξερω ισως φταίει η ρομ περιμενα να ηταν πιο γρήγορο απο το p8lite Που εχω αλλα ΔΕΝ.

 

τι σχέση έχει το smoothness και η "γρηγοράδα" μιας συσκευής με το ίντερνετ ;

Link to comment
Share on other sites

Locale more. Εχει οδηγιες στις φωτο

 

Εκανα ροοτ με king root επιλεγω ελληνικα αλλα δεν τα εφαρμοζει βασικα και αλλες γλωσσες που δοκιμασα δεν δουλεύουν μηπως κανω κατι λάθος?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι σχέση έχει το smoothness και η "γρηγοράδα" μιας συσκευής με το ίντερνετ ;

 

με την ιδια ταχύτητα ίντερνετ στα φωρτοματα των σελίδων το huawei p8 μα κοιταει στα ματια το xiaomi mi note 3.. Στο download το xiaomi ειναι ενα 30% πιο γρηγορο.. εγω δε συγκρινω συνολικη αποδοση γιατι εκει φυσικα ειναι καλύτερο το xiaomi.

Κατι αλλο που προσεξα παιδιά ο φορτιστης του p8 lite. Φορτισε το xiaomi ενα 20 λεπτο πιο γρηγορα και βλεπω λίγο καλύτερη συμπεριφορά της μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...