Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο δοκιμές που έκανα με την Google camera βγάζει αρκετά καλύτερες φωτό απο οτι το εργοστασιακο app..
Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κακο ειναι το google camera δεν εχει ρυθμισεις Iso κτλ..Για μενα η καλυτερες ειναι η stock camera,camera fv-5 ,a better camera unlocked και τελος Opencamera!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Παρελαβα και εγω πριν λιγες μερες απο vickmall με την multi rom. Παρα πολυ καλο το κινητο, αλλα εχω μια απορια. Γινεται να αλλαξω την ενταση της δονησης? Γιατι ειναι αρκετα εντονη!
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε και το θέμα με τα ελληνικά στις εφαρμογές με το locale more language settings με adb χωρίς root έχει οδηγίες μέσα στην εφαρμογή

Για δωσε οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε screen protector ή tempered glass για το συγκεκριμένο;

Και τα δύο που ήρθαν από vickmall, ναι μεν κάθονται μια χαρά, έχουν καλή απόκριση στο touch αλλά μαζεύουν και λερώνονται από δακτυλιές πολύ εύκολα αλλά και πάρα πολύ...

Έχει δοκιμάσει κάτι καλύτερο κάποιος από εσάς ή έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο;

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα του κινητού είναι καλή?Γιατί απο διάφορα samples που είδα στο internet δεν με εντυπωσίασε.

 

Μια χαρά είναι η κάμερα από ότι είδα από ένα redmi note 3 ενός φίλου που είχα,ετοίμασα και ένα βίντεο με διάφορα δείγματα

 

https://www.youtube.com/watch?v=dN4VJ5KIBGc

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε οδηγιες

1)Κατεβάζεις και ανοίγεις την εφαρμογή ψάχνεις και βρίσκεις την ελληνική σημαία και πας να κάνεις εγκατάσταση.

2)Σου βγάζει ότι θέλει δικαιώματα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σου λέει ότι πρέπει να κατεβάσεις ένα αρχείο ζιπ στον υπολογιστή και να το κάνεις από εκεί εγκατάσταση

3)Κατεβάζεις στο τηλέφωνο αυτό το αρχείο ζιπ και θυμάσαι σε ποιόν φάκελλο το αποθηκεύει

4)Τώρα παίρνεις το τηλέφωνο και το συνδέεις στον υπολογιστή (αν έχεις τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή θα σου το αναγνωρίσει σαν αποθηκευτικό χώρο)

5) Βρίσκεις αυτό το αρχείο ζιπ από τον υπολογιστή σου μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου σου και το κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου

6) ξεζιπαρεις αυτό το αρχείο και σου βγάζει έναν φάκελλο με το όνομα adb

7) μέσα στο φάκελλο έχει 4 αρχεία πριν πατήσεις το run βγάλε και μετά ξαναβάλε το καλώδιο που έχεις συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή πάτα Run

8) αν έχεις σωστούς οδηγούς θα σου βγάλει έναν μεγάλο αριθμό (θες λίγο την φωτογραφία μέσα στην εφαρμογή που κατέβασες ) αν ναι αναγνώρισε την συσκευή και πατάς ένα οποιοδήποτε πλήκτρο και τελείωσες

9)βγαζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και πας και ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις πάλι την ελληνική σημαία πατάς επάνω και αν όλα πήγαν καλά έχει αναγνωρίσει τα ελληνικά και έχεις ελληνικά στις εφαρμογές. Το μενού εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά

Μιας και δεν μπορώ να κάνω ξανά την διαδικασία νομίζω ότι έτσι το έκανα πάνω κάτω πήρες μια ιδέα το πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε screen protector ή tempered glass για το συγκεκριμένο;

Και τα δύο που ήρθαν από vickmall, ναι μεν κάθονται μια χαρά, έχουν καλή απόκριση στο touch αλλά μαζεύουν και λερώνονται από δακτυλιές πολύ εύκολα αλλά και πάρα πολύ...

Έχει δοκιμάσει κάτι καλύτερο κάποιος από εσάς ή έχετε να προτείνετε κάτι αξιόλογο;

 

Εγώ συνήθως προτιμώ nilkin αξίζουν απλά είναι λιγό πιο ακριβά από τα απλά (5-7€).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, πηρα το κινητο για ενα φιλο αλλα δε βρηκαμε πουθενα πως ενεργοποιουμε το gps, ειναι αγορασμενο απο vickmall με την multi rom.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα, πηρα το κινητο για ενα φιλο αλλα δε βρηκαμε πουθενα πως ενεργοποιουμε το gps, ειναι αγορασμενο απο vickmall με την multi rom.

 

Κανείς με το δάχτυλο προς τα κάτω την κορυφή της οθόνης και μετά κανείς scroll τις συντομεύσεις και το βρισκεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κανείς με το δάχτυλο προς τα κάτω την κορυφή της οθόνης και μετά κανείς scroll τις συντομεύσεις και το βρισκεις

 

δεν το εχει. ή μαλλον πως το εχει?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα τολμησω να κάνω φλασαρισμα στην εργοστασιακή αγγλοκινεζικη σύμφωνα με τον οδηγό του φίλου στο #1949 ποστ.(έχω την multi του minideal).Το θέμα είναι οτι επειδή δεν έχω καμμία εμπειρία στο θέμα,τι Ακριβως πρεπει να κάνω αμέσως μετα για το ελληνικο πληκτρολόγιο και την εγκατάσταση του google play? Edited by billfot
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα τολμησω να κάνω φλασαρισμα στην εργοστασιακή αγγλοκινεζικη σύμφωνα με τον οδηγό του φίλου στο #1949 ποστ.(έχω την multi του minideal).Το θέμα είναι οτι επειδή δεν έχω καμμία εμπειρία στο θέμα,τι Ακριβως πρεπει να κάνω αμέσως μετα για το ελληνικο πληκτρολόγιο και την εγκατάσταση του google play?

 

για play store

και για ελληνικο πληκτρολογιο μπορεις να κατεβασεις οποιο πληκτρολογιο θες (εγω χρησιμοποιω το google keyboard)

Link to comment
Share on other sites

αν χαλασει η μπαταρια αλλαζει? και ενα αλλο δεν ειδα πουθενα να περνει sd καρτα

 

αν ξες να αλλάζεις μπαταρία σε κινητά που θέλουν άνοιγμα , φυσικά :))

μα παντού το λέει , δεν παίρνει sd

Link to comment
Share on other sites

αν ξες να αλλάζεις μπαταρία σε κινητά που θέλουν άνοιγμα , φυσικά :))

μα παντού το λέει , δεν παίρνει sd

τι εννοεις αν θελουν ανοιγμα?πρεπει να παει σε μαστορα για να σου το ανοιξει και να βαλεις μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αν θελουν ανοιγμα?πρεπει να παει σε μαστορα για να σου το ανοιξει και να βαλεις μπαταρια?

 

ε ναι αφού δεν είναι αφαιρούμενη η μπαταρία , είναι "unibody" η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

1)Κατεβάζεις και ανοίγεις την εφαρμογή ψάχνεις και βρίσκεις την ελληνική σημαία και πας να κάνεις εγκατάσταση.

2)Σου βγάζει ότι θέλει δικαιώματα και δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση και σου λέει ότι πρέπει να κατεβάσεις ένα αρχείο ζιπ στον υπολογιστή και να το κάνεις από εκεί εγκατάσταση

3)Κατεβάζεις στο τηλέφωνο αυτό το αρχείο ζιπ και θυμάσαι σε ποιόν φάκελλο το αποθηκεύει

4)Τώρα παίρνεις το τηλέφωνο και το συνδέεις στον υπολογιστή (αν έχεις τους σωστούς οδηγούς στον υπολογιστή θα σου το αναγνωρίσει σαν αποθηκευτικό χώρο)

5) Βρίσκεις αυτό το αρχείο ζιπ από τον υπολογιστή σου μέσα στον αποθηκευτικό χώρο του τηλεφώνου σου και το κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου

6) ξεζιπαρεις αυτό το αρχείο και σου βγάζει έναν φάκελλο με το όνομα adb

7) μέσα στο φάκελλο έχει 4 αρχεία πριν πατήσεις το run βγάλε και μετά ξαναβάλε το καλώδιο που έχεις συνδέσει το τηλέφωνο με τον υπολογιστή πάτα Run

8) αν έχεις σωστούς οδηγούς θα σου βγάλει έναν μεγάλο αριθμό (θες λίγο την φωτογραφία μέσα στην εφαρμογή που κατέβασες ) αν ναι αναγνώρισε την συσκευή και πατάς ένα οποιοδήποτε πλήκτρο και τελείωσες

9)βγαζεις το καλώδιο από τον υπολογιστή και πας και ανοίγεις την εφαρμογή βρίσκεις πάλι την ελληνική σημαία πατάς επάνω και αν όλα πήγαν καλά έχει αναγνωρίσει τα ελληνικά και έχεις ελληνικά στις εφαρμογές. Το μενού εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά

Μιας και δεν μπορώ να κάνω ξανά την διαδικασία νομίζω ότι έτσι το έκανα πάνω κάτω πήρες μια ιδέα το πως γίνεται

 

πραγματικα αξιζει τον κοπο να το βαλει κανεις. ουσιαστικα μονο το μενου μενει στα αγγλικα. αφου οι εφαρμογες κατεβαινουν πλεον στα ελληνικα ολα καλα. χιλια ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου το έστειλαν απο minideal και όταν βάζω στο sgpost το tracking number μου βγάζει σαν status date :11-1-2016, posting date:-

και latest status:"Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".απ οτι κατάλαβα δεν έχει σταλεί και παραμένει στα γραφεία της ταχυδρομικής. να ανησυχώ???:happy:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου το έστειλαν απο minideal και όταν βάζω στο sgpost το tracking number μου βγάζει σαν status date :11-1-2016, posting date:-

και latest status:"Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".απ οτι κατάλαβα δεν έχει σταλεί και παραμένει στα γραφεία της ταχυδρομικής. να ανησυχώ???:happy:

θελει μια βδομαδα για να αναχωρησει οποτε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου το έστειλαν απο minideal και όταν βάζω στο sgpost το tracking number μου βγάζει σαν status date :11-1-2016, posting date:-

και latest status:"Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".απ οτι κατάλαβα δεν έχει σταλεί και παραμένει στα γραφεία της ταχυδρομικής. να ανησυχώ???:happy:

 

Και εμένα το ίδιο έγραφε μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι. Το απόγευμα που ξανά δοκίμασα έγραφε despatched to overseas Αλλά σήμερα "έμαθα" ότι είναι εδώ από την Παρασκευή Αλλά είναι μέσα στις "γονδολες" όπως τα λένε αυτοί εκεί στο ταχυδρομείο

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο έγραφε μέχρι την Παρασκευή το μεσημέρι. Το απόγευμα που ξανά δοκίμασα έγραφε despatched to overseas Αλλά σήμερα "έμαθα" ότι είναι εδώ από την Παρασκευή Αλλά είναι μέσα στις "γονδολες" όπως τα λένε αυτοί εκεί στο ταχυδρομείο

 

Κατσε,αρα παιζει να ερχεται και απλα να μην ενημερωνουν?

Γιατι εμενα ειναι στο information received απο τη προηγουμενη παρασκευη.

Link to comment
Share on other sites

για play store

και για ελληνικο πληκτρολογιο μπορεις να κατεβασεις οποιο πληκτρολογιο θες (εγω χρησιμοποιω το google keyboard)

 

Ευχαριστώ πολύ ,θα το κοιτάξω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...