Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι νέο μέλος και δεν το είχα καταλάβει. sorry αν δημιούργησα πρόβλημα

Προβλημα δεν δημιουργεις σε κανεναν αλλον εκτος απο τον εαυτο σου.απλα εδω δεν θα σου απαντησει κανενας σε αυτο που θελεις....φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λιγο οφ,αλλα ποτε ειχες παραγγειλει?

 

28/12 και σημερα παραλαβη.

 

Να ρωτησω κατι αλλο παιδες. Μετα το update να κανω και ενα factory reset για να μην εχω τιποτα κολληματα ???

Link to comment
Share on other sites

παω να το παραγγειλω απο minideal το τηλ. στα 180 ομως μολις παω να πληρωσω με paypal μου βγαζει τιμη 191 ποια απο τις 2 τιμες ισχυει ?
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα τελικα μια χαρα ελληνικα εχει δεν βλεπω να εχει προβληματα:)

Έχει μήπως και υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων στα μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ για το off topic, μια ερώτηση ήθελα να κάνω, για όποιον ξέρει.

 

Έχετε παραλάβει το xiaomi redmi note 3 από το everbuying που το έβαλε πριν 1 μήνα στα 170$?

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αδιεξοδο...

 

απο την μια το Xiaomi note 3 3/32 και απο την αλλη το meizu mx4 pro 3/16gb

ιδια τιμη

ο χωρος αποθηκευσης δεν με ενδιαφερει...

 

εχει κανεις εμπειριες και απο τα 2?

 

μεγαλο διλημμα φιλε. και εγω σε αυτα τα δυο ειμαι. απ' οτι διαβασα το meizu εχει ενα θεμα με τη RAM. Γεμιζει γρηγορα. Διαβασε καλυτερα το σχετικο topic. Και αν βγαλεις ακρη πες μου την γνωμη σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό το έχω μια βδομάδα στα χέρια μου. Μέχρι χθες όλα ήταν μια χαρά, ώσπου σε κάποια φάση το απόγευμα έκανε ένα reboot μόνο του. Δεν του έδωσα πολύ σημασία, αλλά σήμερα έκανε άλλες 3 φορές random reboot. Το έχω πάρει από vickmall, έχει kingroot και την miui 7.0.11.0 (LHNCNCJ) stable με multilanguage. Πώς γίνεται αυτό δεν ξέρω. Υπάρχει κάποια πρόταση για το τι μπορώ να κάνω για να γλιτώσω από τα reboots? Να κάνω manually update στην 7.0.22.0 μέσω του updater?

 

ΥΓ. Είμαι λίγο άσχετος με το θέμα των ROM και δεν ξέρω αν μπορεί πχ να φταεί το kingroot για τα reboot ή κάτι άλλο και η αλήθεια είναι ότι θέλω σαν έσχατη λύση να φλασάρω ρομ με sp flash tool γιατί φοβάμαι το μπρικάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

παω να το παραγγειλω απο minideal το τηλ. στα 180 ομως μολις παω να πληρωσω με paypal μου βγαζει τιμη 191 ποια απο τις 2 τιμες ισχυει ?

 

Κατα την πληρωμη θα επιλεξεις να μετατρεψει τα δολλαρια η τραπεζα σου κι οχι η paypal.Υπαρχει και τροπος να το προκαθορισεις στο λογαριασμο σου στην paypal , αλλα για καποιο αγνωστο λογο εμενα τον παρεκαμψε και εφαγα καπελο 10 ευρω.Δες το και κατα τη στιγμη της πληρωμης λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτση για το συγκεκριμενο κινητό. Sorry αν εχει απαντηθει προηγουμένως, δεν βρήκα κάτι σχετικό. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό από vickmail Με την official rom στα Αγγλικα. Αν κατεβασω κάποιο custom keyboard θα μπορώ να έχω ελληνικά για να γράφω μηνύματα; Να φανταστώ τα μηνύματα στα ελληνικά που θα μου στέλνουν οι επαφές δεν θα αναγνωρίζονται, σωστα;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτση για το συγκεκριμενο κινητό. Sorry αν εχει απαντηθει προηγουμένως, δεν βρήκα κάτι σχετικό. Σκέφτομαι να πάρω το κινητό από vickmail Με την official rom στα Αγγλικα. Αν κατεβασω κάποιο custom keyboard θα μπορώ να έχω ελληνικά για να γράφω μηνύματα; Να φανταστώ τα μηνύματα στα ελληνικά που θα μου στέλνουν οι επαφές δεν θα αναγνωρίζονται, σωστα;

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

 

ναι σε ολα, και οι επαφες σε ελληνικα. ολα τα βλεπεις απλα το μενου ειναι αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια να κάνω μια ερώτηση αν μαζέψω της απαντήσεις εδώ μέσα είναι 9 στα 10 έχουν μπρικάρι, η ερώτηση μου είναι μπορεί να απαντήσει κάποιος/οι υπεύθυνα και να μας πει με την multilanguage χωρίς να πειράξει αν έχει προβλήματα το κινητό.

Μας έχουν τρελάνει εδώ μέσα, ο ένας έτσι, ο άλλος αλλοιώς, ρε παλικάρια αν το πειράξεις θα χαλάσει είναι ΝΟΜΟΣ αυτό, να μας απαντήσει κάποιος που δεν το έβαλε χέρι καθόλου να πει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια να κάνω μια ερώτηση αν μαζέψω της απαντήσεις εδώ μέσα είναι 9 στα 10 έχουν μπρικάρι, η ερώτηση μου είναι μπορεί να απαντήσει κάποιος/οι υπεύθυνα και να μας πει με την multilanguage χωρίς να πειράξει αν έχει προβλήματα το κινητό.

Μας έχουν τρελάνει εδώ μέσα, ο ένας έτσι, ο άλλος αλλοιώς, ρε παλικάρια αν το πειράξεις θα χαλάσει είναι ΝΟΜΟΣ αυτό, να μας απαντήσει κάποιος που δεν το έβαλε χέρι καθόλου να πει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

 

επειδη εισαι ασχετος ενας μονο το μπρικαρε απο οσους το εχουν φλασαρει και αυτος μαλλον δεν τσεξαρε το usb debugging.

αν το παμε ετσι η multi ειναι πειραγμενη οποτε αφου ειναι νομος να χαλασει καλυτερα βαλε την επισημη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικάρια να κάνω μια ερώτηση αν μαζέψω της απαντήσεις εδώ μέσα είναι 9 στα 10 έχουν μπρικάρι, η ερώτηση μου είναι μπορεί να απαντήσει κάποιος/οι υπεύθυνα και να μας πει με την multilanguage χωρίς να πειράξει αν έχει προβλήματα το κινητό.

Μας έχουν τρελάνει εδώ μέσα, ο ένας έτσι, ο άλλος αλλοιώς, ρε παλικάρια αν το πειράξεις θα χαλάσει είναι ΝΟΜΟΣ αυτό, να μας απαντήσει κάποιος που δεν το έβαλε χέρι καθόλου να πει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

 

+1

 

Και εγώ αυτό θα ήθελα να μάθω.

Υπάρχουν άτομα που δεν τους αρέσει ή δεν ξέρουν να ασχοληθούν με ROM και φλασαρίσματα.

 

Κάποιο ανέφεραν πρόβλημα με το fingerprint, άλλοι ότι κάνει επανεκκινήσεις και κολλάει στο boot logo.

Καλό θα είναι να μαζέψουμε όλες τις εντυπώσεις από απείραχτα κινητά με multilanguage.

Link to comment
Share on other sites

επειδη εισαι ασχετος ενας μονο το μπρικαρε απο οσους το εχουν φλασαρει και αυτος μαλλον δεν τσεξαρε το usb debugging.

αν το παμε ετσι η multi ειναι πειραγμενη οποτε αφου ειναι νομος να χαλασει καλυτερα βαλε την επισημη :lol:

 

Καρντάση να διαβάσεις τι γράφω πιο πάνω ΚΑΛΑ και τι απαντήσεις ζητώ, για αυτό χαλάρωσε:X

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος. Δεν το πειραξα εγω. Απλα μια επανεκκινηση εκανε και brick-αρε... Το kingroot φταιει. Μου το εκανε και σε αλλο κινητο που το ειχα χρησιμοποιησει... Κακως περνανε root με το kingroot τα μαγαζια.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καρντάση να διαβάσεις τι γράφω πιο πάνω ΚΑΛΑ και τι απαντήσεις ζητώ, για αυτό χαλάρωσε:X

 

Γραφεις οτι 9/10 το εχουν μπρικαρει. Που το διαβασες αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θέλουμε να μάθουμε για όσους δεν το βάλανε χέρι καθόλου καρντάση μου, από ποια μαγαζιά, και με ποια ROM τους ήρθε, είναι πολύ περισσότεροι οι ενδιαφερόμενοι για αυτήν την συσκευή, από αυτούς που γράφουν για αυτό ζητούμε συγκεκριμένη απάντηση.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θέλουμε να μάθουμε για όσους δεν το βάλανε χέρι καθόλου καρντάση μου, από ποια μαγαζιά, και με ποια ROM τους ήρθε, είναι πολύ περισσότεροι οι ενδιαφερόμενοι για αυτήν την συσκευή, από αυτούς που γράφουν για αυτό ζητούμε συγκεκριμένη απάντηση.

 

Φιλε μου αν διαβασεις μερικες σελιδες απο το θεμα θα λυθουν ολες οι αποριες σου.

Τα προβληματα υπάρχουν σε συσκευες που ηρθαν με μαγειρεμενη Ρομ απο το καταστημα ,γι'αυτο προτεινεται σε αυτους που προκειται να το αγορασουν να ζητουν να ερθει με την official stable (αγγλοκινεζικη, δηλαδη δεν εχει ελληνικα)

Σε αυτους που ηδη το εχουν πάρει προτεινεται το φλασαρισμα της official stable (υπάρχει οδηγος σε προηγουμενη σελιδα)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω είκοσι μέρες περίπου ήρθε με την ρομ του vickmall την λεγόμενη πειραγμενη με ελληνικά μέσα κ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ουτε με reboot ουτε με το δακτυλικό αποτύπωμα ούτε τίποτα. Απλά δεν παιρνει update αυτό μόνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω είκοσι μέρες περίπου ήρθε με την ρομ του vickmall την λεγόμενη πειραγμενη με ελληνικά μέσα κ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ουτε με reboot ουτε με το δακτυλικό αποτύπωμα ούτε τίποτα. Απλά δεν παιρνει update αυτό μόνο.

 

Δε διαφωνω ,κι εγω με τη ρομ του vickmall το παρελαβα και δεν ειχα κανενα προβλημα ,αλλα διαβασα οτι η μπαταρια με την αγγλοκινεζικη κραταει περισσοτερο και για να εχω και τα updates προχωρησα σε φλασαρισμα .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θέλουμε να μάθουμε για όσους δεν το βάλανε χέρι καθόλου καρντάση μου, από ποια μαγαζιά, και με ποια ROM τους ήρθε, είναι πολύ περισσότεροι οι ενδιαφερόμενοι για αυτήν την συσκευή, από αυτούς που γράφουν για αυτό ζητούμε συγκεκριμένη απάντηση.

 

Φίλε μου και εγώ από vickmall όπως το προηγούμενο παιδί με multy και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το είπα και σε προηγούμενο ποστ μου ότι οι περισσότεροι που γράφουν εδώ έχουν και γνώσεις και χρόνο και όσο νάναι επειδή τις Ρομ τις παίζουν στα δάχτυλα μιλάνε για πιο προχωρημένα πράγματα. Δεν σημαίνει ότι όποιος δεν ασχολείται 10 ώρες την ημέρα με το να αλλάζει Ρομ δεν μπορεί να πάρει το κινητό. Απλά χάνεις προς το παρόν τις αναβαθμίσεις άλλα μόλις ξεκλειδώσει η διαδικασία θα γίνει πιο απλή. Σε κάθε περίπτωση και έτσι όπως είναι σφαίρα πάει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω είκοσι μέρες περίπου ήρθε με την ρομ του vickmall την λεγόμενη πειραγμενη με ελληνικά μέσα κ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Ουτε με reboot ουτε με το δακτυλικό αποτύπωμα ούτε τίποτα. Απλά δεν παιρνει update αυτό μόνο.

 

Δε διαφωνω ,κι εγω με τη ρομ του vickmall το παρελαβα και δεν ειχα κανενα προβλημα ,αλλα διαβασα οτι η μπαταρια με την αγγλοκινεζικη κραταει περισσοτερο και για να εχω και τα updates προχωρησα σε φλασαρισμα .

 

 

Τέτοιες απαντήσεις θέλω Καρντάσια ευχαριστώ περιμένω και άλλους κατόχους!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ για το off topic, μια ερώτηση ήθελα να κάνω, για όποιον ξέρει.

 

Έχετε παραλάβει το xiaomi redmi note 3 από το everbuying που το έβαλε πριν 1 μήνα στα 170$?

 

το εχω παραγγειλει στις 17/12 και μετα απο επικοινωνια μαζι τους δεν απαντουσαν η μου ελεγαν οτι δεν εχουν περασει ο μερες που αναφερουν για να μου το στειλουν.Την 6/1 μετα απο εποικινωνια που ειχα παλι τους ειπα οτι θα τους κανω dispute οπως και εκανα και την ιδια μερα μου δωσαν τρακιν ναμπερ και εστειλαν φωτογραφια με ταστοιχεια μου στο δεμα.Την 7/1 ειναι το δεμα στο αεροδρομιο για export μεσω βελγιου και αναμενω.Το παρακολουθω μεσω 17νετ. Το dispute δεν το εκλεισα γιατι περιμενω μην εχει γινει κατι η παιζει καμια μουφα και δεν ξερω τι να κανω γιατι ληγει στις 26/1.Αυτα απο την περιπετεια μου, το ηξερα οτι ρισκαριζα αλλα αναμενω κι ελπιζω να παραλαβω.Εσυ εχεις παραγγειλει κι αν ναι τι γινεται με την παραγγελια σου?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εχω παραγγειλει στις 17/12 και μετα απο επικοινωνια μαζι τους δεν απαντουσαν η μου ελεγαν οτι δεν εχουν περασει ο μερες που αναφερουν για να μου το στειλουν.Την 6/1 μετα απο εποικινωνια που ειχα παλι τους ειπα οτι θα τους κανω dispute οπως και εκανα και την ιδια μερα μου δωσαν τρακιν ναμπερ και εστειλαν φωτογραφια με ταστοιχεια μου στο δεμα.Την 7/1 ειναι το δεμα στο αεροδρομιο για export μεσω βελγιου και αναμενω.Το παρακολουθω μεσω 17νετ. Το dispute δεν το εκλεισα γιατι περιμενω μην εχει γινει κατι η παιζει καμια μουφα και δεν ξερω τι να κανω γιατι ληγει στις 26/1.Αυτα απο την περιπετεια μου, το ηξερα οτι ρισκαριζα αλλα αναμενω κι ελπιζω να παραλαβω.Εσυ εχεις παραγγειλει κι αν ναι τι γινεται με την παραγγελια σου?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε χρώμα στο σήμα της κεραίας των καρτών, επάνω στην μπάρα. Για να μπορούμε να τις ξεχωρίζουμε.

Και μήπως έχει βάλει κάποιος το whats up και του δούλεψε;

 

Α εν τω μεταξύ έχει ωραίο κορεκτορα, βάζει τόνους μόνος του.( με αυτό σας γράφω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...