Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή ρε παιδιά τι σημαίνει αυτό για εμάς που το αγοράσαμε; Σε όλους είπαν στο vickmall ότι θα έχει ελληνικά και google play.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή ρε παιδιά τι σημαίνει αυτό για εμάς που το αγοράσαμε; Σε όλους είπαν στο vickmall ότι θα έχει ελληνικά και google play.

 

Ειναι Multilanguage η rom που εχει μεσα και εχει και τα google services.

 

Το θεμα ειναι να μη εχει μεσα εφαρμογες τριτων [ΚινεζοApks] τα οποια δε σβηνονται. [Διοτι δε εισαι root]

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπα ανχωνεστε.....μια χαρα ειναι το κντακι.....και φυσικα ολα θα γινουν.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ειναι Multilanguage η rom που εχει μεσα και εχει και τα google services.

 

Το θεμα ειναι να μη εχει μεσα εφαρμογες τριτων [ΚινεζοApks] τα οποια δε σβηνονται. [Διοτι δε εισαι root]

 

Κατάλαβα! Ακόμη και έτσι όμως γράφουν πως θα αφαιρέσουν τα κινέζικα apps. Με root μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας και ας χάσουμε εγγύηση; Έχει βγει κάτι;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Ακόμη και έτσι όμως γράφουν πως θα αφαιρέσουν τα κινέζικα apps. Με root μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας και ας χάσουμε εγγύηση; Έχει βγει κάτι;

 

πως θα χάσεις την εγγύηση ; από το gearbest το πήρες ; γιατί εκτός από αυτό δεν ισχύει πουθενά αυτό

υπομονή παιδιά

Link to comment
Share on other sites

πως θα χάσεις την εγγύηση ; από το gearbest το πήρες ; γιατί εκτός από αυτό δεν ισχύει πουθενά αυτό

υπομονή παιδιά

 

Όχι από Vickmall. Όταν όμως δεν θα μπορούμε να έχουμε google play και μαζί με κινεζο apps τότε θα κλαίμε! Έστειλα ήδη μηνύματα στο vickmall και αναμένω απάντηση.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι το vickmall έχει ήδη στείλει αρκετά κινητά σε Ελλαδα με τις κλασσικες οδηγιες δηλ. playstore, remove chinese apps κτλ. Edited by vkouroub
Link to comment
Share on other sites

Όχι από Vickmall. Όταν όμως δεν θα μπορούμε να έχουμε google play και μαζί με κινεζο apps τότε θα κλαίμε! Έστειλα ήδη μηνύματα στο vickmall και αναμένω απάντηση.

 

ναι την εγγύηση πως θα την χάσεις , σου είπε το vickmall αν φλασάρεις ή ρουτάρεις χάνεις την εγγύηση ;

άσε τα δάκρυα , απλά θα κάνεις υπομονή 1-2 εβδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Dear customer,

1.the phone had been installed Greek language and google play.

2.what we installed is clean rom without Chinese apps.

3.it is a new model,when the phone arrive Greece,there will have Greek ROM.

if you don't like the rom we installed,you can easy to install the Greek ROM in xiaomi-miui.gr

Thanks very much,have a nice day.

if have any other questions,pls ask me here,thanks!

 

it support Greek language,google play store,

i send blow photos to you confirm

 

http://s15.postimg.org/yp7ylqpef/j_1.jpg

 

http://s15.postimg.org/yb6mm55av/j_2.jpg

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορώ να βάλω playstore μου αρκεί και δεν νομίζω ότι δε θα γίνεται! Κατά τ'αλλα και το note 2 που έχω τώρα ούτε μια φορά δεν το έχω κάνει root και συνέχεια stable cn-en rom έχω οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα. Ή miui μου αρέσει τόσο που έχω περί τα 2-3 χρόνια να δω aosp σε κινητό μου. Βέβαια για αυτούς που αρέσκονται σε φλασαρισματα και πειράγματα είναι θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις σύντροφοι, βγαίνει ένα νέο κινητό και βάσει των specs και του brandname ορμάτε και παραγγέλνετε με αναφορές κάποιων ότι πούλησαν και αυτό που είχαν στα χέρια τους ως πρώτη συσκευή.

 

Βγαίνει ένας τύπος από κάπου, γράφει μια πατάτα για την οποία δεν έχουμε ιδέα αν και τι ισχύει και ήδη "κλαίτε τα λεφτά σας".

Μήπως, λέω μήπως, είστε ολίγον τι παρορμητικοί;;;; Βιαστικοί να προβείτε σε συμπεράσματα;;;

 

Κατ'εμέ το κινητό τα σπάει από άποψη specs (δεν νομίζω πως είναι υπό συζήτηση αυτό). Δεν θεωρώ πιθανό, μα καθόλου πιθανό, να βγάλαν κινητό το οποίο θα μένει υποχρεωτικά με κινεζοbloatware και δεν θα παίρνει rom κλπ.

Απλά λόγω της νεαρής του ηλικίας χρειάζεται χρόνος προσαρμογής από τους developers κλπ. Εδώ για εμένα είναι το θέμα που η xiaomi στην βιασύνη της να πιάσει στόχους πωλήσεων κρεμάει ή δημιουργεί προβλήματα στις κοινότητες οι οποίες την έχουν φτάσει εκεί που είναι.

 

Μια σημαντική επίσης ένδειξη είναι και η απάντηση του vickmall. Δεν μπορεί να σου λένε ότι σου αλλάξανε rom, το έκαναν root κλπ και να σου στέλνουν κλειδωμένο κινητό.

 

Οπότε λίγο υπομονή και μέχρι να παραλάβουν οι πρώτοι, εύχομαι πριν τα Χριστούγεννα γιατί τα ΕΛΤΑ δείχνουν σημάδια υπερφόρτωσης από τώρα, θα έχουν λυθεί όλα τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι υπάρχει μέχρι στιγμής σε rom από την ελληνική xiaomi κοινότητα είναι η πρώτη miui 7 stable (V7.0.11.0) έκδοση για το κινητό από το αγγλικό αντίστοιχο φορουμ.

Η συγκεκριμένη έκδοση δεν συμπεριλαμβάνει google apps,δεν έχει ελληνικά ούτε είναι Multilanguage (Κινέζικα-Αγγλικά).

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/537-Xiaomi-RedMi-Note-3/

 

Οσο αφορά την εγκατάσταση του Google play αυτή θα γίνει μέσω του MI store ή κάνοντας εγκατάσταση το Google Installer APK

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το vickmall δε λέει πουθενά ότι έχει κάνει root τη συσκευή, όπως το ζητούν αρκετοί αγοραστές.....
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια το vickmall δε λέει πουθενά ότι έχει κάνει root τη συσκευή, όπως το ζητούν αρκετοί αγοραστές.....

 

To vickmall ανέβασε και άλλο link "Pre-Sale Original Xiaomi Redmi Note 3 Prime" το οποίο αναφέρει ότι θα είναι διαθέσιμο σε 7-10 ημέρες με χαμηλότερη τιμή.

 

http://www.vickmall.com/pre-sale-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Φυσικά δεν θα δίνει τα δώρα που χρυσοπληρώσαμε όσοι το αγοράσαμε 240$ αλλά άμα τους παρακαλέσεις είμαι σίγουρος ότι κάτι θα σου δώσουν μιας και είμαι σίγουρος ότι οι ζελατίνες και και η θήκη θα είναι της πλάκας.Κάποιος είχε γράψει ότι του έδωσαν και εκπτωτικό κουπόνι 20$.

Σαν να σου λέει ότι όλοι οι υπόλοιποι είμαστε βλάκες που τα σκάσαμε.

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

To vickmall εχει μπλέξει τα μπούτια του μου φαίνεται.Ανέβασε και άλλο μοντέλο βαφτίζοντας το "Pre-Sale Original Xiaomi Redmi Note 3 Prime" το οποίο αναφέρει ότι θα είναι διαθέσιμο σε 7-10 ημέρες με χαμηλότερη τιμή.

 

http://www.vickmall.com/pre-sale-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Προφανώς επειδή ήταν απο τα πρώτα μαγαζιά που πήραν stock είπαν να βγάλουν κάτι παραπάνω..(239$)

Οποτε σου λέει βάζω και το Presale για το δεύτερο κύμα stock που θα πάρουν(μετα απο 7 μέρες) στα 219$ και έχω καλύψει τους πάντες.

 

Εκαναν όνομα, έχουν σταθερούς πελάτες και τώρα κάνουν το cash out της φημης τους..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επειδή ήταν απο τα πρώτα μαγαζιά που πήραν stock είπαν να βγάλουν κάτι παραπάνω..(239$)

Οποτε σου λέει βάζω και το Presale για το δεύτερο κύμα stock που θα πάρουν(μετα απο 7 μέρες) στα 219$ και έχω καλύψει τους πάντες.

 

Εκαναν όνομα, έχουν σταθερούς πελάτες και τώρα κάνουν το cash out της φημης τους..

 

Ετσι!Για να γουστάρουν οι παλιοί και να μαθαίνουν οι καινούργιοι!

Καλά ,εγώ,ούτως ή άλλως το βιαζόμουν για πριν τα Χριστούγεννα γιατί ΔΕΝ έχω τηλέφωνο αυτή τη στιγμή.

Ενώ είχαμε αναγάγει σε πρόβλημα το 20αρικο καπέλο τώρα μας προέκυψε ο κλειδωμένος bootloader.

 

Πάντως από την Κυριακή δεν έχει φανεί στο 17track παρά μόνο μια καταχώρηση στο 4PX που δεν καταλαβαίνω τι εννοεί.

 

Συμπέρασμα: Και κερατάς και δαρμένος :lol:

 

Κουπόνι vickmall -20$ : 20PREORDER (Ισχύει για την τιμή 240 και όχι 220)

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το lock πιστεύω θα το λύσουν..

Δεν μπορεί μια εταιρία που βασίζεται στους χρήστες για την βελτίωση της miui να μης τους αφήσει να έχουν έλενχο..είναι σαν να βάζει τρικλοποδιά στον ευατό της.

 

Είμαι και εγώ απο αυτούς που πήρα το κουπονάκι απο το vickmall (-20$) και ενώ με ενημέρωσαν οτι θα φύγει μάλλον την άλλη βδομάδα(προτεραιότητα είχαν τα 239$:rolleyes:),εχτές πήρα tracking Νumber..Βέβαια το πότε θα σταλεί πραγματικά είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το minideals που το εχει

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-4g-smartphone-5-5-inch-android-5-0-helio-x10-octa-core-2-0ghz-fingerprint-id.html στα 209 USD το προσπερναμε?υπαρχη θεμα με το μαγαζι?

Επισης υπαρχη και αυτο

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-5-5Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-64bit-Helio-X10-Octa-Core-MIUI-V7-13-0MP-TOUCH-ID---Gray-359151.html.

Edited by junior288009
Link to comment
Share on other sites

 

Αν δεν το βιάζεσαι κ για να έχεις κ το κεφάλι σου ήσυχο , καλύτερα από εδώ : http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-MTK-X10-Octa-core-4G-Smartphone-p-1016742.html

 

Βάζεις κ στο checkout τον κωδικό xmas06 , κ σου έρχεται 6% φθηνότερα :D

Link to comment
Share on other sites

 

πάντα αυτός ήταν ο "επίσημος" τρόπος , τώρα τι πάθανε όλοι και πανικοβάλονται και λένε ότι λόγω κλειδωμένου bootloader δεν μπορούν να βάλουν το store (επειδή συνήθισαν στα ζιπ) δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μην γραφεται οτι ναναι........και ειδικα για καποια καταστηματα...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Mε συγχωρείς κιολας, αλλά 200€ ευρώ γι αυτό το κινητό δεν το λες και καλή τιμή. Στο aliexpress θα το βρεις με πάνω από 80€ διαφορα, αλλά θα μου πεις τώρα "που να μπλεκεις με κινέζους, εδώ έχω εγγύηση κ.λ.π" :D Τέλος πάντων, όπως θέλει κάνει ο καθένας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι γίνεται πάντα με τα καινούρια δημοφιλή τηλεφ. Μόλις το παραλάβουν κάποιοι θα κλείσει αυτό το νήμα και θα ανοίξει άλλο με τη χρήση του τηλεφ.

 

Ναι, όντως για το συγκεκριμένο κινητό έχεις δίκιο δεν είναι και φθηνό .....αλλά από την άλλη να "μπλέξω" όπως το έθεσες και εσυ με τους Κινέζους δεν το ΄χω.....προτιμώ να πάω από το κατάστημα , να το δω , να έχω την εγγύηση μου όπως είπες .Ασε που το έβαλα και σε δόσεις αλλίως δεν έπαιζε να το πάρω...οι εποχές είναι δύσκολες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...