Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά, ποια θεωρείται η slot 1 και ποιά η slot 2 ?

Εχω μία whats up κάρτα και μία vodafone, με όποια σειρά και εαν τις βάλω, το whats up application όλο μου βγάζει να την έχω στην slot 1 .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρέπει να επιτρέψεις στα δικαιώματά του whats up να στέλνει sms...κάτι τέτοιο θέλει το είχα κάνει στο redmi 2 της κόρης μου
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

Τελευταία αντιμετώπιζω πρόβλημα με battery drain στη συσκευή μου. Έκανα factory reset αλλά δεν είδα προκοπή.

Επίσης πήγα από την εφαρμογή του κινητού και περιόρισαν όλες τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ να μην τρέχουν στο background..

 

Την μπαταρία την καταναλώνει το σύστημα android. Νομίζω ότι ξεκίνησε μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;

 

Φοραω την αγγλοκινεζικη ρομ όπως μου το εστειλε ο Κινέζος. Ο bootloader είναι κλειδωμένος οπότε δεν μπορώ να αλλάξω άμεσα ρομ.

 

Έχει κανείς καμιά πρόταση;;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

Τελευταία αντιμετώπιζω πρόβλημα με battery drain στη συσκευή μου. Έκανα factory reset αλλά δεν είδα προκοπή.

Επίσης πήγα από την εφαρμογή του κινητού και περιόρισαν όλες τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ να μην τρέχουν στο background..

 

Την μπαταρία την καταναλώνει το σύστημα android. Νομίζω ότι ξεκίνησε μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;

 

Φοραω την αγγλοκινεζικη ρομ όπως μου το εστειλε ο Κινέζος. Ο bootloader είναι κλειδωμένος οπότε δεν μπορώ να αλλάξω άμεσα ρομ.

 

Έχει κανείς καμιά πρόταση;;

 

Ευχαριστώ.

 

Μπορείς να αλλάξεις ROM, βάζοντας μια global ROM, που έχει και Ελληνικά, με SP Flash Tool.

Ακολούθησε κατά γράμμα τις πολύ καλές οδηγίες αναβάθμισης στη πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα

 

Τελευταία αντιμετώπιζω πρόβλημα με battery drain στη συσκευή μου. Έκανα factory reset αλλά δεν είδα προκοπή.

Επίσης πήγα από την εφαρμογή του κινητού και περιόρισαν όλες τις εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ να μην τρέχουν στο background..

 

Την μπαταρία την καταναλώνει το σύστημα android. Νομίζω ότι ξεκίνησε μετά την τελευταία αναβάθμιση...

 

Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;;

 

Φοραω την αγγλοκινεζικη ρομ όπως μου το εστειλε ο Κινέζος. Ο bootloader είναι κλειδωμένος οπότε δεν μπορώ να αλλάξω άμεσα ρομ.

 

Έχει κανείς καμιά πρόταση;;

 

Ευχαριστώ.

παίρνεις ενημερωσεις?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Ναι παίρνω κανονικά..τελευταία την πήρα πριν καμιά 15αρια μέρες αν θυμάμαι καλά..

αν ψηνεσαι για ελληνική developed πες μου να σε φτιαξω

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι για οτιδήποτε θα ξανακάνει το κινητό μου όπως ήταν....

 

Μέχρι τώρα πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..δεν βγάζω σχεδόν την ημέρα..

Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι για οτιδήποτε θα ξανακάνει το κινητό μου όπως ήταν....

 

Μέχρι τώρα πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω..δεν βγάζω σχεδόν την ημέρα..

θα μιλήσουμε αύριο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει καποιος πως κατεβαζουμε με δεδομενα απο το playstore? δε με αφηνει. εχω miui8. για να γινει ρουτ το κινητο πρεπει να το ξεκλειδωσω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει καποιος πως κατεβαζουμε με δεδομενα απο το playstore? δε με αφηνει. εχω miui8. για να γινει ρουτ το κινητο πρεπει να το ξεκλειδωσω?

 

Δεν ξέρω για 8, αλλά στην 7 πάντως πας στα downloads(την εφαρμογή), πατάς στις τελίτσες πάνω δεξιά, και από εκεί βάζεις unlimited το όριο των δεδομένων. Κοίτα μήπως είναι το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για 8, αλλά στην 7 πάντως πας στα downloads(την εφαρμογή), πατάς στις τελίτσες πάνω δεξιά, και από εκεί βάζεις unlimited το όριο των δεδομένων. Κοίτα μήπως είναι το ίδιο...

 

πηγαινε δικαιώματα χρηση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις, μετά γραμματοσειρά/font .

θα σε βγάλει στo κινέζικo market. Γράψε στο search Roboto Zawgi .

Eχει 2 αποτελεσματα σαν ''Roboto Zawgi '' και 1 σαν " Roboto Zawgi Global"

Πήγαινε στα σκέτα, νομίζω το δεύτερο είναι αυτό (έχει 250κάτι comments) -> download -> apply.

Εχεις global ομως έτσι ? Γιατί διάβασα αυτό

"Please note that, font change option was removed officially by Xiaomi from Global ROMs. If you want to change fonts then flash China Developer ROM in your Redmi Note 3"

Μπορεί με τη συγκεκριμένη γραμματοσειρά να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα εμφάνισης των χαρακτήρων στο facebook, ωστόσο έχει δημιουργήσει άλλο θέμα στη γραμματοσειρά όλων των άλλων apps, με πιο χαρακτηριστικό εκείνο στο Gmail, όπου δεν εμφανίζονται τα νέα μηνύματα με bold...

Εάν απεγκαταστήσω τη Roboto και επιστρέψω στη "μαμά", όλα καλά με Gmail, χάνω όμως στο Facebook...

Και μην μου απαντήσετε να διαλέξω...

Έχει να προτείνει κάτι άλλο κανένας;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με τη συγκεκριμένη γραμματοσειρά να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα εμφάνισης των χαρακτήρων στο facebook, ωστόσο έχει δημιουργήσει άλλο θέμα στη γραμματοσειρά όλων των άλλων apps, με πιο χαρακτηριστικό εκείνο στο Gmail, όπου δεν εμφανίζονται τα νέα μηνύματα με bold...

Εάν απεγκαταστήσω τη Roboto και επιστρέψω στη "μαμά", όλα καλά με Gmail, χάνω όμως στο Facebook...

Και μην μου απαντήσετε να διαλέξω...

Έχει να προτείνει κάτι άλλο κανένας;

Εγώ δεν ξέρω κάτι άλλο. Εχεις δίκιο με το bold , εμένα προσωπικά δεν με πειράζει πολύ μιας και τα νέα μηνύματα έχουν την ημερομηνία με μπλε, ενώ τα διαβασμένα με μάυρο.

(Μικρή λεπτομέρεια, ναι, αλλα κάτι είναι και αυτο). Θα μου πεις, σίγουρα δεν είναι όπως πριν, αλλα σαν προσωρινή λύση, προσωπικά προτιμώ λίγο ζόρι στο gmail παρά το θέμα με το fb. Γενικα το θέμα με τις γραμματοσειρές είναι μεγάλο ζόρι.

 

Ιndeed, αν ξέρει κανείς κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί με τη συγκεκριμένη γραμματοσειρά να έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα εμφάνισης των χαρακτήρων στο facebook, ωστόσο έχει δημιουργήσει άλλο θέμα στη γραμματοσειρά όλων των άλλων apps, με πιο χαρακτηριστικό εκείνο στο Gmail, όπου δεν εμφανίζονται τα νέα μηνύματα με bold...

Εάν απεγκαταστήσω τη Roboto και επιστρέψω στη "μαμά", όλα καλά με Gmail, χάνω όμως στο Facebook...

Και μην μου απαντήσετε να διαλέξω...

Έχει να προτείνει κάτι άλλο κανένας;

Εγώ χρησιμοποιώ την zegoe γραμματοσειρά και είμαι πολύ ευχαριστημενη.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την zegoe γραμματοσειρά και είμαι πολύ ευχαριστημενη.

Thanks για τη γραμματοσειρά :) looks nice :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Thanks για τη γραμματοσειρά :) looks nice :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Τίποτα και εγώ την έμαθα όταν ανακάλυψα το πρόβλημα με το Facebook. Όλα καλά... ;)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω κάτι άλλο. Εχεις δίκιο με το bold , εμένα προσωπικά δεν με πειράζει πολύ μιας και τα νέα μηνύματα έχουν την ημερομηνία με μπλε, ενώ τα διαβασμένα με μάυρο.

(Μικρή λεπτομέρεια, ναι, αλλα κάτι είναι και αυτο). Θα μου πεις, σίγουρα δεν είναι όπως πριν, αλλα σαν προσωρινή λύση, προσωπικά προτιμώ λίγο ζόρι στο gmail παρά το θέμα με το fb. Γενικα το θέμα με τις γραμματοσειρές είναι μεγάλο ζόρι.

 

Ιndeed, αν ξέρει κανείς κάτι άλλο...

 

Εγώ χρησιμοποιώ την zegoe γραμματοσειρά και είμαι πολύ ευχαριστημενη.

 

Ευχαριστώ κι εγώ για την ενημέρωση για τη γραμματοσειρά, ωστόσο, και η συγκεκριμένη δεν υποστηρίζει τους bold χαρακτήρες, ούτε στο Gmail app αλλά ούτε και στο Facebook app...

Αν και είμαι απαισιόδοξος ως προς την επίλυση του προβλήματος, ελπίζω πραγματικά να βρεθεί κάτι σύντομα...

Αλλά μια που ανέφερα και το Gmail app πιο πίσω, να σας κάνω μια επιπλέον ερώτηση...

Κατά καιρούς, και εννοώ όχι πάντα αλλά ούτε και με συγκεκριμένη συχνότητα, η εφαρμογή του Gmail εμφανίζει μεγάλο lag ως προς το συγχρονισμό...

Κυρίως παρατηρείται όταν έρχονται νέα μηνύματα μπορώ να πω, χωρίς να είμαι απόλυτος βέβαια...

Συνεχίζει να κάνει συγχρονισμό, μπορεί και για μερικές ώρες....

Το κινητό φοράει μαμίσια Eng-Chi έκδοση, φυσικά, με όλες τις ενημερώσεις πάνω, εφαρμογών αλλά και λειτουργικού...

Έχει παρατηρήσει κανένας σας κάτι ανάλογο;

Καμία πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Προέκυψε θεματάκι με το 2ο note 3 που πηρα στα χέρια μου για τον αδερφό μου! ενώ πέρασα κανονικά την τελευταία official rom κ εγκατέστησα το google play store από το mi market.. Έκανα κανονικά σύνδεση στο λογαριασμό google του αδερφού μου και δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές! Είτε μου πετάει ένα σφάλμα που λέει: Can't download app (Error retrieving information from server. [DF-DLA-15]),είτε μου λέει ότι πρέπει να συνδεθώ σε λογαριασμό google... Έχεις κανείς ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας... Προέκυψε θεματάκι με το 2ο note 3 που πηρα στα χέρια μου για τον αδερφό μου! ενώ πέρασα κανονικά την τελευταία official rom κ εγκατέστησα το google play store από το mi market.. Έκανα κανονικά σύνδεση στο λογαριασμό google του αδερφού μου και δεν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές! Είτε μου πετάει ένα σφάλμα που λέει: Can't download app (Error retrieving information from server. [DF-DLA-15]),είτε μου λέει ότι πρέπει να συνδεθώ σε λογαριασμό google... Έχεις κανείς ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Έχεις κάνει επανεκκίνηση να υποθέσω..έτσι;;

Στην πρώτη σελίδα έχει έναν οδηγό για εγκατάσταση gapps σύμφωνα με αυτόν πηγές;;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει επανεκκίνηση να υποθέσω..έτσι;;

Στην πρώτη σελίδα έχει έναν οδηγό για εγκατάσταση gapps σύμφωνα με αυτόν πηγές;;

 

Είχα κάνει επανεκκίνηση ναι! Δεν θυμώμουν ότι είχαμε οδηγό γτ στο πρώτο το είχα περάσει εύκολα! Τελικά λύθηκε το θέμα... Clear data και cache σε google play store κ google play services και απενεργοποίηση των αυτόματων ενημερώσεων μέσα στο play store.. Τώρα λειτουργεί κανονικά! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πως μπορώ να γυρίσω πίσω στην*7.6.5.28*τώρα έχω την 6.7.28 μιλαμε για official πάντα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κσλησπέρα,γνωρίζει κανείς πώς ενεργοποιώ την ειδοποίηση κλήσης ενώ είμαι κατηλειμμένος σε redmi note 3;

 

Διάβασε τα μηνύματα αυτής της σελίδας μήπως είναι αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτό με την ειδοποίηση που δεν φεύγει μάλιστα από την αρχική οθόνη με τα πόσα μετάλλια έχουν στο ενεργητικό τους στους αγώνες στο Ρίο οι Κινέζοι, το έχετε κι εσείς;

Μαμίσια ρομ εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...