Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην τα λες σε εμένα στον άλλο φίλο πες τα που λέει δεν συνάντησε κανέναν με πρόβλημα!

Το κινητό είναι σίγουρα αξιόλογο και δυνατό vfm στα 190 -200 ευρώ. Στα 240 που έρχεται απο ευρωπαϊκές αποθήκες όχι και τόσο.

 

Είμαι φαν των καλών κινεζικών πήρα πριν 11 μήνες το jiayu s3 με 157 ευρώ , αυτό κι αν ήταν vfm και το κινητό είναι άψογο. Σε αυτή την τιμή είναι εδώ και καιρό και το advanced με τα 3gb το οποίο ίσως παραμένει το πιο αξιόλογο vfm αφού με λιγότερο απο 160 παίρνεις 5.5" fhd οθόνη πολύ φωτεινή, πολύ καλή κάμερα βίντεο, κάρτα μνήμης, ράδιο, γενικά ένα τηλέφωνο που στέκεται άνετα δίπλα στο δικό μου lg G3 με τα μισά λεφτά! Έτσι και note3 έχει το πακέτο που κοιτά στα μάτια μέχρι κινητά των 350 ευρώ και βάλε.

 

Το point μου ήταν αυτό που γράφει ο kwnana. Ότι δηλαδή δεν είναι λαχείο το τηλέφωνο, αλλά η rom την οποία την αλλαζεις και δεν έχεις κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mε μυνηματα σαν το δικο σου μακαρι να γεμισουν τα διαφορα τοπικ,αλλα.......οποιος δεν βαριετε ας κανει ενα οδηγο!:)

 

3 μερες δουλευε καλα η ρομ αρπαξε μια επανεκκίνηση και ξερω οτι φταιει η ρομ οποτε οφφισιαλ και ασ μην εχω ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Mε μυνηματα σαν το δικο σου μακαρι να γεμισουν τα διαφορα τοπικ,αλλα.......οποιος δεν βαριετε ας κανει ενα οδηγο!:)

 

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ........δεν ειναι στο φορτε τους τα Αγγλικα του παιδιαυ,για αυτο ζητα εναν οδηγα στα Ελληνικα εαν ειναι εφικτο απο καποιο φιλο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι έφερε ρε παιδιά? Κατοπιν παραγγελιας λέει .....

Μηπως το παραγγέλνεις και περιμένεις από Κινα μερια ..... Γιατι στην Ελλαδα με άλλο τρόπο δεν μπορεί να είναι διαθέσιμο ....

http://i.imgur.com/RcHiKdK.jpg

Αρα γιατί να δώσει κάποιος τη διαφορα, αφού έτσι κι αλλοιως θα περιμένει, και να μην το παραγγείλει μονος του :p ? Λεω εγώ τώρα ........ :confused:

 

Είπαμε ότι συμφέρει για κάποιον που κόβει τιμολόγια 289-23% βγαίνει 235 και αν το βάλεις σε 6 άτοκες δόσεις ε είναι λίγο καλύτερα απο τα ~240 στο χέρι και να παρακαλάς να σου πάρει την κάρτα το PayPal.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν βιάζονται για άμεση αγορά θα κυκλοφορήσει μάλλον και με snapdragon 808!

 

http://www.gizchina.com/2015/12/28/xiaomi-redmi-note-3-spotted-with-snapdragon-808/

 

Και το πιο ωραίο? ξεκλείδωτο!

 

One benefit of a Qualcomm powered Redmi Note 3 might be an unlocked boot loader on the phone. Customers buying the current Mediatek version have been disappointed to realise their phones do not have an unlocked boot loader.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζει καποιοσ παιδια,ειναι σημαντικο για μενα.εχει και στισ 2 υποδοχεσ δυνατοτητα 4G ?η μονο στην μια υποδοχη?

 

Ναι και στης δυο εχει

Link to comment
Share on other sites

Φοραω Official Developer 5.12.31 και μου έβγαλε το παρακάτω update.
http://i.imgur.com/W1dM0ep.png

Προχωραω λοιπόν ..... :p

 

Eλληνικα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό είναι ήδη μια βδομάδα στα χέρια μου, βασικά η γυναίκα μου το έχει αλλά εγώ το ρυθμίζω και είμαι υπεύθυνος για τα προβλήματα. Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα. Σήμερα ξαφνικά άρχισε να κάνει διακοπές κατά τη διάρκεια της κλήσης, δηλαδή περίπου 5 δεύτερα ακούς 2 δεν ακούς και αυτό συνεχόμενο σαν να μην έχει καλό σήμα. Βέβαια θέμα με το σήμα δεν υπάρχει το τσέκαρα. Έχει τύχει σε κανέναν τίποτα παρόμοιο και να έχει βρει λύση;

Επίσης τη μπαταρία την καταπίνει νεράκι, το δικό μου letv x800 κρατάει περισσότερο και με περισσότερη χρήση παρ' όλο που σαν συσκευή καίει περισσότερο λόγο snapdragon και 2k οθόνη και έχει 3άρα μπαταρία. Λέτε να φταίει η rom του vickmall;

Βοηθήστε με γιατί έχει αρχίσει ήδη να πέφτει γκρίνια και ούτε να ακούσει για μόνο αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό είναι ήδη μια βδομάδα στα χέρια μου, βασικά η γυναίκα μου το έχει αλλά εγώ το ρυθμίζω και είμαι υπεύθυνος για τα προβλήματα. Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθειά σας στο εξής πρόβλημα. Σήμερα ξαφνικά άρχισε να κάνει διακοπές κατά τη διάρκεια της κλήσης, δηλαδή περίπου 5 δεύτερα ακούς 2 δεν ακούς και αυτό συνεχόμενο σαν να μην έχει καλό σήμα. Βέβαια θέμα με το σήμα δεν υπάρχει το τσέκαρα. Έχει τύχει σε κανέναν τίποτα παρόμοιο και να έχει βρει λύση;

Επίσης τη μπαταρία την καταπίνει νεράκι, το δικό μου letv x800 κρατάει περισσότερο και με περισσότερη χρήση παρ' όλο που σαν συσκευή καίει περισσότερο λόγο snapdragon και 2k οθόνη και έχει 3άρα μπαταρία. Λέτε να φταίει η rom του vickmall;

Βοηθήστε με γιατί έχει αρχίσει ήδη να πέφτει γκρίνια και ούτε να ακούσει για μόνο αγγλικά

Ειπαμε,δυστηχως φιλε μου απο μαγειρεμενες rom μπορει να εχεις παρομοια θεματακια.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω αν η παρακατω θηκη για το Xiaomi αν εχει κατι αρνητικο και αν επεμβαινει με το σημα του κινητου.

 

http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-for-xiaomi-redmi-note-3-smartphone.html ειναι απο Tempered glass

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να ρωτησω αν η παρακατω θηκη για το Xiaomi αν εχει κατι αρνητικο και αν επεμβαινει με το σημα του κινητου.

 

http://www.vickmall.com/newest-tempered-glass-back-cover-for-xiaomi-redmi-note-3-smartphone.html ειναι απο Tempered glass

 

 

Και πως ανοίγει από πίσω το κιν. για να τη περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το LG G2. Αξίζει να κάνω την αλλαγή σε Redmi note 3?

 

Εκανά ακριβώς την ίδια αλλαγή με σένα πριν λίγο καιρό. Νόμιζα πως το G2 ήταν το καλύτερο κινητό που είχα μέχρι που έπιασα το Note 3. Αξίζει και θα το καταλάβεις ;)

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το LG G2. Αξίζει να κάνω την αλλαγή σε Redmi note 3?

 

Κοιτά δύσκολη απόφαση! Το εύκολο είναι να πεις αξίζει! Μιας και μιλάμε για 2 κινητά που τα χωρίζει 2+ χρόνια κυκλοφοριας τα οποία στην τεχνολογίας είναι αιώνες! Στην περίπτωση όμως του g2 μιλάμε για ένα κινητό πολύ μπροστά απο την εποχή του!

Αν τα βάλεις σε απόλυτη σύγκριση χαρακτηριστικών η απάντηση δεν είναι εύκολη.

 

Πχ δεν θα έχεις την μπάντα των 800 αν αλλάξεις. Δεν θα έχεις gorilla glass οθόνη, θα είσαι χωρίς nfc . Δεν θα έχεις ois στην κάμερα , γενικά ετοιμάσου για χειρότερες φωτός και βίντεο και οθόνη.

 

Απο την άλλη θα έχεις ένα φρέσκο κινητό με καλύτερες απόλυτες επιδόσεις. Δύσκολη απόφαση.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά δύσκολη απόφαση! Το εύκολο είναι να πεις αξίζει! Μιας και μιλάμε για 2 κινητά που τα χωρίζει 2+ χρόνια κυκλοφοριας τα οποία στην τεχνολογίας είναι αιώνες! Στην περίπτωση όμως του g2 μιλάμε για ένα κινητό πολύ μπροστά απο την εποχή του!

Αν τα βάλεις σε απόλυτη σύγκριση χαρακτηριστικών η απάντηση δεν είναι εύκολη.

 

Πχ δεν θα έχεις την μπάντα των 800 αν αλλάξεις. Δεν θα έχεις gorilla glass οθόνη, θα είσαι χωρίς nfc . Δεν θα έχεις ois στην κάμερα , γενικά ετοιμάσου για χειρότερες φωτός και βίντεο και οθόνη.

 

Απο την άλλη θα έχεις ένα φρέσκο κινητό με καλύτερες απόλυτες επιδόσεις. Δύσκολη απόφαση.

Και που το καταλαβαίνεις εσύ το gorilla glass;;;

Η μπάντα των 800 σε τι χρησιμεύει?

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αγοράστηκαν δύο, αλλά το 2ο του θείου.., παρότι εχει την 7.0.22 που λειτουργεί απροβληματιστα και σφαιρατα, χρειάζεται ελληνικό μενού,ποιος ειναι ο πιο "ασφαλής τρόπος" να του βαλω ελληνικό μενού?

Εννοώ να δωσει κάποιος τα φώτα του για την πλήρη διαδικασία. Όχι απλά βαλε την τάδε κλπ ..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κου που το καταλαβαίνεις εσύ το gorilla glass;;;

Η μπάντα των 800 σε τι χρησιμεύει?

Αυτό φοβάμαι. Την οθόνη. Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι. Την οθόνη. Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή τελικά...

 

Εμένα η οθόνη του μου αρέσει αρκετά. περιααότερο από του G2, με την ρύθμιση χρωμάτων στο "κρύο" γιατί στο deafault το άσπρο κιτρινίζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό είναι ήδη δυο μερες στα χέρια μου. νομιζω οτι πρεπει να εχει θεμα με το fingerprint. βαζω το δαχτυλο μου για σκαναρισμα και τιποτα. Μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φοβάμαι. Την οθόνη. Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή τελικά...
Τι ακριβώς φοβάται ? Ελα παιδιά μην είμαστε υπερβολικοί ...... Αν πέσει το κινητό με καμια οθόνη προς τα κατω, δεν σε σώζει ούτε ο γοριλλας, ούτε ο ελέφαντας ...... Καλα είναι τα καινούρια καλούδια και οι τεχνολογίες, αλλα δεν είναι και το τέλος του κόσμου .....

 

Καλησπέρα παιδιά, το κινητό είναι ήδη δυο μερες στα χέρια μου. νομιζω οτι πρεπει να εχει θεμα με το fingerprint. βαζω το δαχτυλο μου για σκαναρισμα και τιποτα. Μπορει να βοηθησει καποιος?
Εβαλες και κωδικό ? Το έγραψαν και πιο πάνω, χωρίς κωδικό ο αναγνώστης δακτυλικού αποτυπωματος δε δουλεύει ..... Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και που το καταλαβαίνεις εσύ το gorilla glass;;;

Η μπάντα των 800 σε τι χρησιμεύει?

 

Καλά με αυτή την λογική που το είδες το ένα και τι το θες το άλλο δεν κάνουμε κουβέντα! Κοινώς με λένε ριζο κι όπως θέλω τα γυρίζω!!

 

Η μπάντα των 800 αν άνοιγες κανα νήμα να ενημερωθείς χρησιμοποιείται κατα κόρον απο την wind στο 4g και πλέον και απο την cosmote & voda κυρίως στην επαρχία . Δλδ η wind παντού και οι άλλες δυο κυρίως στην επαρχία αλλά όχι μόνο κλειδώνουν το 4g και στα 800.

 

Μετά απο αυτα κρίνεις εσύ αν χρειάζεσαι την μπάντα των 800.

 

Αυτό φοβάμαι. Την οθόνη. Δεν ξέρω αν αξίζει αυτή η αλλαγή τελικά...

 

Κοιτα το κινητό για τα ~200 ευρώ που ζητά είναι άψογη επιλογή και απο τα κορυφαία vfm. Σχετικά με την μετάβαση μην φανταστείς ότι θα κανεις ουαου! Σε σχέση με το g2. Είναι μια σχετική αναβάθμιση. Όχι γιατί το note3 δεν είναι καλό αλλά γιατί το g2 είναι "αστακός" απο εξοπλισμό. Κάπου κερδίζεις μέγεθος οθόνης, επιδόσεις, μάλλον gps, κάπου χάνεις οθόνη, φωτογραφική, nfc*, 800 άρα μπάντα, συνολική ποιότητα κατασκευής.

 

Αν δεν καίγεσαι να σκίζεις ζελατίνες μπορείς χαλαρά να κάτσεις μια σεζόν ακόμα με το g2 και δεν θα νοιωθεις καθόλου πίσω.

 

(*) σχετικά με το nfc που πολλοί σνομπάρουν μεταξύ αυτών και εγώ διαπίστωσα την χρησιμότητα και την ευκολία του σε πρωτοχρονιάτικο πάρτυ που ήμουν! Η ευκολία που στο σκοτάδι στον συνωστισμό και στο πόδι ανταλλάσαμε φωτογραφίες απλά ακουμπωντας τα κινητά πλάτη πλάτη , lg G3 το δικό μου, χωρίς να ψάχνουμε κουμπιά ρυθμίσεις κλπ ήταν φοβερή.

 

Πλέον την θεωρώ σημαντική έλλειψη την απουσία nfc απο κινητά.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...