Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (11 Ιούλ. 2004 , 19:31)

 

μέσω bt μπορείς να στείλεις φωτογραφίες σε άλλο κινητό?

 

 

Ναι γινεται και αυτο...........

Για το πως θα στειλεις μεσω ΒΤ φωτο απο και προς το κινητο κανε μια αναζητηση για το πως θα βαλεις widcomm drivers στο pc σου(ειναι για τα ΒΤ dongles και με αυτους θα περνας java,ηχους και εικονες) η τις περνας απο το MPT!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 1000 ευχαιστώ για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει κανένα FAQ, αναλυτικό manual, ή ξένο φόρουμ που να έχει τέτοιες πληροφορίες για να μην σας (τα) ζαλίζω συνέχεια;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (11 Ιούλ. 2004 , 21:01)

 

παιδιά 1000 ευχαιστώ για τις απαντήσεις σας. Υπάρχει κανένα FAQ, αναλυτικό manual, ή ξένο φόρουμ που να έχει τέτοιες πληροφορίες για να μην σας (τα) ζαλίζω συνέχεια;

 

ευχαριστώ

 

Κοιτα περισσοτερο θα μπλεξεις με τα ξενα φορα!!!!!Ψαξε εδω στο δικο μας γιατι εχουμε πει πολλλεεεεςςςς φορες για την ολη αυτη διαδικασια με τους widcomm drivers kai to BT!!!!!!Τα δυο threads του altus και τα 525>600 θα εχουν τις πληροφοριες που σου χρειαζονται..........

Ενα καλο guide ειναι ΕΔΩ και θα σε βοηθησει να λυσεις τα οποια προβληματα πιθανον παρουσιαστουν!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (11 Ιούλ. 2004 , 21:18)

 

να'σαι καλά φίλε μου

ευχαριστώ πολύ (+κάρμα)

 

 

Κοιταξε και το λινκ που προσεθεσα πιο πανω με edit μιας και ειναι πολυ καλος οδηγος.......... :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALTUS (13 Ιούλ. 2004 , 09:14)

 

BRAVO AGNOSTE !!! TELIKA OLOI HACKERADES EIMASTE EDO !!! :)

 

WHO DARES WINS!!!

 

 

Mother hackers που λεει και καποιος γνωστος μου..... :p :p :p

 

Τωρα που τελειωσα την εξεταστικη θα ασχοληθω πιο εντατικα με την ανευρεση νεων τροπων επεμβασης!!!Βλεπετε καλομαθημενος απο τα siemens που ειχα μεχρι τωρα πρεπει να πειραξω μεχρι και το τελευταιο bit του!!!! :whistle:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alfa 156 (15 Ιούλ. 2004 , 23:33)

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά στο κινητό με το hacking αυτό? Μπορεί να βγεί και εκτός εγγύησης?

 

 

E κοιταξε λογικα με το πρωτο flash που κανεις η πειραζεις το λειτουργικο του κινητου βγαινει εκτος εγγυησης!!!Πρακτικα ομως ε δε νομιζω να πουν και τιποτα....U never know though!!!! :!: :!: :!:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν και αλλα προγραμματακια για visual seem editing οπως το SeemPlayer το οποιο θα βρειτε ΕΔΩ !!!! Βαλτε username:webrider και password:Vxxx

Με αυτο καταφερα επιτελους να εξαφανισω το ονομα δικτυου απο την οθονη (με τα αλλα δε μου γινοταν!!!!), να βαλω τον counter των γραμματων στα sms να μετραει απο την αρχη και οχι αντιστροφα!!!!Δηλαδη αντι να ξεκιναει απο 450 και να κατεβαινει ο αριθμος των γραμματων που εχω χρησιμοποιησει να ξεκιναει απο το 0 και να ανεβαινει!!!!Επισης αλλαξα την ενταση των μελωδιων και τωρα πια ακουγονται πολυ δυνατα και ακομα ειναι στη μεση η ενταση!!!!Επισης αλλαξα τα μενου κλπ......κλπ κλπ κλπ......... ;)

Give them a try......θα μεινετε εκπληκτοι........

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε AGNOSTE δώσε pls το link με τις οδηγίες για το πείραγμα των seem..

Α, και ποιο πρόγραμμα προτείνεις να χρσηιμοποιήσουμε; Το πρώτο που δίνεις ή το seemplayer; Επίσης το visual seem τι ρόλο βαράει;

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn (18 Ιούλ. 2004 , 15:35)

 

Φίλε AGNOSTE δώσε pls το link με τις οδηγίες για το πείραγμα των seem..

Α, και ποιο πρόγραμμα προτείνεις να χρσηιμοποιήσουμε; Το πρώτο που δίνεις ή το seemplayer; Επίσης το visual seem τι ρόλο βαράει;

 

 

--jowhn δεν εχω αλλο λινκ με guide απο αυτο που δινω στο πρωτο ποστ μου εδω.....Αν βρεθει κανενας καλυτερος οδηγος ελπιζω να τον ποσταρει καποιος....

--Το προγραμμα που δοκιμασα σημερα νομιζω ειναι το καλυτερο και ειναι το seem player v2.6!!!!

--Οταν λεω visual seem editor εννοω οτι κανει μονο του τις αλλαγες ενω εσυ απλα με ενα κλικ τσεκαρεις αυτα που θελεις!!!!Το guide που δινω αρχικα ξεκινησε οταν δεν υπηρχαν τα προγραμματα που εχουν βγει τωρα και επρεπε με ενα hex editor να αλλαξεις τις παραμετρους που ηταν αρκετα πολυπλοκες (για το μεσο χρηστη παντα!!!!)!!!Πλεον τσεκαρεις visually τις επιλογες που θες και αλλαζει το προγραμμα απο μονο του τα καταλληλα bits στο καταλληλο σημειο.......... ;)

 

--Altus το password ειναι Vxxx σκετο!!!!!Απλα προσεξτε να ειναι το V κεφαλαιο!!!!!

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερε αν μπορείς τις καλύτερες ρυθμίσεις. Το δοκίμασα το πρόγραμμα σήμερα. Πολύ καλό μου φαίνεται. Επίσης τις προδιαγραφές του ηχείου τις ξέρουμε; Μη το σπάσουμε κιόλας.

Many thanks...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jowhn (19 Ιούλ. 2004 , 02:47)

 

Ανέφερε αν μπορείς τις καλύτερες ρυθμίσεις. Το δοκίμασα το πρόγραμμα σήμερα. Πολύ καλό μου φαίνεται. Επίσης τις προδιαγραφές του ηχείου τις ξέρουμε; Μη το σπάσουμε κιόλας.

Many thanks...

 

Δοκιμαζω πολλα αλλα δεν υπαρχουν "καλυτερες"!!!!Απλα ειναι επιλογες που αλλος τις θελει και αλλος οχι!!!!!

Οσο για το ηχειο τωρα παρατηρησα οτι κανει φασαρια αν ανεβασεις την ενταση περα απο το 4!!!!Εγω την εβαλα στο 3 σε πολλα και 4 στο ηχειο που ακουμε οταν μιλαμε κανονικα ωστε να ακουω και σε καφετεριες με μουσικη χωρις να βγαινω εξω να μιλησω!!!!!Τωρα αν καποιος θελει να παει σε clubaki και να μιλησει ανετα τη βαζει και 6!!!!! :p :p :p

Αλλα υποψιν οτι μπορει να καψετε χαλαρα τα ηχεια, οποτε με προσοχη και μη τα ζοριζετε!!!!! ;)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλοι μου με τις αλλαγές στα seems αλλά έχω 2 ερωτήσεις να κάνω

 

1 Πως γίνεται να βγάλω το σπαστικό How are you ? που εμφανίζετε κάθε φορά που κάνω restart το κινητό ? ( έψαξα αλλά τελικά δεν κατάφερα να βρω άκρη )

 

2 Επειδή δεν είχε το κινητό το αρχείο spcolor και το κατέβασα από την σελίδα με τον οδηγό και βαριέμαι να κάνω όλες αυτές τις αλλαγές στα χρώματα αφού μόνο 2 θέλω να αλλάξω μήπως έχει κανένας το αρχείο που είναι αποθηκευμένα τα χρώματα για το Tangy ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κατεβάσω και να το διαμορφώσω ?

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη !!

 

Καλά να περνάμε :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαζεις το αρχειο σε μια δικια σου σελιδα και μετα το κανεις link μεσα απο το URL που εχεις οταν γραφεις μηνυμα στο Forum

αλλα αν θες στειλε το στο

stamatis@axon.gr

Thanks :)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος st@m@tis (22 Ιούλ. 2004 , 09:08)

 

Όλα καλά φίλοι μου με τις αλλαγές στα seems αλλά έχω 2 ερωτήσεις να κάνω

 

1 Πως γίνεται να βγάλω το σπαστικό How are you ? που εμφανίζετε κάθε φορά που κάνω restart το κινητό ? ( έψαξα αλλά τελικά δεν κατάφερα να βρω άκρη )

 

2 Επειδή δεν είχε το κινητό το αρχείο spcolor και το κατέβασα από την σελίδα με τον οδηγό και βαριέμαι να κάνω όλες αυτές τις αλλαγές στα χρώματα αφού μόνο 2 θέλω να αλλάξω μήπως έχει κανένας το αρχείο που είναι αποθηκευμένα τα χρώματα για το Tangy ή εάν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κατεβάσω και να το διαμορφώσω ?

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη !!

 

Καλά να περνάμε :)

 

 

1) Μηπως εννοεις τον προσωπικο χαιρετισμο που το βρισκεις στην προσωποποιηση στις ρυθμισεις?????

2)Τα μαμησια δεν υπαρχουν πουθενα σαν αρχειο δυστυχως......το αρχειο αυτο απλα αν το βαλεις στο κινητο προειγειται των προεγτατεστειμενων.....Οποτε μαλλον θα πρεπει να το βρεις καπου η να το φτιαξεις εξ αρχης η να σου το χαρισει ο altus ( :p ) και μετα να αλλαξεις οπτι θες........ :)

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου AGNOSTOS μακάρι να ήταν ο χαιρετισμός αλλά δεν είναι , είναι η σημείωση που βγαίνει μετά την εισαγωγή του PIN της VODA που γράφει How are you ( χάλια είμαι αφού σε βλέπω με κάθε restart ). :cry:

Μάλλον θα πρέπει να μου την χαρίσει ο ALTUS και ελπίζω να ταιριάζουν τα γούστα μας στα χρώματα γιατί αλλιώς δεν την γλιτώνω και θα πρέπει να τα φτιάξω όλα από την αρχή ! :wacko:

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

ALTUS γιατί δεν το postareis εδώ; Όπως και τα άλλα αρχεία...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτόπου μου άρεσε περισσότερο με το seem editing είναι που ξεφορτώθηκα το Vodafone GR και την ημερομηνία ώστε να φαίνεται καλύτερα η εικόνα. Αν ξέρει κανείς πως ξεφορτώνομαι και το ρολόι ας πει...

You have to take the money first. When you get the money, you get the power, and when you get the power then you get the woman.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όσοι προλάβουν πρόλαβαν..

 

Εγω το κατέβασα απο εδώ πέρα

 

http://www.siebel.cd/rom/

 

εαν δεν το έχετε πείτε μου να σας το στείλω..

 

...μετα απο 10 λεπτα ψαξίματος..

 

Κατι μου λέει οτι η msmobiles μας λέει ψέματα??

Bandwith LIMIT!??????!?!??

 

οσοι θέλετε και την αναβάθμηση σε γλώσσες τραβάτε εδώ πέρα

 

http://robot.msmobiles.com/mpx2003/MPX200_2003_LANG_UPDATE.rar

 

παιδιά γρήγορα ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος panaros (22 Ιούλ. 2004 , 18:44)

 

file Stamati, to how are you vodafone (text) einai tis kartas sim, den yparxei tropos na apallageis apo afto. mono an alakseis diktyo

 

 

Φίλε μου το είχα σκεφτεί αλλά έλπιζα πως θα μπορούσα να το αλλάξω από το κινητό :o , ευχαριστώ πάντως για την απάντηση ;)

Xiaomi Redmi 3s - Redmi 4x - Redmi 4 Prime - Note 4x - Redmi Note 8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές της Motorola
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...