Jump to content

meeting @ Θεσσαλονίκης 15/11/2015: Συζητήσεις, δώρα και καλή διάθεση!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

«Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν», η φράση ταιριάζει κατάλληλα και στην δική μας περίπτωση καθώς άλλη μια επιτυχημένη και ευχάριστη συνάντηση μελών των Βορείων πραγματοποιήθηκε και όλα κύλησαν ομαλά. Η προσέλευση και πάλι ήταν μεγάλη με τον αριθμό ατόμων να φθάνει τα 52 άτομα ενώ ομολογουμένως για πρώτη φορά είχαμε αρκετή ποικιλία σε συσκευές και ναι παιδιά αυτή την φορά στην παρέα μας δεν υπερείχαν ποσοτικά οι Samsung συσκευές, αντιθέτως είχαμε αρκετά smartphones με Κινέζικη καταγωγή, ενώ οι iPhonakides οφείλουν να το παραδεχτούν ότι κάθε φορά είναι ελάχιστοι :-D ! Στο σημείο αυτό να πω ότι μου άρεσε -δεν θα το κρύψω άλλωστε- το γεγονός ότι μου ζητούσατε να δείτε το καμάρι μου και το πιο πρόσφατο απόκτημά του, το OnePlus 2, ελπίζω να μην μου το ματιάξατε ρε σεις.

 

Συνεχίζοντας την περιγραφή του χθεσινού μας event, να αναφέρουμε πως αυτό που επικρατούσε ήταν μια πολύ φιλική διάθεση, χαρακτηριστικά θα μπορούσε να πει κανείς ότι αν γυρίζαμε σε μορφή ταινίας το χθεσινό event, ε τότε θα είχαμε αρκετές ενδιαφέρουσες στιγμές με πολύ γέλιο και άκρως ενδιαφέρουσες τεχνολογικές συζητήσεις με έντονες διαφωνίες (ναι colossus_r και voltaire ήσασταν απολαυστικοί : ). Σε κάποια φάση το μάτι μας πήρε τον w@p να έχει πιάσει ένα ολόκληρο τραπέζι και να «απλώνει» πάνω την συλλογή του με συσκευές από μια παλαιότερη εποχή, όλες μία-μία διαλεγμένες και εκλεκτές.

 

Το Κυριακάτικο απόγευμα έκλεισε με μια σειρά κληρώσεων που πραγματικά δεν είχε τέλος καθώς είχαμε πολλά και ωραία δωράκια και η μία πτέρυγα ήταν ιδιαίτερα τυχερή, τους βαρεθήκαμε!χαχαχαχα

 

Ήμουνα φλύαρος πάλι, σωστά; Sorry, ο λόγος σε εσάς παιδιά!

 

Εδώ θα βρείτε και το βίντεο με τις πολλές μας κληρώσεις και με πρωταγωνιστή τον ένα και μοναδικό Johny-B -> https://www.dropbox.com/s/c8nwmg4fjw3zosa/20151115_195547.mp4?dl=0

 

 

* Μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε όλους εσάς που ανταποκριθήκατε και πάλι στο κάλεσμα και βρεθήκαμε μετά από αρκετό καιρό όλο το παρεάκι του myphone από Β. Ελλάδα, περνάμε καλά όλοι κάθε φορά και αυτό είναι που έχει σημασία, οπότε συνεχίζουμε δυναμικά. Ένα μεγάλο-μεγάλο ευχαριστώ στο κατάστημα Youhou.gr που μας διέθεσε τόσα πολλά δώρα και στον ιδιοκτήτη του που είχαμε την τιμή να είναι κοντά μας κατά την διάρκεια της χθεσινής συνάντηση, ένα άτομο πολύ καλοπροαίρετο που ήταν χαρά μας που κουβεντιάσουμε μαζί του.

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα λοιπόν και στο pre-meeting θέμα:

 

Όπως ήταν φυσικό περάσαμε ως συνήθως πολύ ωραία! Έχουμε γίνει μετά από τόσες συναντήσεις θα έλεγα μια μεγάλη παρέα!

Είδαμε ενδιαφέροντα κινητά, αλλά και κινητά από το...μακρινό παρελθόν!

Μιλήσαμε με γνώριμα μέλη αλλά και με μέλη που ήρθαν και γνωρίσαμε για πρώτη φορά.

Να ευχαριστήσω όλους όσους παραβρέθηκαν, τον Γιάννη Ναγκάτα (όχι δεν είναι το ...επίθετό του αυτό!) που συνέβαλε τα μέγιστα για άλλη μια φορά στην πραγματοποίηση της συνάντησης μας και φυσικά το http://youhou.gr/ το οποίο με τα δωράκια του έκανε πιο χαρούμενους 16 (!) από εμάς σπάζοντας και κάθε ρεκόρ χορηγίας σε συνάντηση του myphone στην Θεσσαλονίκη.

Περιμένουμε πλέον το ...επόμενο μίτινγκ λοιπόν!!!

 

Υ.Σ Στο επόμενο αν είναι να κάνω πάλι την κλήρωση θα έρθω...με κουστούμι!!!:lol:

Υ.Σ 2 Εγώ πάντως Γιάννη το καμάρι σου το έκανα φτου φτου για να μην το ματιάξω!

Υ.Σ 3 Ευχαριστώ την μικρή Ελπίδα για την βοήθεια της στην κλήρωση! Η χαρά που έκανε όταν κέρδισε ο μπαμπάς της δωράκι, ήταν όλα τα λεφτά!!!:D

Edited by Johny-B
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη, υπάρχουν κι άλλες πόλεις στην Ελλάδα... Προσωπικά σας περιμένω στη Θεσσαλία... Φαντάζομαι πολύς κόσμος εδώ σας περιμένει και σε άλλα μέρη εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη...
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη, υπάρχουν κι άλλες πόλεις στην Ελλάδα... Προσωπικά σας περιμένω στη Θεσσαλία... Φαντάζομαι πολύς κόσμος εδώ σας περιμένει και σε άλλα μέρη εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη...

Εδω εχει ενα δικαιο ο φιλος...........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τους διοργανωτές και όλους όσους βοήθησαν στο να γίνει άλλο ένα meeting στη Θεσσαλονίκη!! Το κλίμα ήταν εξαιρετικό και οι συζητήσεις ποικίλες όπως πάντα..

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ και στον χορηγό του meeting youhou.gr που έκανε πολλούς από εμάς (και εμένα όπως καταλαβαίνετε :D :p ) να φύγουμε με ένα ακόμα μεγαλύτερο χαμόγελο!!! :thanks: :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Και γω που ηρθα πρωτη φορα και σας γνωρισα περασα πολυ ομορφα. Θα συνεχισω να ερχομαι οσο μπορω!

 

Αν ειναι να κανω εγω την αλλη κληρωση να φοραω μπικινι χεχε

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 8/256

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ένα όμορφο απόγευμα με καλό καφεδάκι και 2 μπυρίτσες σε μια ζεστή ατμόσφαιρα (μεταφορικά και κυριολεκτικά... ίσως σ' αυτό φταίνε οι μπύρες :lol: ) με πειράγματα για το πότε θα χαλάσει το Νοτε μου μπας και αλλάξω κινητό. Είδαμε χάρη στον colossus_r σε avant premiere τα windows 10 Mobile στα Lumia 925 (πολύ όμορφη κατασκευή) και 930 που υπόσχονται αρκετά σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις. Το τραπέζι στο οποίο καθόμουν ήταν ομολογώ αρκετά γουρλίδικο αφού έφυγα και εγώ με χαμόγελο έχοντας στο χέρι το "Paris" ένα όμορφο 5" κινητό της Ulefone προσφορά του χορηγού Youhou.

Ευχαριστούμε τους υπεύθυνους για την συνάντηση όπως επίσης και το κατάστημα Harry's Spot για την φιλοξενία του και την εξαιρετική απ' όλες τις απόψεις εξυπηρέτηση.

Τα λέμε compañeros στην επόμενη συνάντηση.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρείτε και το βίντεο με τις πολλές μας κληρώσεις και με πρωταγωνιστή τον ένα και μοναδικό Johny-B -> https://www.dropbox.com/s/c8nwmg4fjw3zosa/20151115_195547.mp4?dl=0

Μονο που δεν μου ανοίγει το βίντεο!!!!!

 

Κατά τα άλλα πέρασα πολυ ωραία, αν και υπήρχε μονο ένας με Windows phone, μαζί κι εγώ βέβαια! Είδα τα wm10 σε 930 και 925 (χάρη στον colossus_r) και μου άρεσαν πολυ!

Αν και είχε πολλά δώρα αυτή τη φορά (16) δεν κέρδισα κανένα!!!!!

Δεν πειράζει, την επόμενη φορά ίσως...

Ελπίζω να μην αργήσει τόσο πολυ το επόμενο meeting στη Θεσσαλονίκη!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο εδω θεσσαλονικη να το κάνουμε Σάββατο παιδια, να ερθω κα εγω να σας ξαναδώ...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολό το myphone και να ευχαρίστησω ιδιέτερα τα παιδία για τα καλά λόγια που έγραψαν για το Ελπιδάκι μου.:)
Link to comment
Share on other sites

Η παρέα μεγαλώνει και αρχίζει και γίνεται "παρέα" σιγά σιγα ....

Πολλά καινούργια και παλια τηλέφωνα για "επιθεώρηση", πολλές κουβέντες για τεχνολογία, ανταλλαγή απόψεων και με έντονο τρόπο μερικές φορές (ακόμα προσπαθώ να πείσω τον φίλο Voltaire ότι δεν χρειάζεται να κάνει τα πάντα στο σπίτι με το note του) και γενικά ένας ωραίος τρόπος να περάσεις το κυριακάτικο απόγευμα.

Μπράβο στον Γιαννη (ωραίο το θηρίο το 1+2) και ολα τα παιδιά για την διοργάνωση και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον χορηγό για τα πολλά και άψογα δωρα που μας έδωσε.

 

Σημ: Συνεχίζω τις προσπαθειες να βάλω Windows στην ταμπλέτα που κέρδισα στην κλήρωση :p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστο και αναμενόμενο το οτι περάσατε καλα.

 

Δυστυχώς επαγγελματικές υποχρεώσεις δεν μου επέτρεψαν να είμαι μαζί σας.

 

Την επόμενη φορά λοιπόν.

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια εξαιρετική συνάντηση έλαβε χώρα στη Θεσσαλονίκη. Υπήρχε καλή ατμόσφαιρα και διάθεση από όλους, ενώ έκλεψαν την παράσταση τα αμέτρητα δώρα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο χορηγό της συνάντησης Youhou.gr που πραγματικά έκλεψε την παράσταση με τις προσφορές του προς τα μέλη του φόρουμ που παραβρέθηκαν στη συνάντηση.

 

Εξαιρετική διοργάνωση, ο χώρος αν και ελαφρώς χαμηλοτάβανος :X :p μας φιλοξένησε μια χαρά και όλα κύλισαν όπως έπρεπε χωρίς παρατράγουδα. Ένα ακόμα απόγευμα Κυριακής πέρασε με εξαιρετικό τρόπο και κυρίως με εξαιρετική παρέα.

 

Άντε και στην επόμενη 10η συνάντηση. Θα πρέπει να είναι και επετειακή ως 10η συνάντηση. :D

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Υ.Σ Στο επόμενο αν είναι να κάνω πάλι την κλήρωση θα έρθω...με κουστούμι!!!:lol:

Τώρα που πήρες τον αέρα Γιάννη........... :p

Τα λέμε compañeros στην επόμενη συνάντηση.

Εσένα Σπύρο την επόμενη φορά δεν σε βλέπω καθόλου καλά. ;) :p

Σημ: Συνεχίζω τις προσπαθειες να βάλω Windows στην ταμπλέτα που κέρδισα στην κλήρωση :p:p:p:p

Εσύ με τα παράθυρα που έμπλεξες γιατρειά δεν έχεις. :p

 

Υπέροχα ήταν και αυτή την φορά. Από μέρους μου και εκ μέρους της Ομάδας Διαχείρισης ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Παναγιώτη ( http://youhou.gr/ ) :bow: για την προσφορά των δώρων προς τα μέλη της κοινότητας μας.

Υ.Γ. Παναγιώτη, αν και όποτε προκύψει η επόμενη ξέρεις τι άλλο πρέπει να κανονίσουμε. ;) :p :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη, υπάρχουν κι άλλες πόλεις στην Ελλάδα... Προσωπικά σας περιμένω στη Θεσσαλία... Φαντάζομαι πολύς κόσμος εδώ σας περιμένει και σε άλλα μέρη εκτός απο την Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη...

 

Θα συμφωνήσω ότι μια θεσσαλία θα ήταν υπέροχη πρόταση. Για παράδειγμα Λάρισα που είναι το κέντρο σχετικά της Θεσσαλίας, μπορούμε να έρθουμε και εμείς!!!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη ή Τετάρτη συνάντηση για μένα, όπως και στις προηγούμενες περάσαμε πολύ καλά, είχαμε και πάλι την ευκαιρία να γνωρίστουμε με νέα άτομα από το site, και με χαρά είδα ότι πληθαίνουν και οι γυναίκες και είχαμε και μια συμμετοχή της μικρής που έκλεψε την παράσταση με τις κληρώσεις.

Για άλλη μια φορά μπράβο στο site και στους διοργανωτές, να είμαστε καλά να ανταμώνουμε συχνά.

 

Υ.Γ. Γίνονται και θαύματα και κέρδισα και δώρο, χαχααχα, να είστε όλοι καλά

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Και ναι η επόμενη συνάντηση πλησιάζει παιδιά, μην την χάσετε :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Ιmpreza_sti: Με βλέπω να τρώω ban για κανα χρόνο αν είμαι πάλι τυχερός... :lol:

@colossus_r: Ευτυχώς έβαλες τα 10αρια και είδαν τα στολίδια σου προκοπή γιατί οι προηγούμενες εκδόσεις ήταν για μπλε βαφή και πέταγμα στην θάλασσα.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έφυγα με δωράκι και εγώ! Ένα από τα πολλά PowerBank 16Ah(!)

Να ευχαριστήσω την κοινότητα παύλα παρέα του myphone.gr και φυσικά το youhou.gr

Κάντε μια λίστα με τα 16 δώρα να ξέρουμε τι χάσαμε!

Resources based economy supporter

kutt.it/nomoney

History: Ericsson T10s,Nokia-3510i,Motorola-V525,SE-W700i,SE-W705, Huawei Ideos X5,LG p936, fairphone, Lenovo k3 note, Huawei P9 lite vns-l21, oneplus5t Τρέχουσα συσκευή: oneplus6t

Link to comment
Share on other sites

Και ναι η επόμενη συνάντηση πλησιάζει παιδιά, μην την χάσετε :)

 

christmas meeting; Καλό ακούγεται

Link to comment
Share on other sites

Και ναι έφυγα με δωράκι και εγώ! Ένα από τα πολλά PowerBank 16Ah(!)

Να ευχαριστήσω την κοινότητα παύλα παρέα του myphone.gr και φυσικά το youhou.gr

Κάντε μια λίστα με τα 16 δώρα να ξέρουμε τι χάσαμε!

Δεν έχασες και τίποτα! Τι να πω κι εγώ που έχασα και τα... 16!!!!!

 

christmas meeting; Καλό ακούγεται

Αρκεί να μην είναι ανήμερα!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...