Jump to content

Cubot X17


troublemaker1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλοδούλευτο και σε ευχαριστούμε για την παρουσίαση.πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτογραφίες! Θα μπορούσες να ανεβάσεις καμια τραβηγμένη Βράδυ??? Το βράδυ αρκετά τηλέφωνα βγάζουν πολύ κακής ποιότητας φωτογραφίες....θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε μερικές ....Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,απο μέρα σε μέρα περιμένω και εγω την συσκευή (cubotx17) μόλις την παραλάβω θα ανεβάσω φώτος και τις εντυπώσεις!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!!Παιδιά χρειάζομαι λίγο την βοήθεια σας...Παρέλαβα μια συσκευή το Cubot X17 και εχει την έκδοση Android 5,1.Οσο και αν έψαξα δεν μπορώ να βρώ πουθενά την επιλογή για το πως κάνω απόκρυψη/μετακίνηση τα εικονίδια απο εφαρμογές μέσα στο μενού(να το οργανώσω δλδ) και επίσης δεν μπορώ να βρω την επιλογή για να μου εμφανίζει το ποσοστό της μπαταρίας πάνω στην οθόνη....Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε;;;
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο έχει σχέση μετον launcher. Μπορεί ο στοκ της συσκευής να μην υποστηρίζει απόκρυψη κλπ, βάλε έναν άλλο launcher που να το κάνει και είσαι έτοιμος.

To δεύτερο, δεν ξέρω αν έχουμε το ίδιο μενού επειδή έχω άλλο κινητό (με 5.1 πάντως), εμένα το έχει στη διαδρομή Settings->Notification center->Advanced settings->Display battery indicator->Percentage.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο έχει σχέση μετον launcher. Μπορεί ο στοκ της συσκευής να μην υποστηρίζει απόκρυψη κλπ, βάλε έναν άλλο launcher που να το κάνει και είσαι έτοιμος.

To δεύτερο, δεν ξέρω αν έχουμε το ίδιο μενού επειδή έχω άλλο κινητό (με 5.1 πάντως), εμένα το έχει στη διαδρομή Settings->Notification center->Advanced settings->Display battery indicator->Percentage.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου να είσαι καλά!!!!

 

Το κινητό το εχω λίγες μέρες στην κατοχή μου και είναι πολύ καλό,τρέχει γρήγορα δεν κολλάει πουθενά,απίστευτα λεπτό,το touch πολύ γρήγορο,οθόνη πολύ καλή.Το μόνο που διαπίστωσα είναι ενα καμμένο pixel που έχει στην οθόνη,και την μπαταρία του που τελειώνει πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση προς τους κατόχους της συσκευής......πως ενεργοποιήτε η επιλογή να εμφανίζει το ποσοστό της μπαταρίας;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις, κατέβασε αυτό :

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

δεν χρειάζεται root. κάνεις enable, restart, απεγκατάσταση. έτοιμο.

(η εφαρμογή χρησιμοποιείται σε πολλές συσκευές που δεν υπάρχει επιλογή για εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας)

Link to comment
Share on other sites

skeftomai na parw to cubot x 17 alliws lenovo k3 note h leagoo elite 1 to thema mou einai apo poio site na to parw? ta xw brei se kales times sto tomtop gearbest e fox ... fovamai mhn den mou erthei pote kai xasw ta lefta mou me th paypal ths mhteras mou tha to agorasw :confused:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις, κατέβασε αυτό :

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.kroegerama.android4batpercent

δεν χρειάζεται root. κάνεις enable, restart, απεγκατάσταση. έτοιμο.

(η εφαρμογή χρησιμοποιείται σε πολλές συσκευές που δεν υπάρχει επιλογή για εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,να σαι καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σκέφτομαι να το πάρω και εγώ έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε? Επίσης ξέρει κανείς εάν πάρει την αναβάθμιση σε 6?

http://eu.banggood.com/ Εδώ το βρίσκω 153€ είναι αξιόπιστο το μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εβδομάδα περίπου που το δουλεύω έχω να πω ότι όλα καλά με το τηλέφωνο αλλά η μπαταρία του ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ.

Πολύ μικρή και εμένα με fb, messenger, ομιλια κλπ δεν μου φτάνει για μια μέρα. Κρίμα και μου άρεσε.

Επίσης να ρωτήσω κάτι περίεργο.

Μου κάνω ΠΑΝΩ από 4 ώρες να φορτίσει. Συμβαίνει και σε άλλον αυτό ή μονο σε μένα.

Μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος σε σχέση με άλλα κινητά που είχα. Εϊναι 9 τώρα και το φορτίζω από τις 4 και ακόμα φορτίζει.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει φυσικά.

ΑΝ κάποιος μπορεί ας μου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Μετά από εβδομάδα περίπου που το δουλεύω έχω να πω ότι όλα καλά με το τηλέφωνο αλλά η μπαταρία του ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ.

Πολύ μικρή και εμένα με fb, messenger, ομιλια κλπ δεν μου φτάνει για μια μέρα. Κρίμα και μου άρεσε.

Επίσης να ρωτήσω κάτι περίεργο.

Μου κάνω ΠΑΝΩ από 4 ώρες να φορτίσει. Συμβαίνει και σε άλλον αυτό ή μονο σε μένα.

Μου φαίνεται υπερβολικός ο χρόνος σε σχέση με άλλα κινητά που είχα. Εϊναι 9 τώρα και το φορτίζω από τις 4 και ακόμα φορτίζει.

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει φυσικά.

ΑΝ κάποιος μπορεί ας μου απαντήσει

 

Εγω το εχω περίπου ενα μήνα τώρα,μέχρι στιγμής δουλεύει μια χαρά,έκτος απο ενα καμμένο pixel που εχω παρατηρήσει οτι έχει στην οθόνη του ολα καλά.Για την μπαταρία και σε εμένα τελειώνει πολύ γρήγορα αλλά μια φόρτιση απο το 1-2% πες περίπου μου κάνει γύρω στις 2 ώρες με τον φορτιστή που είχε στο πακέτο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σκέφτομαι να το πάρω και εγώ έχετε κάποιο κατάστημα να μου προτείνετε? Επίσης ξέρει κανείς εάν πάρει την αναβάθμιση σε 6?

http://eu.banggood.com/ Εδώ το βρίσκω 153€ είναι αξιόπιστο το μαγαζί?

 

Για την αναβάθμιση που λες φίλε μου δεν το γνωρίζω αυτό.Τώρα για το banggood εχω ακούσει καλά σχόλια!!Είναι σε γενικές γραμμές αξιόπιστο!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετά από 1,5 Μήνα χρήσης με εγκατάσταση πολλών παιχνιδιών και ατελείωτες ώρες ασχολίας, το κινητό είναι πραγματικά διαμάντι.

Το μόνο μειονέκτημα για εμένα προσωπικά συνεχίζει να είναι τα μη φωτιζόμενα 3 "πλήκτρα" . Ειδικά το βράδυ όταν θέλω να τα χρησιμοποιήσω η αλήθεια είναι ότι τα πατάω με "μαντεψιά"....που θα πάει, θα το συνηθίσω

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 Μήνα χρήσης με εγκατάσταση πολλών παιχνιδιών και ατελείωτες ώρες ασχολίας, το κινητό είναι πραγματικά διαμάντι.

Το μόνο μειονέκτημα για εμένα προσωπικά συνεχίζει να είναι τα μη φωτιζόμενα 3 "πλήκτρα" . Ειδικά το βράδυ όταν θέλω να τα χρησιμοποιήσω η αλήθεια είναι ότι τα πατάω με "μαντεψιά"....που θα πάει, θα το συνηθίσω

Απο μπαταρία φίλε μου πως είσαι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία φίλε μου πως είσαι;;;;

 

Καλημέρα συνφορουμίτη,

Από μπαταρία με 75% φωτεινότητα στην οθόνη και πάντα ανοικτό το WiFi και αρκετή ώρα παιχνιδιού και FB, μου παίρνει 2 μέρες (το βράδυ της δεύτερης μέρας πέφτει περίπου 10% - 15% η μπαταρία). Πραγματικά αξίζει τα λεφτά του (148 € από Ebay) .

Δές και τα post μου #21 και #23.

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Από gps πώς τα πάει? Έχεις δοκιμάσει?

 

Το Gps δουλεύει πάρα πολύ καλά το χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα συνφορουμίτη,

Από μπαταρία με 75% φωτεινότητα στην οθόνη και πάντα ανοικτό το WiFi και αρκετή ώρα παιχνιδιού και FB, μου παίρνει 2 μέρες (το βράδυ της δεύτερης μέρας πέφτει περίπου 10% - 15% η μπαταρία). Πραγματικά αξίζει τα λεφτά του (148 € από Ebay) .

Δές και τα post μου #21 και #23.

 

Εμένα με τελειώνει μέσα στην μέρα,έλεγα μπας και βελτιωθει λιγάκι η κατάσταση με την αναβάθμιση αλλα τίποτα.Μεσα στην μέρα θέλει να το φορτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με τελειώνει μέσα στην μέρα,έλεγα μπας και βελτιωθει λιγάκι η κατάσταση με την αναβάθμιση αλλα τίποτα.Μεσα στην μέρα θέλει να το φορτίσω.

 

Δές μήπως τρέχουν εφαρμογές στο background και κόψτες. Επίσης έλεγξε τη φωτεινότητα της οθόνη. Πιστεύω πως γύρω στο 75% είναι καλά (προσωπική επιλογή). Επίσης στο facebook εγώ χρησιμοποιώ το 0.facebook (αρκετά πιο ελαφρύ από το κανονικό). Όταν λές αναβάθμιση, την έκανες από το επίσημο της Cubot ή έβαλες κάποια custom Rom;

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας. Αγόρασα πριν λίγους μήνες το cubot x17. Είναι πολύ καλό! Το συνιστώ!! Ωστόσο, μου έπεσε και έσπασε η οθόνη και δεν λειτουργεί η αφή. Πήγα σε αντιπροσωπεία και μου ζήτησαν 100-120ευρω για να φτιαχτεί ενώ το κινητό κάνει από μόνο του 190. Μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί να το πάω που να βάζουν άλλης εταιρίας ανταλλακτικά; Για να μου βγει πιο φθηνά. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας. Αγόρασα πριν λίγους μήνες το cubot x17. Είναι πολύ καλό! Το συνιστώ!! Ωστόσο, μου έπεσε και έσπασε η οθόνη και δεν λειτουργεί η αφή. Πήγα σε αντιπροσωπεία και μου ζήτησαν 100-120ευρω για να φτιαχτεί ενώ το κινητό κάνει από μόνο του 190. Μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί να το πάω που να βάζουν άλλης εταιρίας ανταλλακτικά; Για να μου βγει πιο φθηνά. Ευχαριστώ!

 

Καλησπέρα,

Θα σου πρότεινα να δείς πρώτα κάποια video στο youtube αν υπάρχει κάπου αποσυναρμολόγηση συσκευής και αντικατάσταση οθόνης. Παρατήρησε μην έχει σπάσει μόνο το digitizer ή και η οθόνη. Δές επίσης και στο ebay πόσο στοιχίζουν (~30 - 40$ δες ενδεικτικό link http://www.ebay.com/itm/OEM-Full-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-For-Cubot-X16-X17-Tools-/111848134203?hash=item1a0aab163b:g:Jc8AAOSw8-tWa~fX) και ρώτα και σε καταστήματα που επισκευάζουν κινητά να σου πούν τιμή.

Ελπίζω να σε βοήθησα.:)

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) προσπαθώ να βρω μαγαζιά για κινητά αλλά δεν ξέρω που υπάρχουν! Σε ένα που πήγα μου είπαν ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν. Για αυτό το λόγο έγραψα και στο forum. Θα το ψάξω για αυτό με το digitizer. Δεν ξέρω ποια είναι η διαφορά αυτού με την οθόνη αλλά θα το βρω :p κ πάλι ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) προσπαθώ να βρω μαγαζιά για κινητά αλλά δεν ξέρω που υπάρχουν! Σε ένα που πήγα μου είπαν ότι δεν μπορούν να το φτιάξουν. Για αυτό το λόγο έγραψα και στο forum. Θα το ψάξω για αυτό με το digitizer. Δεν ξέρω ποια είναι η διαφορά αυτού με την οθόνη αλλά θα το βρω :p κ πάλι ευχαριστώ!!

 

Όταν με το καλό το επισκευάσεις, κάνε ένα review (εταιρία, κόστος κλπ).

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δείτε εδώ φωτογραφίες --->> https://photos.google.com/share/AF1QipNzpLnpf7I1Lx0PxtEjV5uUWgW6vLctrF_4CRPf-E6Kr2MP-3eP3a3t5gTTnLqwVw?key=Z00yNXpUM3pscjB3OHBFMmtycHR1UFF6TW55MkhR

(tip. Μπορείτε να κάνετε ζουμ με την ροδέλα του mouse στις φώτο που ανοίγετε)

ναι θα ηταν πολυ ενδιαφερον να εχουμε και καποιες νυκτερινες , σε σκοταδι.

Επι πλεον ειναι οντως 16MP η camera?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...