Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με την 029 σε μένα ανάβει κανονικά το led...

 

Κοίτα να δεις που θα μπω δε ιστορίες με το Lenovo... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν παίρνει την 036 με τίποτα, μένει κολλημένο στην 029, αλλά αυτό δεν είναι το πρόβλημα !!!

Το Superb cleaner και το Baca (παιχνίδι) εξακολουθούν να εμφανίζονται μόνα τους ξανά και ξανά, όσες φορές και αν τα κάνω απεγκατάσταση. Η απενεργοποίηση τους μέσα από τις εφαρμογές παρασκηνίου και η παύση όλων των δικαιωμάτων τους δεν τα πτοεί και ειδικά το πρώτο τρέχει και έτσι !!! Επιπλέον, το greenify δεν μπορεί να μείνει σε accesibility mode on (ώστε να τα παγώνει τουλάχιστον) και φυσικά καθίσταται άχρηστο. Με το ζόρι να το ρουτάρω δηλαδή, αλλά επειδή δε θέλω να το κάνω έτσι (με το ζόρι), μάλλον θα τους το πάω πίσω να το στρώσουν αυτοί !!!

Ακόμη και το doogee x5 pro που έχω αγοράσει (σχεδόν στη μισή τιμή) δεν κάνει τέτοιες χαζομάρες. Απίστευτη lenovo, μακριά και αγαπημένοι στο μέλλον !!!

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το Superb cleaner και το Baca (παιχνίδι) εξακολουθούν να εμφανίζονται μόνα τους ξανά και ξανά, όσες φορές και αν τα κάνω απεγκατάσταση. Η απενεργοποίηση τους μέσα από τις εφαρμογές παρασκηνίου και η παύση όλων των δικαιωμάτων τους δεν τα πτοεί και ειδικά το πρώτο τρέχει και έτσι !!!

 

Γιατί δε δοκιμάζεις το άλλο; Πήγαινε στο Play Store, βρες αυτές τις 2 εφαρμογές, scroll προς τα πάνω και στο κάτω μέρος θα δεις μια επιλογή "Flag as inappropriate".

 

Το θέμα αυτό υπάρχει από την 27, αλλά από τη στιγμή που έκανα το παραπάνω, δεν τις έχω δει εγκατεστημένες.

 

P.S.: Στην 27 μια χαρά τις διέγραφα (δε μου έχουν εγκατασταθεί ξανά). Ποτέ δεν είναι στις εγκατεστημένες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δοκιμάζεις το άλλο; Πήγαινε στο Play Store, βρες αυτές τις 2 εφαρμογές, scroll προς τα πάνω και στο κάτω μέρος θα δεις μια επιλογή "Flag as inappropriate".

 

Το θέμα αυτό υπάρχει από την 27, αλλά από τη στιγμή που έκανα το παραπάνω, δεν τις έχω δει εγκατεστημένες.

 

P.S.: Στην 27 μια χαρά τις διέγραφα (δε μου έχουν εγκατασταθεί ξανά). Ποτέ δεν είναι στις εγκατεστημένες.

 

To έχω κάνει και στις δύο, αλλά αυτό δεν είναι παρά μια υποβολή στη google. Αυτές μπαίνουν στο κινητό εκτός play store, παρά το ότι είναι απενεργοποιημένη η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές. Δοκίμασα να τις βάλω και από το play, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, το superb τρέχει στο παρασκήνιο ότι και αν ρυθμίσω εγώ. Και το baca τελικά δεν είναι παιχνίδι :lol:

Είναι φανερό ότι έχει πρόβλημα η rom και το χειρότερο είναι ότι δεν το διορθώνουν με μια ΟΤΑ αναβάθμιση που να μπορεί να εγκατασταθεί πάνω στην προβληματική.

Θα το πάω στη lenovo κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα και ελπίζω να το διορθώσουν επί-τόπου. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα είναι το δεύτερο (το πρώτο είναι τάμπλετ) αλλά και το τελευταίο lenovo μου...

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To έχω κάνει και στις δύο, αλλά αυτό δεν είναι παρά μια υποβολή στη google. Αυτές μπαίνουν στο κινητό εκτός play store, παρά το ότι είναι απενεργοποιημένη η εγκατάσταση από άγνωστες πηγές. Δοκίμασα να τις βάλω και από το play, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, το superb τρέχει στο παρασκήνιο ότι και αν ρυθμίσω εγώ. Και το baca τελικά δεν είναι παιχνίδι :lol:

Είναι φανερό ότι έχει πρόβλημα η rom και το χειρότερο είναι ότι δεν το διορθώνουν με μια ΟΤΑ αναβάθμιση που να μπορεί να εγκατασταθεί πάνω στην προβληματική.

Θα το πάω στη lenovo κάποια στιγμή μέσα στην επόμενη εβδομάδα και ελπίζω να το διορθώσουν επί-τόπου. Σε κάθε άλλη περίπτωση θα είναι το δεύτερο (το πρώτο είναι τάμπλετ) αλλά και το τελευταίο lenovo μου...

 

Ποτέ δεν τα βλέπω στο παρασκήνιο. Και το κοίταξα και τώρα, πριν γράψω το post και δεν υπάρχουν. Τι να πω...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Λοιπόν μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα: Δεν αλλάζει με τίποτα ο ήχος κλήσης του κινητού. Ενώ στις ρυθμίσεις είναι επιλεγμένος άλλος ήχος (που έχω βάλει εγώ ) αυτό παίζει άλλον όταν χτυπάει.Στην ουσία δεν "βλέπει" τους άλλους ήχους εκτός απο τους εργοστασιακούς.Έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος το συγκεκριμένο πρόβλημα?Μήπως είναι κάποιο bug της 036?
Link to comment
Share on other sites

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα τελευταία μήνυματα δεν θα χρειαζόταν να κάνεις την ερώτηση.
Link to comment
Share on other sites

Με την 029 σε μένα ανάβει κανονικά το led...

 

Επειδή εχω θέμα με το led στο viber ποια έκδοση του έχεις; Δοκίμασα ολες τις ρομ από την 27 εως την 36 αλλά σε καμιά δεν λειτουργεί εκτός και αν χρησιμοποιηθεί κάποια εφαρμογή όπως το led manager αλλά μετα δεν πηγαίνει σε deep sleep το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!SOS...κάτοχος lenovo vibe p1m απο σήμερα το πρωί εντελώς ξαφνικά όταν είναι πολύ ψηλά ρυθμισμένη η ένταση στο ακουστικό κατα τη διάρκεια συνομιλίας έχει έντονη παραμόρφωση ο ήχος....καμία γνώμη????? Edited by blade2014
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη ενδεδειγμένα λειτουργική λύση είναι :

1. Συνδέουμε το τηλ με pc.

2. Εντοπίζουμε το drive letter μας (συνήθως Ε: )

3. Ανοίγουμε cmd.exe

4. Γράφουμε format e:

 

Όλα τέλεια μετά !!! :lol:

 

Lenovo rocks !! :w00t:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μόνη ενδεδειγμένα λειτουργική λύση είναι :

1. Συνδέουμε το τηλ με pc.

2. Εντοπίζουμε το drive letter μας (συνήθως Ε: )

3. Ανοίγουμε cmd.exe

4. Γράφουμε format e:

 

Όλα τέλεια μετά !!! :lol:

 

Lenovo rocks !! :w00t:

 

Format; Σου αρέσουν τα νεύρα, ε; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Format; Σου αρέσουν τα νεύρα, ε; :lol:

 

Μας τα έχει κάνει τσουρέκια η Lenovo.

Έχω laptop thinkpad, σκυλί !! Έχω tablet, σκυλί !! Το κινητό όμως ... χολαίνει !!:wacko:

Με απογοήτευσε !:X

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Μας τα έχει κάνει τσουρέκια η Lenovo.

Έχω laptop thinkpad, σκυλί !! Έχω tablet, σκυλί !! Το κινητό όμως ... χολαίνει !!:wacko:

Με απογοήτευσε !:X

 

Συμφωνώ ρε φίλε,στο σπίτι υπάρχουν 3 τάμπλετ και είναι σούπερ αξιόπιστα,για μένα μακράν η καλύτερη λύση όσον αφορά το value for money.Στα κινητά έχει το θέμα η lenovo.

Link to comment
Share on other sites

Africa_twin τελικά δοκιμασες καμιά custom rom;
Όχι ακόμα φίλε μου. Αυτόν τον καιρό πνίγομαι και δεν προλαβαίνω...
Link to comment
Share on other sites

Μου χει σπάσει τα νεύρα. Θα το πετάξω απ'το παράθυρο! Κλείνω τα δεδομένα, κλειδώνω οθόνη και όταν την ξανανοίξω είναι ανοιχτά! 15 φορές σερί. Αύριο μποεί να είναι ΟΚ, μεθαύριο πάλι τα ίδια... Και να μου το λεγαν δε θα το πίστευα..
Link to comment
Share on other sites

Μου χει σπάσει τα νεύρα. Θα το πετάξω απ'το παράθυρο! Κλείνω τα δεδομένα, κλειδώνω οθόνη και όταν την ξανανοίξω είναι ανοιχτά! 15 φορές σερί. Αύριο μποεί να είναι ΟΚ, μεθαύριο πάλι τα ίδια... Και να μου το λεγαν δε θα το πίστευα..

 

Αυτό το έχω κι εγώ αυτές τις 2 μέρες... Και το θέμα είναι ότι κρατάει "ξύπνιο" τον επεξεργαστή........ Αυτό θα έχουμε τώρα;..

 

Edit: Με την 027 έκδοση.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω κι εγώ αυτές τις 2 μέρες... Και το θέμα είναι ότι κρατάει "ξύπνιο" τον επεξεργαστή........ Αυτό θα έχουμε τώρα;..

 

Edit: Με την 027 έκδοση.

 

Και μετά κοροϊδεύετε το format e:\ ....... !!:lol::lol::lol:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω κι εγώ αυτές τις 2 μέρες... Και το θέμα είναι ότι κρατάει "ξύπνιο" τον επεξεργαστή........ Αυτό θα έχουμε τώρα;..

 

Edit: Με την 027 έκδοση.

 

Κρατάει ξύπνιο τον επεξεργαστή και αδειάζει τη μπαταρία... Εγώ με την 029 είμαι..

Σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα, για αύριο έχει ο Θεός.. Μόλις είπα ότι θα το πετάξω, σα να φοβήθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Και μετά κοροϊδεύετε το format e:\ ....... !!:lol::lol::lol:

 

χαχαχαχαχα :lol:

 

Και μόνο που σκέφτομαι τι πρέπει να κάνω backup και πέρασμα ξανά, δακρύζω λίγο.....

 

Κρατάει ξύπνιο τον επεξεργαστή και αδειάζει τη μπαταρία... Εγώ με την 029 είμαι..

Σήμερα είναι καλύτερα τα πράγματα, για αύριο έχει ο Θεός.. Μόλις είπα ότι θα το πετάξω, σα να φοβήθηκε...

 

Αν σου πω ότι σήμερα πρέπει να σταμάτησε και στο δικό μου; Τι ***** κάνει η Lenovo;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Παίζει να σταμάτησε η ενεργοποίηση των δεδομένων...

 

"Παίζει", γιατί χρησιμοποιώ δεδομένα ή wi-fi, κι έτσι δε μπορώ να δω αν τα ενεργοποιεί από μόνο του.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έχω το αντίθετο πρόβλημα. Δεν ανοίγουν καθόλου τα δεδομένα. Ούτε με restart. Άβυσσος η ψυχή του p1m... :lol:

 

Εμενα μου εφαγε την καρτα και ησυχασε

 

Ερχεται η αναπτυξη

 

Φτιάξε κι εσύ ένα κενό apn και όρισέ το ως προεπιλεγμένο...

 

P.S.: Χτύπησε κι ένα restart μόνο του........

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...