Jump to content

Lenovo P1m


inactiveaccount20072016
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O τροπος με το update στην 036 μεσω TWRP μου δημιουργησε μερικα προβληματα με FC οποτε εκανα την αναβαθμιση στην 033 με το SP flash tool, μετα αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ στην 036 ενα αρχειο μολις 22ΜΒ και δουλευει οπως περιεγραψα πριν αλλα χωρις FC.

 

Με το root δεν χρειαζεται να ξανακανεις εγκατασταση την ρομ αλλα δεν ξερω αν δουλευει ο συγκεκριμενος τροπος.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

O τροπος με το update στην 036 μεσω TWRP μου δημιουργησε μερικα προβληματα με FC οποτε εκανα την αναβαθμιση στην 033 με το SP flash tool, μετα αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ στην 036 ενα αρχειο μολις 22ΜΒ και δουλευει οπως περιεγραψα πριν αλλα χωρις FC.
Τι σημαίνει FC;;; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Χμ... Σήμερα ξεκλειδώνει μόνη της η συσκευή και με πηγαίνει στο play store. Με μεταφέρει στο app "Internet Browser-Fast, Private", από RadiumDev. Τι είναι πάλι αυτό;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Να βάλω δικό μου ringtone μπορώ κανονικά... Να βάλω διαφορετικό για κάθε επαφή δεν μπορώ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος πως θα κάνω το Hotspot να λειτουργεί κανονικά? Είχε κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα? Εμένα δεν βγάζει κ H+ το προηγούμενο κινητό μου ήταν μια χαρά δεν είχε τέτοιο θέμα αλλά αυτό με φουλ σήμα το ίντερνετ πάει αργά επειδή πιάνει μόνο 3G

 

Καλησπέρα, για να βάλεις ringtone σε επαφή, ανοιγεις την επαφή και μετα με το αριστερο softkey σου βγάζει ένα μενού. Με την τρίτη απο επάνω επιλογή, μπορείς να ορίσεις ήχο για αυτήν την συγκεκριμένη επαφή. Ελπίζω να σε βοήθησα..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να βάλεις ringtone σε επαφή, ανοιγεις την επαφή και μετα με το αριστερο softkey σου βγάζει ένα μενού. Με την τρίτη απο επάνω επιλογή, μπορείς να ορίσεις ήχο για αυτήν την συγκεκριμένη επαφή. Ελπίζω να σε βοήθησα..

 

Σε μένα δεν γίνετε αυτό... Αλλάζει ήχο για όλες τις επαφές όχι για μια

Link to comment
Share on other sites

Root, με το kingroot apk.... δε γίνεται ! Ή έκανα κάτι λάθος, η δε γίνεται ! 2 φορές το δοκίμασα βάσει οδηγού αλλά.... τζίφος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, για να βάλεις ringtone σε επαφή, ανοιγεις την επαφή και μετα με το αριστερο softkey σου βγάζει ένα μενού. Με την τρίτη απο επάνω επιλογή, μπορείς να ορίσεις ήχο για αυτήν την συγκεκριμένη επαφή. Ελπίζω να σε βοήθησα..

Αυτό συζητάμε... στην τελευταία έκδοση ΔΕ γίνεται πλέον. Το επιλέγεις μέν αλλά δε λειτουργεί... :blink:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Root, με το kingroot apk.... δε γίνεται ! Ή έκανα κάτι λάθος, η δε γίνεται ! 2 φορές το δοκίμασα βάσει οδηγού αλλά.... τζίφος.
To Kingroot δεν δουλεύει με το P1m ούτε με το apk ούτε με την desktop εφαρμογή. Ο τρόπος που λειτουργεί σίγουρα είναι αυτός. Μετά κατεβάζεις την εφαρμογή sdfix και λύνεις το πρόβλημα με τα ringtones από την sd.

Κι όλα αυτά γιατί μαλακίζεται η lenovo!:mad:

Link to comment
Share on other sites

To Kingroot δεν δουλεύει με το P1m ούτε με το apk ούτε με την desktop εφαρμογή. Ο τρόπος που λειτουργεί σίγουρα είναι αυτός. Μετά κατεβάζεις την εφαρμογή sdfix και λύνεις το πρόβλημα με τα ringtones από την sd.

Κι όλα αυτά γιατί μαλακίζεται η lenovo!:mad:

 

Θα χρειαστεί να περάσω εκ νέου rom ? Θα χάσω τα data από το κιν ? Η απλά κάνοντάς το θα έχω το κινητό πλέον rooted ?

Και ποιά από τις 2 μεθόδους προτείνεις ?

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Στο p1m του αδερφού μου έγινε διαθέσιμο ένα update και το διήμερο που πέρασε προσπάθησε ανεπιτυχώς 3 φορές να το εγκαταστήσει(πάντα κολλούσε οριστικά κάποια στιγμή οπότε και εγκατέλειψε την προσπάθεια).Το θέμα είναι ότι από τότε έχει θέμα με τις κλήσεις και συγκεκριμένα με την οθόνη.Δηλαδή ξεκλειδώνει από μόνη της η οθόνη κι έτσι αφού το κινητό το έχει στην τσέπη(είναι στη δουλειά και το hands free βολεύει απίστευτα)έχει επακόλουθο να τερματίζονται συνέχεια οι κλήσεις!Λόγω της επαφής της ξεκλείδωτης οθόνης με το μπούτι. :p Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να περάσω εκ νέου rom ? Θα χάσω τα data από το κιν ? Η απλά κάνοντάς το θα έχω το κινητό πλέον rooted ?

Και ποιά από τις 2 μεθόδους προτείνεις ?

Δεν χάνεις τίποτα! Εγώ χρησιμοποίησηα την δεύτερη μέθοδο.

Εύκολο είναι κάνε ένα ένα τα βήματα και θα έχεις το κινητό σου όπως πριν αλλά rootαρισμένο.

Όπως όμως ξέρεις αυτές οι ιστορίες έχουν ένα μικρό ρίσκο, οπότε προχωράς με δική σου ευθύνη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Λόγω της επαφής της ξεκλείδωτης οθόνης με το μπούτι. :p Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό;ευχαριστώ.

 

απλή λύση, η οθόνη να κοιτάει από την εξωτερική πλευρά του σώματος. Το καπάκι στο μπούτι :)

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

απλή λύση, η οθόνη να κοιτάει από την εξωτερική πλευρά του σώματος. Το καπάκι στο μπούτι :)

 

Χαχα το σκέφτηκα φίλε αλλά πάλι τα ίδια.Και το είχα πει του αδερφού μου αν είσαι ευχαριστημένος μην κανεις update γιατί δε ξέρεις τι μπορεί να βρεις μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την τελευταία αναβάθμιση S036 έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι θετικό;

Εγώ, εκτός από διάφορα προβλήματα που διπίστωσα και διαβασα εδώ και σε άλλα forums δεν έχω δει κάτι θετικό. :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά την τελευταία αναβάθμιση S036 έχει διαπιστώσει κάποιος κάτι θετικό;

Εγώ, εκτός από διάφορα προβλήματα που διπίστωσα και διαβασα εδώ και σε άλλα forums δεν έχω δει κάτι θετικό. :(

φίλε Africa.... εμπρός προς τα πίσω !!!!!:blink:

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει το πρόβλημα με το mira vision αλλά είπα πιο πανω με ποιο τρόπο γίνεται αυτό επειδή η 029 δημιουργεί το θέμα και επίσης αυξήθηκε η διάρκεια ζωης της μπαταρίας. Απο εκεί που επεφτε 10% καθε μια ωρα χρησης της οθόνης με συνεχες wifi ή δεδομένα τωρα πηγε στην 1 ωρα και 10 λεπτά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποίησηα την δεύτερη μέθοδο.

Εύκολο είναι κάνε ένα ένα τα βήματα και θα έχεις το κινητό σου όπως πριν αλλά rootαρισμένο.

 

Με την πρώτη μέθοδο... 2 φορές ... αποτυχία ! !! !

Τα παιδιά είναι... χαρά ! :hypno:

iPhone 6

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kinhto-lenovo-vibe-p1ma40-5-16gb-lte-4000mah-dual-sim-black-p-TEL.090061

Παιδιά Καλημέρα το βρήκα προσφορά τι λέτε αξίζει να το πάρω προτείνετε;ευχαριστώ..

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kinhto-lenovo-vibe-p1ma40-5-16gb-lte-4000mah-dual-sim-black-p-TEL.090061

Παιδιά Καλημέρα το βρήκα προσφορά τι λέτε αξίζει να το πάρω προτείνετε;ευχαριστώ..

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

 

Γενικά, ναι. Δε μας λες τι χρήση θες να κάνεις, όμως....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη μέθοδο... 2 φορές ... αποτυχία ! !! !
Δοκίμασε και τη δεύτερη. Επίσης σημαντικό είναι να έχουν εγκατασταθεί σωστά οι usb drivers! ;)

Αν δεν είσαι σίγουρος, προτείνω να τους απεγκαταστήσεις και να τους εγκαταστήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θεματάκι με τον προσανατολισμό του GPS. Στο googlemaps πάντα το βελάκι δείχνει ανάποδα. Επίσης στην εφαρμογή racechrono το στίγμα χάνεται πολλές φορές και έχει μεγάλη απόκληση. Στην Sygic τα ίδια, εκεί που δείχνει καλά πηδάει σε διπλανό δρόμο. Υπάρχει αντίστοιχο θέμα σε άλλους ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.Στο p1m του αδερφού μου έγινε διαθέσιμο ένα update και το διήμερο που πέρασε προσπάθησε ανεπιτυχώς 3 φορές να το εγκαταστήσει(πάντα κολλούσε οριστικά κάποια στιγμή οπότε και εγκατέλειψε την προσπάθεια).Το θέμα είναι ότι από τότε έχει θέμα με τις κλήσεις και συγκεκριμένα με την οθόνη.Δηλαδή ξεκλειδώνει από μόνη της η οθόνη κι έτσι αφού το κινητό το έχει στην τσέπη(είναι στη δουλειά και το hands free βολεύει απίστευτα)έχει επακόλουθο να τερματίζονται συνέχεια οι κλήσεις!Λόγω της επαφής της ξεκλείδωτης οθόνης με το μπούτι. :p Έχει τύχει και σε κάποιον άλλο αυτό;ευχαριστώ.

 

αν βαλει κωδικο για ξεκλειδωμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...