Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γνωμη μου,αν δεν παρει καποιος το x-fi 16GB+ δεν αξιζει,γιατι οι μικροτερες εκδοσεις δεν εχουν wifi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα mp3 iRiver L player το εχετε δει?Το εχει κανενας? Κοστιζει 99,00 euro και σε καποια reviews το βγαζουν καλυτερο απο το ZEN.

 

Για ριξε μια ματια εδω να εχεις καλυτερη εικονα συγκρισης

http://www.plaisio.gr/productcompare.aspx?Products=1202553%2c1148117&catalog=19&comparelist=1202553+1148117&category=69977611&page=6

 

 

Για δειτε και αυτα τωρα....:p

 

iRiver T5 and T6 MP3 Players

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/12/iriver-t6-t5-mp3.jpg

iRiver has presented two new MP3 players and we’re not talking about the recent E50, nor the CaroNavi. The new audio players are codenamed T5 and T6, and are as simple as it can get, which means they are pretty basic.

 

T5 - supports MP3, WMA, and Vorbis playback. It has a battery life of 13 hours in non-stop mode, comes with a USB plug, and will become available in two versions: 2GB and 4GB.

 

T6 - pretty much the same as T5 but with a few improved features, like the inclusion of FM radio, and a battery life of 28 hours.

 

http://www.mobilewhack.com/iriver-t5-and-t6-mp3-players/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και αυτο....

 

iRiver E50 to Arrive in January

 

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/12/irivere50.jpg

 

iRiver has a new PMP ready, the E50, which comes in aluminum this time. The player will be launched in January and it will cost about $90. That’s the 4GB price but there are going to be two more versions, the 2GB and the 8GB but we don’t know the prices yet. The E50 will get you a 1.8 inch color LCD, an FM tuner and a battery capable of 52 hours of audio life. That’s about all we know so far about iRiver’s E50 but we’ll keep you posted when we have more info on the matter.

 

http://www.mobilewhack.com/iriver-e50-to-arrive-in-january/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ελεγε καλυτερο το creative,γτ εχει μεγαλυτερη οθονη και υποστηριζει και divx.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε σχεση με το creative ZEN και το SONY Ε series, ποιο θεωρειτε καλυτερο? :wacko:

 

Φίλε μου, οτι και να πάρεις ευχαριστημένος θα μείνεις.

Κορυφαία προιόντα και τα δύο, τι να λέμε τώρα, μην ψειρίζουμε τη μαιμού!

Απλά το zen ,για τους λόγους που λέει ο nagata πιο πάνω παίζει videακια πιο αξιοπρεπώς.

Αλλά αν σε ενδιαφέρει ΜΟΝΟ η μουσική ό,τι και να πάρεις θα μείνεις πολύ ικανοποιημένος

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα ένα Ipod touch 2nd Generation 8GB!!!Απίστευτο μέχρι στιγμής...Τώρα το συνδέω με τον υπολογιστή...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του παρακατω μοντελου! http://sumaria.co.in/images/NWZ-S616F.jpg (sony s616f)

Γινεται να το "πειραξουμε"?:p

Δηλαδη... να του περασουμε κανα παιχνιδακι να παιζω μωρε....

(παντως ειναι εφικτο σε ipod...)

 

:):):):)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να αγορασω το creative zen 4GB.Γνωριζει καποιος τι ακουστικα εχει μεσα η συσκευασια? Ειναι τυπου "in-ear", η οι απλες ψειρες?

 

Επισης σχετικα με την αυτονομια στην μουσικη του creative, ο κατασκευαστης λεει 25 ωρες συνεχους λειτουργιας,πραγματικα ισχυει αυτο? Οσοι το εχετε, ειστε ικανοποιημενοι απο την αυτονομια της μπαταριας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπλες ψειρες νομιζω οτι εχει μεσα το πακετο.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να αγορασω το creative zen 4GB.Γνωριζει καποιος τι ακουστικα εχει μεσα η συσκευασια? Ειναι τυπου "in-ear", η οι απλες ψειρες?

 

Επισης σχετικα με την αυτονομια στην μουσικη του creative, ο κατασκευαστης λεει 25 ωρες συνεχους λειτουργιας,πραγματικα ισχυει αυτο? Οσοι το εχετε, ειστε ικανοποιημενοι απο την αυτονομια της μπαταριας?

 

Απλές ψείρες έχει με μέτρια ποιότητα, πολύ μπάσα και καλή ένταση.

Η αυτονομία είναι πολύ ικανοποιητική, δεν έχω κατσει να τη μετρήσω ακριβώς γιατί εξαρτάται από τη φωτεινότητα της οθόνης, πόσο θα παίζεις με το μενού κλπ κλπ.

Πάντως κρατάει πολύ καλά κατά την άποψή μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/uploads/2008/12/limited_edition-bach-ipod.jpg

 

Now this is what I consider a potentially cool present for Christmas. The BachPod is a limited edition issue featuring the classic 120GB Apple iPod and 175 hours of masterpieces by J. S. Bach. And because we’re in the Xmas season, they threw in an extra 63 GB in for you!

 

Initially it was supposed to be an original 172CD release to commemorate 250 years from Bach’s death. I wonder why we don’t celebrate his birthday? I mean nothing good came out of his death anyway.

 

The music on the iPod is considered to be the most valuable collection of Bach’s work, that has been ever recorded, the Bachakademie Edition. You can get this nice package for Christmas for about $750. If you would purchase the two apart from each other, they would be way more expensive considering the fact that this music collection is worth something about 1.000GBP.

 

http://www.mobilewhack.com/get-a-bachpod-for-christmas/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η οθονη στο creative ZEN στην αναμονη, μενει ανοιχτη? Χαμηλωνει ο φωτισμος αλλα δεν σβηνει τελειως.Μηπως φταει καποια ρυθμιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηρα το Samsung P2 αλλα ξεχασα να γραψω εδω :p λοιπον ειμαι εντυπωσιασμενος...φοβερη ποιοτητα εικονας στα video(εχω περασει παρα πολλα με υποτιτλους και τα σχετικα) , στον ηχο ολα μια χαρα και φυσικα η οθονη αφης ειναι ολα τα λεφτα!! :D:D:D εγω τελικα πηρα το 8gb το white!και το θεωρω πιο ομορφο απο το μαυρο :happy:
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη στο creative ZEN στην αναμονη, μενει ανοιχτη? Χαμηλωνει ο φωτισμος αλλα δεν σβηνει τελειως.Μηπως φταει καποια ρυθμιση?

 

Θέλει να κλειδώσεις τα πλήκτα για να σβήσει τελείως η οθόνη.;)

Από το πλήκτρο on/off, πήγαινέ το προς τα επάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να κλειδώσεις τα πλήκτα για να σβήσει τελείως η οθόνη.;)

Από το πλήκτρο on/off, πήγαινέ το προς τα επάνω.

 

 

:thanks::bow::thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια παίδες. Ξέρει κανείς αν το καινούριο Ipod classic 120Gb έχει ενσωματωμένο ηχείο για τη μουσική?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια παίδες. Ξέρει κανείς αν το καινούριο Ipod classic 120Gb έχει ενσωματωμένο ηχείο για τη μουσική?

Όχι, δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα SanDisk Sansa 4 Gb εδω και 2 χρονια κ ειμαι σουπερ ευχαριστημενος!!! Φοβερη οθονη!!! Του εχω κανει κ τρελη χρηση μιας κ πηγαινοερχομαι στην δουλεια με λεωφορειο που σημαινει σχεδον 2 ωρες την μερα!!! Σκεφτομαι πια να το αποστρατευσω κ να παρω κατι αλλο... Υπαρχει Mp3 player με wi-fi και αν ναι τι κανει, μπαινει ευκολα στο δικτυο? Ειδα κατι Archos αλλα ειναι πολυ ακριβα... Κατι σε πιο οικονομικο υπαρχει? μου αρεσει και το Creative MP4 Zen X-Fi που δεν εχει wi-fi βεβαια αλλα ποια η γνωμη σας? Αξιζουν τα παραπανω λεφτα?
Link to comment
Share on other sites

to Creative X-fi pou aneferes, oi ekdoseis 16GB kai 32GB exoun wifi

 

ευχαριστω παιδια!!! Το Creative που ανεφερα εχει σιγουρα? Γιατι το 8ρη που ειδα δεν το γραφει πουθενα... Γενικα αξιζει η τεχνολογια σε mp3 players? H να παραμεινω σε συμβατικα mp3?

Link to comment
Share on other sites

εχει σιγουρα! αλλα οπως σου ειπα μονο στα 16GB και 32GB..τωρα αν αξιζει,εγω ημουν αναμεσα σε αυτο π πηρα(samsung p2) και στο xfi 16gb(που εχει wifi) και κατεληξα στο πρωτο,και απλα σκεφτηκα να συμπεριλαβω το wifi στο επομενο κινητο που θα παρω...αλλα εμενα δεν μου ηταν και τοσο απαραιτητο,τωρα αν εσυ το θες οπωςδηποτε δεν ξερω αν ειναι λειτουργικο καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα να παρω το Ipod Touch! Αν κ ειμουν φοβερα δυσπιστος ως προς τον"πανικο" των Ipod και την υστερια τους που ακομα κ η κουτση Μαρια εχει το πηρα σε 16gb. Πρωτες εντυπωσεις, πολυ ομορφο εξωτερικα, καταπληκτικη οθονη, φοβερες λειτουργιες αλλα κ απιστευτα συσχρηστο!!! Δυσκολευομαι ακομα κ τραγουδια να περασω με το iTunes!!! Καλα δεν μιλαω για φωτογραφιες κ προγραμματα που ακομα δεν ξερω πως γινεται να περαστουν... Αντιο drug n drop!!! Ξερετε καποιο αλλα προγραμμα να περναω αρχεια πιο ευκολα? Καποια κολπα? Θα με βοηθησετε πραγματικα... Ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατεληξα να παρω το Ipod Touch! Αν κ ειμουν φοβερα δυσπιστος ως προς τον"πανικο" των Ipod και την υστερια τους που ακομα κ η κουτση Μαρια εχει το πηρα σε 16gb. Πρωτες εντυπωσεις, πολυ ομορφο εξωτερικα, καταπληκτικη οθονη, φοβερες λειτουργιες αλλα κ απιστευτα συσχρηστο!!! Δυσκολευομαι ακομα κ τραγουδια να περασω με το iTunes!!! Καλα δεν μιλαω για φωτογραφιες κ προγραμματα που ακομα δεν ξερω πως γινεται να περαστουν... Αντιο drug n drop!!! Ξερετε καποιο αλλα προγραμμα να περναω αρχεια πιο ευκολα? Καποια κολπα? Θα με βοηθησετε πραγματικα... Ευχαριστω...

 

μεγεια σου!

για προγραμμα εγω χρησιμοποιω ενα αλλο και πιο ευκολο.

http://www.getsharepod.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...