Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω 2-3 ραδιο μες στο σπιτι, και ολα εχουν ενα κουμπακια aux!!οταν το πατας ενεργοποιεις την ρυθμιση και η υποδοχη των ακουστικων γινεται υποδοχη aux για το mp3player?

 

ΕDIT:

δηλαδη θελεις εναν φορτιστη usb πριζας ;)

 

(εκτός από CREATIVE ZEN)... κι εγω έχω αυτο!!

μα ουτε στον φορτιστη Motorola δουλευει!! μονο ανοιγει το Mp3 αλλα δεν φορτιζει!! μονο μεσω pc!! γτ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν πιστεύω να κοροιδεύεις:ninja::p:mad:

Επίσης το χριστς-χρατς βοηθάει να μην γρατζουνιέται η πίσω πλευρά του zen:lol:

 

Κάθε άλλο φιλαράκι. :) Αυτές τις πατέντες τις πάω με 1000! :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε άλλο φιλαράκι. :) Αυτές τις πατέντες τις πάω με 1000! :p ;)

 

:):):)

Έπρεπε να βρώ ένα τρόπο να το στερεώσω στο ταμπλώ και αφού δεν υπήρχε βάση για κάτι τέτοιο....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θελεις εναν φορτιστη usb πριζας ;)

(εκτός από CREATIVE ZEN)... κι εγω έχω αυτο!!

μα ουτε στον φορτιστη Motorola δουλευει!! μονο ανοιγει το Mp3 αλλα δεν φορτιζει!! μονο μεσω pc!! γτ?

Κι εγώ όταν πήρα το Zen V-Plus 4GB κάτι τέτοιο μου έδωσαν (δηλαδή φορτιστή noname) και δεν φόρτιζε με τίποτα.

Τελικά ανακάλυψα ότι για Creative Zen συμβατοί φορτιστές πρίζας είναι αυτός και αυτός. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος!! μονο που.... οι τιμες ειναι τσουχτερες!! αν βρεις πουθενα σε κανα καταστημα αυτους τους φορτιστες,ενημερωσε με ρε μεγαλε!!

 

στω!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος!! μονο που.... οι τιμες ειναι τσουχτερες!! αν βρεις πουθενα σε κανα καταστημα αυτους τους φορτιστες,ενημερωσε με ρε μεγαλε!!

 

στω!!;)

 

Όταν είμαι μακριά από το pc φορτίζω το zen με ένα φορτιστή πρίζας usb που είχε μέσα στο πακέτ το bt hands free μου.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα, φορτίζει κανονικά.

Γιατί δεν συνδυάζετε την αγορά?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ποιο εννοεις?

~~~~~

 

οπα,οπα, περιμενε εσυ το bt handsfree σου φορτιζεις ? Εγω εχω ενα αλλα ειναι νοκια και εχιε υποδοχη νοκια!!(απο bt, και ειναι ασχετο με τις υποδοχες)

και το zen v plus που εχουμε, παιρνει υποχη motorola styl. το mini-usb!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εισαι θεος!! μονο που.... οι τιμες ειναι τσουχτερες!! αν βρεις πουθενα σε κανα καταστημα αυτους τους φορτιστες,ενημερωσε με ρε μεγαλε!!

 

στω!!;)

 

Εγώ από το Public (Βόλου) τον είχα πάρει το φορτιστή, κάπου 40€ νομίζω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από το Public (Βόλου) τον είχα πάρει το φορτιστή, κάπου 40€ νομίζω.

 

ειναι πολλα, δεν δινεις ετσι τοσα για φορτιστη... καποια εναλλακτικη λυση,παιζει?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ποιο εννοεις?

 

Ποιό hf bt?

μια χαζομάρα από τα media markt.

20 ευρώ έκανε, το πήρα για δεύτερο όταν μένει από μπαταρία το κανονικό μου.

Είναι no name, τύπου κλίπ, απομίμηση ενός jaga( κινέζικη φίρμα) που στο internet το βρίσκεις γύρω στα 30-40 ευρώ.Ε, αυτό έκανε 20 γιατί δεν έγραφε πάνω τη φίρμα.

Αλλά τουλάχιστον με 20 ευρώ παίρνεις το φορτιστή και ένα μέτριο bt h/f.

Καλύτερα δεν είναι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα ποσο σιγουρο ειναι οτι θα δουλεψει!!?:confused:

μηπως επειδη ειναι "noname" να μην δουλεψει και να κανω ασκποη αγορα?:blink:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα ποσο σιγουρο ειναι οτι θα δουλεψει!!?:confused:

μηπως επειδη ειναι "noname" να μην δουλεψει και να κανω ασκποη αγορα?:blink:

 

Κοίτα να δείς, γιατί να μη δουλέψει?

Φορτιστής usb είναι...είναι υποχρεωμένος να κάνει τη δουλειά του:p

Ε, και στην τελική , σου μένει το bt :p

Πάντως με το zen μου δουλεύει μια χαρά.

Από και πέρα, το ρίσκο είναι προσωπική υπόθεση του καθενός....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην παρω αυτο? λεει πανω εκτος απο creative!! bt δεν παω να αγορασω αλλο, και ειδικα για να το χρησιμοποιησω για αλλο σκοπο!! μηπως εχει διαφορα το δικο σου με τα "V" ?

 

Για δες,βρηκα αυτό!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ακυρο!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

και γιατι να μην παρω αυτο? λεει πανω εκτος απο creative!! bt δεν παω να αγορασω αλλο, και ειδικα για να το χρησιμοποιησω για αλλο σκοπο!! μηπως εχει διαφορα το δικο σου με τα "V"

 

 

Γιατί αυτό της creative με τα 10 ευρώ+ τα μεταφορικά θα σου έρθει όσο ήρθε και εμένα το bt σχεδόν

Ο φορτιστής που σου λέω είναι

input 110-240v 50/60HZ

output DG 5.0V

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δείς, γιατί να μη δουλέψει?

Φορτιστής usb είναι...είναι υποχρεωμένος να κάνει τη δουλειά του:p

Ε, και στην τελική , σου μένει το bt :p

Πάντως με το zen μου δουλεύει μια χαρά.

Από και πέρα, το ρίσκο είναι προσωπική υπόθεση του καθενός....

 

Αυτό το μοντέλο που λες (το noname) , μοιάζει είπες με ένα jaga. Σε ποιο μοντέλο μοιάζει ώστε να πάρω το jaga που είναι και επώνυμο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μοντέλο που λες (το noname) , μοιάζει είπες με ένα jaga. Σε ποιο μοντέλο μοιάζει ώστε να πάρω το jaga που είναι και επώνυμο.

Μπες εδώ.

http://www.jaga.gr/

Είναι το προιόν "bluetooth 11" στην κατηγορία ηλεκτρονικά>bluetooth

Είναι 100% πανομοιότυπο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο αμερικη εκτος απο ipod συμφαιρει να παρεις τιποτα τετοιο ( mp3 ) ?

 

Microsoft Zune Second Edition 80gb αν δε σε απασχολεί ότι δεν θα εχει εγγυήση στην Ευρώπη. Δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα εδώ και τα σπάει! :D

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το mp3 player Zen V plus της Creative και αφού φόρτισε είπα να το δοκιμάσω.Στην αρχη δούλευε άψογα αλλά μετά από λίγο,ενώ άκουγα ραδιόφωνο και πήγα να αλλάξω σταθμό,κόλλησε.Τώρα δεν μπορώ ούτε να το κλείσω και ο υπολογιστής μου δεν το διαβάζει.Τι μπορεί να φταίει;

 

Κράτα πατημένο το reset (με οδοντογλυφίδα ή καρφίτσα για να είσαι σίγουρος ότι πατιέται) και σύνδεσε το USB καλώδιο.

Απλα κολλησε.. σαν ενα PC που κολλαει, θελει μια επανεκινηση!

Μαγκιά μου..
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα το mp3 player Zen V plus της Creative και αφού φόρτισε είπα να το δοκιμάσω.Στην αρχη δούλευε άψογα αλλά μετά από λίγο,ενώ άκουγα ραδιόφωνο και πήγα να αλλάξω σταθμό,κόλλησε.Τώρα δεν μπορώ ούτε να το κλείσω και ο υπολογιστής μου δεν το διαβάζει.Τι μπορεί να φταίει;

 

Αν τελικα δεν ηταν απλο κολλημα τοτε με την αποδειξη πισω και καινουργιο...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εχει κανεις υποψη του αυτό το μηχανηματακι????"Stage Touch 4gb MP4 Video Player With 2.5" Touch Screen Black"

αν ναι θα ηθελα να μου αναφερετε εντυπώσεις καθως θα μου το φερει σε λιγες ημερες ενας φιλος απο Αγγλια.

σας ευχαριστω παιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

εχει κανεις υποψη του αυτό το μηχανηματακι????"Stage Touch 4gb MP4 Video Player With 2.5" Touch Screen Black"

αν ναι θα ηθελα να μου αναφερετε εντυπώσεις καθως θα μου το φερει σε λιγες ημερες ενας φιλος απο Αγγλια.

σας ευχαριστω παιδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Για τα 60 ευρώ που κάνει νομίζω ότι είναι αρκετά decent. Τα χαρακτηριστικά του είναι αξιόλογα, αλλά αυτό το λέω χωρίς να ξέρω τι άλλο θα μπορούσες να βρεις στην Ελλάδα με 60 ευρώ. Εμένα το μόνο που θα με ανησυχούσε είναι ότι δεν ξέρω τη μάρκα και επειδή έχει κάποια χαρακτηριστικά (όπως οθόνη αφής) τα οποία είναι ευαίσθητα θα ήθελα να ξέρω πού θα το πάω αν χαλάσει. Αλλά αυτό είναι δικιά μου επιλογή. Και όπως είπα μιλάμε για 60 ευρώ και όχι 300.

 

Από κει και πέρα έχει πάνω πράγματα που ας πούμε το ipod των 4gb δεν έχει. (Αντάπτορα για φόρτιση από μπρίζα, ράδιο, οθόνη αφής, sd slot, notepad, και πολλά άλλα). Αν δε σου παρουσιάσει τεχνικά προβλήματα τότε θα έχεις κάνει καλή επιλογή κατά την άποψή μου.

 

Πάντως κράτα μας ενήμερους σχετικά με τη συμπεριφορά της συσκευής όσο θα την χρησιμοποιείς.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση!!!

και κατι ακομα δεν κοστιζει 60 αλλα 50 απο προσφορα στην Αγγλια, επομενως πιστευω οτι αξιζει το ρισκο με βαση αυτα που προσφερει!!!!!

σε 10 με 15 ημερες πιστευω πως θα το εχω!!!!

 

κατι τελευταιο...γνωριζεις καλα αθλητικα ακουστικα???οποιοσδηποτε αν ξερει ας βοηθησει!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αθλητικά ακουστικά; Ψείρες; Αν ναι ρώτα [thread=63796]εδώ[/thread]. Επίσης πες και πόσα θες να δώσεις κ τι μουσική θα ακούς (πχ. πολλά μπάσσα;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...