Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με ενδιαφέρει κύριος η ποιότητα του ήχου και να μπορεί να παίζει mp3 μέχρι τα 320.

Θα με ενδιέφερε ένα που να παίρνει και κάρτες SD/other αλλά δεν βρήκα κανένα άμα έχετε καμία ιδέα .

Επίσης να παίρνει φορτιστή.

 

Πείτε μου και από πού για πιο φτηνά εντός Ελλάδος .

 

1) creative MP3 Zen V (1GB) (τι διάφορα έχει από το plus)

2) iRiver H-10jr 1GB

3) iPod shuffle

4) MPIO FL400 1GB

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καποτε ενας ειχε αναφερει 2-3 μοντελα (philips,sony) αλλα εχω ψαξει να τα βρω αλλα δεν εχω καταφερει κατι.γι'αυτο και ξαναρωτησα.:)

 

in-ear εχεις δοκιμασει ποτε?

ειναι ταλαιπωρια στο βαλε - βγαλε(μπα οχι στο βγαλε βγαινουν χωρις προβλημα και με το παραπανω :P )

αυτα που σου λεω σε καποια κομματια σε κανουν να νιωθεις οτι ακους μπασο απο ενα μεγαλο ηχειο που δονει τον ηχο σαν αερα.. δεν ακους ηχο.. ακους βελουδο..(πανω σε ενα zen v plus -ειμαι λιγο creatibas :) )παιζουν καιρο αν δεν τα ξερεις κανε ενα google search.

δεν νομιζω οτι θα βρεις παρομοια ποιοτητα στα 23.92 ουτε στα 50ευρω..

τα αμεσως επομενα ισως ελαχιστα καλυτερα Sennheiser CX 300 παιζουν στα 55ε ..

για 5-10 ευρω παραπανω πιστευω οτι αξιζει να το σκεφτεις..ειδικα αν το ιPod σου ειναι το nano ..

Link to comment
Share on other sites

in-ear εχεις δοκιμασει ποτε?

ειναι ταλαιπωρια στο βαλε - βγαλε(μπα οχι στο βγαλε βγαινουν χωρις προβλημα και με το παραπανω :P )

αυτα που σου λεω σε καποια κομματια σε κανουν να νιωθεις οτι ακους μπασο απο ενα μεγαλο ηχειο που δονει τον ηχο σαν αερα.. δεν ακους ηχο.. ακους βελουδο..(πανω σε ενα zen v plus -ειμαι λιγο creatibas :) )παιζουν καιρο αν δεν τα ξερεις κανε ενα google search.

δεν νομιζω οτι θα βρεις παρομοια ποιοτητα στα 23.92 ουτε στα 50ευρω..

τα αμεσως επομενα ισως ελαχιστα καλυτερα Sennheiser CX 300 παιζουν στα 55ε ..

για 5-10 ευρω παραπανω πιστευω οτι αξιζει να το σκεφτεις..ειδικα αν το ιPod σου ειναι το nano ..

Δεν με βολευουν αυτα γιατι φοραω κρανος.θελω αποκλειστικα ψειρες! ο λογος που τα αλλαζω τα μαματα(apple) ειναι γιατι εχουν μικρο μηκος το καλωδιο και επειδη ειναι και καλα δεν θελω να τα χαλασω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτό το θέμα, στο οποίο, παρ' όλο που είναι για το iPod Video, μπορείς να ρωτήσεις ό'τι θες και να ενημερωθείς πάραυτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου μαμισια(modified ep480) εχουν 15-22ε ειναι γερα και με αρκετα καλο και γεματο ηχο..ακομα τα χω μετα 3 μηνες-απλα αναβαθμισα σε in ear αλλα εχουν καποιες αλαγες τα δικα μου color και μακρυτερο καλωδιο νομιζω σε σχεση με τα ep480 ..στο net λεγαν οτι ειναι τα ιδια.

πιο φτηνα (μαρκα) δεν εχω δοκιμασει..

http://www.pixmania.com/gr/gr/159815/art/creative/aeioooeeu-ep480-silver.html?srcid=1354

αλλα απο οτι καταλαβαινω θες με μεγαλυτερο καλωδιο απο οτι το 1.20 οποτε δε σου κανουν..

http://www.pixmania.com/gr/gr/sound/headphones/1897/4/categorie.html?s=xx&m=xx&t=xx&categorieid=4&cat=1897&startrow=21&sortBy=DESC&orderBy=Marque

δες απο δω παιζουν κατι ωραια sony κα..

και μετα πατα ενα skroutz.gr να δεις αν παιζουν

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...κανενα μαγαζι Ελληνικο που να εχει τα Ultimate Ears super.fi 5 Pro υπαρχει;;

εχω μπλεξει με τους Αγγλους και μου εχουν σπασει τα νευρα...μονο αν τα βρω στην Ελλαδα μπορω να τα παρω....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

τα δικα μου μαμισια(modified ep480) εχουν 15-22ε ειναι γερα και με αρκετα καλο και γεματο ηχο..ακομα τα χω μετα 3 μηνες-απλα αναβαθμισα σε in ear αλλα εχουν καποιες αλαγες τα δικα μου color και μακρυτερο καλωδιο νομιζω σε σχεση με τα ep480 ..στο net λεγαν οτι ειναι τα ιδια.

πιο φτηνα (μαρκα) δεν εχω δοκιμασει..

http://www.pixmania.com/gr/gr/159815/art/creative/aeioooeeu-ep480-silver.html?srcid=1354

αλλα απο οτι καταλαβαινω θες με μεγαλυτερο καλωδιο απο οτι το 1.20 οποτε δε σου κανουν..

http://www.pixmania.com/gr/gr/sound/headphones/1897/4/categorie.html?s=xx&m=xx&t=xx&categorieid=4&cat=1897&startrow=21&sortBy=DESC&orderBy=Marque

δες απο δω παιζουν κατι ωραια sony κα..

και μετα πατα ενα skroutz.gr να δεις αν παιζουν

Ok! Eυχαριστω για το ενδιαφερον και τις πληροφοριες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις κατι παραπανω για

αυτο???--------> http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569430

Ρωταω γιατι καποια site αναφερουν οτι εχει ραδιο και καποια αλλο οχι.

Ενω καποια αλλα λενε οτι ραδιο ΔΕΝ εχει μονο η Ευρωπαικη εκδοση....

Τι γινεται??? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια καλύτερα στο θέμα των mp3.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το Sandisk Sansa e260 4GB AM/FM Radio (δεν έχω καταλήξει ακόμα στη χωρητικότητα κλίνω προς το 4 GB , αλλά βλέπουμε...μπορεί να πάρω και το 2GB)

Αυτό που θέλω να μάθω είναι η γνώμη σας για το συγκεκριμένο mp3 player και να μου πείτε τις εντυπώσεις σας εάν κάποιος το έχει δει/αγόρασει..

Η άποψή μου είναι ότι αξίζει τα λεφτά του και νομίζω πως μπορεί να κοντραριστεί με το iPod(σε κάποιο rewiev του εξωτερικού το είχαν χαρακτηρίσει ως nano killer:p ), επειδή είναι φθηνότερο και προσφέρει ό,τι προσφέρει το iPod + ραδιόφωνο (κάτι που θεωρό σημαντικό), την δυνατότητα επέκτασης της χωρητικότητας με καρτούλες SD και πιστεύω πως είναι και σε συμφέρουσα τιμή.

Περιμένω τις απόψεις - συμβουλές - προτάσεις σας..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

+ ραδιόφωνο[/b] (κάτι που θεωρό σημαντικό)...

 

Εσύ το θεωρείς, η SanDisk πάλι όχι, τουλάχιστον για τους Ευρωπαίους αγοραστές της. Σύμφωνα με τη σελίδα του προϊόντος:

- Digital FM tuner*, on-the-fly FM recording*, and voice recording

- No FM-tuner (and no FM-recording) is available in Europe

* not available in Europe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το iPod Nano 4GB έχει Fm ράδιο;

 

Μόνο εξωτερικό (μαζί με remote - 2 σε 1).

Link to comment
Share on other sites

Ποιο Mp3 player μου προτεινετε με αριστη ακουστικη ποιοτητα, εκτος απο τα ipod; Σκεφτομαι για τα καινουρια της Sony..
Link to comment
Share on other sites

pio apo ta 2 einai pio kalo? me endiaferei poiothta hxou,megethos,fwteinothta othonhs,piothta kataskebhs

1/ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660502

2/ http://www.eml.gr/default.asp?pid=17...31&ct=148&la=1

 

h xwritikothta den me endiaferei toso kathos kai ta 2 pairnoun sd kartes mnhmhs....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντήση.:)

 

Τώρα σε ποιο χρώμα να το πιάσω λέτε; Πράσινο; Για iPod Nano 4GB

 

Μα φυσικά σε όποιο χρώμα σου αρέσει περισσότερο! :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...