Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ukites είναι από τα γνωστότερα scams, δεν πρέπει να παρασυρθεί κάποιος. Ένα από τα κόλπα τους είναι ότι σου λένε ότι η πιστωτική σου δεν εγκρίθηκε και ότι αν θες να το αγοράσεις πρέπει να στείλεις μέσω Western Union. Και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει μέσω Western Union σε τέτοιες περιπτώσεις (καλύτερα να τους υπογράψεις λευκή επιταγή).

 

Δείτε και το scamwatch.org ή ψάξτε στο google.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρσι λοιπόν η Creative είχε ξεκινήσει τον πόλεμο στην Apple με σκοπό να την 'εκθρονίσει' και να είναι αυτή που θα πωλούσε τα περισσότερα mp3όφωνα στον κόσμο.

 

Ένα χρόνο λοιπόν μετά και παρά τα 100 εκατομμύρια δολλάρια που ξόδεψε, τα κέρδη της μειώθηκαν κατά 86%, οπότε άλλαξε το ποίημα και αποφάσισε ότι 'πρέπει πλέον να βγάζουμε κέρδη, γι'αυτό θα πουλάμε ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ όλα μας τα προϊόντα. Και καθόλου προσφορές και εκπτώσεις'.

 

Οπότε αν κανείς είχε βάλει στο μάτι κανά Creative ας σπεύσει (ή ας αλλάξει γνώμη!)

 

Sources:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/4378014.stm

http://www.engadget.com/entry/1234000340065155/

Link to comment
Share on other sites

Το ukites είναι από τα γνωστότερα scams, δεν πρέπει να παρασυρθεί κάποιος. Αυτό που κάνουν είναι ότι σου λένε ότι η πιστωτική σου δεν εγκρίθηκε και ότι αν θες να το αγοράσεις πρέπει να στείλεις μέσω Western Union. Και όλοι ξέρουμε τι σημαίνει μέσω Western Union σε τέτοιες περιπτώσεις (καλύτερα να τους υπογράψεις λευκή επιταγή).

 

Δείτε και το scamwatch.org ή ψάξτε στο google.

 

Καλά το κατάλαβα ότι έπαιζε φίδι... :shifty:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί σε όλο το κόσμο να πωλούνται πάνω από 200 ευρώ (μίνιμουμ) κι εκεί να πωλείται με τέτοιες τιμές... Είχαν 30 ευρώ το shuffle... :wacko:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω ποιο να διαλέξω: iRiver 5G 229E (digimania) ή Creative Zen 5G 239E (multirama); Δε με πειράζει να μην έχει φωτογραφίες, οπότε σκέφτομαι το crative αλλα ως έταιρία τί σας λέει; Επίσης μπορούν κ τα δύο να χρησιμοποιηθούν ως εξωτερικοί σκληροί δίσκοι; Με ενδιαφέρει να μπορώ να αποθηκεύω τα αρχεία μου εκεί.

 

Όποιος ξέρει κάτι ας με διαφωτίσει παρακαλω :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

Δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο thread εδώ!

Πολύ ωραία!

:)

 

Εγώ λοιπόν πρόσφατα πήρα το Iriver H10 με οθόνη 262κ μικρή όμως

ΡΑΔΙΟ ΟΛΕ και 5GB σκληρό!

Τονίζω το ράδιο γιατί ελάχιστα mp3 players έχουν ραδιόφωνο και

για αυτό δεν θέλησα να πάρω άλλο. Το ράδιο είναι μαγία...

Γελάς με τις μπιπ που λένε οι παρουσιαστές, κάνουν φίλοι σου

εκπομπές στο ράδιο και γελάς πολλά και διάφορα!

 

Το Η10 έχει άψογη λήψη και γενικά στον τομέα της ανπαραγωγής

είναι κορυφαίο για μένα τουλάχιστον που δεν έχω ακούσει από

άλλο mp3 player μόνο από κινητά.

 

Η οθόνη του είναι πολύ ωραία και ευκρινής αλλά δυστυχώς είναι

μικρή και δεν βολεύει πολύ...

 

Βασικά είδα τώρα το 5G Ipod με την 2.5 οθόνη και είναι απίστευτο!

Το σκέφτομαι αλλά με χαλάει πολύ που δεν έχει ράδιο μου αρέσει

πολύ να ακούω kiss FM on the go!

 

Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι για το mp3 player εδώ είμαι!

:)

Review του 5G Ipod: http://www.ilounge.com/index.php/reviews/comments/apple-computer-ipod-5g-with-video-30gb-60gb-ipod/

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είδα τώρα το 5G Ipod με την 2.5 οθόνη και είναι απίστευτο!

Το σκέφτομαι αλλά με χαλάει πολύ που δεν έχει ράδιο μου αρέσει

πολύ να ακούω kiss FM on the go!

http://www.griffintechnology.com/products/ifmdock/index.php

Link to comment
Share on other sites

:w00t: :up: :yahoo: Αυτό περίμενα τέλειο,σκεφτόμουνα το νέο ipod μιας και στο Ipod photo έχω το remote control λόγο μηχανής,βρήκαν λύση ευτυχώς και για το νέο ipod :D .

Βούρ για το νέο ipod 60Gb μαύρο(που για όσους ενδιαφέρονται έχει 64mb ram αντί 32mb του 30αρι) .

Link to comment
Share on other sites

...(που για όσους ενδιαφέρονται έχει 64mb ram αντί 32mb του 30αρι) .

Και άλλη μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

 

Nice αλλά είναι αλλιώς να είναι ενσωματωμένο και αλλιώς να το

παίρνει σαν αξεσουάρ. Αποκλείεται να να έχει την ποιότητα

και την λήψη του ενσωματωμένου της Iriver!

 

Iriver 4 ever!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Nice αλλά είναι αλλιώς να είναι ενσωματωμένο και αλλιώς να το

παίρνει σαν αξεσουάρ. Αποκλείεται να να έχει την ποιότητα

και την λήψη του ενσωματωμένου της Iriver!

 

Iriver 4 ever!

:)

Αν χρησιμοποιείς μηχανάκι (όπως εγώ)όμως νομίζω είναι καλύτερα να έχεις ένα εξωτερικό κοντρόλ να δουλεύεις το ράδιο ή την μουσική σου γενικώς(και πιο ασφαλές),απο το να αναγκάζεσαι να μπαινοβγάζεις το mp3 player απο την τσέπη :)

Link to comment
Share on other sites

θετική ψήφος στο radio του iPod κι από μένα. Μακράν καλύτερη ποιότητα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Nice αλλά είναι αλλιώς να είναι ενσωματωμένο και αλλιώς να το

παίρνει σαν αξεσουάρ. Αποκλείεται να να έχει την ποιότητα

και την λήψη του ενσωματωμένου της Iriver!

 

Iriver 4 ever!

:)

 

Το δοκίμασες και ξέρεις ότι έχει χειρότερη ποιότητα;

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει του iRiver, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, αλλά το προηγούμενο μοντέλο της griffin για iPod που είχα ακούσει, μια χαρά ακουγόταν. Βασικά καλύτερα από μια χαρά. Συν του ότι προσωπικά κι εγώ προτιμώ να έχω ένα remote (αν και χωρίς μηχανάκι), παρά να κρατάω όλο το mp3 player. Ή τουλάχιστον να έχω την επιλογή και όχι να μου το φορτώνουν θέλοντας και μη.

 

Επίσης, αντιγράφοντας ένα link που είχε φανεί πιο πριν εδώ, άν έχετε nano δείτε και αυτό, το οποίο εκπέμπει ό,τι παίζει το iPod σε μια κενή ραδιοφωνική συχνότητα της επιλογής του χρήστη, οπότε μπορείς στο αυτοκίνητο να ακούς μια χαρά. Δεν έχει βέβαια την ποιότητα του line-in ή ενός CD αλλά τη δουλειά του την κάνει μια χαρά! Τέρμα το να γράφεις CD για τα δύο νέα τραγούδια που κατέβασες και θες να ακούσεις ΤΩΡΑ (ακολουθεί και έκδοση για τα 5G): http://www.griffintechnology.com/products/itripnano/index.php

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αντιγράφοντας ένα link που είχε φανεί πιο πριν εδώ, άν έχετε nano δείτε και αυτό, το οποίο εκπέμπει ό,τι παίζει το iPod σε μια κενή ραδιοφωνική συχνότητα της επιλογής του χρήστη, οπότε μπορείς στο αυτοκίνητο να ακούς μια χαρά. Δεν έχει βέβαια την ποιότητα του line-in ή ενός CD αλλά τη δουλειά του την κάνει μια χαρά! Τέρμα το να γράφεις CD για τα δύο νέα τραγούδια που κατέβασες και θες να ακούσεις ΤΩΡΑ (ακολουθεί και έκδοση για τα 5G): http://www.griffintechnology.com/products/itripnano/index.php

 

Μια χαρά είναι και ότι πρέπει!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες και ξέρεις ότι έχει χειρότερη ποιότητα;

Εγώ δεν έχω δοκιμάσει του iRiver, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, αλλά το προηγούμενο μοντέλο της griffin για iPod που είχα ακούσει, μια χαρά ακουγόταν. Βασικά καλύτερα από μια χαρά. Συν του ότι προσωπικά κι εγώ προτιμώ να έχω ένα remote (αν και χωρίς μηχανάκι), παρά να κρατάω όλο το mp3 player. Ή τουλάχιστον να έχω την επιλογή και όχι να μου το φορτώνουν θέλοντας και μη.

 

Επίσης, αντιγράφοντας ένα link που είχε φανεί πιο πριν εδώ, άν έχετε nano δείτε και αυτό, το οποίο εκπέμπει ό,τι παίζει το iPod σε μια κενή ραδιοφωνική συχνότητα της επιλογής του χρήστη, οπότε μπορείς στο αυτοκίνητο να ακούς μια χαρά. Δεν έχει βέβαια την ποιότητα του line-in ή ενός CD αλλά τη δουλειά του την κάνει μια χαρά! Τέρμα το να γράφεις CD για τα δύο νέα τραγούδια που κατέβασες και θες να ακούσεις ΤΩΡΑ (ακολουθεί και έκδοση για τα 5G): http://www.griffintechnology.com/products/itripnano/index.php

 

Όχι, φυσικά και δεν το έχω δοκιμάσει.

Απλά έχω την εντύπωση ότι είναι καλύτερα να έχεις κάτι ενσωματωμένο

παρά σαν αξεσουάρ. Από την πείρα μου στα ραδιόφωνα των κινητών

τα ενσωματωμένα είναι σαφώς καλύτερα από αυτά που μπαίνουν από κάτω

από τα κινητά. Βέβαια εδώ δεν έχουμε κινητά...

 

Πάντως, πολύς φανατισμός με τα ipod. τι μανία είναι αυτή σε όλα τα forums?

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή μας αρέσουν πολύ υποθέτω :)

 

BTW για όποιον ενδιαφέρεται, ο Γερμανός έβαλε στο site του όλα τα nano (και τα 4), δε λέει βέβαια αν είναι ήδη διαθέσιμα ή πότε θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Βούρ για το νέο ipod 60Gb μαύρο(που για όσους ενδιαφέρονται έχει 64mb ram αντί 32mb του 30αρι) .

 

Έχεις ιδέα πότε κυκλοφορεί (στην Ελλάδα) αυτό; Καίγομαι κι εγώ βλέπεις... :D

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ιδέα πότε κυκλοφορεί (στην Ελλάδα) αυτό; Καίγομαι κι εγώ βλέπεις... :D

 

Ο Θεός και η Rainbow ξέρουν!

 

Δες και εδώ: http://www.shop21.gr/product_computers.asp?lngDepartmentID=&lngProductFamilyID=23027&lngProductID=23104&MSCSID=VADQW5FCKP5X8NUCCPMG14DV39UJ9DC7

Link to comment
Share on other sites

...άν έχετε nano δείτε και αυτό, το οποίο εκπέμπει ό,τι παίζει το iPod σε μια κενή ραδιοφωνική συχνότητα της επιλογής του χρήστη, οπότε μπορείς στο αυτοκίνητο να ακούς μια χαρά. Δεν έχει βέβαια την ποιότητα του line-in ή ενός CD αλλά τη δουλειά του την κάνει μια χαρά! Τέρμα το να γράφεις CD για τα δύο νέα τραγούδια που κατέβασες και θες να ακούσεις ΤΩΡΑ (ακολουθεί και έκδοση για τα 5G): ...

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Μου έκανα δώρο το iTrip της Griffin και ήταν τέτοια αποτυχία, που δεν το χρησιμοποίησα ποτέ.

Διαβάστε ένα σχετικό review.

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδή μας αρέσουν πολύ υποθέτω :)

 

BTW για όποιον ενδιαφέρεται, ο Γερμανός έβαλε στο site του όλα τα nano (και τα 4), δε λέει βέβαια αν είναι ήδη διαθέσιμα ή πότε θα είναι...

 

To Savvato pou eimoun sto Plaisio Glyfadas ta eixe! ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι και σε αρκετά καλή τιμή στο shop21...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...