Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστώ και πάλι!!:)

Αν και περίμενα την απάντηση νωρις, μπας και το πήγαινα εκείνη την ώρα!! Και πάλι δεν προλαβαινα!!

Τεσπα, ευχαριστω ρε συ!!:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

den exi provlima i mpataria...min koitas pote poses ores leei o kataskeuastis an isxian tote ta mp3 den tha ithelan mpataries kai tha ixame lisi to provlima tis energeias...kai me 9 wres kala eisai...
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει την εξης κουταμαρα!!Το mp3 player μου, εχει χασει την φωτεινοτητα του!!Δεν μπορεις να διακρινεις απολυτως τιποτα,πια! Και σκεφτηκα να φλασαρω το ευρωπαϊκο fw και να το παω στο e-shop για να μου το καλυψει η εγγυηση!! Αλλα το θεμα μου ειναι οτι το αρχειο (fw) .exe δεν γραφει upgrade, διοτι οι drivers δεν βλεπουν το mp3 που ειναι συνδεμενο! Εχω μπει σε boot screen (νομιζω λεγεται), μπαινειμε το Play και το On.

τωρα τι μπορω να κανω, ωστε να περασω το fw στο mp3?:worry:

Καμμια ιδεα?:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει την εξης κουταμαρα!!Το mp3 player μου, εχει χασει την φωτεινοτητα του!!Δεν μπορεις να διακρινεις απολυτως τιποτα,πια! Και σκεφτηκα να φλασαρω το ευρωπαϊκο fw και να το παω στο e-shop για να μου το καλυψει η εγγυηση!! Αλλα το θεμα μου ειναι οτι το αρχειο (fw) .exe δεν γραφει upgrade, διοτι οι drivers δεν βλεπουν το mp3 που ειναι συνδεμενο! Εχω μπει σε boot screen (νομιζω λεγεται), μπαινειμε το Play και το On.

τωρα τι μπορω να κανω, ωστε να περασω το fw στο mp3?:worry:

Καμμια ιδεα?:(

Δεν έχεις δικαίωμα να κάνεις αναβάθμιση στη συσκευή σου?

Δεν την έκανες από το επίσημο σάιτ του κατασκευαστή?

Τι πρόβλημα να υπάρχει με την εγγύηση?

Δεν λέει πουθενά ότι αν έχεις την ευρωπαική έκδοση να μην βάζεις το αμερικάνικο firmware.

Μη φοβάσαι, πήγαινέ το για σέρβις και βλέπεις ανάλογα με το τι θα σου πούν.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Α, εντάξει!! Τοτε όλα καλά!

Αν και μολις καταφερα με το reset να κανω μια πατεντα κι επιασε...!!

ναι απο το site της το εκανα!!

 

Ευχαριστω παντως!! Να 'σαι καλα!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

κανενα mp3 με line-in recording σε mp3 υπαρχει;;

κατω απο 200 ευρω..

 

cowon iaudio 7,creative zen v plus & cowon d2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω τα cowon iaudio 7 & cowon d2 γραφουν σε wma..

 

και το creative zen v plus

δεν το βρισκει πια κανεις;;

κανενα link για αυτο;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Tα Creative zen v plus & zen nano plus γραφουν σε mp3.Ψαξτα στο skroutz.gr,η Γραμμη στη Στουρναρη πρεπει να τα φερνει.
Link to comment
Share on other sites

Α, εντάξει!! Τοτε όλα καλά!

Αν και μολις καταφερα με το reset να κανω μια πατεντα κι επιασε...!!

ναι απο το site της το εκανα!!

 

Ευχαριστω παντως!! Να 'σαι καλα!!;)

 

Παρακαλώ:)

Εξάλλου στο site της creative λέει καθαρά οτι τα προιόντα της έχουν περιορισμένη εγγύηση στο hardware.

To λογισμικό δεν έχει εγγύηση (έτσι τουλάχιστον θέλουνε να λένε) και συνεπώς κάθε δική σου μετατροπή του δεν επηρρεάζει την εγγύηση της συσκευής.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Tα Creative zen v plus & zen nano plus γραφουν σε mp3.Ψαξτα στο skroutz.gr,η Γραμμη στη Στουρναρη πρεπει να τα φερνει.

η γραμμη δεν εχει..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο σχετικα φτηνο mp3 player με ικανοποιητικη ποιοτητα ηχου και γενικα ποιοτητας υπαρχει?βασικα ας μην ειναι πασιγνωστο,δλδ σονυ κτλ,αλλα τουλαχιστον 1GB..ευχαριστω!
:superman:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο σχετικα φτηνο mp3 player με ικανοποιητικη ποιοτητα ηχου και γενικα ποιοτητας υπαρχει?βασικα ας μην ειναι πασιγνωστο,δλδ σονυ κτλ,αλλα τουλαχιστον 1GB..ευχαριστω!

Αν δεν θελεις πασιγνωστο..θελει με λιγα λογια μουφα!!

παρε καλυτερα ενα επωνυμο..και τα παραπανω λεφτα θα τα κερδισεις σε ηχο και αποδοση.

αλλωστε τα επωνυμα καλα mp3 player σε αυτα τα gb παραπανω απο 30 ευρο δεν κοστιζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα χτες την άδειά μου από τον στρατό το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να αγοράσω ένα mp3 player γιατί κόντεψα να τα παίξω με τους τοπικούς σκυλο-σταθμούς της Τρίπολης! :wacko:

Πήρα, λοιπόν, από το Public το Zen Stone Plus της Creative (με ηχείο!). Έχω όμως 3 βασικές απορίες για τη χρήση του:

Η πρώτη σχετίζεται με την διάρκεια φόρτισης του. Η υπάλληλος μου είπε πως η πρώτη φόρτιση πρέπει να διαρκέσει 8 ώρες όμως στις οδηγίες και σε ένα αυτοκόλλητο στο κουτί έγραφε 1η φόρτιση μόνο 3 ώρες.

Κατά δεύτερον, βρήκα, στο Public πάλι, έναν μετασχηματιστή ρεύματος για να τον πάρω μαζί μου στο στρατόπεδο, γύρω στα 13€. Είναι καλή τιμή πιστεύετε;

Τέλος, πόση ώρα θα πρέπει να το φορτίζω με την usb και πόση με τον μετασχηματιστή; Θένκς παιδιά! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα χτες την άδειά μου από τον στρατό το 1ο πράγμα που έκανα ήταν να αγοράσω ένα mp3 player γιατί κόντεψα να τα παίξω με τους τοπικούς σκυλο-σταθμούς της Τρίπολης! :wacko:

Πήρα, λοιπόν, από το Public το Zen Stone Plus της Creative (με ηχείο!). Έχω όμως 3 βασικές απορίες για τη χρήση του:

Η πρώτη σχετίζεται με την διάρκεια φόρτισης του. Η υπάλληλος μου είπε πως η πρώτη φόρτιση πρέπει να διαρκέσει 8 ώρες όμως στις οδηγίες και σε ένα αυτοκόλλητο στο κουτί έγραφε 1η φόρτιση μόνο 3 ώρες.

Κατά δεύτερον, βρήκα, στο Public πάλι, έναν μετασχηματιστή ρεύματος για να τον πάρω μαζί μου στο στρατόπεδο, γύρω στα 13€. Είναι καλή τιμή πιστεύετε;

Τέλος, πόση ώρα θα πρέπει να το φορτίζω με την usb και πόση με τον μετασχηματιστή; Θένκς παιδιά! :)

παρε ενα απλο με μπαταρια.δεν χρειαζεσαι πολυτελεις στον στρατο.

ασε που θα εχεις προβλημα και με πριζες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Geia

Tha parw to creative zen 8 GB. Ola ta videoclips kai tainies pou exw sto PC einai se morfi avi kai mp4. Ta paizei avta? Otan leei Divx einai mesa kai avta? Mporei na mou apantisei kapoios? An paizei diladi avi kai mp4. Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

Geia

Tha parw to creative zen 8 GB. Ola ta videoclips kai tainies pou exw sto PC einai se morfi avi kai mp4. Ta paizei avta? Otan leei Divx einai mesa kai avta? Mporei na mou apantisei kapoios? An paizei diladi avi kai mp4. Euxaristw

 

Όχι φίλε μου, δεν τα παίζει, θα πρέπει να τα μετατρέψεις πρώτα με το πρόγραμμα που υπάρχει στο cd της συσκευασίας.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελεις πασιγνωστο..θελει με λιγα λογια μουφα!!

παρε καλυτερα ενα επωνυμο..και τα παραπανω λεφτα θα τα κερδισεις σε ηχο και αποδοση.

αλλωστε τα επωνυμα καλα mp3 player σε αυτα τα gb παραπανω απο 30 ευρο δεν κοστιζουν.

καμια προταση για να αγορασω μηπως εχεις??:rolleyes: αφου μου λες μεχρι 30 ευρω..αντε χαλάλι!!λοιπον περιμενω προτασεις αν μπορεις εσυ και ο οποιοσδηποτε φυσικα...θενξ!!

Edit:εκανα μια μικρη ερευνα και βρηκα:

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=117148

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=129633

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=129149

βασικα πιο πολυ μ αρεσει το ΦΙΛΙΠΣ...η τρεξτορ (trekstor)ειναι καλη ως εταιρια??(κατι μου θυμιζει το ονομα αλλα δε μου ρχεται τι...

:superman:
Link to comment
Share on other sites

καμια προταση για να αγορασω μηπως εχεις??:rolleyes: αφου μου λες μεχρι 30 ευρω..αντε χαλάλι!!λοιπον περιμενω προτασεις αν μπορεις εσυ και ο οποιοσδηποτε φυσικα...θενξ!!

Edit:εκανα μια μικρη ερευνα και βρηκα:

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=117148

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=129633

http://www.multirama.gr/Multirama/product.aspx?a_id=111&cc_id=Mp3Usb&cp_id=129149

βασικα πιο πολυ μ αρεσει το ΦΙΛΙΠΣ...η τρεξτορ (trekstor)ειναι καλη ως εταιρια??(κατι μου θυμιζει το ονομα αλλα δε μου ρχεται τι...

 

Το φιλιπς το έχω στην έκδοση με τα 2g.

Μου κάνει εντύπωση η τιμή του γιατί το είχα αγοράσει πριν 1 χρόνο 60 ευρώ(τα 2g).

Δεν είναι κακό. Η ποιότητα ήχου είναι οπωσδήποτε αποδεκτή, η ένταση με τα παρεχόμενα ακουστικά αρκετή, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Είναι απλό στη χρήση, η μπαταρία όντως κρατάει όσο λένε.

Το ράδιο έχει μέτρια λήψη(αλλά αυτές οι συσκευές δεν είχαν ποτέ δυνατό ράδιο) και μόνο 10 θέσεις για αποθήκευση σταθμών.

Αυτό που μπορώ να σου με περηφάνια είναι οτι αντέχει πολλά, πάρα πολλά.

Για στρατό είναι καλή επιλογή.

 

Το lg δεν μου γεμίζει το μάτι, μου φαίνεται ευαίσθητο.

Όσο για το TREKSTOR νομίζω είναι τελείως μούφα.

Είμαι σίγουρος οτι θα έχει πολύ χαμηλή ένταση και κακή ποιότητα, εξού και η τιμή του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση!

τεινω για το φιλιπς..μια τελευταια σκεψη ειναι αυτο:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=1024205&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BE59F6DF1149D8E3095E48A0C37158333C9ABF2B367018DC01A3964D7B9D579C5D60D26246F2495B4233D5FE2C50A715E646359363E171281CF7FC75CC7FE9D4189EA6A0A6BF6C3BAC373EBCFBA7D1046DE815CFB1DBCD35F1E6AE4B840FD7622593F92AC645C72AC57E681DFA61605042EEFEF9D2AFCDE3A9

της ΣΟΝΥ το οποιο εχει και ευκολη μεταφορα αρχειων(ειχα ενα πιο παλιο σονυ και περναγα τραγουδια μεσω ενος προγραμματος)..

γενικα για να μη σας κουραζω,προτεινετε μου,αντε μεχρι 50 ευρω,καποιο mp3player που ειναι καπως καλο(για τη συγκεκριμενη τιμη)

επισης ειμαι σε διλλημα.μπ3 με μπαταρια ΑΑΑ(και να αγοραζω απ το lidl που ειναι φτηνες και ειναι διπλα μου ουσιαστικα)ή με επαναφορτιζομενη li-on μπαταρια,σε συνδυασμο με ενα καλο φορτιστη για πριζα??(<--τιμη του φορτιστη??)

ευχαριστω,με βοηθησατε παρα πολυ,περιμενω ακομη μια απαντηση,μακαρι να ρθει συντομα!!

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την αποδειξη του e-shop!!εχω σπασει το κεφαλι μου! μηπως αυτοι κρατανε λογαριασμο και τις αποδειξεις απο το ονομα μου?Αν τους πω με λενε ταδε και εχω αριθμο ταδε, αυτοι ξερουν τι αγορες εχω κανει? Δν μπορω με τπτ να βρω την αποδειξη για να καλυψω την εγγυηση απο το προβλημα του mp3player μου!!

Μπορω να κανω κατι γιαυτο?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την αποδειξη του e-shop!!εχω σπασει το κεφαλι μου! μηπως αυτοι κρατανε λογαριασμο και τις αποδειξεις απο το ονομα μου?

 

Δε νομίζω, αλλά δοκίμασε να τους ρωτήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω την αποδειξη του e-shop!!εχω σπασει το κεφαλι μου! μηπως αυτοι κρατανε λογαριασμο και τις αποδειξεις απο το ονομα μου?Αν τους πω με λενε ταδε και εχω αριθμο ταδε, αυτοι ξερουν τι αγορες εχω κανει? Δν μπορω με τπτ να βρω την αποδειξη για να καλυψω την εγγυηση απο το προβλημα του mp3player μου!!

Μπορω να κανω κατι γιαυτο?

 

ναι τα στοιχεια σου υπαρχουν πηγαινε σε καποιο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστα , γτ μ ζητησαν πολλα στοιχει την πρωτη φορα που παραγγειλα κατι!!

Αλλα η εγγυηση με προφορικο λογο ισχυει?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...