Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καταπληκτικό καταπληκτικό καταπληκτικό το ipod nano 4GB που πήρα!!!! το έχω πιά πάνω από εβδομάδα και ένα έχω να πώ! καταπληκτικό!

 

έχω πωρωθεί τόσο πολύ που κάθομαι και αλλάζω τα id3 tags από greeklish σε ελληνικά λόγω της πολύ καλής ελληνικής γραμματοσειράς που έχει και τοποθετώ και τις εικόνες των cd από sites στο internet σε κάθε album που έχω για να φαίνεται στο ipod nano!

 

αυτό ρε παιδιά σε πωρώνει να οργανώσεις επιτέλους τα τραγούδια που έχεις σκόρπια στον υπολογιστή σου και πάνε χαμένα!

 

όσον αφορά την οθόνη και τις γρατσουνιές και σπασίματα που λένε, δεν είδα κανένα πρόβλημα στο δικό μου. ίσως κάποιος που πήρε κάποιο ελαττωματικό να έβγαλε βρώμα... και των άλλων παιδιών τα μαύρα που πήραμε στη μαζική παραγγελία, δεν έχουν γρατσουνιές. κάτι δαχτυλιές και ελάχιστα ξυσιματάκια που πρέπει να τα δείς στο πολύ φως. Βέβαια μετά από μακροχρόνια σκληρή χρήση, τί να σας πώ δεν ξέρω. όχι ότι έχει και σοβαρό πρόβλημα όμως, δεν θα το έλεγα.

 

και από ποιότητα ήχου και ένταση είναι καταπληκτικό!

 

χαχα πήγα κι εγώ στην infosystem και το ειδα. ευτυχώς το είχα πρίν πάω εκεί, γιατί αν το έβλεπα εκεί, θα πάθαινα κολούμπρα!

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικό καταπληκτικό καταπληκτικό το ipod nano 4GB που πήρα!!!! το έχω πιά πάνω από εβδομάδα και ένα έχω να πώ! καταπληκτικό!

 

έχω πωρωθεί τόσο πολύ που κάθομαι και αλλάζω τα id3 tags από greeklish σε ελληνικά λόγω της πολύ καλής ελληνικής γραμματοσειράς που έχει και τοποθετώ και τις εικόνες των cd από sites στο internet σε κάθε album που έχω για να φαίνεται στο ipod nano!

 

αυτό ρε παιδιά σε πωρώνει να οργανώσεις επιτέλους τα τραγούδια που έχεις σκόρπια στον υπολογιστή σου και πάνε χαμένα!

 

όσον αφορά την οθόνη και τις γρατσουνιές και σπασίματα που λένε, δεν είδα κανένα πρόβλημα στο δικό μου. ίσως κάποιος που πήρε κάποιο ελαττωματικό να έβγαλε βρώμα... και των άλλων παιδιών τα μαύρα που πήραμε στη μαζική παραγγελία, δεν έχουν γρατσουνιές. κάτι δαχτυλιές και ελάχιστα ξυσιματάκια που πρέπει να τα δείς στο πολύ φως. Βέβαια μετά από μακροχρόνια σκληρή χρήση, τί να σας πώ δεν ξέρω. όχι ότι έχει και σοβαρό πρόβλημα όμως, δεν θα το έλεγα.

 

και από ποιότητα ήχου και ένταση είναι καταπληκτικό!

 

χαχα πήγα κι εγώ στην infosystem και το ειδα. ευτυχώς το είχα πρίν πάω εκεί, γιατί αν το έβλεπα εκεί, θα πάθαινα κολούμπρα!

Ποσο το πηρες φιλε μου και απο που;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μετά απο επισταμένη έρευνα κατελήξα μάλλον σε τί άλλο, το ipod των 20gb (ειλικρινά ήθελα να το αποφύγω αλλα...:P).

Ποιο είναι το πρόβλημα τώρα: δεν το βρήκα εκεί που ήθελα (θέλω να το πάρω από την Ηλεκτρονική γιατί λέει έχει 12 άτοκες), γενικά υπάρχει έλλειψη η με παραγγελία το φέρνουν από την rainbow?

Καμία ιδέα?

Και έχοντας δεί και εγώ το nano από κοντά, είναι όντως απιστευτα μικρό. Αλλα ακριβο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, μετά απο επισταμένη έρευνα κατελήξα μάλλον σε τί άλλο, το ipod των 20gb (ειλικρινά ήθελα να το αποφύγω αλλα...:P).

Ποιο είναι το πρόβλημα τώρα: δεν το βρήκα εκεί που ήθελα (θέλω να το πάρω από την Ηλεκτρονική γιατί λέει έχει 12 άτοκες), γενικά υπάρχει έλλειψη η με παραγγελία το φέρνουν από την rainbow?

Καμία ιδέα?

Και έχοντας δεί και εγώ το nano από κοντά, είναι όντως απιστευτα μικρό. Αλλα ακριβο πάλι...

 

Εγω αυτο εχω παρει και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αύριο αναμένεται να ανακοινώσει η Apple νέα μοντέλα iPod οπότε αν σας ενδιαφέρει κάντε λίγο υπομονή να δούμε τι μας περιμένει. :)

exi akousti kati gia ipod video i kati analgo.diladi ipod pou na mpori na pezi video. i rimi tha inai analogi fisika. parte kai mia photo gia to pos peripou{ipotithete oti tha inai http://img.engadget.com/common/images/3060000000047901.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αύριο αναμένεται να ανακοινώσει η Apple νέα μοντέλα iPod οπότε αν σας ενδιαφέρει κάντε λίγο υπομονή να δούμε τι μας περιμένει. :)

Δεν θα είναι νέα μοντέλα ακριβώς αλλά αλαγή των ipod photo 20 & 60 gb σε 40 &80 gb με τιμή βέβαια να παραμένει ίδια με των 20 &60. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι νέα μοντέλα ακριβώς αλλά αλαγή των ipod photo 20 & 60 gb σε 40 &80 gb με τιμή βέβαια να παραμένει ίδια με των 20 &60. :)
koitakse ena post parapano.an kai auto pou les mpori na gini
Link to comment
Share on other sites

koitakse ena post parapano.an kai auto pou les mpori na gini

Το είδα το πόστ και ξέρω εδώ και καιρό για το ipod video απλά οι πηγές λένε επίσης ότι η apple δεν θα το βγάλει τώρα για να μην ρίξει τις πωλήσεις του ipod nano που εστιμάται οτι στις γιορτές θα αγγίξει τα 3.000.000+,για εμένα δεν τίθεται θέμα conflict μιας και οι δύο εν λόγω συσκευές είναι τελείως διαφορετικές και σε χωρητικότητα αλλά και σε τιμή αλλά και σε κοινό.

Αλλά μυστήριες οι βουλές του Jobs :p .

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ipod video είναι άλλο...

 

Πρέπει να έρθουν σε συμφωνία με τις εταιρίες διανομής για διάθεση ταινιών μέσω κάποιου eshop στο στυλ του itunes...

 

Το να βγάλουν ένα προϊόν στην αγορά, με μόνο τρόπο χρήσης τις (παράνομα) ripaρισμένες ταινίες, δεν είνια κάτι που επιθυμεί η Apple. Θέλει το ipod video, όπως και όλα τα άλλα ipod να είναι εύκολο στην χρήση...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το ipod video είναι άλλο...

 

Πρέπει να έρθουν σε συμφωνία με τις εταιρίες διανομής για διάθεση ταινιών μέσω κάποιου eshop στο στυλ του itunes...

 

Το να βγάλουν ένα προϊόν στην αγορά, με μόνο τρόπο χρήσης τις (παράνομα) ripaρισμένες ταινίες, δεν είνια κάτι που επιθυμεί η Apple. Θέλει το ipod video, όπως και όλα τα άλλα ipod να είναι εύκολο στην χρήση...

ligo diksolo na inai eukolo sti xrisi afou tha exi xiliades dinatotites!

 

 

enas filos mou skeftete na pari nano.ti lete na perimeni gia to video?

Link to comment
Share on other sites

ligo diksolo na inai eukolo sti xrisi afou tha exi xiliades dinatotites!

 

 

enas filos mou skeftete na pari nano.ti lete na perimeni gia to video?

Να περιμένει να πάρει το νέο ipod photo που θα είναι και 40gb και θα έχει την ίδια τιμή με τον 20gb και θα είναι μικρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένει να πάρει το νέο ipod photo που θα είναι και 40gb και θα έχει την ίδια τιμή με τον 20gb και θα είναι μικρότερο.

 

Και ποτε βγαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Και ποτε βγαινει αυτο?

Σήμερα ο Jobs θα το δείξει σε ένα έκτακτο event οπότε σύντομα θα είναι εδώ.

ΥΓ.Νέα βγήκαν οτι τελικά μάλλον θα βγεί το ipod video σήμερα ΕΔΩ :)

ΥΓ.geovass το update που δίνεις πιό είναι?γιατί δεν βλέπω κανένα νέο update στο site τις apple.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η ώρα και τα νέα έχουν ως εξής,νέα ipod video 30 gb & 60 gb και θα έχουν την ίδια τιμή με αυτά που αντικαθιστούν,

Οθόνη 240Χ320 2,5" 260.000 χρώματα με realtime decoding of MPEG4 &Η.264 έχει video out και θα είναι διαθέσιμο στην αμερική απο την επόμενη εβδομάδα.

Θα μπορούν να αγοράζουν music videos & τηλεοπτικές σειρές για το ποσό 1,99$ κάθε επεισόδιο.

Το νέο ipod video είναι κατά 31% λεπτότερο απο τον προκατοχό του και θα έρχετε με case.

Επίσης σύντομα θα είναι διαθέσιμο και το itunes 6 για όσους το χρησιμοποιούν.

Αυτά προς το παρόν ότι νεότερο θα το ποστάρω :D .

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είναι νέα μοντέλα ακριβώς αλλά αλαγή των ipod photo 20 & 60 gb σε 40 &80 gb με τιμή βέβαια να παραμένει ίδια με των 20 &60. :)

 

;) έσκασε το iPod video

Link to comment
Share on other sites

300 Dollars?

 

Τοο good to be true..

 

Στην EU [Eυρώπη] το κόβω καμιά 400αριά ευρώπουλα [μη σας πω και περισσότερα εδώ στη Κύπρο]

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

;) έσκασε το iPod video

Ναι το ξέρω αλλά εγώ πήγαινα πάντα βάση πληροφοριών και για αυτό έγραψα κιόλας οτι δεν έβλεπα γιατί να μην βγεί το ipod video τώρα,το είχανε για κυκλοφορία στις γιορτές αλλά ο Jobs έκανε πάλι το θαύμα του.

Link to comment
Share on other sites

300 Dollars?

 

Τοο good to be true..

 

Στην EU [Eυρώπη] το κόβω καμιά 400αριά ευρώπουλα [μη σας πω και περισσότερα εδώ στη Κύπρο]

Θα μείνει στην τιμή του προκάτοχου του αντικατάσταση γίνεται δεν βγάζει έξτρα ipod.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι και το iPod nano και τα τελευταία iBooks ήρθαν με την τιμή τους κάπως ανεβασμένη σε σχέση με τις παλιές τιμές...
Link to comment
Share on other sites

I Apple evgale iPod me video support....! Ti protoporiako...!

Otan i iRiver evgaze ta H300 k meta i iAudio evgaze to X5 stin Apple akoma perimenan to iPod Photo...

 

EDIT: OOOOTAN i Apple vgalei Flash Player pou na paizei VIDEO elpizo na mi xehasei kaneis oti proti einai i iRiver me to U10. (kai prosoxi sto cradle me ensomatomena ixeia!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...