Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλό το νανο!

 

Το παρήγγειλα από http://www.cyberport.de είναι άμεσα διαθέσιμο. 195 ευρώ τελική το 2 γίγα και 245 ευρώ τελική το 4 γίγα.

 

Κάναμε μίνι μαζική παραγγελία με τρείς φίλους.

 

Το cyberport δέχεται μόνο από τράπεζα και όχι από πιστωτική, αλλά είναι εύκολο!

 

Έδωσα την παραγγελία, μου έστειλαν τον αριθμό λογαριασμού της dresdner bank (swift και IBAN) πήγα στην εμπορική τράπεζα, έστειλα τα 810 ευρώ της μαζικής παραγγελίας + 26 ευρώ για μεταφορικά στην ελλάδα, πλήρωσα και τα 12 ευρώ του εμβάσματος στην τράπεζα και σήμερα μου τα έστειλαν! σε τέσσερις μέρες θα τα έχω στα χέρια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ καλό το νανο!

 

Το παρήγγειλα από http://www.cyberport.de είναι άμεσα διαθέσιμο. 195 ευρώ τελική το 2 γίγα και 245 ευρώ τελική το 4 γίγα.

 

Κάναμε μίνι μαζική παραγγελία με τρείς φίλους.

 

Το cyberport δέχεται μόνο από τράπεζα και όχι από πιστωτική, αλλά είναι εύκολο!

 

Έδωσα την παραγγελία, μου έστειλαν τον αριθμό λογαριασμού της dresdner bank (swift και IBAN) πήγα στην εμπορική τράπεζα, έστειλα τα 810 ευρώ της μαζικής παραγγελίας + 26 ευρώ για μεταφορικά στην ελλάδα, πλήρωσα και τα 12 ευρώ του εμβάσματος στην τράπεζα και σήμερα μου τα έστειλαν! σε τέσσερις μέρες θα τα έχω στα χέρια μου!!!

Μεγειά φίλε μου αλλά αυτό το μαγαζί με την πολιτική τις τράπεζας σε φέρνει άσε τα μεταφορικά, 245+12+12=269 σχεδόν ίδια τιμή με εδώ....όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Mετά από προβλήματα που αντιμετώπισαν πολλοί χρήστες με το iTunes 5.0, βγήκε το 5.0.1 που υποτίθεται ότι τα λύνει. Εγώ ήμουν στους τυχερούς αλλά τώρα το εγκαθιστώ. Δε φαντάζομαι να γίνει τίποτα τώρα :D iTunes 5.0.1

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Mετά από προβλήματα που αντιμετώπισαν πολλοί χρήστες με το iTunes 5.0, βγήκε το 5.0.1 που υποτίθεται ότι τα λύνει. Εγώ ήμουν στους τυχερούς αλλά τώρα το εγκαθιστώ. Δε φαντάζομαι να γίνει τίποτα τώρα :D iTunes 5.0.1

Ούτε εγώ αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το itunes 5 ;) αλλά θα κατεβάσω σίγουρα το update.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με το itunes 5 ;) αλλά θα κατεβάσω σίγουρα το update.

 

Εγω ομως αντιμετωπιζω. Θα το στησω το απογευμα σπιτι! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

parakalo ean kserete to Samsung YH925 20gb ea aksizi na to agoraso?

to brisko stin pixmania 248 euro.

edo stin elada pano apo 400!!!

sas parakalo ean to exi kapios, i an to exete akousi na pezi,pitemou,aksizi na to agoraso? pezi dinata? den 8elo na agoraso to ipod giati oute radio exi, kai to 8eoro akribo!

8a to dite edo http://www.pixmania.com/gr/gr/88460/art/samsung/mp3-player-jukebox-yh-925.html

sas efxaristo ek ton proteron, kai perimeno me agonia kapia apantisi. :)

Link to comment
Share on other sites

sas dino kai afto mipos kai katalabete kalitera gia pio mb3 endiaferome :) :)

 

 

To jukebox multimedia YH-925 είναι ένα μικρό διαμάντι της τεχνολογίας. Είναι εξοπλισμένο με οθόνη TFT 260 000 χρωμάτων και ενσωματώνει σκληρό δίσκο 1,8" με χωρητικότητα 20 GΒ για αποθήκευση μουσικής, video και δεδομένων κάθε είδους.

Το Juke Box multimedia επιτρέπει την άμεση εγγραφή μουσικής από υπολογιστή ή δικτυακό τόπο και ακρόαση κατόπιν όπως ένα κλασσικό walkman.

O κωδικοποιητής MP3 σας επιτρέπει να ακούσετε CD από ένα ηχοσύστημα hi-fi ή να γράψετε ράδιο FM (χάρη σε μια αναλογική υποδοχή) .

To YH-925 διαθέτει θύρα USB Host για επικοινωνία με διάφορα περιφερειακά (ψηφιακές μηχανές ή άλλα MP3 Players) μέσω USB 2.0 χωρίς να περάσετε από υπολογιστή.

Η λειτουργία Jpeg motion επιτρέπει την εμφάνιση εικόνων όπως σε ένα φωτογραφικό άλμπουμ. Η πλοήγηση διευκολύνεται από τη βάση δεδομένων Gracenote που χρησιμοποιεί αυτόματα τις πληροφορίες ID3 Tag.

Η επαναφορτιζόμενη μπαταρία του προσδίδει μεγάλη αυτονομία

Ο YH-925 είναι αναμφισβήτητα multimedia σύντροφος που σας ταιριάζει !

Link to comment
Share on other sites

Το forum του my phone είναι το πιο ενημερωμένο απο όλα που έχω δεί!

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν για αυτό το ολοκληρομένο forum!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν ipod, αν είναι ευχαριστημένοι από την ποιότητα ήχου και γενικά από όλα τα χαρακτηριστικά των ipod τους.

 

Κάνω αυτήν την ερώτηση γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το ipod nano(όταν με το καλό βγεί). Τώρα έχω το creative muvo tx fm 256mb. Θέλω ενα καινούριο,1ον γιατί χρειάζομαι περισσότερη μνήμη, και 2ον γενικά για μία αλλαγή! :)

Link to comment
Share on other sites

sas dino kai afto mipos kai katalabete kalitera gia pio mb3 endiaferome :) :)

 

 

To jukebox multimedia YH-925 είναι ένα μικρό διαμάντι της τεχνολογίας. Είναι εξοπλισμένο με οθόνη TFT 260 000 χρωμάτων και ενσωματώνει σκληρό δίσκο 1,8" με χωρητικότητα 20 GΒ για αποθήκευση μουσικής, video και δεδομένων κάθε είδους.

Το Juke Box multimedia επιτρέπει την άμεση εγγραφή μουσικής από υπολογιστή ή δικτυακό τόπο και ακρόαση κατόπιν όπως ένα κλασσικό walkman.

O κωδικοποιητής MP3 σας επιτρέπει να ακούσετε CD από ένα ηχοσύστημα hi-fi ή να γράψετε ράδιο FM (χάρη σε μια αναλογική υποδοχή) .

To YH-925 διαθέτει θύρα USB Host για επικοινωνία με διάφορα περιφερειακά (ψηφιακές μηχανές ή άλλα MP3 Players) μέσω USB 2.0 χωρίς να περάσετε από υπολογιστή.

Η λειτουργία Jpeg motion επιτρέπει την εμφάνιση εικόνων όπως σε ένα φωτογραφικό άλμπουμ. Η πλοήγηση διευκολύνεται από τη βάση δεδομένων Gracenote που χρησιμοποιεί αυτόματα τις πληροφορίες ID3 Tag.

Η επαναφορτιζόμενη μπαταρία του προσδίδει μεγάλη αυτονομία

Ο YH-925 είναι αναμφισβήτητα multimedia σύντροφος που σας ταιριάζει !

μάλλον για το SAMSUNG λες με radio και ηχογράφηση.. 280 περίπου: Ηλεκτρονική, Κωτσόβολος και αλλού..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το forum του my phone είναι το πιο ενημερωμένο απο όλα που έχω δεί!

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συνέβαλαν για αυτό το ολοκληρομένο forum!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν ipod, αν είναι ευχαριστημένοι από την ποιότητα ήχου και γενικά από όλα τα χαρακτηριστικά των ipod τους.

 

Κάνω αυτήν την ερώτηση γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το ipod nano(όταν με το καλό βγεί). Τώρα έχω το creative muvo tx fm 256mb. Θέλω ενα καινούριο,1ον γιατί χρειάζομαι περισσότερη μνήμη, και 2ον γενικά για μία αλλαγή! :)

 

Αν και το nano δεν το έχει κανείς ακόμα, ο κανόνας είναι ότι η ποιότητα ήχου των iPod είναι εξαιρετική. Τα χαρακτηριστικά του είναι λίγο λιτά σε σχέση με κάποιους αναγωνιστές του αλλά καλύτερο καθαρόαιμο music player δε θα βρεις (ούτε μεγαλύτερη συλλογή αξεσουάρ). Αν χρειάζεσαι όμως ραδιόφωνο ή ηχογράφηση οπωσδήποτε μάλλον πρέπει να το αποφύγεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Και το creative που έχω τώρα, το ραδιόφωνο δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Ας μην πώ για την ηχογράφηση που δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!

 

Νομίζω οτι ο dimtstar θα το παραλάβει σήμερα... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και το creative που έχω τώρα, το ραδιόφωνο δεν το χρησιμοποιώ ιδιαίτερα. Ας μην πώ για την ηχογράφηση που δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ!

 

Νομίζω οτι ο dimtstar θα το παραλάβει σήμερα... :confused:

O dimtstar θα το παραλάβει γιατί έκανε παραγγελία απο εξωτερικό φίλε μου,αλλά δεν κέρδισε τίποτα απο οικονομικής άποψης απλά το πήρε λίγο νωρίτερα,έτσι ίσως να μας πεί και εντυπώσεις :) για το νέο ipod.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μου πει ποιά η τελευταία έκδοση του iTunes που τρέχει σε Win 98 SE.. THNX

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Excellen nano Review http://www.the-gadgeteer.com/review/apple_ipod_nano

 

iPod σε Windows 98 SE πως θα συνχρονίσει;.. ΤΗΝΧ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | Nokia 3210 4G (2024) | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στην pixmania γράφει οτι το ipod nano θα είναι διαθέσιμο απο 26/9/05, δηλαδη απο Δευτέρα! : :w00t: Επιτέλους... :D
Ναι,μακάρι να είναι έτσι,αν και μιλάει μόνο για το μοντέλο των 2 gb :(
Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει στην Ελλάδα, σε τί χρώμα είναι καλύτερο να το πάρεις, σε άσπρο ή σε μαύρο?

 

Αν το πάρεις σε μαύρο οι γρατζουνιάς και η σκόνη θα φαίνονται έντονα.

 

Αν το πάρεις σε άσπρο, δεν θα υπάρχει πρόβλημα με τα σημάδια, αλλα δεν θα έχεις την καλαισθησία του μαύρου.

 

Άρα ιδού η απορία, σε μαύρο ή σε άσπρο? :worry:

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera se olous.

mou aresoun 3 MB3 plaier, 8elo na agoraso ena apo auta, alla den mporo na apofasiso giati den exo tis gnosis tis dikesas!

an kapios mpori as me boi8isi stin epilogi mou.

 

 

1. SAMSUNG MP3 Player Jukebox YH-925 20 GB

 

2. IRIVER MP3 Player 20GB H320SE

 

3. Apple iPod nano 4GB

 

8a8ela na pezi dinata kai ka 8ara.

 

dokimasa enos filoumou to IRIVER MP3 Player H10 5 GΒ kai epa8a plaka me tin entasi, kai ta mpasa tou!

eisis mou ekane megali entiposi i 8ikitou, mia diafani malon apo silikoni pou to prostatebe apsoga.

 

perimeno me agonia tis gnomes sas kai tis simboules sas.

Link to comment
Share on other sites

Δέν μας είπες 1. Πόση χωριτικότητα θέλεις

2. Αν σε ενδιαφέρει το μέγεθος

3. Αν σε ενδιαφέρει η τιμή

κ.τ.λ.

den me endiaferi oute to mege80s oute i timi, tora oso gia tin xoritikotita mou ftanoun ta 4gb, alla kai den me xalane ta 20gb

8elo na pezi dunata!!! ka ka8ara me plousia mpasa.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το iriver κάνει περίπου 327 euros

το samsung περίπου 239 euros

το ipod περίπου 250 euros

 

Απο τα χαρακτιριστικά που είδα για το καθένα, εγώ πρoσωπικά προτιμώ το ipod.

Οσο για την ένταση και την ποιότητα του ήχου δεν ξέρω ποιο θα σε ικανοποιούσε, γιατί δεν ξέρω ποιο είναι πιο "δυνατό"!!!

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά το iriver κάνει περίπου 327 euros

το samsung περίπου 239 euros

το ipod περίπου 250 euros

 

Απο τα χαρακτιριστικά που είδα για το καθένα, εγώ πρoσωπικά προτιμώ το ipod.

Οσο για την ένταση και την ποιότητα του ήχου δεν ξέρω ποιο θα σε ικανοποιούσε, γιατί δεν ξέρω ποιο είναι πιο "δυνατό"!!!

 

se euxaristo gia tis plirofories,8a permeno tignomes kai ton allon paidion apo domesa, giati prepi mexri tin paraskeui na exo agorasi ena apo ta tri pou anafero pio pano.

prin apo ligo ida oti ston papasotiriou ine dia8esimo

 

PAPASOTIRIOU

Κατασκευαστής: APPLE

 

Αριθμός προϊόντος: 2002023018

Τελική τιμή (με ΦΠΑ): €289,99

 

Διαθεσιμότητα: Διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...