Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήρα στην lg κ μου είπαν εκτός απο procordia μπορώ να το πάω και εδώ http://tssolutions.gr έχει κάποιος εμπειρία να το πάω εκεί αξίζει?

 

Μακρια απο αυτη τη κωλοεταιρια.Βασικα ειναι η arvatο.Εχουν μαζεψει τη τελευταια τρυπα του ζουρνα εκει μεσα και κανουν επισκευες.Επισης, σου κανουν επισκευη,δεν εχεις καμια επιπλεον εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακρια απο αυτη τη κωλοεταιρια.Βασικα ειναι η arvatο.Εχουν μαζεψει τη τελευταια τρυπα του ζουρνα εκει μεσα και κανουν επισκευες.Επισης, σου κανουν επισκευη,δεν εχεις καμια επιπλεον εγγυηση.

 

Εισαι σιγουρος για το οτι δεν εχεις εγγυηση μετα?

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο αυτη τη κωλοεταιρια.Βασικα ειναι η arvatο.Εχουν μαζεψει τη τελευταια τρυπα του ζουρνα εκει μεσα και κανουν επισκευες.Επισης, σου κανουν επισκευη,δεν εχεις καμια επιπλεον εγγυηση.
Arvato ; H Procordia επισκευάζει το Nexus 5X, η Arvato το Nexus 6P ( μιας γνωστης το P9 Lite έσπασε η οθόνη και παρέλαβε το τηλέφωνό με ένα σπασιματακι και κάτι βούλες άσπρες στην οθονη)

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και η Arvato νομιζω κανει επισκευες Lg.Αλλα το 6p ειναι Huawei ,που μεχρι Απριλιο επισκευαζε η Αρβατο.Πλεον απο Απριλιο και μετα η procordia εχει αναλαβει επισκευες Huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αρβατο δινω εγγυηση 3 μηνες στη περιπτωση που αγορασεις ανταλλακτικο και οχι που θα στο αλλαξουν λογω εγγυησης της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Και η Arvato νομιζω κανει επισκευες Lg.Αλλα το 6p ειναι Huawei ,που μεχρι Απριλιο επισκευαζε η Αρβατο.Πλεον απο Απριλιο και μετα η procordia εχει αναλαβει επισκευες Huawei.

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αρβατο δινω εγγυηση 3 μηνες στη περιπτωση που αγορασεις ανταλλακτικο και οχι που θα στο αλλαξουν λογω εγγυησης της συσκευης.

Άλλαξαν ρόλους; Whoa!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κανένας την τελευταία έκδοση Android O για κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα να μας πει εντυπώσεις?

 

Κυρίως συγκριτικά με την 7.1.2 και όχι με την O DP2..

Edited by brian13
Link to comment
Share on other sites

Τρέχει κανένας την τελευταία έκδοση Android O για κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα να μας πει εντυπώσεις?

 

Κυρίως συγκριτικά με την 7.1.2 και όχι με την O DP2..

 

Την έχω από τη μέρα που βγήκε. Πολύ αραιά (3-4 φορές συνολικά) μου κρασαρει καμία εφαρμογή στο άσχετο. Κατά τα άλλα έχω ξεχάσει οτι πρόκειται για beta και δε βρίσκω κανένα λόγο επιστροφής στην 7.1.2. Καλύτερη μπαταρία, πιο smooth εμπειρία η 8 και μάλλον καλύτερη διαχείριση μνήμης.

 

(Δεν έχω εφαρμογές που έχουν να γίνουν update κάνα χρόνο και δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται τέτοιες)

Link to comment
Share on other sites

Θενκ γιου! Ντακς οι εφαρμογές να κρασαρουν δεν είναι τίποτα. Λογικά δεν θα είναι fully implemented ακόμα έτσι κι αλλιώς.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την τελευταία έκδοση του Android O DP3 μέσω fastboot... Πολύ ασπρίλα έπεσε .... Αν και στην αρχή ξεκινούσαν κολλήματα, πιθανώς ήταν θέμα thermal throttling. Πολλά τετράγωνα εικονίδια. Ουτε τα mods που πέρασα δεν τα αναγνωρίζει Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έδωσα procordia μιας και δεν άκουσα καλά λόγια για arvato 16/6 το έστειλα βάζοντας το imei στο σαιτ της procordia μου λέει Waiting Spare Part όποτε έεεεχουμε ακόμα :wacko:
Link to comment
Share on other sites

τελικά το έδωσα procordia μιας και δεν άκουσα καλά λόγια για arvato 16/6 το έστειλα βάζοντας το imei στο σαιτ της procordia μου λέει Waiting Spare Part όποτε έεεεχουμε ακόμα :wacko:

 

Τριτη πιστευω θα το επισκευασουν και τεταρτη θα το εχεις ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικά το έδωσα procordia μιας και δεν άκουσα καλά λόγια για arvato 16/6 το έστειλα βάζοντας το imei στο σαιτ της procordia μου λέει Waiting Spare Part όποτε έεεεχουμε ακόμα :wacko:

 

Τριτη πιστευω θα το επισκευασουν και τεταρτη θα το εχεις ;)

 

Εγώ το έχω δώσει απο την προηγούμενη δεύτερα...

εχει ο θεος...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δώσει απο την προηγούμενη δεύτερα...

εχει ο θεος...

 

ο θεός έχει.. εμείς δεν έχουμε

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από procordia το είχα στείλει στις 7/6. Αλλαγή πλακέτας με καινούργιο IMEI. Από εγγύηση ισχύει το υπόλοιπο ή άλλα 2 χρόνια ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από procordia το είχα στείλει στις 7/6. Αλλαγή πλακέτας με καινούργιο IMEI. Από εγγύηση ισχύει το υπόλοιπο ή άλλα 2 χρόνια ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

το ανταλλακτικο εχει 2 χρονια εγγυηση , στην υπολοιπη συσκευη ισχυει η αρχικη εγγυηση 2 ετων απο την ημερομηνια αγορας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα από procordia το είχα στείλει στις 7/6. Αλλαγή πλακέτας με καινούργιο IMEI. Από εγγύηση ισχύει το υπόλοιπο ή άλλα 2 χρόνια ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Σου εδωσαν καποιο χαρτι που να αναγραφει περι ξεχωριστης εγγυησης της πλακετας? μπαααα:X

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγώ σήμερα από 16/6 νέο imei κ εγώ... βλάβη auto power off σχόλια τεχνικού αλλαγή πλακέτας κλπ κλπ το κινητό άριστο όπως το έδωσα αγρατζούνιστο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ανακάλυψα κάτι που δεν είχα πρόβλημα όταν έδωσα το κινητό 1000% δεν μου δουλεύει το volume up τι κάνω τώρα? Δεν την παλεύω να ξανά δώσω το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ανακάλυψα κάτι που δεν είχα πρόβλημα όταν έδωσα το κινητό 1000% δεν μου δουλεύει το volume up τι κάνω τώρα? Δεν την παλεύω να ξανά δώσω το κινητό

 

Μου έτυχε και εμένα το ίδιο μετά από επιστευή στην procordia.

Πήγα από εκεί και μου το έφτιαξαν επι τόπου. Δεν είχε λέει κουμπώσει σωστά η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε και εμένα το ίδιο μετά από επιστευή στην procordia.

Πήγα από εκεί και μου το έφτιαξαν επι τόπου. Δεν είχε λέει κουμπώσει σωστά η συσκευή.

ναι μόλις μίλησα και εγώ με procordia μου είπαν το ίδιο να πάω από εκεί... αλλά εγώ μένω μακριά μένω καπανδρίτι όποτε παάααααλι τα ίδια να το ξανά στείλω

Link to comment
Share on other sites

Και επισήμως, το δικό μου Nexus 5X απεβίωσε. Εκεί που το άφησα για λίγο, πάω να το ανοίξω, δεν ανοιγει. Το ξεβίδωσα για να αποσυνδέσω την μπαταρία αλλά άκαρπη η προσπάθεια.... δεν είναι ακριβώς bootloop αλλα νεκρό...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Και επισήμως, το δικό μου Nexus 5X απεβίωσε. Εκεί που το άφησα για λίγο, πάω να το ανοίξω, δεν ανοιγει. Το ξεβίδωσα για να αποσυνδέσω την μπαταρία αλλά άκαρπη η προσπάθεια.... δεν είναι ακριβώς bootloop αλλα νεκρό...

 

κ έμενα νεκρό ήταν μόνο το λαμπάκι κάτω στο ηχείο άναβε κ έσβηνε όταν άφηνα το power

Link to comment
Share on other sites

κ έμενα νεκρό ήταν μόνο το λαμπάκι κάτω στο ηχείο άναβε κ έσβηνε όταν άφηνα το power

 

Εμένα ούτε λαμπάκια στην φόρτιση δεν άνοιγε και ούτε θέληση δεν έχει.

 

Update: ανάβει το κόκκινο λαμπάκι

 

Update 2: Δεν παιζουν ξανα τα λαμπάκια όταν το συνδεσα στην πριζα

 

Update 3: Μου ανοιξε, κολλησε στο λογοτυπο και εκανε επανεκκινηση στο μενου του bootloader και παλι δεν μπορω να το ανοιξω

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ.. κάνει restart στο λογότυπο της google (bootloop?). Πήρα την LG και κανόνισε αύριο να έρθει courier (ΕΛΤΑ) να το παραλάβει και να το πάει procordia (δίχως χρέωση). Είναι αγορασμένο απο skroutζομάγαζο - EU και εντός εγγύησης.... άντε να δούμε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...