Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό σημαίνει πως είναι έτοιμο, σωστά; Μήπως θα αλλάξει κατάσταση και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να έρθει ανταλλακτικό;

 

35768591131_31e5f47d51_o.png

 

άντε ρε ορίστε όλο γκρινιάζεις :lol::lol: κομπλέ είσαι όταν θα στο στείλουν θα γράφει Invoiced

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άντε ρε ορίστε όλο γκρινιάζεις :lol::lol: κομπλέ είσαι όταν θα στο στείλουν θα γράφει Invoiced

 

Δεν γρινιάζω :lol: απορίες έχω... :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Από εχθές το κινητό δεν εμφανίζει καθόλου το Nexus Imprint και φυσικά δεν λειτουργεί το fingerprint.

Μίλησα με Procordia και μου είπαν να το πάω από εκεί μάλλον για αλλαγή πλακέτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Από εχθές το κινητό δεν εμφανίζει καθόλου το Nexus Imprint και φυσικά δεν λειτουργεί το fingerprint.

Μίλησα με Procordia και μου είπαν να το πάω από εκεί μάλλον για αλλαγή πλακέτας...

 

Δοκίμασες να κανείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου δεν αντιδρά καθόλου. Πατάω το κουμπί ενεργοποίησης και ανάβει μια φορά κόκκινο το λεντ και σβήνει. Όσες φορές και να το πατήσω. Όταν το συνδέω στον φορτιστή αναβοσβήνει το λεντ για λίγο και μετά δεν ξαναναβει με τίποτα για ώρα. Και να κρατήσω πατημενο το κουμπί δεν κάνει κατι. Το έχω αφήσει και σε φορτιστή για πολύ ώρα συνδεδεμένο τίποτα όμως. Η συσκευή δεν ανάβει καν. Είδα λίγο στο Google πως λέγεται red led of death κάπως έτσι. Είναι για πέταμα?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Από εχθές το κινητό δεν εμφανίζει καθόλου το Nexus Imprint και φυσικά δεν λειτουργεί το fingerprint.

Μίλησα με Procordia και μου είπαν να το πάω από εκεί μάλλον για αλλαγή πλακέτας...

Το έπαθα το Μάιο. Ήθελε αλλαγή ο αισθητήρας.

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θλίψη μόνο, που μπαίνεις στο thread και διαβάζεις μόνο για προβλήματα :(

 

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Περιμένω το δικό μου πότε θα τα τινάξει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Περιμένω το δικό μου πότε θα τα τινάξει

 

Συμβαίνουν και αυτά. Δεν είναι μόνο το 5Χ... Πόσα τηλέφωνα σκάσανε, πόσα η οθόνη ξεκόλλησε... (Σκέψου Blackberry KEYone)

Edited by zurabi_97
Διπλοτυπο

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει πως είναι έτοιμο, σωστά; Μήπως θα αλλάξει κατάσταση και θα πρέπει να περιμένω μέχρι να έρθει ανταλλακτικό;

 

35768591131_31e5f47d51_o.png

Το παρέλαβα με αλλαγμένη πλακέτα ... Όλα τώρα δουλεύουν ρολόι μέχρι στιγμής.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες πρέπει να έπεσα κι εγώ θύμα του bootloop, ακριβώς 1 χρόνο από οταν το πήρα (15/07/2016).. Θέλω να ρωτήσω όμως επειδή μου έχει φορτώσει και ανοίξει 2 φορές...και τις 2 πάντως έχει ξανακολήσει όταν το ζόρισα και έκλεισε... Είναι σίγουρα bootloop το θέμα? Αν είναι bootloop το στέλνω κατευθείαν στην LG? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, χθες πρέπει να έπεσα κι εγώ θύμα του bootloop, ακριβώς 1 χρόνο από οταν το πήρα (15/07/2016).. Θέλω να ρωτήσω όμως επειδή μου έχει φορτώσει και ανοίξει 2 φορές...και τις 2 πάντως έχει ξανακολήσει όταν το ζόρισα και έκλεισε... Είναι σίγουρα bootloop το θέμα? Αν είναι bootloop το στέλνω κατευθείαν στην LG? Ευχαριστώ!!!
Εφόσον δεν μπορείς άλλο να μπεις και να κολλάει στο λογότυπο ή και να μην ανοίγει εφόσον το ποσοστό της μπαταρίας είναι ακόμη σε υψηλό επίπεδο, θα πρέπει να επικοινωνήσεις την LG και να τους πεις το θέμα που έχεις.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Περιμένω το δικό μου πότε θα τα τινάξει

Και μένα μια από τα ίδια και το λυπάμαι. Πολύκαλο τηλέφωνο και η φωτογραφίκη του τα σπαει

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο ανοίγει που και που...αυτό με παραξενεύει..επίσης είχα κάνει ενα update και κανά 2 μέρες μέχρι να μου βγάλει το πρόβλημα είχε φάει κάποια κολλήματα...μήπως είναι πρόβλημα του software?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τηλέφωνο ανοίγει που και που...αυτό με παραξενεύει..επίσης είχα κάνει ενα update και κανά 2 μέρες μέχρι να μου βγάλει το πρόβλημα είχε φάει κάποια κολλήματα...μήπως είναι πρόβλημα του software?

 

Αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader δοκίμασε να περάσεις την τελευταία factory image ή μια ποιο παλιά (φυσικά να περαστεί και το bootloader img radio img και vendor img) και αν κάνει τα ίδια μάλλον θα είναι θέμα της μητρικής πλακέτας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι έχετε προβλήματα με bootloop, είχατε κάνει αναβάθμιση σε Nougat?

 

Ναι αλλά δεν σημαίνει πως από αυτό καταλήξαμε στο bootloop. Και το Nexus 6 της Motorola πήρε το Nougat αλλά δεν έφαγε bootloop.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και μένα μια από τα ίδια και το λυπάμαι. Πολύκαλο τηλέφωνο και η φωτογραφίκη του τα σπαει

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Είναι πολύ καλό τηλέφωνο σε χαρακτηριστικά αλλά αυτό το bootloop μαραίνει όλο και ποιο πολύ κόσμο που κατέχει το 5Χ να πάνε σε άλλη εταιρία. Δεν έχουν και άδικο από την μια.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα μητρικής, πάλι άνοιξε και έκλεισε μετά από λίγο πέφτοντας σε bootloop...ευχαριστώ πολύ, θα απευθυνθώ στην LG...Επίσης διάβασα ότι πολλοί νομίζουν ότι μπορεί να φταίει ενα update μιας και τα nexus έχουν συνέχεια updates αλλά τελικά είναι σε όλα η μητρική το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 5X μου παρουσίασε περισσότερα κολληματάκια σε σχέση με το 5 , βάλε και το θέμα με το bootloop που είμαι 12 μέρες δίχως κινητό (και αναμένεται να το παραλάβω πέμπτη - δηλαδή 15 μέρες service). Επίσης τα pixel είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ οπότε το project nexus (pixel) , δηλαδή το πακέτο "software + hardware + updates + λογική τιμή" μάλλον το παρατάμε και πάμε προς κίνα μεριά... Edited by moshelas
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το 5X μου παρουσίασε περισσότερα κολληματάκια σε σχέση με το 5 , βάλε και το θέμα με το bootloop που είμαι 12 μέρες δίχως κινητό (και αναμένεται να το παραλάβω πέμπτη - δηλαδή 15 μέρες service). Επίσης τα pixel είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ οπότε το project nexus (pixel) , δηλαδή το πακέτο "software + hardware + updates + λογική τιμή" μάλλον το παρατάμε και πάμε προς κίνα μεριά...

Ρε παιδιά τι χρήση του έκανες??

Μήπως όταν ζεσταθεί το πετουσες απότομα επάνω σε καμία σκληρή επιφάνεια και έγινε?? Η έκανες πολλά ρειστορ??

Προσπαθώ να καταλάβω τι παίζει.

Δε σε κατηγορώ απλά εγώ του πίνω το αίμα με παιχνίδια κτλ και ακόμη τίποτα. Υπόψιν είναι 2-2016 μοντέλο και το πήρα δεύτερο χέρι. Όμως μόνιμα μέσα σε θήκη και με tempered glass

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τα pixel είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ οπότε το project nexus (pixel) , δηλαδή το πακέτο "software + hardware + updates + λογική τιμή" μάλλον το παρατάμε και πάμε προς κίνα μεριά...

 

Όντως τα Pixel είναι πολύ ακριβά, παρότι πέρασε σχεδόν 10 μήνες από την ανακοίνωση. Όσο το ότι βγαίνεις εκτός στις ενημερώσεις συστήματος, ίσως τα Custom Roms είναι λύση σε όσους θέλουν Updates λίγο γρήγορα από τις εταιρίες.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ να περιμένουμε μείωση τιμής για το pixel? Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από τα googleφωνα να παίρνει σχεδόν αμέσως τα μηνιαία updates? Max 350€.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ να περιμένουμε μείωση τιμής για το pixel? Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από τα googleφωνα να παίρνει σχεδόν αμέσως τα μηνιαία updates? Max 350€.
Σε κάνα 10 χρόνια. :D Δύσκολα πέφτουν οι τιμές των Pixel, όπως και τα iPhones .

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ να περιμένουμε μείωση τιμής για το pixel? Υπάρχει κάτι άλλο εκτός από τα googleφωνα να παίρνει σχεδόν αμέσως τα μηνιαία updates? Max 350€.

Η καλύτερη επιλογή που έχουμε είναι να πάμε προς Motorola είναι pure android περιβάλλον σαν το.δικο μας αλλά update δε νομίζω

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έστειλα mail στην procordia εχτές να δω τι γίνεται με το κινητό μου... μου απάντησαν αυτό κ όταν βάζω στο site τους το ιμει μου βγάζει αυτό... η με δουλεύουν η δεν ανανεώνουν το site τους :(

 

procordia1.jpg

procordia.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...