Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε μετά το reboot. Κάτι τέτοιο είχα σκοπό να κάνω αλλά είπα μπας και το γλιτωσω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά το update η μπαταρία πατωσε. Όσο ήμουν στην 7.1.1 beta δεν είχα θέμα. Πως γίνεται με την official να παίρνει την κάτω βόλτα;!!!???!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update η μπαταρία πατωσε. Όσο ήμουν στην 7.1.1 beta δεν είχα θέμα. Πως γίνεται με την official να παίρνει την κάτω βόλτα;!!!???!!!!

Άστο λίγες μέρες ίσως βελτιωθεί..

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update η μπαταρία πατωσε. Όσο ήμουν στην 7.1.1 beta δεν είχα θέμα. Πως γίνεται με την official να παίρνει την κάτω βόλτα;!!!???!!!!

Το ίδιο κι εδώ. Μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα κ πριν την αναβάθμιση και τώρα μου κολλάει το κινητό στο instagram πουθενά αλλού... συμβαίνει κ σε κάποιον άλλον ? Το έβγαλα το έβαλα πάλι τα ίδια κάνω καθαρισμό μνήμης πάλι τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα κ πριν την αναβάθμιση και τώρα μου κολλάει το κινητό στο instagram πουθενά αλλού... συμβαίνει κ σε κάποιον άλλον ? Το έβγαλα το έβαλα πάλι τα ίδια κάνω καθαρισμό μνήμης πάλι τίποτα

 

Σε εμένα δεν κολλάει...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα ολα τελεια δουλευουν,με την μπαταρια κανενα θεμα ακριβως το αντιθετο πολυ καλυτερη διαχειριση(και λιγο καλυτερη αυτονομια)το μονο θεμα που αντιμετωπιζω και απο την 7αρα σκετη ειναι λιγο το wi-fi με το''Obtaining IP address''που οταν μου το κανει πρεπει να κανω επαννεκινηση τον ρουτερ μου,αλλα αυτο ειναι θεμα απο την 7αρα κιολας κ το αντιμετοπιζουν πολλα ατομα και σε ξενα φορουμ.

 

ΥΓ.Ολα στοκ παιδια ποτε ρουτ η συσκευη και την 7.1.1(χωρις να μπω ποτε beta)μετα απο το update εκανα ενα factory reset παντα το κανω σε καθε νεο μεγαλο update για να καθεται καλα η νεα εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα κ πριν την αναβάθμιση και τώρα μου κολλάει το κινητό στο instagram πουθενά αλλού... συμβαίνει κ σε κάποιον άλλον ? Το έβγαλα το έβαλα πάλι τα ίδια κάνω καθαρισμό μνήμης πάλι τίποτα

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα σε 6P με 6.0.1. Λογικά είναι θέμα του ινστα γιατί μετά την τελευταία αναβάθμιση το εμφάνισε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμενα τυχαινει καμια φορα να λεει οτι δεν ανταποκρινεται η εφαρμογη...αλλα σχετικα σπανια
Link to comment
Share on other sites

Ή μπαταρία παιδιά μετά από 3 μέρες σε μία 7.1.1 custom rom είναι πλέον όπως όταν πηρα το τηλ.

Το λειτουργικό και το σύστημα ανδροιδ πλέον στον πάτο και πρώτη και με διάφορα ή οθόνη.

Όσο για ταχύτητα σε σχέση με την 7 μερα με τη νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Σε cm είναι βασισμένη η σε aosp;

 

Και Ναι δώσε ένα λινκ

 

Aosp με full substratum support

Εδώ είναι το XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3474767

Πιάτα στο download θα σε πάει σε ένα παλιό build πιάτα το όνομα του dev και θα στο βγάλει

Link to comment
Share on other sites

Aosp με full substratum support

Εδώ είναι το XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3474767

Πιάτα στο download θα σε πάει σε ένα παλιό build πιάτα το όνομα του dev και θα στο βγάλει

 

Οκ το βρήκα. Ευχαριστώ. Θα την δοκιμάσω αύριο που θα έχω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Aosp με full substratum support

Εδώ είναι το XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3474767

Πιάτα στο download θα σε πάει σε ένα παλιό build πιάτα το όνομα του dev και θα στο βγάλει

Είναι έκδοση 7.1.1;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Zurabi.Ναι 7.1.1! Αν είστε σε 7 θέλει το vendor img από 7.1.1 αν θέλετε πείτε μου να το ανεβασω το έκανα extract από τη μαμά 7.1.1

Ή ρομ έχει μόνο 2 ψιλοπροβληματακια

1 στο about phone δεν λεει πια vendor έχουμε

2 όταν χαμηλώνεις τη φωνή για να μην ακούγεται ο ήχος του κλειδώματος-ξεκλείδωματος χαμηλώνει και ο ήχος κλήσης. Σε όσες άλλες δοκίμασα δεν ήταν έτσι. Ή ένταση για το κλειδώμα και την αφή χαμήλωνε ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Zurabi.Ναι 7.1.1! Αν είστε σε 7 θέλει το vendor img από 7.1.1 αν θέλετε πείτε μου να το ανεβασω το έκανα extract από τη μαμά 7.1.1

Ή ρομ έχει μόνο 2 ψιλοπροβληματακια

1 στο about phone δεν λεει πια vendor έχουμε

2 όταν χαμηλώνεις τη φωνή για να μην ακούγεται ο ήχος του κλειδώματος-ξεκλείδωματος χαμηλώνει και ο ήχος κλήσης. Σε όσες άλλες δοκίμασα δεν ήταν έτσι. Ή ένταση για το κλειδώμα και την αφή χαμήλωνε ξεχωριστά.

 

Ας περιμένω λίγο μέχρι να επιλυθούν τα σχετικά bugs που ανέφερες και θα το δοκιμάσω... :):)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να πουλησω το κινητό και θέλω να το επαναφερω στην αρχική του κατάσταση. Ποια βήματα ακολουθώ?Είμαι στην 6.0.1,Ρουτ κ θέλω να περάσω την 7.1.1 με κλειδωμένο bootloader.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να πουλησω το κινητό και θέλω να το επαναφερω στην αρχική του κατάσταση. Ποια βήματα ακολουθώ?Είμαι στην 6.0.1,Ρουτ κ θέλω να περάσω την 7.1.1 με κλειδωμένο bootloader.Ευχαριστώ

Χρησιμοποίησε το wugfresh Toolkit ή μπες στη σελίδα Google Developers factory images Και έχει οδηγίες για χειροκίνητη εγκατάσταση.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...