Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πανέμορφα. Περιμένω το καλωδιάκι από banggood για root κτλπ, εκτός αν υπάρχει τρόπος χωρίς καλώδιο και δεν τον έχω πάρει χαμπάρι :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αρκετες φωτο που ειδα υπαρχει μια ταση προς το ψυχρο προς το μπλε με αποτελσμα να δειχνουν καπως οι φωτο.Υπαρχει τετοιο θεμα με την καμερα?΅Επισης το HDR+ συχνα σκοτεινιαζει τις φωτογραφιες.
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετες φωτο που ειδα υπαρχει μια ταση προς το ψυχρο προς το μπλε με αποτελσμα να δειχνουν καπως οι φωτο.Υπαρχει τετοιο θεμα με την καμερα?΅Επισης το HDR+ συχνα σκοτεινιαζει τις φωτογραφιες.

 

Εγώ δεν έχω ασχοληθεί με την φωτογραφία πέρα από 6-7 που έβγαλα διάφορα πράγματα (την γάτα μου και κάτι τοπία έξω) και ήταν άψογη.

Χωρίς HDR όμως :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το τελευταίο update το fingerprint άρχισε να μην λειτουργεί Σωστά! Δν το αναγνωρίζει από stand by πρέπει να ανοίξω πρωτα την οθόνη και μετά, αμα εχει μπει σε deep sleep το κινητο! Κατα τα άλλα δουλεύει ρολόι μόνο αυτό.. Δν μπορω να ανοίξω πλέον το κινητο πατώντας μόνο το fingerprint κ εξναι σπαστικό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit δοκίμασα hard reset 3 φορες και το ίδιο πρόβλημα παρέμενε..

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο... Βέβαια είμαι σε custom rom και μπορεί για αυτό να μην έχω πρόβλημα.

Όπως πολυ περίεργο που δεν το ελυσες με hard reset...

Άμα δεν βρεις άλλους να έχουν το πρόβλημα εδώ μέσα, ψάξε και xda να δεις τι λένε.

Link to comment
Share on other sites

Με custom rom κι εγώ, τελευταία δεν πιάνει με την πρώτη, ή μάλλον μου το έχει κάνει κάποιες φορές.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει nova launcher και επελεξα με διπλο πάτημα να κλειδώνει ή οθόνη. Όταν θέλω να την ξεκλειδωσω με το fingerprint μου ζητάει και κωδικό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να ξεκλειδώνει αμέσως;
Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει nova launcher και επελεξα με διπλο πάτημα να κλειδώνει ή οθόνη. Όταν θέλω να την ξεκλειδωσω με το fingerprint μου ζητάει και κωδικό. Υπάρχει κάποια ρύθμιση να ξεκλειδώνει αμέσως;

 

Αν είσαι root πήγαινε στις ρυθμίσεις του nova κάτω κάτω advanced -> screen lock -> root

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το τελευταίο update το fingerprint άρχισε να μην λειτουργεί Σωστά! Δν το αναγνωρίζει από stand by πρέπει να ανοίξω πρωτα την οθόνη και μετά, αμα εχει μπει σε deep sleep το κινητο! Κατα τα άλλα δουλεύει ρολόι μόνο αυτό.. Δν μπορω να ανοίξω πλέον το κινητο πατώντας μόνο το fingerprint κ εξναι σπαστικό..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit δοκίμασα hard reset 3 φορες και το ίδιο πρόβλημα παρέμενε..

 

Εμένα μια χαρά είναι πάντως. Μόλις το δοκίμασα και αρκετές φορές και λειτουργεί άψογα. Έχω βάλει και nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μία χαρά!!

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να ξανασετάρεις το fingerprint με πιο πολλές "γωνίες αναγνώρισης"..

Έχω παρατηρήσει επίσης πως με κάπως βρεγμένα ή ιδρωμένα δάχτυλα δεν λειτουργεί σωστά... Έτσι στα υπ όψιν!

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω με twrp το OTA του Ιουλίου. Ξέρει κανένας που θα το βρώ ?

Gialakias ?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κάποιος το κινητό τώρα. Πιστεύω πως η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα (244€ 32GB) είναι αρκετά καλή.

Απλά θέλω να ξέρω αξίζει; Το βασικό για εμένα είναι να μην κολλάει και επειδή ξέρω πως το stock android δεν έχει τέτοια θέματα είπα να κοιτάξω προς τα εκεί. Διάβασα για κάτι κιτρινίσματα στην οθόνη αλλά αυτό φτιάχνεται από ότι κατάλαβα. Υπάρχει κάποιο προβληματάκι πιο ανησυχητικό; Κάτι για το led indicator ότι δεν ανάβει ότι δεν σου βγάζει πόσα sms ή κλήσεις έχεις ισχύουν αυτά ακόμα η διορθωθήκαν με κάποιο update; Η άλλη πρόταση που μου έκαναν αντί για το 5X είναι το P9 Lite. Για κάποιον που δεν θα ασχοληθεί με root κλπ για την ώρα τουλάχιστον :O τι είναι καλύτερο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.:happy: και συγγνώμη αν βγήκα off-topic. :O

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φλασάρω με twrp το OTA του Ιουλίου. Ξέρει κανένας που θα το βρώ ?

Gialakias ?

https://android.googleapis.com/packages/ota/google_bullhead_bullhead/f54ded14786f0c932cd13659f8adc8ac7f4f67e7.zip

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν υπήρχε μετρητής για τα ευχαριστώ που έχεις πάρει, θα ήσουν ο #1 στο forum.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αν υπήρχε μετρητής για τα ευχαριστώ που έχεις πάρει, θα ήσουν ο #1 στο forum.

Όλοι βοηθάνε και κάνουμε το χόμπι μας εδώ.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι root πήγαινε στις ρυθμίσεις του nova κάτω κάτω advanced -> screen lock -> root

 

Αναμενω το καλώδιο και μόλις έρθει ξεκιναω. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα σήμερα και εγω το τελευταίο update με Flashfire.Μέσα σε 10' είχε τελειώσει ,χωρίς να χάσω το ρούτ και χωρίς κανένα πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Dirty Unicorns έχω εγώ. Την stable και όχι τις weekly. Πολύ σταθερή, χωρίς κανένα κόλλημα.

 

Και εγώ μια χαρά ευχαριστημένος απο DU. Και καλή μπαταρία, και χωρίς προβλήματα. Stable εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να αγοράσει κάποιος το κινητό τώρα. Πιστεύω πως η τιμή του στα σκρουτζομάγαζα (244€ 32GB) είναι αρκετά καλή.

Απλά θέλω να ξέρω αξίζει; Το βασικό για εμένα είναι να μην κολλάει και επειδή ξέρω πως το stock android δεν έχει τέτοια θέματα είπα να κοιτάξω προς τα εκεί. Διάβασα για κάτι κιτρινίσματα στην οθόνη αλλά αυτό φτιάχνεται από ότι κατάλαβα. Υπάρχει κάποιο προβληματάκι πιο ανησυχητικό; Κάτι για το led indicator ότι δεν ανάβει ότι δεν σου βγάζει πόσα sms ή κλήσεις έχεις ισχύουν αυτά ακόμα η διορθωθήκαν με κάποιο update; Η άλλη πρόταση που μου έκαναν αντί για το 5X είναι το P9 Lite. Για κάποιον που δεν θα ασχοληθεί με root κλπ για την ώρα τουλάχιστον :O τι είναι καλύτερο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.:happy: και συγγνώμη αν βγήκα off-topic. :O

 

Φίλε μου το έχω εδώ και 2 μέρες και ειλικρινά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Μη το σκέφτεσαι καν και προχώρα στην αγορά του ! Όλα δουλεύουν ρολόι. Απλά όταν το πρωτο ανοίξεις θα έχει παλιό firmware περασμένο, με το που ανοίξεις το wifi θα σου έρθουν τα update και όλα καλά !

Link to comment
Share on other sites

@strikex7 Γνώμη μου είναι πως άμα δεν έχεις σκοπό να ασχοληθείς με root πάρε το P9.

Βέβαια το Android N, έρχεται με περισσότερες επιλογές στη stock έκδοση που μπορεί να κάνει την ανάγκη του root ακόμα μικρότερη.

 

Προσωπικά πιστεύω πως το 5χ είναι το καλύτερο vfm της αγοράς οπότε το προτείνω!

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, ή μπαταρία που έχει το 5χ τι λέει σε σχέση με το nexus 5; Είναι αισθητή ή διαφορά ή πάνω κάτω είναι στα ίδια πλάισια; Κάποιος που είχε και τα δύο ας μου πει λίγο , ευχαριστώ

 

Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχοντας ξεκινήσει με το Galaxy Nexus (το οποίο είχα rootάρει ), ανεξαρτήτως root δεν πρόκειται να πάρω άλλο τηλ παρά μόνο Nexus. Το Nexus 5 και τώρα το 5Χ δεν νιώθω την ανάγκη να το rootάρω...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το Nexus εκτος απο το stock android, με συμφέρει που έχει υποστήριξη γιατι δεν αλλάζω συχνά κινητά. Φυσικά και κλείνω προς αυτό απλά επειδή αρκετοί το rootαρουν έλεγα μήπως δεν είναι καλή επιλογή για εμένα που δεν θα ασχοληθώ άμεσα με το root.

Όσοι το έχετε stock έχετε συναντήσει κάποιο πρόβλημα λυθήκαν τα παλία προβλήματακια που είχε; Ο φίλος UsualSuspect είπε οτι είναι όλα είναι κομπλέ αλλά δεν ξέρω αν το έχει stock η root. :O

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παιδιά, ή μπαταρία που έχει το 5χ τι λέει σε σχέση με το nexus 5; Είναι αισθητή ή διαφορά ή πάνω κάτω είναι στα ίδια πλάισια; Κάποιος που είχε και τα δύο ας μου πει λίγο , ευχαριστώ

 

Nexus 5

Είναι σαφώς καλύτερη από το Ν5. Τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την σπάει στο τηλ είναι οι εφαρμογές του τηλεφώνου και των

Επαφών συν του Gmail. Παιδικά χρώματα. Έλεος.

Θα έπρεπε να ήταν πιο ωριμες χωρίς πολλά χρώματα και πιο ευχρηστες με περισσότερες επιλογές. Θα μου πείτε έχει άλλες το play store. ΘΑ προτιμούσα τις stock να ήταν πιο καλές όπως σε όλες τις άλλες συσκευές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...