Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό πάντως είναι πολύ λεπτό και οι πιο χοντρές θήκες είναι μια χαρά ανεκτές, ίσα ίσα του δίνουν μια αίσθηση στιβαρότητας κατά τη γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και αυτονόητο έβαλα στα developer options όλα τα animations από 1 στο 0,5 και το κινητό ήταν πού ήταν γρήγορο τώρα έγινε αστραπή.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδιά είναι λογικό που όταν το φορτιζω και ταυτόχρονα χρησιμοποιώ το κινητό ή στάθμη ανεβαίνει υπερβολικά αργά ή ακόμα και πέφτει κάποιες στιγμές?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3Α βγάζει..

 

Σωστός... Ampere όχι mah όπως ρώτησα εκ παραδρομής. Είναι παράξενο πάντως μιας και το ρεύμα είναι υπεραρκετό. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός... Ampere όχι mah όπως ρώτησα εκ παραδρομής. Είναι παράξενο πάντως μιας και το ρεύμα είναι υπεραρκετό. :confused:

 

Το ίδιο δεν είναι; 3Α δεν ισούται με 3000mah; ή κάνω λάθος;

 

Όσο για το πρόβλημα έχει αναλυθεί λίγες σελίδες πιο πίσω. Το κάνει το κινητό για να προστατευεται από υπερθέρμανση. Όμως είναι πολύ επιθετική ρύθμιση και δεν το φορτίζει σχεδόν καθόλου όταν το χρησιμοποιείς. Υπάρχει στο xda οδηγός με Custom kernel για να το διορθώσεις το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ίδιο δεν είναι; 3Α δεν ισούται με 3000mah; ή κάνω λάθος;

 

Το Ampere (A) είναι η μονάδα μέτρησης του ρεύματος εισόδου ή εξόδου, το mah ή ah είναι η μονάδα μέτρησης της χωρητικότητας, δηλαδή πόσα ampere μπορεί να δώσει μια πηγή στη μονάδα του χρόνου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Ampere (A) είναι η μονάδα μέτρησης του ρεύματος εισόδου ή εξόδου, το mah ή ah είναι η μονάδα μέτρησης της χωρητικότητας, δηλαδή πόσα ampere μπορεί να δώσει μια πηγή στη μονάδα του χρόνου.

 

Αα οκ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Flashfire??

Ναι, τι επιθυμείς;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τι επιθυμείς;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Δεν το εχω δοκιμάσει ακόμα και σκέφτομαι να το κάνω σύντομα...Είναι τόσο εύκολο και αποδοτικό στην χρήση όσο φαίνεται?Για αρχή θέλω να ρουτάρω το κινητο αλλά να παραμείνω για λίγο ακόμα στοκ και παράλληλα να δέχομαι τα ΟΤΑ,κάτι το οποίο είδα οτι γίνετα με σχετική ευκολία.Ισχύει?

Επίσης,αργότερα που θα θελήσω να περάσω άλλη ρομ,θα είμαι αναγκασμένος να το κάνω με το flashfire ή θα μπορώ και με τον παραδοσιακό τρόπο?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα σημερα, δεν εχω προλαβει να το επξεργαστω, με μια πρωτη ματια πολυ καλη οθονη κ ευκρινεια, αψογο δακτυλικο αποτύπωμα,

και αρκετα σβελτο μου φανηκε. Για να μου φυγει η ιδεα, δε παρατηρησα καποια κιτρινιλα που λενε στα χρωματα, παρ' ολα αυτα μπορει καποιος

να μου πει πως μπαινω στο ειδικο μενου για να το ρυθμισω σε πιο ψυχρα χρωματα? Κ κατι ακομα σαν να ζεσταίνετε λιγο γρηγορα?

Edited by ioannis1908
Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τραβηξεις όλα τα updates θα γίνει air-condition, το developers mode δεν θυμάμαι αλλά με ένα Google search θα το βρεις αμέσως. Έχεις πολύ update να κάνεις γιατί όλα τα κινητά είναι σχετικά παλιάς παραγωγης. Κανένας βλέπω δεν έχει τίποτε καλό και για το υλικό του κινητού που εγώ θεωρώ τουλάχιστον πολύ premium πλαστικό( είναι εξέλιξη από το 5αρι) αλλά και το form factor που ερχόμενος από lg g3 βρίσκω φανταστικό. Είναι λίγο παραπάνω candy bar από άλλα smartphones και θυμίζει πολύ τους τέλειες αναλογίες του iPhone 6 με μία ιδανικά μεγαλύτερη οθόνη.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

XAXA οντως με το που το ανοιξα μου πεταξε μηνυμα για updates αλλα δεν εχω προλαβει να κανω τιποτα ακομα, το βραδυ.:)

Αλλα με παραξενεψε γιατι με ελαχιστη χρηση κ δυο updates που εκανε απο το store, σαν να ζεσταθηκε αποτομα.

Αυτο το ειδος πλαστικου οντως εξαιρετικο, αλλα δυστηχως οσο κ αν δε θελω θα μπει σε θηκη.:(

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Από settings - about phone - και πατάς 8 ή 10 φορές πάνω στο build number και μετά σου ξεκλειδώνει το developer options στα settings.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, και γω όταν το πρωτοάνοιξα και έκανα τα updates το κινητό είχε ζεσταθεί πάρα πολύ, λέω φούρνο πήρα, αλλά μόλις τελείωσε όλα κομπλέ και από τότε σπάνια ζεσταίνεται και λίγο, γενικά είναι πολύ κρύο, δεν ξέρω γιατί στις πρώτες αναβαθμίσεις ζεσταίνεται τόσο πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έβλεπα ένα βίντεο στο YouTube χαμήλωσε απότομα ο ήχος από μόνος του. Όταν το ξανά ανεβασα μου φάνηκε σαν να είναι πιο χαμηλός στο ίδιο επίπεδο. Παιζει να έχει fail το headphone jack ή δεν παίζει γενικά τέτοια βλαβη ;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τό κινητό είναι αψογο. Το μόνο πρόβλημα παραμένει ή καθυστέρηση πολλές φορές στις εισερχόμενες κλήσεις όταν είμαι στον ήλιο. Καθυστερεί χαρακτηριστικά ή οθόνη να μου δείξει αναγνώριση και τα πλήκτρα αποδοχής και απόρριψης κλήσεων. Το επισημανα στην Google και ελπίζω σε λύση σε επόμενο update. Κατά τα άλλα τηλέφωνο για δύο χρόνια.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πολύ τίμιο τηλέφωνο. Σε σχέση με το 6αρι που έχω είναι κατώτερο στο ηχείο αλλά και από αναγνωσιμότητα κάτω απ τον ήλιο. Ειδικά στο τελευταίο το 6αρι δε παιζεται

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πίσω στην πλάτη κάτω από το laser autofocus στο ύψος του δαχτυλιδιού αποτυπωματος όταν πιεζω με το δάχτυλο το καπακι τριζει πολύ άσχημα σε βαθμό ενοχλητικού..το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο σε μένα? Το έχω 1 βδομάδα το κινητο..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πίσω στην πλάτη κάτω από το laser autofocus στο ύψος του δαχτυλιδιού αποτυπωματος όταν πιεζω με το δάχτυλο το καπακι τριζει πολύ άσχημα σε βαθμό ενοχλητικού..το κάνει σε κανέναν άλλον ή μόνο σε μένα? Το έχω 1 βδομάδα το κινητο..

 

Το κάνει σε εμένα αλλά στο σημείο που είναι το λογότυπο της LG. Προσωπικά με ενοχλούσε τις πρώτες μέρες αλλά το ψιλοσυνήθησα. Δεν με απασχολεί και πολύ και ούτε έχω όρεξη να κάνω οποιαδήποτε κίνηση προς το service.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα το 32αρι στα 280€. Στην Γερμανία βέβαια. Έχω ρωτήσει ήδη ποια παρτίδα είναι και περιμένω απάντηση. Από ποια παρτίδα και πάνω είμαστε οκ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...