Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο 810 μπορει να μην ειναι πλεονεκτημα, σιγουρα ομως δεν ειναι μειονεκτημα Ττα 80 ευρω πιο κατω ειναι σιγουρα ενα πλεονεκτημα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μακαρι να δουλευει σωστα, ειμαι επιφυλακτικος οταν κατι ειναι στραβο απ την αρχη αν φτιαχνει μετα. Παντως η lg τον εβαλε μονο στο flex, τα nexus,g4,v10 που βγηκαν μεταγενεστερα δεν τον ξαναπλησιασαν.
Link to comment
Share on other sites

φιλε θα σου πω κατι, εγω δεν το ειδα να ζεσταινεται περισσοτερο απο αλλες συσκευες. πχ το G3 ηταν πιο ζεστο, και κατι windows phone με τον διπυρηνο snapdragon pro.

 

me thn 5.1.1. διορθωθηκε παρα πιολυ, αν παρει και 6.0 με UX 4 θα απογειωθει

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπουμε οποίος πάρει νεξους το παίρνει επειδή θέλει νεξους με ότι αυτό συνεπάγεται ναι ίσως υπάρχουν καλύτερες συσκευές με λιγότερα χρήματα που δεν είναι όμως νεξους ,δεν υπάρχει λόγος για ανούσια κατά τη γνώμη μου ποστ το ένα έχει 20 ευρώ πιο πάνω και το άλλο 20 πιο κάτω υπάρχουν και ειδικά νήματα για αυτό που λέγονται βοήθεια για επιλογή συσκευής
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα το tempered glass της spigen μαζί με μια θήκη της supcase. Το γυαλί μπήκε άψογα! Φοβάμαι όμως ότι η θήκη θα το σηκώνει.
:D
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπουμε οποίος πάρει νεξους το παίρνει επειδή θέλει νεξους με ότι αυτό συνεπάγεται ναι ίσως υπάρχουν καλύτερες συσκευές με λιγότερα χρήματα που δεν είναι όμως νεξους ,δεν υπάρχει λόγος για ανούσια κατά τη γνώμη μου ποστ το ένα έχει 20 ευρώ πιο πάνω και το άλλο 20 πιο κάτω υπάρχουν και ειδικά νήματα για αυτό που λέγονται βοήθεια για επιλογή συσκευής

 

Να πούμε και μια μεγάλη διαφορά που ίσως τα παιδιά που αναφέρονται σε τιμες αλλων συσκευών βλέπε G4 στην προκείμενη περίπτωση ?

Κανω root το Nexus ,ξεκλειδώνω bootloader ? και χρειαζομαι service ? , Unroot - relock bootloader και πάει στο service ετσι απλά και ουτε γάτα ούτε ζημιά .

Αυτο με το G4 και με οποιοδήποτε αλλο τηλέφωνο δεν γίνεται διότι εχεις χάσει την εγγύηση σου με τον ξεκλείδωτο bootloader .

Τι θελω να πω με αυτο ? οτι Nexus παίρνουμε οι περισσότεροι τουλάχιστον, γιατι μας αρέσει να πειράζουμε της συσκευές μας ,για ολο τον χαβαλέ που προσφέρει η σειρά Nexus... τοσο απλά ,γιαυτό και ειναι ανούσιες οι όποιες συγκρίσεις οικονομικές και μη με άλλες συσκευές .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Nexus παίρνεις και για να παίζεις με την συσκευή αλλά και ίσα ίσα να μην χρειάζεται να παίρνεις σβάρνα το xda προκειμένου να κάνεις το τηλέφωνό σου και να είναι up to date αλλά να τρέχει πάντα καλά. Ιδίως τωρα πια που οι συσκευές δεν είναι μόνο cpu, gpu και οθόνη και είναι προσεγμένες και σε άλλους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

http://s1104.photobucket.com/user/drg1974/media/nexus1_zpsqlrktqzb.jpg.html

 

http://i1104.photobucket.com/albums/h326/drg1974/nexus%202_zpswc4dvkeq.jpg

 

τα φώτα σας παίδες.Ενώ αρχίσαμε με 3 ωρες SOT και περίπου 2 μερες διάρκεια μπαταρίας,στις τελευταίες φορτίσεις δεν βγάζει πάνω απο 1 μέρα και 1 ώρα SOT. Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν άλλαξε κάτι. Εχετε να προτείνετε κάτι?Βλέπω μεγάλο ποσοστό της κατανάλωσης απο το google, η χρήση του κινητου πάντως ειναι η ιδια που ειχα και στα προηγούμενα

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

http://s1104.photobucket.com/user/drg1974/media/nexus1_zpsqlrktqzb.jpg.html

 

http://i1104.photobucket.com/albums/h326/drg1974/nexus%202_zpswc4dvkeq.jpg

 

τα φώτα σας παίδες.Ενώ αρχίσαμε με 3 ωρες SOT και περίπου 2 μερες διάρκεια μπαταρίας,στις τελευταίες φορτίσεις δεν βγάζει πάνω απο 1 μέρα και 1 ώρα SOT. Εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δεν άλλαξε κάτι. Εχετε να προτείνετε κάτι?Βλέπω μεγάλο ποσοστό της κατανάλωσης απο το google, η χρήση του κινητου πάντως ειναι η ιδια που ειχα και στα προηγούμενα

 

Thanks

Δοκίμασε να κανεις διαγραφεί τα πάντα οχι μονο factory reset... σβήσε μέχρι και την εσωτερική ,wipe data τα πάντα να μείνει καθαρό το τηλέφωνο ,αν δεν εισαι στοκ μετα τα wipe τρέξε το wugs tool kit και γύρισε το τελείως στοκ .

Αν εισαι στοκ τοτε κανε root ξεκλείδωσε bootloader και περνα του TWRP και κανε τα wipe οπως σου έγραψα.

Το system μην το διαγράψεις αν δεν εχει μια rom μεσα στο τηλέφωνο...και gapps εννοείτε.

Κανε αυτα και λογικα δεν θα εχεις θεμα μετα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που θα μπορούσες να δεις τι σου τρώει μπαταρία πρέπει όμως να είσαι Ρουτ ίσως να μπορούσες να αποφυγεις την ταλαιπωρία του wipe
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Που εντοπίζεται το πρόβλημα όμως;Στοκ είμαι δεν θα πρεπε να συμβεί και σ άλλους αυτό;

Λογικά εμένα μου κάνει σαν κάτι να έχει μείνει στο background απ το google app ,τοσο έντονο θέμα δεν μου εχει συμβεί ουτε στο Nexus 6 ουτε στο 5x οσο καιρό το έχω.

Σου ειπα συνήθως κατι εχει φαει σκάλωμα και τρεχει μόνιμα απο πίσω με αποτέλεσμα να σου κανει αυτο το μεγάλο drain ,δοκίμασε αυτο που σου γράφω κατα 99% θα λυθεί το θέμα .

Καταλαβαίνω οτι ειναι βαρετή διαδικασία αλλα πρέπει να την κανεις ,μην περιμένεις με τετοιο drain να σου πει κάποιος κανα μαγικό και ετσι απλα να επανέλθει... γιατί δεν υπάρχει κατι τέτοιο...

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Να πούμε και μια μεγάλη διαφορά που ίσως τα παιδιά που αναφέρονται σε τιμες αλλων συσκευών βλέπε G4 στην προκείμενη περίπτωση ?

Κανω root το Nexus ,ξεκλειδώνω bootloader ? και χρειαζομαι service ? , Unroot - relock bootloader και πάει στο service ετσι απλά και ουτε γάτα ούτε ζημιά .

Αυτο με το G4 και με οποιοδήποτε αλλο τηλέφωνο δεν γίνεται διότι εχεις χάσει την εγγύηση σου με τον ξεκλείδωτο bootloader .

Τι θελω να πω με αυτο ? οτι Nexus παίρνουμε οι περισσότεροι τουλάχιστον, γιατι μας αρέσει να πειράζουμε της συσκευές μας ,για ολο τον χαβαλέ που προσφέρει η σειρά Nexus... τοσο απλά ,γιαυτό και ειναι ανούσιες οι όποιες συγκρίσεις οικονομικές και μη με άλλες συσκευές .

Λυσε μου μια απορία φίλε. Όταν ξεκλειδωσουμε bootloader το στατους του από 0 γίνεται 2 και αν τον ξεκλειδωσουμε γίνεται 1. Αυτό δεν αρκεί για να καταλάβει κάποιος ότι έχει ξεκλειδωθει και έτσι να χάσουμε την εγγύηση μας; η για τα μέρους ισχύει κάτι διαφορετικό;

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Για ποια συσκευή μιλάμε βρε παιδιά; Δεν υπάρχουν status στα νεξους
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Λυσε μου μια απορία φίλε. Όταν ξεκλειδωσουμε bootloader το στατους του από 0 γίνεται 2 και αν τον ξεκλειδωσουμε γίνεται 1. Αυτό δεν αρκεί για να καταλάβει κάποιος ότι έχει ξεκλειδωθει και έτσι να χάσουμε την εγγύηση μας; η για τα μέρους ισχύει κάτι διαφορετικό;

https://i.imgur.com/GLu2OOj.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για ποια συσκευή μιλάμε βρε παιδιά; Δεν υπάρχουν status στα νεξους

Στεφανε το παλικάρι προφανώς δεν γνωρίζει οτι δεν υπάρχει στατους στον bootloader του Nexus που να εχει αρίθμηση ,εχει μονο ενα DEVICE STATE-ulocked το οποιο γίνεται locked οταν κληδωσεις ξανα .

Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το αγοράζουμε ή περιμένουμε κι άλλο ?

Στα 330 το 32άρι ακούγεται δελεαστικό πάντως και ακολουθεί και τον "κανόνα" μου να αγοράζω nexus κάθε δύο γενιές.

Υπάρχει πιθανότητα μετά τις 14 Φεβρ να επιστρέψει στα 400+ ?

Στο φώς του ήλιου πως φαίνεται η οθόνη ?

Βλέπεις να πάρεις τηλέφωνο?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

https://i.imgur.com/GLu2OOj.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στεφανε το παλικάρι προφανώς δεν γνωρίζει οτι δεν υπάρχει στατους στον bootloader του Nexus που να εχει αρίθμηση ,εχει μονο ενα DEVICE STATE-ulocked το οποιο γίνεται locked οταν κληδωσεις ξανα .

Αυτό ακριβώς δεν γνώριζα και αναρωτιόμουν. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στις λίγες ώρες που το έχω στα χέρια μου το τηλέφωνο ρολαρει πολύ καλά δεν έχω διαπιστώσει καθόλου λαγκ , είναι γρήγορο και smooth
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία σε σχέση με το 4? Σημαντική βελτίωση?

Μερα με την νύχτα. Διπλάσια sot. Ίδια χρήση προφανώς, δεν άλλαξαν οι ανάγκες μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν συνεχίσει να πέφτει η τιμή του με τον ρυθμό που έπεσε αυτή την εβδομάδα το βλέπω σε 10 μέρες να έχει 150€ :p
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως παει θα παω να παρω αλλο ενα για καβατζα! :P

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

297€.Ή τιμή είναι πειρασμός.Λετε να πέσει κι'αλλο;

Με τι μνήμη; Βλέπω στο skroutz ότι το 16άρι έχει 270€ και το 32άρι 327€.

Link to comment
Share on other sites

Με τι μνήμη; Βλέπω στο skroutz ότι το 16άρι έχει 270€ και το 32άρι 327€.

Το 270 προφανώς είναι κράχτης και τρικ για να βγαίνει το μαγαζί πρώτο στην λίστα και φυσικά δεν εχει διαθεσιμοτητα , η σωστή σειρά ειναι 297 το 16 και 327 το 32αρι .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...