Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαταρία παντός είναι ότι χειρότερο, όσο το δουλεύω το νιώθω ποιο πολύ (και εκραζα το s6 edge που είχα κάποτε)

 

Χειρότερο από το S6 ΔΕΝ είναι (με την ίδια χρήση με έβγαζε μέχρι το απόγευμα - τούτο εδώ μέχρι το... βραδάκι :p ).

Γενικά συμφωνώ με τις κρίσεις σου.

Μιας και κάνουμε κουβέντα, το Mate S πώς θα το έβλεπες ως διαδοχή κατάσταση του 5x;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως σχετικά με την μπαταρία, με DP5 που είχα κάποια φάση, νομίζω πως κράταγε πολύ περισσότερο :P
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαζω μια μερα παιδια με το Nexus 5X οπως με το S7 - S6 Edge Plus την ιδια ακριβως χρηση τους κανω και των τριων. 4G - FB - Upload images fb.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ανεκτο είπα όχι καλό (δλδ τα βασικά τα κάνεις, μουσική έτσι και αλλιώς την ακούς από ακουστικά)

E υπαρχει ηχειο που δεν κανεις τα βασικα; Απο τα πιο χαλια του 5χ, απορω πως το βαζεις στα θετικα ή εστω στα ουδετερα. Ουτε το amp ειναι καλο.

 

κατασκευή μια χαρά είναι δεν τριζει κλπ(προφανώς δεν την συγκρίνω με το 6p)

Kαι με τι την συγκρινεις; Με Κινεζικα των 50€;

 

Μπαταρία παντός είναι ότι χειρότερο, όσο το δουλεύω το νιώθω ποιο πολύ (και εκραζα το s6 edge που είχα κάποτε)

Σαν κύρια συσκευή έχω mate 8 και δεν με βλέπω να αλλάζω σύντομα γιατί δεν υπάρχει και κάτι παρόμοιο στην αγορά

 

Εχω ενα S6 edge, πανω κατω ιδια τα βλεπω (με το edge να ειναι πολυ μπροστα σε αποδοση/οθονη)

Επισης, δεν μας ενδιαφερει τι θα κανεις προσωπικα με άλλες συσκευες που κανουν 500€

 

 

Χειρότερο από το S6 ΔΕΝ είναι (με την ίδια χρήση με έβγαζε μέχρι το απόγευμα - τούτο εδώ μέχρι το... βραδάκι :p ).

Γενικά συμφωνώ με τις κρίσεις σου.

Μιας και κάνουμε κουβέντα, το Mate S πώς θα το έβλεπες ως διαδοχή κατάσταση του 5x;

 

Πως τα μπλεκετε ετσι, τι δουλεια εχει το Mate S με το 5χ;

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερο από το S6 ΔΕΝ είναι (με την ίδια χρήση με έβγαζε μέχρι το απόγευμα - τούτο εδώ μέχρι το... βραδάκι :p ).

Γενικά συμφωνώ με τις κρίσεις σου.

Μιας και κάνουμε κουβέντα, το Mate S πώς θα το έβλεπες ως διαδοχή κατάσταση του 5x;

 

οτι αφορα την μπαταρια? ενα κλικ καλύτερο τπτ παραπάνω καμία σχέση με το mate 8 (εκει παιζει να εμπλέκεται μαύρη μαγεία γιατι αυτονομια ειναι σε αλλα επίπεδα :lol:)

Link to comment
Share on other sites

οτι αφορα την μπαταρια? ενα κλικ καλύτερο τπτ παραπάνω καμία σχέση με το mate 8 (εκει παιζει να εμπλέκεται μαύρη μαγεία γιατι αυτονομια ειναι σε αλλα επίπεδα :lol:)

 

4000 μπαταρια εχει, δεν βλεπω γιατι κανεις λες και ειναι κατι εξωγηινο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το thread έχει καταντήσει συγκριτικό μπαταρίας και ποιότητας με άλλα τηλέφωνα. Οι τελευταίες 10 σελίδες είναι όλο τέτοια. Να το δούμε λίγο παρακαλώ;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι gialakia, ασε να συνεχιστεί το θαψιμο, για να πέσει και άλλο ή τιμη του και να το προτεινουμε πιο εύκολα στους δικούς μας ανθρώπους και να τους καβατζωνουμε με το καλύτερο vfm της αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε 32αρα έκδοση. Είναι καλό σαν τηλέφωνο; χωράει πολλά πράγματα μέσα; διότι είδα πως δεν διαθέτει θυρα για κάρτες μνήμης.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Όχι gialakia, ασε να συνεχιστεί το θαψιμο, για να πέσει και άλλο ή τιμη του και να το προτεινουμε πιο εύκολα στους δικούς μας ανθρώπους και να τους καβατζωνουμε με το καλύτερο vfm της αγοράς!

Δυστυχώς αυτό δεν συμβαίνει, αλλά φτάνουμε να το συγκρίνουμε με flagships των 700 ευρώ.

Σκέφτομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε 32αρα έκδοση. Είναι καλό σαν τηλέφωνο; χωράει πολλά πράγματα μέσα; διότι είδα πως δεν διαθέτει θυρα για κάρτες μνήμης.

Καλό είναι και χωράει πολλά. Και σε καλή τιμή.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

4000 μπαταρια εχει, δεν βλεπω γιατι κανεις λες και ειναι κατι εξωγηινο.

 

και βγάζει διπλάσια αυτονομια απο τα αλλα με 3000 (παλι κουφό ειναι)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το thread έχει καταντήσει συγκριτικό μπαταρίας και ποιότητας με άλλα τηλέφωνα. Οι τελευταίες 10 σελίδες είναι όλο τέτοια. Να το δούμε λίγο παρακαλώ;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Ανέφερες κάτι άλλο και πήγε χαμένο;

Thread κινητού είναι, η συζήτηση και η σύγκριση είναι εντός πλαισίου.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι είναι ένα τηλέφωνο κατασκευασμένο από πλαστικό και το γνωρίζει ο καθένας πριν το αγοράσει, μπορείτε να μου εξηγησετε τί δεν είναι καλό στην κατασκευή του;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειπα να βαλω για δοκιμη την beta της nougat (dp5) ετσι απο περιεργεια

 

"τρεχει απροβληματιστα " στο κινητο , χωρις κολληματα , δεν εχει χασει τπτ σε ταχυτητα αν και εχω την εντυπωση οτι "τρωει" πολυ μνημη αυτη η εκδοση

 

[ATTACH]65984[/ATTACH]

 

[ATTACH]65985[/ATTACH]

 

[ATTACH]65983[/ATTACH]

Edited by ran_tan_plan
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτομαι να την περάσω. Η να περιμένω την επίσημη ίσως αύριο;;

 

υπαρχει τις τελευταιες μερες μια φημη οτι αυριο 22 θα δωθει η stable εκδοση

 

μπορεις να περιμενεις 2-3 μερες και αν δεν δοθει να βαλεις την beta

το κακο με την beta ειναι οτι αν θελεις να κανεις υπαναχωριση , για να ξαναπεραστει η προηγουμενη , θα σου σβησει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τις τελευταιες μερες μια φημη οτι αυριο 22 θα δωθει η stable εκδοση

 

μπορεις να περιμενεις 2-3 μερες και αν δεν δοθει να βαλεις την beta

το κακο με την beta ειναι οτι αν θελεις να κανεις υπαναχωριση , για να ξαναπεραστει η προηγουμενη , θα σου σβησει τα παντα

 

Όταν θα έχω την beta και έρθει η κανονική. Την ξανά περνάω η είμαι αυτόματα με την κανονική;;

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα έχω την beta και έρθει η κανονική. Την ξανά περνάω η είμαι αυτόματα με την κανονική;;

 

για να σου την αληθεια , δεν ξερω :):)

λογικα , σε οποιον ειναι σε beta , θα ερθει μια μικρη αναβαθμιση με τις τελευταιες διορθωσεις

 

παντως οταν εβαλα την beta δεν εχασα κατι , ηρθε ΟΤΑ αρχειο περιπου 1,5GB , εγινε εγκατασταση και κατα αλλα το κινητο δουλευε απο εκει που το αφησα , σκεφτομαι μονο μηπως κανω μια επαναφορα και στησιμο απο την αρχη οταν βγει η stable

Link to comment
Share on other sites

για να σου την αληθεια , δεν ξερω :):)

λογικα , σε οποιον ειναι σε beta , θα ερθει μια μικρη αναβαθμιση με τις τελευταιες διορθωσεις

 

παντως οταν εβαλα την beta δεν εχασα κατι , ηρθε ΟΤΑ αρχειο περιπου 1,5GB , εγινε εγκατασταση και κατα αλλα το κινητο δουλευε απο εκει που το αφησα , σκεφτομαι μονο μηπως κανω μια επαναφορα και στησιμο απο την αρχη οταν βγει η stable

 

Ε καλό είναι να κάνεις μια επαναφορά όταν βγει η stable :P

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ σκέφτομαι να την περάσω. Η να περιμένω την επίσημη ίσως αύριο;;

 

Κάνε μια μέρα υπομονή μωρέ :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ειπα να βαλω για δοκιμη την beta της nougat (dp5) ετσι απο περιεργεια

 

"τρεχει απροβληματιστα " στο κινητο , χωρις κολληματα , δεν εχει χασει τπτ σε ταχυτητα αν και εχω την εντυπωση οτι "τρωει" πολυ μνημη αυτη η εκδοση

 

[ATTACH]65984[/ATTACH]

 

[ATTACH]65985[/ATTACH]

 

[ATTACH]65983[/ATTACH]

 

ο χρηστός και 12 απόστολοι!! αυτο το πράγμα κατασπάραξε την μνήμη... μου φαίνεται οποιος εχει αρκετες εφαρμογές πλεον με το τελευταιο android κατο απο τα 4 gb δεν παει :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ο χρηστός και 12 απόστολοι!! αυτο το πράγμα κατασπάραξε την μνήμη... μου φαίνεται οποιος εχει αρκετες εφαρμογές πλεον με το τελευταιο android κατο απο τα 4 gb δεν παει :wacko:

 

Έτσι και εδώ

Link to comment
Share on other sites

Ε καλό είναι να κάνεις μια επαναφορά όταν βγει η stable :P

 

ναι το ξερω , το σωστο ειναι να γινει επαναφορα

αλλα απο την αλλη ειναι μια διαδικασια που βαριεμε αφανταστα να κανω και να πρεπει να στησω απο την αρχη , μαλλον αρχιζω και γερναω επικίνδυνα :lol::lol:

 

ο χρηστός και 12 απόστολοι!! αυτο το πράγμα κατασπάραξε την μνήμη... μου φαίνεται οποιος εχει αρκετες εφαρμογές πλεον με το τελευταιο android κατο απο τα 4 gb δεν παει :wacko:

 

αυτην την σκεψη εκανα και εγω ,θα περιμενω και την stable εκδοση μηπως αλλαξει κατι , αν και δεν το νομιζω

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω , το σωστο ειναι να γινει επαναφορα

αλλα απο την αλλη ειναι μια διαδικασια που βαριεμε αφανταστα να κανω και να πρεπει να στησω απο την αρχη , μαλλον αρχιζω και γερναω επικίνδυνα :lol::lol:

 

 

 

αυτην την σκεψη εκανα και εγω ,θα περιμενω και την stable εκδοση μηπως αλλαξει κατι , αν και δεν το νομιζω

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι αν δεν έχεις επέμβει χοντρά στο σύστημα βάζοντας βγάζοντας πράγματα και εφαρμογές που επεμβαινουν στο σύστημα, η αναβάθμιση χωρίς reset δεν μου έχει δημιουργήσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Μιλάμε για 2 χρόνια σχεδόν συνεχών αναβαθμίσεων και τουλάχιστον μιας Major.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...