Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που μου την σπάει στο τηλ είναι οι εφαρμογές του τηλεφώνου και των

Επαφών συν του Gmail. Παιδικά χρώματα. Έλεος.

Θα έπρεπε να ήταν πιο ωριμες χωρίς πολλά χρώματα και πιο ευχρηστες με περισσότερες επιλογές. Θα μου πείτε έχει άλλες το play store. ΘΑ προτιμούσα τις stock να ήταν πιο καλές όπως σε όλες τις άλλες συσκευές

Γενικά ή google είναι πολύχρωμη μόνο και μόνο από το σήμα αν το πας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά ή google είναι πολύχρωμη μόνο και μόνο από το σήμα αν το πας.

 

Ας κρατήσεις την πολυχρωμια μόνο στο logo και οι εφαρμογές να είναι πιο ωριμες. Τεσπα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφώς καλύτερη από το Ν5. Τουλάχιστον με την χρήση που κάνω εγώ..

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Μάλιστα , ευχαριστώ, παιχνίδια δεν παίζω ,απλά θα ήθελα με normal χρήση να μου βγάζει άνετα την μέρα , notification led έχει ;

 

Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Το OTA Ιουλίου κατεβαίνει στο τηλέφωνο στο:

/data/data/com.google.android.gms/app_download/update.zip

Μόλις τελειώσει το ΟΤΑ διαγράφεται.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το Nexus εκτος απο το stock android, με συμφέρει που έχει υποστήριξη γιατι δεν αλλάζω συχνά κινητά. Φυσικά και κλείνω προς αυτό απλά επειδή αρκετοί το rootαρουν έλεγα μήπως δεν είναι καλή επιλογή για εμένα που δεν θα ασχοληθώ άμεσα με το root.

Όσοι το έχετε stock έχετε συναντήσει κάποιο πρόβλημα λυθήκαν τα παλία προβλήματακια που είχε; Ο φίλος UsualSuspect είπε οτι είναι όλα είναι κομπλέ αλλά δεν ξέρω αν το έχει stock η root. :O

 

Όπως το πήρα το έχω αλλά μόλις έρθει το καλώδιο που παρήγγειλα θα το ρουτάρω και θα δοκιμάσω μια απ τις αγαπημένες μου rom να δω πως θα είναι πάνω του. Την DU και αυτό επειδή μου λένε πως είναι όλα τα λεφτά. Αν και δεν είμαι σίγουρος αν το κάνω γιατί δεν με χαλάει έτσι όπως είναι με την stock..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλιστα , ευχαριστώ, παιχνίδια δεν παίζω ,απλά θα ήθελα με normal χρήση να μου βγάζει άνετα την μέρα , notification led έχει ;

 

Nexus 5

 

Ναι, έχει notification led

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ πλέον του 5X. Σε σχέση με τον N5 νομίζω ότι το 5X έχει αρκετά καλύτερη οθόνη. Από φωτογραφίες δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ επαρκώς για να δω διάφορες, αλλά προς το παρόν αν και δεν είναι τεράστια η βελτίωση, παραμένει μια καλή συσκευή για τα γούστα μου.

 

Όπως το πήρα το ξεκλείδωσα και πέρασα τη Dirty Unicorns. Ωραία rom, πάει σαν νερό και δείχνει να έχει αρκετά καλή διαχείριση μπαταρίας, η οποία συνολικά μου φαίνεται καλύτερη από αυτή του Nexus 5, παρά τη μεγαλύτερη οθόνη.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος ας εγκαταστησει το angry birds go να μου πει αν παιζει...

Μολις παω να ξεκινησω αγωνα με πεταει με force close.

Link to comment
Share on other sites

Και με την στοκ ρομ η μπαταρία του είναι καλύτερη απο του 5

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Σου βγάζει άνετα την μέρα φίλε ; Υπάρχει κάποιος που να το φορτίζει στο τέλος της δεύτερης μέρας; Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του

 

Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτοχος κι εγώ πλέον του 5X. Σε σχέση με τον N5 νομίζω ότι το 5X έχει αρκετά καλύτερη οθόνη. Από φωτογραφίες δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ επαρκώς για να δω διάφορες, αλλά προς το παρόν αν και δεν είναι τεράστια η βελτίωση, παραμένει μια καλή συσκευή για τα γούστα μου.

 

Έχει σαφώς καλύτερη κάμερα από το Ν5.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σου βγάζει άνετα την μέρα φίλε ; Υπάρχει κάποιος που να το φορτίζει στο τέλος της δεύτερης μέρας; Είμαι ενα βήμα πριν την αγορά του

 

Nexus 5

 

Δυο μέρες γεμάτες; ούτε με σφαίρες.. μόνο με πάρα πολυ συντηρητική χρήση (wifi αποκλειστικά) και καθόλου παιχνίδια εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Στους 6 μήνες με wifi+data μία μέρα και περίπου 4 ώρες sot. Πάνω από 4 συνήθως. Αυτή την στιγμή στο 13% έχω 4.5 ώρες sot

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στους 6 μήνες με wifi+data μία μέρα και περίπου 4 ώρες sot. Πάνω από 4 συνήθως. Αυτή την στιγμή στο 13% έχω 4.5 ώρες sot

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Τέσσερις ώρες είναι πολύ καλά,

Το έχεις απείραχτο ?

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος από το adaptive brightness της οθόνης. Πολύ συχνά γίνεται είτε πολύ σκοτεινό είτε πολύ φωτεινό... Υπάρχει λύση;

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες γεμάτες; ούτε με σφαίρες.. μόνο με πάρα πολυ συντηρητική χρήση (wifi αποκλειστικά) και καθόλου παιχνίδια εννοείται

Ok φίλε, σ ευχαριστώ , με 2700 mA μπαταρία περίμενα καλύτερα αποτελέσματα, που οφείλεται αυτή η κατανάλωση;

Στους 6 μήνες με wifi+data μία μέρα και περίπου 4 ώρες sot. Πάνω από 4 συνήθως. Αυτή την στιγμή στο 13% έχω 4.5 ώρες sot

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

4 ώρες sot πιστεύω καλά είναι, μάλλον θα είσαι ο μοναδικός :p

 

Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Να γραψετε και τη χρηση οταν λετε "4 ωρες με wifi + data"

 

Τι data; 5 λεπτα;

Τι χρηση; whatsapp με χαμηλη φωτεινοτητα διπλα στο ρουτερ;

 

Δηλαδη αν βγαζετε 4.5 ωρες με το 5χ, με ποιο κινητο βγαζετε 3; Ή αν παρετε κανα 6p ποσο θα βγαζετε; 8 ωρες;

 

Με πολυ καλη χρηση του κινητου, ουτε μεχρι το απογευμα δεν μου παει.

Ναναι καλα ο δευτερος φορτιστης και το power bank που αγορασα.

 

To κινητο σε αυτην την τιμη ειναι κλεψια βεβαια, για 200€ ειναι κορυφαιο.

Link to comment
Share on other sites

Ένα διάστημα εβγαζα αρκετά λιγότερα και από κάπου υπήρχε drain. Ή οθόνη ήταν δεύτερη σε χρήση δηλαδή. Viber έχω και χρησιμοποιώ αρκετά. Spotify και browsing.

 

Και τέλος πάντων τόσο μου βγάζει και τόσο έβγαζε και στην αρχή. Αν ψάξει κανείς προς τα πίσω θα δει να το ξαναγραφω. Τρελή χρήση data δεν κάνω κοντά στο μισό γιγα το μήνα ίσως. Ίσως δεν παίζω αρκετά παιχνίδια (καθόλου δλδ)

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να γραψετε και τη χρηση οταν λετε "4 ωρες με wifi + data"

 

Τι data; 5 λεπτα;

Τι χρηση; whatsapp με χαμηλη φωτεινοτητα διπλα στο ρουτερ;

 

Δηλαδη αν βγαζετε 4.5 ωρες με το 5χ, με ποιο κινητο βγαζετε 3; Ή αν παρετε κανα 6p ποσο θα βγαζετε; 8 ωρες;

 

Με πολυ καλη χρηση του κινητου, ουτε μεχρι το απογευμα δεν μου παει.

Ναναι καλα ο δευτερος φορτιστης και το power bank που αγορασα.

 

To κινητο σε αυτην την τιμη ειναι κλεψια βεβαια, για 200€ ειναι κορυφαιο.

 

Καλημερα.Λοιπον κατοχος πολλων ετων samsung και s6 πριν αγορασω το 5χ.

πιστευα οτι η μπαταρια του s6 ηταν η χειροτερη αλλα τελικα του 5χ ειναι η χειροτερη.

με τις ιδιες εφαρμογες το s6 εβγαζε μεχρι το βραδυ και με 3 ωρες περιπου sot ενω τωρα το 5χ μεχρι το απογευμα πρεπει να το ξαναφορτισω.Οχι οτι εχει μεινει με 10%(εχει 35%) αλλα το ξαναφορτιζω just in case..Ειπα να δοκιμασω pure android και κατεβηκα κατηγορια απο σ6 σε 5χ,αλλα τελικα ειμαι καπως απογοητευμενος λογω μπαταριας πιο πολυ.Σε ολα τα αλλα σχεδον το συνηθισα εκτος απο τα πολλα και ανωριμα χρωματα που εχει στις stock εφαρμογες της γοογλε(επαφες-τηλεφωνικος καταλογος-gmail).

Τελικα μαλλον θα κρατησω 5χ προς το παρον και του χρονου s8..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και εγώ S6 (με Lollipop, βέβαια), νομίζω ότι το 5x αντέχει λίγο περισσότερο, έστω και οριακά. Πάντως χειρότερο δεν νομίζω να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Το Nexus εκτος απο το stock android, με συμφέρει που έχει υποστήριξη γιατι δεν αλλάζω συχνά κινητά. Φυσικά και κλείνω προς αυτό απλά επειδή αρκετοί το rootαρουν έλεγα μήπως δεν είναι καλή επιλογή για εμένα που δεν θα ασχοληθώ άμεσα με το root.

Όσοι το έχετε stock έχετε συναντήσει κάποιο πρόβλημα λυθήκαν τα παλία προβλήματακια που είχε; Ο φίλος UsualSuspect είπε οτι είναι όλα είναι κομπλέ αλλά δεν ξέρω αν το έχει stock η root. :O

 

Πολλοί παίρνουν nexus για να τα ρουταρουν και να βάλουν custom Roms. Εγώ παίρνω nexus επειδή δε χρειάζεται να το ρουταρω, γιατί όλα λειτουργούν ρολόι.

 

Όλα είναι κομπλε, ειμαι τελείως στοκ και δεν έχει κανένα πρόβλημα. Μόνο ένα μικρολάγκ στην Google camera όταν γυρνας το τηλέφωνο απο οριζόντια σε κατακόρυφη θέση. Με άλλες εφαρμογές κάμερας δεν το κάνει, αλλά δεν είναι κάτι πολυ ενοχλητικό

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να απενεργοποιουμε τα δεδομένα από την μπάρα ειδοποίησεων;άμεσα Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...