Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αφυπνιση της οθονης γινεται μονο με τον αισθητηρα αποτυπωματων και off buton?Δεν υποστηριζει smart gestures?Υποστηριζει widisplay η μονο DLNA?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με το cast που έχει υποστηρίζει μόνο για chromecast. Αν είσαι root ανοίγεις το build.prop με ένα text editor, προσθέτεις αυτό persist.debug.wfd.enable=1 κάνεις restart και υπάρχει επιλογή στο cast (τελίτσες πάνω δεξιά) που λέει Enable Wireless Display. Την τσεκάρεις και στέλνεις την οθόνη του κινητού σε οποιαδήποτε τηλεόραση που το υποστηρίζει.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Oλα τελεια, αλλα πολλες δαχτυλιες η οθονη ρε ****το..:lol:

Ψεγαδι βεβαια, αλλα το προηγουμενο που ειχα χωρις να εχει καν Corning Gorilla Glass και oleophobic coating οπως αυτο δεν αφηνε πολλες.

Να μου πεις δεν ειναι η δουλεια του gorilla κ του oleophobic αυτη αλλα ενταξει.:p

Με τη nilkin h + pro που θα βαλω ελεπιζω να ψιλο διορθωθει.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Oλα τελεια, αλλα πολλες δαχτυλιες η οθονη ρε ****το..:lol:

Ψεγαδι βεβαια, αλλα το προηγουμενο που ειχα χωρις να εχει καν Corning Gorilla Glass και oleophobic coating οπως αυτο δεν αφηνε πολλες.

Να μου πεις δεν ειναι η δουλεια του gorilla κ του oleophobic αυτη αλλα ενταξει.:p

Με τη nilkin h + pro που θα βαλω ελεπιζω να ψιλο διορθωθει.

 

Μην περιμένεις θαύματα. Oleophobic σημαίνει ότι θα καθαριστεί πιο εύκολα όχι ότι δεν θα αφήσει δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

Με το cast που έχει υποστηρίζει μόνο για chromecast. Αν είσαι root ανοίγεις το build.prop με ένα text editor, προσθέτεις αυτό persist.debug.wfd.enable=1 κάνεις restart και υπάρχει επιλογή στο cast (τελίτσες πάνω δεξιά) που λέει Enable Wireless Display. Την τσεκάρεις και στέλνεις την οθόνη του κινητού σε οποιαδήποτε τηλεόραση που το υποστηρίζει.

 

Ωραίο tweak!

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει καμια custom rom>? η καμερα ειναι καλυερη η χειροτερη στις custom?

Δοκίμασε καμία. Η κάμερα είναι η ίδια. Δοκίμασε Google camera και footej camera.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε καμία. Η κάμερα είναι η ίδια. Δοκίμασε Google camera και footej camera.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

παια προτεινεις φιλε? η footej πολυ καλη! αν το βιντεο 4κ ηταν λιγοτερο τρεμαμενο που τραβαει τοτε η καμερα του θα αγγιξε την τελειοτητα!

αυτο το stabilization μεγαλη απωλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και που δεν έχει άμεση σχέση με το κινητό..

Διαβάζω πιο πάνω για μη χρήση του fb&messenger apps.

Οκ τα κινητά ωφελούνται πολύ από αυτό αλλά από την άλλη μέσω browser είναι σχεδόν αδύνατο να μπεις φβ και να μην ταλαιπωρείσαι με τα μικρά εικονίδια κλπ... υπάρχει κ το fb lite αλλά κ αυτό δεν..

Όσοι δεν χρησιμοποιείτε αυτές τις &+%#@€%εφαρμογές τι κάνετε; Μέσω browser;

Βέβαια το κινητό πάει μία χαρά και με αυτές τις εφαρμογές αλλά αν μπορούσα να τις πετάξω στον αγύριστο θα το έκανα...

Το φβ για εμένα είναι εν μέρει κ εργαλείο δουλειάς ας πούμε οπότε θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ ανά πάσα στιγμή...

Μήπως υπάρχει κάποιος browser που το δείχνει πιο καλά από τον κρομ;;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παια προτεινεις φιλε? η footej πολυ καλη! αν το βιντεο 4κ ηταν λιγοτερο τρεμαμενο που τραβαει τοτε η καμερα του θα αγγιξε την τελειοτητα!

αυτο το stabilization μεγαλη απωλεια!!!

Για μένα krexus και paranoid είναι οι καλύτερες μου με πρώτη την krexus. Η paranoid ελπίζω για αργότερα. Είναι πολύ καλοί και καινοτόμοι.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και που δεν έχει άμεση σχέση με το κινητό..

Διαβάζω πιο πάνω για μη χρήση του fb&messenger apps.

Οκ τα κινητά ωφελούνται πολύ από αυτό αλλά από την άλλη μέσω browser είναι σχεδόν αδύνατο να μπεις φβ και να μην ταλαιπωρείσαι με τα μικρά εικονίδια κλπ... υπάρχει κ το fb lite αλλά κ αυτό δεν..

Όσοι δεν χρησιμοποιείτε αυτές τις &+%#@€%εφαρμογές τι κάνετε; Μέσω browser;

Βέβαια το κινητό πάει μία χαρά και με αυτές τις εφαρμογές αλλά αν μπορούσα να τις πετάξω στον αγύριστο θα το έκανα...

Το φβ για εμένα είναι εν μέρει κ εργαλείο δουλειάς ας πούμε οπότε θέλω να μπορώ να το χρησιμοποιώ ανά πάσα στιγμή...

Μήπως υπάρχει κάποιος browser που το δείχνει πιο καλά από τον κρομ;;

Ευχαριστώ...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Σβηστη οπως ειναι την επισημη εφαρμογη του fb κ δοκιμασε τη metal. Kανει κ για twitter.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nam.fbwrapper

 

Την ειχα παλαιοτερα κ με ειχε βολεψει, αλλα επειδη δεν πολυ ασχολουμαι με fb, τωρα πλεον μπαινω απο τον chrome κ μονο.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάθε βράδυ στις 21.30 αν έχω κλεισει το ίντερνετ ανάβει για ούτε ένα δευτερόλεπτο η οθόνη και κλείνει αμέσως.

Έχω στάνταρ εφαρμογές που χρησιμοποιώ χρόνια και δν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Μήπως είναι επειδή μου έχει έρθει update και το έχω αφήσει να καθεται?

Link to comment
Share on other sites

Sweep 2 wake με ellementalx.

Γι αυτό. Είναι το time out του.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα factory reset και με την ίδια χρήση από 1h 50min που είχα sot μέγιστο έχω φτάσει 3h και παραπάνω άνετα.. Ίδια χρήση,ιδιες εφαρμογές μόνο το outlook δεν έχω βάλει να συγχρονίζει στο gmail app αλλά δε νομίζω να είναι αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν βρω ενα κινητο με καλη καμερα να βγαλω την οθονη τοθ nexus μια φωτογραφια υπαρχει περιπτωση να καταλαβετε αν η οθονη μου ειναι υπερβολικα κιτρινη 'η οχι ? Εχω φαει σκαλωμα τρελο :p
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο φίλε μου.. με dslr και αν πάλι θα βγεί σωστά το white balance.. Έχεις ενεργοποιήσει τα ψυχρά χρώματα από το μενού; Το έχεις βάλει δίπλα δίπλα με άλλο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο φίλε μου.. με dslr και αν πάλι θα βγεί σωστά το white balance.. Έχεις ενεργοποιήσει τα ψυχρά χρώματα από το μενού; Το έχεις βάλει δίπλα δίπλα με άλλο κινητό;

 

το ψυχρο χρωμα το εβαλα αλλα δεν μου αρεσε καθολου η χρωματικη αποδοση οταν ειναι ανοιχτο. Διπλα στο z2 μου και σε ενα g2 που τα εβαλα το nexus ειχε αρκετα πιο κιτρινο λευκο. Τα αλλα ηταν στην αποχρωση του μπλε. Σε τερμα φωτεινοτητα δεν το καταλαβαινεις τοσο σε χαμηλη ομως μου φαινεται αρκετα κιτινη. Θα παω σε κανα public αυριο να δω αν εχουν το nexus εκει να το συγκρινω με το εκθεσιακο

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ειμαι ασχετος απο φωτος κανουμε καποιες ρυθμισεις πριν τραβηξουμε?πχ σε πολυ ηλιο τωρα το καλοκαιρι η σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου?
Link to comment
Share on other sites

Με το cast που έχει υποστηρίζει μόνο για chromecast. Αν είσαι root ανοίγεις το build.prop με ένα text editor, προσθέτεις αυτό persist.debug.wfd.enable=1 κάνεις restart και υπάρχει επιλογή στο cast (τελίτσες πάνω δεξιά) που λέει Enable Wireless Display. Την τσεκάρεις και στέλνεις την οθόνη του κινητού σε οποιαδήποτε τηλεόραση που το υποστηρίζει.

 

Μεχρι ...για chromecast.Τα καταλαβα ολα!Μετα το γυρισες στα κινεζικα:lol:

Δεν το κατεχω το αθλημα.Να υποθεσω οτι και για το double tap to wake πρεπει να ειμαι root?

Καποιος οδηγος υπαρχει για root?Wi-Fi direct υποστηριζουν πλεον ολες οι νεες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...