Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον Nova prime υπάρχει έκπτωση αυτή την περίοδο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime

Κάπως έτσι τον αγόρασα κι εγώ παλιότερα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα να δείς που το τίμιο νέξους μας σε κάποιους τομείς της οθόνης,βάζει κάτω flagship killers και λοιπές ναυαρχίδες:D:D

 

http://www.anandtech.com/show/10411/the-oneplus-3-review/4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαδρομή 40 λεπτών στο αυτοκίνητο στις 6 το απόγευμα, χωρίς A/C. Ανοικτό 4G, data, gps, google maps και bluetooth. 15 λεπτά τηλέφωνο. Η οθόνη ζεμάταγε, σχεδόν δεν μπορούσα να το πιάσω. Τελικά έσβησε από μόνο του. Έχασε 30% της μπαταρίας του. Είμαι περίεργος πως θα αντιδράσει στην παραλία. Δεν έχω ξαναπιάσει τόσο καυτό τηλέφωνο. Το GPS την ξεπατώνει τη μπαταρία.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαδρομή 40 λεπτών στο αυτοκίνητο στις 6 το απόγευμα, χωρίς A/C. Ανοικτό 4G, data, gps, google maps και bluetooth. 15 λεπτά τηλέφωνο. Η οθόνη ζεμάταγε, σχεδόν δεν μπορούσα να το πιάσω. Τελικά έσβησε από μόνο του. Έχασε 30% της μπαταρίας του. Είμαι περίεργος πως θα αντιδράσει στην παραλία. Δεν έχω ξαναπιάσει τόσο καυτό τηλέφωνο. Το GPS την ξεπατώνει τη μπαταρία.

 

Μήπως το χτυπαγε και ο ήλιος; καλό είναι να έχεις αιρκο να το δροσιζει λίγο (προσοχή μόνο να μην το χτυπάει κατευθείαν ο αέρας.) ή έστω ο ανεμιστήρας.

Ναι το gps ρουφάει σαν να μην υπάρχει αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διαδρομή 40 λεπτών στο αυτοκίνητο στις 6 το απόγευμα, χωρίς A/C. Ανοικτό 4G, data, gps, google maps και bluetooth. 15 λεπτά τηλέφωνο. Η οθόνη ζεμάταγε, σχεδόν δεν μπορούσα να το πιάσω. Τελικά έσβησε από μόνο του. Έχασε 30% της μπαταρίας του. Είμαι περίεργος πως θα αντιδράσει στην παραλία. Δεν έχω ξαναπιάσει τόσο καυτό τηλέφωνο. Το GPS την ξεπατώνει τη μπαταρία.

 

Πες τα Χρυσοστομε γιατι καποιοι που καθονται διπλα στο ρουτερ και μιλανε στο Viber λενε 'Πωπω τι ωραια μπαταρια που εχει'

 

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι το 5Χ με software buttons, τοσο χαλια μπαταρια και τετοια τρισαθλια ηχεια εχει τοσο μεγαλα bezel και πλατος.

Για τη θερμοκρασια, φταιει η γεννια Snapdragon.

 

Ειχα το redmi 3, μιλαμε για πολυ πολυ πιο μαζεμενο τηλεφωνο, με 4000mah μπαταρια και capacitive buttons!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ έχω αυτή που πήρες και περιμένω την Nexus. Πέρα από την λαδιλα που λες και εσύ δεν μπορώ τις ταπες που έχει καθώς μου σπάνε τα νεύρα και επίσης η κάμερα δεν προστατευεται καθόλου

 

Οσο το κραταω τωρα το τηλεφωνο, τοσο πιο πολυ μου αρεσει η Nillkin θηκη.

 

Η original της Nexus ειναι bumper. Δινει παρα πολυ ογκο, τα buttons ειναι πολυ δυσκολα να τα πατησεις, και για να καθαρισεις το τζαμακι της καμερας, πρεπει να την βγαλεις. Ακομα και το swipe απο το πλαι ειναι δυσκολο λογω της θηκης.

 

Φυσικα, η της Nillkin δεν προστατευει το ιδιο, αλλα νομιζω πια οτι ειχα 6ιντσο και εχω πλεον μικροτερο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Το GPS είναι πάντως άψογο. Με data Google maps και GPS συσκευή μόνο δεν έχασε το στίγμα ούτε μία φορά. Το δούλεψα κάνα 20 λεπτό αλλά όντως όπως ειπατε και εσείς το κινητό έπιασε μεγάλες θερμοκρασίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έγινε μεταφορά συζητήσεων περί αξεσουάρ για το 5X στο σωστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432707

 

Παρακαλώ συνεχίστε εκεί τέτοιου είδους συζητήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τη θερμοκρασια εχει ενα θεματακι η αληθεια ειναι, οπως κ κατα τη διαρκεια της φορτισης αρπαζει αμεσως.

Με τη χρηση που του κανω οσον αφορα τη μπαταρια ειμαι κομπλε, εξαλλου με τη γρηγορη φορτιση που διαθετει

δε καταλαβαινεις για ποτε ξανα γεμιζει.

Fighting solves everything
Link to comment
Share on other sites

Είναι ιδέα μου η ο επεξεργαστής κόβει πιο γρήγορα από το G4?

Είναι κάποιος άλλος που να είχε το G4 πριν να πει τη γνώμη του...

Link to comment
Share on other sites

Πες τα Χρυσοστομε γιατι καποιοι που καθονται διπλα στο ρουτερ και μιλανε στο Viber λενε 'Πωπω τι ωραια μπαταρια που εχει'

 

 

Χαχαχα

Ντακς δεν έχεις τελείως άδικο. Αλλά γενικά η μπαταρια είναι καλή.

3.30 - 4 ώρες βγάζω όταν ειμαι όλη μέρα έξω με 4g κ φωτεινοτητα μεγάλη.

Συνήθως που θα παίξω μπάλα σπίτι σχολή άρα wifi και χαμηλότερη φωτεινοτητα και το απαραίτητο 4g όπου χρειαστεί τότε βγάζω 5.30 - 6 ώρες sot σε 13-15 ώρες uptime.

Πάντα έχω ανοιχτό location στο high accuracy για το smart lock της Google.

Τώρα αυτοί που έρχονται από redmi 3 ισως γελανε. Αλλά αυτοί κακώς άλλαξαν κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Ντακς δεν έχεις τελείως άδικο. Αλλά γενικά η μπαταρια είναι καλή.

3.30 - 4 ώρες βγάζω όταν ειμαι όλη μέρα έξω με 4g κ φωτεινοτητα μεγάλη.

Συνήθως που θα παίξω μπάλα σπίτι σχολή άρα wifi και χαμηλότερη φωτεινοτητα και το απαραίτητο 4g όπου χρειαστεί τότε βγάζω 5.30 - 6 ώρες sot σε 13-15 ώρες uptime.

Πάντα έχω ανοιχτό location στο high accuracy για το smart lock της Google.

Τώρα αυτοί που έρχονται από redmi 3 ισως γελανε. Αλλά αυτοί κακώς άλλαξαν κινητό!

 

Kατσε ρε φιλε, εγω σε 3g βγαζω 2-3 ωρες και σε wifi 4-5, εσυ δηλαδη πως εχεις τοση διαφορα;

Και στοκ δοκιμασα, και στοκ με exkernel και μοντες, και custom εχω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε φιλε, εγω σε 3g βγαζω 2-3 ωρες και σε wifi 4-5, εσυ δηλαδη πως εχεις τοση διαφορα;

Και στοκ δοκιμασα, και στοκ με exkernel και μοντες, και custom εχω τωρα.

 

Η διαφορά κρύβεται στη χρήση. Εγώ 5 ώρες sot στο κινητό δεν έχω δει ποτέ ας πούμε και ας είμαι όλη μέρα με WiFi. Εμένα κυμαίνεται από 3 το πιο συνηθισμένο μέχρι 4 ώρες το maximum που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 2h σκάρτες και είμαι στο 12% τι κάνω λάθος.. Χωρίς 4G.. Οι μόνες βαριές εφαρμογές είναι viber, facebook, messenger. Πέρα από εκεί ούτε παιχνίδι ούτε τίποτα..

 

Επίσης έχω παρατηρήσει όταν διαβάζω ειδήσεις από google πολλές φορές με πετάει σε διαφημίσεις οι οποίες μάλιστα έχουν πρόσβαση και στη δόνηση και λένε κάτι για ιούς. Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω 2h σκάρτες και είμαι στο 12% τι κάνω λάθος.. Χωρίς 4G.. Οι μόνες βαριές εφαρμογές είναι viber, facebook, messenger. Πέρα από εκεί ούτε παιχνίδι ούτε τίποτα..

 

Επίσης έχω παρατηρήσει όταν διαβάζω ειδήσεις από google πολλές φορές με πετάει σε διαφημίσεις οι οποίες μάλιστα έχουν πρόσβαση και στη δόνηση και λένε κάτι για ιούς. Το έχει πάθει κανένας άλλος αυτό;

 

Να,είναι γνωστό το θέμα και έχει αναφερθεί παλαιότερα http://www.doctorandroid.gr/2016/06/android-fake-virus-ads.html

Βάλε ενα adblock και ξεμπέρδεψες.Προσωπικά έχω σταματήσει να χρησιμοποιώ τον chrome,αλλα αυτές είναι προτιμήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε φιλε, εγω σε 3g βγαζω 2-3 ωρες και σε wifi 4-5, εσυ δηλαδη πως εχεις τοση διαφορα;

Και στοκ δοκιμασα, και στοκ με exkernel και μοντες, και custom εχω τωρα.

 

Dirty unicorns ROM και ex kernel με governor profile ghostpepper. Ειναι ο καλύτερος συνδιασμός που είχα ποτέ.

Την δουλειά βέβαια την κάνει το ghostpaper. Με οποιαδήποτε ROM υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το nexus5x.τα μηνυματα που είναι?δεν τα βρισκω..η πρέπει να κατεβάσω εφαρμογή?

 

Έχεις ήδη δύο.

 

Google messenger ή hangouts.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά στέλνω sms από το προγραμμα μου που έχω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις δίκιο χαζή ερώτηση.sorry

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι άλλο.πηγα να βάλω την micro sim που είχα στο Lumia ,και δεν κάνει.υπαρχουν και πιο μικρές sim?

Link to comment
Share on other sites

Kατσε ρε φιλε, εγω σε 3g βγαζω 2-3 ωρες και σε wifi 4-5, εσυ δηλαδη πως εχεις τοση διαφορα;

Και στοκ δοκιμασα, και στοκ με exkernel και μοντες, και custom εχω τωρα.

 

Εγω σε εσωτερικους χωρους με μικρη φωτεινοτητα οθονης και wifi εχω πιασει και πανω απο 7 ωρες SOT. Εξω σιγουρα πανω απο 4 ωρες. Αλλα μην το ψαχνετε, παιζουν ρολο πολλα, πχ αν εχετε 2-3 messengers, ή αλλες εφαρμογες που θελουν συνεχη επικοινωνια με το δικτυο, αν σερφαρετε με chrome που καταναλωνει πολυ μπαταρια ή αλλο browser πιο ελαφρυ, το ποσο φωτεινη ειναι η οθονη, αν ειναι καλη η ληψη σηματος κλπ. Για παραδειγμα απο δικη μου εμπειρια, μια ωρα χαζολογηματος στο τwitter app θελει περιπου τη μιση μπαταρια απο μια ωρα σερφαρισμα με chrome. Γιαυτο και τοσες διαφορετικες αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος για την ερώτησή που έκανα πιο πάνω για το gps παιδιά ;

 

Το gps είναι εκεί που λέει τοποθεσία. Έχει 3 επιλογές. Μια για να δουλεύει με τα data σου, μια μόνο με την κεραία του κινητού και μια και με τα 2.

Αν δεν θέλεις να χρησιμοποιεί τα δεδομένα σου, το βάζεις εκεί που λέει , συσκευή μόνο.

:D
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι στο 4/3 και δείχνει την μιση οθόνη.ετσι θα μου τις εμφανίζει αν θελήσω να τις εκτυπώσω?μήπως πρέπει να το βάλω στον16/9 ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...