Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, geoponer said:

Θα προτείνω κάτι, που μπορεί να είναι και εντελώς άκυρο:

Κάθε φορά που κάνω reset το κινητό μου ή το smartwatch, δεν μπορώ να περάσω την Payzy στο Google Wallet. Από ότι έμαθα, αυτό είναι επειδή η κάρτα έχει περαστεί και αποθηκευθεί σε πολλά websites (π.χ. Wolt, efood, Box, Nike, Volton κλπ.) και έχει περάσει κάποιο όριο καταχωρήσεων.

Πρέπει λοιπόν να επικοινωνώ κάθε φορά με την εξυπηρέτηση πελατών της payzy και να μου διαγράφουν κάποιες από τις αποθηκευμένες "τοποθεσίες" για να μπορέσω να περάσω την κάρτα στο Wallet.

Ίσως είναι αυτή και η δική σου περίπτωση, οπότε δεν χάνεις κάτι να μιλήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής για να βγάλεις άκρη - και στη συνέχεια με την Curve μήπως σου εξηγήσουν το λόγο της απόρριψης (αν τον βλέπουν).

Βασικά, ήταν η κάρτα στην curve, κατά την αλλαγή της φυσικής κάρτας έβγαλα την παλιά και την άλλη μέρα προσπάθησα να την  προσθέσω εκ νέου. 

Απο εκείνη την ώρα, δεν "περνάει". 

Έχω στείλει mail στην εθνική, ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Θα τηλεφωνήσω να ρωτήσω τι φταίει και θα ενημερώσω πως και αυτό είναι μία ακόμη αφορμή να αλλάξω την μισθοδοσία μου. Έτσι και αλλιώς δεν μου προσφέρει κάτι το να είναι στην εθνική. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις πιο γρηγορα ακρη καλεις στο τηλεφωνικο της εθνικης και θα ρωτησεις γιατι δεν περναει, δλδ αν βλεπουν την συναλλαγη. 
Αν δεν σου ερχεται καν το 3ds challenge η εθνικη δεν θα βλεπει κατι , οποτε μετα ρωτας την curve και θα το κοιταξουν απο την πλευρα τους.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, stathis123 said:

Για να βρεις πιο γρηγορα ακρη καλεις στο τηλεφωνικο της εθνικης και θα ρωτησεις γιατι δεν περναει, δλδ αν βλεπουν την συναλλαγη. 
Αν δεν σου ερχεται καν το 3ds challenge η εθνικη δεν θα βλεπει κατι , οποτε μετα ρωτας την curve και θα το κοιταξουν απο την πλευρα τους.

Η κάρτα δεν συνδέεται καν στην curve. 

Δεν γίνεται δεκτή η κάρτα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για αυτους που γνωριζουν. Εστω οτι καποιος εχει χρηματα στο εξωτερικο (revolut, freedom24, trading 212 etc). Σε ποια ελληνικη τραπεζα τα μεταφερει (χωρις προμηθεια - μεσω εμβασματος ή δεν ξερω πως αλλιως) ωστε να μπορει να τα σηκωσει ως μετρητα απο το λογαριασμο της ελληνικης τραπεζας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...