Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για την ακρίβεια δεν σου τα πρόσθεσαν. Θα είσαι κερδισμένος €0,07 αν ρευστοποιήσεις σήμερα την επένδυσή σου.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

2 ώρες πριν, GraveDigger said:

Για την ακρίβεια δεν σου τα πρόσθεσαν. Θα είσαι κερδισμένος €0,07 αν ρευστοποιήσεις σήμερα την επένδυσή σου.

Πλέον έγιναν 0.08€. Κάθε μέρα σου λέει το ημερήσιο επιτόκιο. Ποιός με εμποδίζει να ρευστοποιώ κάθε μέρα τα 0.08€? Απλά τα αφήνω γιατί λέει αρχές του μήνα επενδύονται μαζί με το άλλο ποσό. Μικρό κέρδος βέβαια.

Screenshot_20230829-184647-003.thumb.png.a815655f6a55e1c99057310abd5fd9d1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για ταξίδι στην Ελβετία πώς προτείνετε να κάνω πληρωμές;

Με Google Pay και Curve όπως κάνω καθημερινά και στην Ελλάδα, ή είναι προτιμότερο να κάνω top up ένα x ποσό στην Revolut, και να πληρώνω με Google Pay και Revolut;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Για ταξίδι στην Ελβετία πώς προτείνετε να κάνω πληρωμές;

Με Google Pay και Curve όπως κάνω καθημερινά και στην Ελλάδα, ή είναι προτιμότερο να κάνω top up ένα x ποσό στην Revolut, και να πληρώνω με Google Pay και Revolut;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk


Revolut η καλύτερη

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Revolut η καλύτερη

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Και έχω τα χρήματα στην εφαρμογή σε Ευρώ, και σε κάθε πληρωμή κάνει Revolut αυτόματα την μετατροπή σε Φράγκα;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Και έχω τα χρήματα στην εφαρμογή σε Ευρώ, και σε κάθε πληρωμή κάνει Revolut αυτόματα την μετατροπή σε Φράγκα;

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Ναι αλλά μπορείς να έχεις και λογαριασμό σε ελβετικά φράγκα. Γλυτώνεις τα έξοδα που βάζουν τα σαββατοκύριακα στις μετατροπές των νομισμάτων.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Το είχα ρωτήσει και πιο παλιά.Γιατί πλέον η εφαρμογή της revolut δε μου βγάζει επιλογή έγκρισης πληρωμής παρά μόνο γίνεται απροειδοποίητα η πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Το είχα ρωτήσει και πιο παλιά.Γιατί πλέον η εφαρμογή της revolut δε μου βγάζει επιλογή έγκρισης πληρωμής παρά μόνο γίνεται απροειδοποίητα η πληρωμή;
Revolut performs a 3DS challenge when needed when a card payment is being made.

Δηλαδή το κάνουν κατά περίπτωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Revolut performs a 3DS challenge when needed when a card payment is being made.

Δηλαδή το κάνουν κατά περίπτωση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Οχι μονο ανα περιπτωση αλλα και πως θελει να λαμβανει τις πληρωμες ο εμπορος.
Μπορει να μη ζηταει 3DS ωστε να περνανε πιο ευκολα οι συναλλαγες και να μην κουραζει τους πελατες στο να το ξανασκεφτουν, πληρωνοντας ομως περισσοτερη προμηθεια αλλα και εχοντας τον κινδυνο αμφισβητησης. 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο ανα περιπτωση αλλα και πως θελει να λαμβανει τις πληρωμες ο εμπορος.
Μπορει να μη ζηταει 3DS ωστε να περνανε πιο ευκολα οι συναλλαγες και να μην κουραζει τους πελατες στο να το ξανασκεφτουν, πληρωνοντας ομως περισσοτερη προμηθεια αλλα και εχοντας τον κινδυνο αμφισβητησης. 
Πολύ σωστά

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

H curve στην απλή έκδοση χωρίς συνδρομή έχει μειώσει τις κάρτες που μπορείς να βάλεις σε 2

Είχα 5 κάρτες η μία έληξε και δεν με αφήνει να προσθέσω άλλη αν και έσβησα την ληγμένη

Με λίγα λόγια το μαμησανε και ψόφησε :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

H curve στην απλή έκδοση χωρίς συνδρομή έχει μειώσει τις κάρτες που μπορείς να βάλεις σε 2

Είχα 5 κάρτες η μία έληξε και δεν με αφήνει να προσθέσω άλλη αν και έσβησα την ληγμένη

Με λίγα λόγια το μαμησανε και ψόφησε 😞

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Καπου πηρε το ματι μου οτι απο το Νοεμβριο στην αλλαγη των ορων ανεφεραν οτι θα αφηνουν πλεον 3 καρτες για το δωρεαν προγραμμα, για να δουμε.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί με 2 δεν παλεύεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο ανα περιπτωση αλλα και πως θελει να λαμβανει τις πληρωμες ο εμπορος.
Μπορει να μη ζηταει 3DS ωστε να περνανε πιο ευκολα οι συναλλαγες και να μην κουραζει τους πελατες στο να το ξανασκεφτουν, πληρωνοντας ομως περισσοτερη προμηθεια αλλα και εχοντας τον κινδυνο αμφισβητησης. 
Πολύ ανασφαλές αυτό.Δηλαδή να μπεί πχ κάποιος στο λογαριασμο μου στο temu,να παρσγγείλει αβέρτα πράματα και γω να μη μπορώ να κάνω την έγκριση.
Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου οτι απο το Νοεμβριο στην αλλαγη των ορων ανεφεραν οτι θα αφηνουν πλεον 3 καρτες για το δωρεαν προγραμμα, για να δουμε.

Διάβασα τώρα τα terms, στην απλή, 3, στο Χ, 5 και στο Black/Metal, ως συνήθως, όσα θες.

Όλες οι πληροφορίες στο https://cdn.buttercms.com/QXzvmJHVQW2prbOWFVmY

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kostas_kanal0011 said:
On 18/9/2023 at 4:53 ΜΜ, stathis123 said:
Οχι μονο ανα περιπτωση αλλα και πως θελει να λαμβανει τις πληρωμες ο εμπορος.
Μπορει να μη ζηταει 3DS ωστε να περνανε πιο ευκολα οι συναλλαγες και να μην κουραζει τους πελατες στο να το ξανασκεφτουν, πληρωνοντας ομως περισσοτερη προμηθεια αλλα και εχοντας τον κινδυνο αμφισβητησης. 

Πολύ ανασφαλές αυτό.Δηλαδή να μπεί πχ κάποιος στο λογαριασμο μου στο temu,να παρσγγείλει αβέρτα πράματα και γω να μη μπορώ να κάνω την έγκριση.

Ναι εσυ δεν θα κανεις την εγκριση αλλα οταν γινουν τετοιες συναλλαγες και τις αμφισβητησεις συνηθως δικαιωνεσαι. 
Αυτος ο τροπος πληρωμης ειναι ιδιαιτερα χρησιμος για τηλεφωνικες παραγγελιες. Υποστηριζεται απο τα δικτυα πληρωμων οποτε μην ανησυχεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ανασφαλές αυτό.Δηλαδή να μπεί πχ κάποιος στο λογαριασμο μου στο temu,να παρσγγείλει αβέρτα πράματα και γω να μη μπορώ να κάνω την έγκριση.
Βασικά χρησιμοποιείς μια κάρτα που την κλειδώνεις και καθαρίζεις από κακκοτοπιες....


Η ρεβολουτ έχει virtual κάρτες, εκτός από τις μιας χρήσης...έχω κάπου 8 virtual για διαφορετικές περιπτώσεις


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο εκτός ίσως..Αλλά τη νέα ταυτότητα (πρόλαβα την παλαιού τύπου) πρέπει να τη δηλώσω και στην alpha bank;Ισως και στη revolut;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kostas_kanal0011 said:

Παιδιά λίγο εκτός ίσως..Αλλά τη νέα ταυτότητα (πρόλαβα την παλαιού τύπου) πρέπει να τη δηλώσω και στην alpha bank;Ισως και στη revolut;

Οι Ελληνικές συστημικές τράπεζες έχουν υλοποιήσει διαδικασία KYC, μέσω της οποίας δίνεις την συγκατάθεσή σου να επικαιροποιηθούν αυτόματα τα στοιχεία σου από τα πληροφοριακά συστήματα του κράτους, με τους κωδικούς taxis.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Οι Ελληνικές συστημικές τράπεζες έχουν υλοποιήσει διαδικασία KYC, μέσω της οποίας δίνεις την συγκατάθεσή σου να επικαιροποιηθούν αυτόματα τα στοιχεία σου από τα πληροφοριακά συστήματα του κράτους, με τους κωδικούς taxis.

εγω εβγαλα την καινουργιου τυπου! Ρωτησα την Εθνικη μιας κ στην Αλφα δεν πηγα ακομα αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ακομα δεν μπορει να μου την περασει καθως δεν την δεχεται το συστημα τους

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, josuts said:

εγω εβγαλα την καινουργιου τυπου! Ρωτησα την Εθνικη μιας κ στην Αλφα δεν πηγα ακομα αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ακομα δεν μπορει να μου την περασει καθως δεν την δεχεται το συστημα τους

Εάν μπεις από web banking και επιλέξεις επικαιροποίηση στοιχείων, δεν διαβάζει σωστά την νέα ταυτότητα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, minast said:

Εάν μπεις από web banking και επιλέξεις επικαιροποίηση στοιχείων, δεν διαβάζει σωστά την νέα ταυτότητα;

με στελνει μεσω γκοβ αλλα μετα κολλαει εκει.Υποθετω δεν εχουν ενημερωθει τα συστηματα ακομα

Link to comment
Share on other sites

με στελνει μεσω γκοβ αλλα μετα κολλαει εκει.Υποθετω δεν εχουν ενημερωθει τα συστηματα ακομα
Η Alpha μου έβγαζε μήνυμα για επικαιροποιηση.
Όλα τα στοιχεία ήταν σωστά (μεσω του λινκ gov) και η αλφα μου ζηταγε επικαιροποιηση του τηλεφώνου.
Το έγραφα, ελεγε οκ και την αλλη μερα παλι τα ίδια.
Τους εστειλα μαιλ κ δεν πηρα απάντηση.
Μετά απο 7 προσπαθειςς κ νεύρα λογω χάσιμο χρονου, τους έστειλα τον λογαριασμό τηλεφώνου για να το κανουν οι ίδιοι χωρις να με ξαναενοχλησουν.
Διορθώθηκε την επομένη.



Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να δηλώσουμε πρώτα τη νέα ταυτότητα σε ενα ΚΕΠ πρώτα παιδιά; Η γίνεται από το gov;(Βασικά μόλις μπήκα στο Taxis και είδα είναι κανονικά η καινούρια χωρίς να κάνω κάτι ).

Link to comment
Share on other sites

Η ρεβολουτ θέλει επικαιροποιηση ή να τους στείλω έγκυρη ταυτότητα. Δε θυμάμαι ακριβώς.
Τους στέλνω τη ταυτότητα μου αλλά ξαναζηταει πάλι.
Μήπως φταίει ότι η ταυτότητα μου είναι πριν το 2010 και τη βλέπουν ληγμένη?

101f53335b473e819365973a410b0f3e.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...