Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πληρωμή του μισθού γίνεται συνήθως με κατάθεση στο λογαριασμό σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

σε οσους προτεινουν τη viva card... και τη συνιστουν σε ατομα που θελουν να βαλουν αρκετα λεφτα μεσα...

ενημερωστε με λιγο μπορει να γινει αναληψη των χρηματων απο ΑΤΜ ?

Link to comment
Share on other sites

σε οσους προτεινουν τη viva card... και τη συνιστουν σε ατομα που θελουν να βαλουν αρκετα λεφτα μεσα...

ενημερωστε με λιγο μπορει να γινει αναληψη των χρηματων απο ΑΤΜ ?

 

Ειναι προπληρωμένη και η ελληνικες προπληρωμενες δεν επιτρέπουν ανάληψη απο ΑΤΜ.Αν δεν είχαμε τα CC η καρτα θα μπορούσε κανονικά να κανει αναλήψεις απο ΑΤΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι προπληρωμένη και η ελληνικες προπληρωμενες δεν επιτρέπουν ανάληψη απο ΑΤΜ.Αν δεν είχαμε τα CC η καρτα θα μπορούσε κανονικά να κανει αναλήψεις απο ΑΤΜ.

 

αν δεν ειχαμε........................................

οποτε σκεφτειτε το καλυτερα οσοι την προτεινετε.........

Link to comment
Share on other sites

αν δεν ειχαμε........................................

οποτε σκεφτειτε το καλυτερα οσοι την προτεινετε.........

 

Μπορεις να κανεις μεταφορα σε τραπεζικο λογαριασμο με 1 ευρω χρεωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Σκέφτομαι και μάλλον θα κάνω λογαριασμό στην revolut.

Πέρα από τα πλεονεκτηματα πού διάβασα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Το όριο ανάληψης είναι 420 στην Ελλάδα. Με την revolut πάλι το ίδιο είναι;

Το εμβασμα είναι 500 αν δεν κάνω λάθος. Αυτό είναι το ποσό για ένα μήνα ή μπορείς να κάνεις πιο πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Όριο ανάληψης σε ξένη κάρτα άρα και στη revolut δεν υπάρχει. Έμβασμα 500€ μπορείς να στείλεις μια φορά τον μήνα από κάθε τράπεζα που έχεις λογαριασμό δηλαδή αν έχεις λογαριασμό σε δύο τράπεζες μπορείς να στείλεις δύο φορές από 500. Πάντα με την προϋπόθεση να μην έχει ξεπεράσει το όριο της η ίδια η τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

Σκέφτομαι και μάλλον θα κάνω λογαριασμό στην revolut.

Πέρα από τα πλεονεκτηματα πού διάβασα θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.

Το όριο ανάληψης είναι 420 στην Ελλάδα. Με την revolut πάλι το ίδιο είναι;

Το εμβασμα είναι 500 αν δεν κάνω λάθος. Αυτό είναι το ποσό για ένα μήνα ή μπορείς να κάνεις πιο πολλά;

Το οριο για εμβασματα ανα τραπεζα που εχεις λογαριασμο ειναι 1.000 ευρω και οχι 500,

Link to comment
Share on other sites

Ωραία εγώ κάπου είχα μείνει στα 500. Αν έχω τα 1000 στην revolut μπορώ να τα κάνω ανάληψη όλα με την μία;
Link to comment
Share on other sites

Ωραία εγώ κάπου είχα μείνει στα 500. Αν έχω τα 1000 στην revolut μπορώ να τα κάνω ανάληψη όλα με την μία;

 

Νομίζω ναι, αλλά πάνω από τα 500 GBP το μήνα, χρεώνει προμήθεια 2%

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και αυτή η προμήθεια στο 1€ πολύ μικρό το κακό.

Και κάτι τελευταίο μιας και σας βρήκα ευκαιρους. Ανάληψη από ατμ πόσο περίπου είναι η χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι και αυτή η προμήθεια στο 1€ πολύ μικρό το κακό.

Και κάτι τελευταίο μιας και σας βρήκα ευκαιρους. Ανάληψη από ατμ πόσο περίπου είναι η χρέωση;

Αυτό σου έγραψα από πάνω, δωρεάν μέχρι τα 500 GBP η ισοδύναμο το μήνα και παραπάνω 2%

Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλω viva wallet και κάνω φορτηση με λεφτά από χρεωστικη γίνεται? Επίσης τα χρήματα μπαίνουν απευθείας στην κάρτα (viva)? Επειδή φτάνω σιγά σιγά στο όριο με την revolut (1500 ευρώ) θέλω να ξέρω αν είναι μια καλή εναλλακτική η Viva wallet για να αγοράζω από aliexpress αλλά και να την συνδέσω στο paypal.
Link to comment
Share on other sites

Αν βγάλω viva wallet και κάνω φορτηση με λεφτά από χρεωστικη γίνεται? Επίσης τα χρήματα μπαίνουν απευθείας στην κάρτα (viva)? Επειδή φτάνω σιγά σιγά στο όριο με την revolut (1500 ευρώ) θέλω να ξέρω αν είναι μια καλή εναλλακτική η Viva wallet για να αγοράζω από aliexpress αλλά και να την συνδέσω στο paypal.

 

Ναι γινετε με χρεωστικη αμεσως αλλα με χρεωση. Μπορεις να βαλεις και με μετρητά σε ενα seven η μεσώ web banking με 1 ευρώ χρεωση. Το οριο για την revolut δεν ειναι 1500 ευρω αλλα περιπου 800 ευρω. Περναει aliexpress χωρις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνεις λογαριασμό στη revolut ας πούμε, ουσιαστικά κάνεις λογαριασμό σε ξένη τράπεζα και θεωρητικά έχεις χρήματα στο εξωτερικό. Είναι σωστό ή χάνω κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι γινετε με χρεωστικη αμεσως αλλα με χρεωση. Μπορεις να βαλεις και με μετρητά σε ενα seven η μεσώ web banking με 1 ευρώ χρεωση. Το οριο για την revolut δεν ειναι 1500 ευρω αλλα περιπου 800 ευρω. Περναει aliexpress χωρις προβλημα.

 

Και πόση χρέωση υπάρχει για την φορτηση της Viva μέσω χρεωστικης? Το site νομίζω δεν αναφέρει κάτι τέτοιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά αν κάνεις λογαριασμό στη revolut ας πούμε, ουσιαστικά κάνεις λογαριασμό σε ξένη τράπεζα και θεωρητικά έχεις χρήματα στο εξωτερικό. Είναι σωστό ή χάνω κάτι;

 

Όπως τα λες είναι. Κανείς λογαριασμό συγκεκριμένα στην τράπεζα της Αγγλίας και κάνεις εμβασμα στο εξωτερικό για να βάλεις χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνεις λογαριασμό στη revolut ας πούμε, ουσιαστικά κάνεις λογαριασμό σε ξένη τράπεζα και θεωρητικά έχεις χρήματα στο εξωτερικό. Είναι σωστό ή χάνω κάτι;

 

Θεωρητικά έχεις χρήματα στο εξωτερικό, αλλά δεν κάνεις λογαριασμό σε ξένη τράπεζα, τα χρήματα πάνε σε λογαριασμό της revolut με δικό σου κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω καιρο να χρησιμοποιησω skrill. Δουλευει κανονικα, ετσι? Με winbank Πειραιως το ID που το βαζουμε γιατι παλαιοτερα αργουσαν να μου αναγνωρισουν την καταθεση?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω καιρο να χρησιμοποιησω skrill. Δουλευει κανονικα, ετσι? Με winbank Πειραιως το ID που το βαζουμε γιατι παλαιοτερα αργουσαν να μου αναγνωρισουν την καταθεση?

 

Ναι αλλα τα στελνουμε μεσω τιμολογιου CLA και οχι μεταφορα απλη

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Πως ακριβως γινεται το CLA; Για ποιο λογο αλλαξε;;

 

ναι εχει αλλαξει η διαδικασια. Αν πας με τον απλο τροπο δεν πανε τα χρηματα. θα πας απο παλια υπηρεσια για εισοδο μετα μεταφορα/εμβασματα και μετα πληρωμη τιμολογιου μεσω cla και βαζεις τα στοιχεια.τα χρηματα φαινονται στην σκριλλ το πολυ σε 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει αλλαξει η διαδικασια. Αν πας με τον απλο τροπο δεν πανε τα χρηματα. θα πας απο παλια υπηρεσια για εισοδο μετα μεταφορα/εμβασματα και μετα πληρωμη τιμολογιου μεσω cla και βαζεις τα στοιχεια.τα χρηματα φαινονται στην σκριλλ το πολυ σε 2 μερες

 

Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Ειναι δοκιμασμενο και με Winbank;

Παλια εκανα το εμβασμα αλλα αργουσαν, τους εστελνα μηνυμα ή ανοιγα case και μου τα βαζανε. Ολοι ετσι το κανετε πλεον, με CLA;;

Link to comment
Share on other sites

ναι,τουλαχιστον ετσι το εκανα εγω πριν κατι βδομαδες, με βοηθησε και με ενημερωσε φιλος συμφορουμητης
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Ειναι δοκιμασμενο και με Winbank;

Παλια εκανα το εμβασμα αλλα αργουσαν, τους εστελνα μηνυμα ή ανοιγα case και μου τα βαζανε. Ολοι ετσι το κανετε πλεον, με CLA;;

 

Μπορεις ακομα να κανεις εμβασμα μεσω της γερμανικης τραπεζας που εχουν.Αλλα για μεταφορα απο πειραιως προς τον λογαριασμο που εχουν στην πειραιως μονο μεσω CLA.Το CLA θα το βρεις στην winbank στο παλιο interface.Στειλε μου και πριβε αν θες περισοτερη βοηθεια με την μεταφορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...