Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα , επιδη ειμαι λιγο ασχετος με τις φωτογραφιες/βιντεο 360° , έχουμε καποια εφαρμογη που να βγαζει τετοιες φωτογραφιες/βιντεο ? :O

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα πετύχει μια που εβγαζε τα στιγμιαία mW αλλά δεν την κράτησα γιατί είχε διαφημίσεις και είχα φτιάξει κάτι πρόχειρο στο visual studio να κάνει αυτή την δουλειά και το εκανα sideload στο τηλεφωνο.

 

https://s32.postimg.org/jhsvhmow5/wp_ss_20160705_0001.png

 

Αν την θυμηθώ ποια ήταν θα σου πω.

 

Αυτή η εικόνα είναι από την εφαρμογή που έκανες εσύ ή από αυτήν που είχες κατεβάσει και δεν θυμάσαι πως λέγετε ;; Πάντως άμα ανοίξεις το store έχει μία επιλογή στις 3 τελείες που λέει My library ( ίσος στα ελληνικά να το έχει σαν Η βιβλιοθήκη μου ) που έχει το αρχείο από όσες εφαρμογές έχεις κατεβάσει στο παρελθόν στον λογαριασμό σου, δηλαδή και hard reset να κάνεις δεν χάνετε αυτό, ψάξε άμα θέλεις εκεί να δεις. Απλός δεν ξέρω αν όταν την είχες κατεβάσεις είχες τα 8.1 και τώρα με τα 10 ίσως δεν την βγάζει, αλλά κάνε έναν κόπο άμα θέλεις, να φανταστείς μου βγάζει και εφαρμογές/παιχνίδια που τα είχα κατεβάσει σε desktop windows 10 και τις βγάζει ασύμβατες, γιατί είναι μόνο για desktop....

 

Πες μας και σε ποιες εκδόσεις αναφέρεσαι όμως...

 

Αν αναφέρεσαι σε εμένα έχω την τελευταία Redstone, 14379, σε Lumia 535.

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Στον Βασίλειο αναφερόμουν βασικά.;)

 

Ναι παιδιά,τα ίδια και σε εμένα. Το πληκτρολόγιο δεν λειτουργεί κανονικά,αργούν να ανοίξουν - αν ανοίξουν κιόλας,πρέπει να τις ανοίγω και 2η φορά - ...

Στις νέες εφαρμογές αναφέρθηκα.

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εικόνα είναι από την εφαρμογή που έκανες εσύ ή από αυτήν που είχες κατεβάσει και δεν θυμάσαι πως λέγετε ;; Πάντως άμα ανοίξεις το store έχει μία επιλογή στις 3 τελείες που λέει My library ( ίσος στα ελληνικά να το έχει σαν Η βιβλιοθήκη μου ) που έχει το αρχείο από όσες εφαρμογές έχεις κατεβάσει στο παρελθόν στον λογαριασμό σου, δηλαδή και hard reset να κάνεις δεν χάνετε αυτό, ψάξε άμα θέλεις εκεί να δεις. Απλός δεν ξέρω αν όταν την είχες κατεβάσεις είχες τα 8.1 και τώρα με τα 10 ίσως δεν την βγάζει, αλλά κάνε έναν κόπο άμα θέλεις, να φανταστείς μου βγάζει και εφαρμογές/παιχνίδια που τα είχα κατεβάσει σε desktop windows 10 και τις βγάζει ασύμβατες, γιατί είναι μόνο για desktop....

.

 

Οχι το σκρινσοτ ειναι απο αυτη που εφτιαξα. Κατεβασε την Battery X απο το store. Εχει τα στοιχεια που θελεις στο current status του μενου. Το μονο κακο οτι η free εκδοση εχει διαφημισεις.

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/battery-x/9nblggh4wlgx

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να βλεπει φωτος απο το 500px απο το bing και απο αλλα σαιτ πολυ καλη εφαρμογη ειναι η das image. Εχει επιλογη στο ψαχτηρι της σε ποιο απο τα σαιτ θα κανεις αναζητηση. Ειναι απο τα 8αρια η εφαρμογη αλλα και στα 10αρια δεν υπαρχει καλυτερη απο οσο εχω ψαξει.

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/das-image/9wzdncrfjc87

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να βλεπει φωτος απο το 500px απο το bing και απο αλλα σαιτ πολυ καλη εφαρμογη ειναι η das image. Εχει επιλογη στο ψαχτηρι της σε ποιο απο τα σαιτ θα κανεις αναζητηση. Ειναι απο τα 8αρια η εφαρμογη αλλα και στα 10αρια δεν υπαρχει καλυτερη απο οσο εχω ψαξει.

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/das-image/9wzdncrfjc87

Δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή! :( Τα έχει όλα στα αγγλικά και δεν βγάζω άκρη! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

AppRaisin

 

 

 

Δεν ξέρω αν έχει ξαναφερθεί, αλλά την ανακάλυψα προχτες και είναι πολύ καλή. Εμφανίζει νέες ενημερώσεις των εφαρμογών (γενικά, όχι μόνο δικές μας) αλλά και διάφορες προτάσεις απο υπάρχουσες ή νέες εφαρμογές.

 

Βρήκα ένα κάρο από χρήσιμες εφαρμογές που μου γλίτωσαν τα χέρια.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να καταλάβω τι ακριβώς κάνει αυτή η εφαρμογή! :( Τα έχει όλα στα αγγλικά και δεν βγάζω άκρη! :(

 

Δεν είναι περίπλοκο ιδιαίτερα

 

https://s32.postimg.org/ywi250xdx/Screenshot_2.png

 

αρχικά στο σετάρισμα απλά σε ρωτάει αν θέλεις να βάλεις κάποια φίλτρα στο ψάξιμο για ακατάλληλο περιεχόμενο. Μετά πάνω αριστερά επιλέγεις πχ το 500px ή το bing για σάιτ που θα κάνεις το ψάξιμο και μετά βάζεις ένα όρο όπως nature = φύση και σου βγάζει τις αντίστοιχες φωτογραφίες με αυτό τον όρο που υπάρχουν στο 500px. Αν σκρολάρεις δεξιά στο galleries έχει κάποια έτοιμα ψαξίματα όπως πχ 500px editor choice που σου βγάζεις τις σημερινές επιλογές των editors του 500px.

Link to comment
Share on other sites

Οχι το σκρινσοτ ειναι απο αυτη που εφτιαξα. Κατεβασε την Battery X απο το store. Εχει τα στοιχεια που θελεις στο current status του μενου. Το μονο κακο οτι η free εκδοση εχει διαφημισεις.

 

https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/battery-x/9nblggh4wlgx

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε, την κατέβασα, αν και θα ήταν καλύτερα να τα έγραφε σε milliampere (mA) και όχι σε milliwatt (mW), όχι τίποτε άλλο δεν είμαι σίγουρος αν τε μετατρέπω σωστά τα mW σε mA, μπήκα σε αυτό το σίτε http://www.rapidtables.com/calc/electric/Watt_to_Amp_Calculator.htm τα έχει βέβαια σε σκέτα watt και ampere αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα, το θέμα είναι με τα volt που πρέπει να βάλω στον μετατροπέα, πρέπει να βάλω του φορτιστή (5V) ή της μπαταρίας (3.7V, έχει και ένα 4.2V που αυτό πρέπει να είναι το charge Volt, το input φανταζομαι δηλαδή) επίσης έχει και και επιλογή για DC και AC το έχω εγώ στο DC. Το πρόγραμμα ας πούμε λέει 2.700 mW, δηλαδή 2.7 watt, μπορεί να μου πει κάποιος το πρέπει να βάλω στο παραπάνω σιτε για να βγάλω τα mA ;;

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε, την κατέβασα, αν και θα ήταν καλύτερα να τα έγραφε σε milliampere (mA) και όχι σε milliwatt (mW), όχι τίποτε άλλο δεν είμαι σίγουρος αν τε μετατρέπω σωστά τα mW σε mA, μπήκα σε αυτό το σίτε http://www.rapidtables.com/calc/electric/Watt_to_Amp_Calculator.htm τα έχει βέβαια σε σκέτα watt και ampere αλλά αυτό δεν είναι πρόβλημα, το θέμα είναι με τα volt που πρέπει να βάλω στον μετατροπέα, πρέπει να βάλω του φορτιστή (5V) ή της μπαταρίας (3.7V, έχει και ένα 4.2V που αυτό πρέπει να είναι το charge Volt, το input φανταζομαι δηλαδή) επίσης έχει και και επιλογή για DC και AC το έχω εγώ στο DC. Το πρόγραμμα ας πούμε λέει 2.700 mW, δηλαδή 2.7 watt, μπορεί να μου πει κάποιος το πρέπει να βάλω στο παραπάνω σιτε για να βγάλω τα mA ;;

 

Θεωρητικα οταν μια μπαταρια 3.7 volts παιρνει ενεργεια με ρυθμο 2,7 watts την διατρεχει ρευμα 730mA. Στην πραξη υοαρχουν απωλειες και επισης η μπαταρια δεν εχει σταθερα volts οσο φορτιζει. Μπορεις χοντρικα ομως να κανεις τον υπολογισμο. Τι ακριβως τα χρειαζεσαι τα mA ομως;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει άστο. Παλι δεν το κατάλαβα! Πρέπει να ασχοληθώ ή να μου πει κάποιος απο κοντά! Ευχαριστώ για την προσπάθεια! ;) :)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή whats app έφαγε ένα σκάλωμα χθες χωρίς να το γνωρίζω και μου ρούφηξε την μπαταρία όλο το βράδυ και έπεσε στο 50%. Με μία επανεκκίνηση έστρωσε.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε στα wp να γράψουμε ένα sms ή ένα email εκφωνώντας το ;;;; δηλαδή να το υπαγορεύουμε και αυτό να το καταλαβαίνει και να το γράφει αυτόματα. Το είδα σήμερα σε iPhone και έπαθα πλάκα. Όχι στα Αγγλικά αλλά κανονικά στα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

pestoSMS είμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω λινκ. Είδες γίνει και παρουσίαση εδώ με πάρα πολύ καλή κριτική. Ελληνική εφαρμογή κιόλας οπότε διπλό το καλό.
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή whats app έφαγε ένα σκάλωμα χθες χωρίς να το γνωρίζω και μου ρούφηξε την μπαταρία όλο το βράδυ και έπεσε στο 50%. Με μία επανεκκίνηση έστρωσε.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

γενικά μου έχει συμβεί να μου φύγει πολύ μπαταρία χωρίς λόγο άλλα να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι φταίει. εσύ πως το κατάλαβες ότι φταίει το what's up;

είμαι κάτοχος L735 και όποιος το έχει θα ξέρει ότι με κανονική χρήση μας έβγαζε έως και 2 μέρες,τώρα ούτε καν! και δεν έχω ιδέα τι φταίει,μπορεί να είναι πολλά από το ίδιο το windows έως και μια εφαρμογή! φαντάσου το γύρισα στο 3g αντί 4g μήπως θα πάει καλύτερα αλλά μπα...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες δεν ακούγεται ο ήχος από τον groove. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο; έχετε να προτείνεται κανέναν άλλο player;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες δεν ακούγεται ο ήχος από τον groove. Έχει συμβεί και σε κανέναν άλλο; έχετε να προτείνεται κανέναν άλλο player;

 

Core Player. Για μένα είναι ο καλύτερος.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

γενικά μου έχει συμβεί να μου φύγει πολύ μπαταρία χωρίς λόγο άλλα να πω την αλήθεια δεν ξέρω τι φταίει. εσύ πως το κατάλαβες ότι φταίει το what's up;

είμαι κάτοχος L735 και όποιος το έχει θα ξέρει ότι με κανονική χρήση μας έβγαζε έως και 2 μέρες,τώρα ούτε καν! και δεν έχω ιδέα τι φταίει,μπορεί να είναι πολλά από το ίδιο το windows έως και μια εφαρμογή! φαντάσου το γύρισα στο 3g αντί 4g μήπως θα πάει καλύτερα αλλά μπα...

 

Το είδα στην οικονομία μπαταρίας που είχε μεγάλο ποσοστό χωρίς λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στην οικονομία μπαταρίας που είχε μεγάλο ποσοστό χωρίς λόγο.

 

κοίτα δεν αμφιβάλλω αλλά δεν ξέρω και ποσο έγκυρο είναι αυτό. εμένα παράδειγμα μου έδειχνε το Facebook beta ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία και το έσβησα 2 μέρες και δεν είδα καμία διαφορά. εγώ φοβάμαι πως το windows 10 σαν OS υποφέρει από battery drain.

Link to comment
Share on other sites

κοίτα δεν αμφιβάλλω αλλά δεν ξέρω και ποσο έγκυρο είναι αυτό. εμένα παράδειγμα μου έδειχνε το Facebook beta ότι καταναλώνει πολύ μπαταρία και το έσβησα 2 μέρες και δεν είδα καμία διαφορά. εγώ φοβάμαι πως το windows 10 σαν OS υποφέρει από battery drain.

 

Δεν είχα ποτέ. Ίσως να είμαι τυχερός, τι να πω.

Για το fb που είπες, λογικό να σου έβγαλε μεγάλη κατανάλωση ο μετρητής αν το χρησιμοποιείς πολύ. Αυτό δεν σημαίνει battery drain

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω μια βδομάδα. Την εφαρμογή whats app δεν την είχα χρησιμοποιήσει τις πρώτες μέρες και δεν είχα θέμα. Την χρησιμοποίησα ελάχιστα την Τρίτη το απόγευμα, έστειλα 3-4 μηνύματα όπου η χρήση ήταν δευτερολέπτων έως μερικών λεπτών και ο μετρητής έδειχνε ένα ποσοστό γύρω στο 50% αν θυμάμαι καλά, κάτι που δεν δικαιολογείται. Ενδεχομένως να έφαγε κάποιο σκάλωμα, διότι μετά από επανεκκίνηση που έκανα είναι μέχρι στιγμής και πάλι οκ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω το lumia 640 xl με win 10.

στις επαφες ενω το χρωμα της γραμματοσειρας ειναι λευκο η αλφαβητος που εμφανιζεται απο πανω απο καθε ομαδα επαφων ειναι με εγχρωμα και ατονα χρωματα.

το ιδιο αν βοηθαω συμβαινει και με τα σημαδια των ρυθμισεων π.χ το γραναζι στο μενου ρυθμισεων ειναι μπλε .

εκανα μια ρυθμιαση απο τις αντιθεσεις αλλα δεν μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω χρωμα για την οθονη .

ξερει καποιος κατι ?

ευχαριστω

χαρης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω το lumia 640 xl με win 10.

στις επαφες ενω το χρωμα της γραμματοσειρας ειναι λευκο η αλφαβητος που εμφανιζεται απο πανω απο καθε ομαδα επαφων ειναι με εγχρωμα και ατονα χρωματα.

το ιδιο αν βοηθαω συμβαινει και με τα σημαδια των ρυθμισεων π.χ το γραναζι στο μενου ρυθμισεων ειναι μπλε .

εκανα μια ρυθμιαση απο τις αντιθεσεις αλλα δεν μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω χρωμα για την οθονη .

ξερει καποιος κατι ?

ευχαριστω

χαρης

Ρωτα εδώ καλύτερα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6797317#post6797317

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Formula 1

 

Επίσημη εφαρμογή Formula 1 (UWP):

 

-Live Race Leaderboards (limited)

-Latest news and videos

-Post-race highlights

-2016 Schedule, Team and Driver Standings

 

With an F1 Access annual or monthly subscription, the Official F1 App offers the premium digital race experience, with features including:

 

-Official Live Timing of all F1® sessions

-Sector times with intervals and gaps, live tyre and pit stop information

-Interactive 3D maps with driver gears and speeds, plus Drag Reduction System (DRS) usage indicator

-In-Corner Analysis comparing drivers’ entry, apex and exit speeds

-Immersive dashboard with text commentary (English, French and German), and English audio commentary during all F1® sessions

-Team Radio Transmissions and Race Control Messages

-Personalisation Options and more!

 

You can get F1 Access to premium content through the App with either an annual or monthly subscription

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...