Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς εννοεί ότι έγινε χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια ενημέρωση εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή που να δικαιολογεί την αλλαγή αυτή στη συμπεριφορά του tile.

 

Το πιο ιδιότροπο είναι ότι στο 640 που επίσης έχουμε στην οικογένεια λειτουργεί κανονικά ενώ στο 650 έχει αυτό το φαινόμενο.

 

Αυτό ακριβώς.

 

Ως τώρα δούλευε μια χαρά...! (Κι ας το έχετε μερικοί από Αύγουστο, εγώ δεν είχα πρόβλημα!)

 

Το ξανακαρφίτσωσα και φαίνεται προς το παρόν να δουλεύει ξανά. :lol:

 

Να αναφέρω κάτι ακόμα. Σποραδικά, εκεί που κάνω double tap για να κλείσει η οθόνη μου βγάζει "ο συνδυασμός αυτός για να κάνεις screenshot άλλαξε. Πατήστε power button+volume up" (κάπως έτσι το λέει). Μόλις το βγάλει αυτό, όποτε πάω να κλείσω την οθόνη με double tap βγάζει αυτό και δεν κλείνει, όπως και επίσης αν πατήσω το power button πάλι βγάζει αυτό το μήνυμα. Βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω...

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό ακριβώς.

 

Ως τώρα δούλευε μια χαρά...! (Κι ας το έχετε μερικοί από Αύγουστο, εγώ δεν είχα πρόβλημα!)

 

Το ξανακαρφίτσωσα και φαίνεται προς το παρόν να δουλεύει ξανά. :lol:

 

Να αναφέρω κάτι ακόμα. Σποραδικά, εκεί που κάνω double tap για να κλείσει η οθόνη μου βγάζει "ο συνδυασμός αυτός για να κάνεις screenshot άλλαξε. Πατήστε power button+volume up" (κάπως έτσι το λέει). Μόλις το βγάλει αυτό, όποτε πάω να κλείσω την οθόνη με double tap βγάζει αυτό και δεν κλείνει, όπως και επίσης αν πατήσω το power button πάλι βγάζει αυτό το μήνυμα. Βγάζω τη μπαταρία και την ξαναβάζω...

 

Μήπως όταν κάνεις double tap πατάς κατά λάθος και το power button? Γιατί τι μήνυμα που αναφέρεις το βγάζει όταν πατάς τον παλιό συνδυασμό για screenshot (power button + το κεντρικό πληκτρο του μενού)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί εδώ και καιρό ταλαιπωρούμε με την αλληλογραφία των Windows και δε μπορώ να βρω άκρη. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων διατηρώ 6 λογαριασμούς email και λαμβάνω αρκετά μέσα στην ημέρα. Δυστυχώς μετά από μια αναβάθμιση του λειτουργικού όταν μου έρχεται ειδοποίηση για νέο mail στο κέντρο ειδοποίησεων και κάνω κλικ πάνω του να το ανοίξω, ανοίγει η αλληλογραφία, όχι όμως με το συγκεκριμένο mail αλλά με αυτό που είχα διαβάσει την τελευταία φορά. Δηλαδή αντί να μου προβάλει το mail που επέλεξα στο κέντρο ειδοποιήσεων προβάλει το τελευταίο που είχα ανοιχτό. Μάλιστα μετά από ψάξιμο διαπίστωσα πως αν δεν διαγράψω αυτό που είχα ανοιχτό η κατάσταση δεν διορθώνεται. Αυτη η συμπεριφορά είναι εδώ και μερικές εβδομάδες και δεν μου το έκανε παλιά. Μήπως κάποιος που διαχειρίζεται πάνω από ένα λογαριασμό Mail έχει παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μια βοήθεια γιατί εδώ και καιρό ταλαιπωρούμε με την αλληλογραφία των Windows και δε μπορώ να βρω άκρη. Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων διατηρώ 6 λογαριασμούς email και λαμβάνω αρκετά μέσα στην ημέρα. Δυστυχώς μετά από μια αναβάθμιση του λειτουργικού όταν μου έρχεται ειδοποίηση για νέο mail στο κέντρο ειδοποίησεων και κάνω κλικ πάνω του να το ανοίξω, ανοίγει η αλληλογραφία, όχι όμως με το συγκεκριμένο mail αλλά με αυτό που είχα διαβάσει την τελευταία φορά. Δηλαδή αντί να μου προβάλει το mail που επέλεξα στο κέντρο ειδοποιήσεων προβάλει το τελευταίο που είχα ανοιχτό. Μάλιστα μετά από ψάξιμο διαπίστωσα πως αν δεν διαγράψω αυτό που είχα ανοιχτό η κατάσταση δεν διορθώνεται. Αυτη η συμπεριφορά είναι εδώ και μερικές εβδομάδες και δεν μου το έκανε παλιά. Μήπως κάποιος που διαχειρίζεται πάνω από ένα λογαριασμό Mail έχει παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;

 

Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ εδώ και καιρό

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Υπάρχει καμμια εφαρμογη που να ενημερώνει-συγχρονιζει ολες τις επαφές απο το τηλέφωνο και στους οποιους συνδεδεμένους λογαριασμους(Ενημερώνοντας και για τυχον διπλοτυπες),ή πρέπει να κάνω αναγκαστικά export με csv απο το καθε e-mail account?

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

πως κλειδώνω την οθόνη μου;

Ρυθμίσεις

Οθόνη κλειδώματός

Επιλογές εισόδου (είναι τέρμα κάτω)

PIN

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν για λίγο.

Torrent Platinum (https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggzs9h3)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν για λίγο.

Torrent Platinum (https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggzs9h3)

 

Αυτό τρέχει με την οθόνη κλειστή;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν για λίγο.

Torrent Platinum (https://www.microsoft.com/store/apps/9nblgggzs9h3)

 

Bρε Montoya πες μου πως δουλευει....Τι κατεβαζω για να το βρει το torrent...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Bρε Montoya πες μου πως δουλευει....Τι κατεβαζω για να το βρει το torrent...

 

Δεν το έχω δουλέψει ακόμη αλλά λογικά ψάχνεις στο internet να βρεις τα torrents που σε ενδιαφέρουν, κατεβάσεις το αρχείο και το ανοίγεις μετά με το συγκεκριμένο app.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bρε Montoya πες μου πως δουλευει....Τι κατεβαζω για να το βρει το torrent...

Δεν το έχω δουλέψει ακόμη αλλά λογικά ψάχνεις στο internet να βρεις τα torrents που σε ενδιαφέρουν, κατεβάσεις το αρχείο και το ανοίγεις μετά με το συγκεκριμένο app.

Στα κινητά υπάρχει η ίδια διαδικασία όπως έχουμε συνηθίσει τόσα χρόνια στου υπολογιστές. Στην συγκεκριμένη περίπτωση αν πατήσεις πάνω στο link του torrent τότε θα σου βγει η επιλογή με ποιο πρόγραμμα θες να ανοιχτεί το αρχείο. Αν έχεις περισσότερες από μία εφαρμογές για torrents θα σου βγάλει μία λίστα για να επιλέξεις. Τώρα, αν στην συγκεκριμένη εφαρμογή δεν γίνεται αυτή η διαδικασία, τότε uninstall και 1 αστεράκι στον κύριο developer.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, επόμενη ερωτηση,

πηγαίνω στο εικονάκι για τα μηνύματα όμως μου βγάζει και του σκύπε και δεν γουστάρω, θέλω να φαίνονται μόνο του αριθμου δηλαδη της σιμ

΄τί κάνω;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ, επόμενη ερωτηση,

πηγαίνω στο εικονάκι για τα μηνύματα όμως μου βγάζει και του σκύπε και δεν γουστάρω, θέλω να φαίνονται μόνο του αριθμου δηλαδη της σιμ

΄τί κάνω;

 

Μηνύματα/κάτω δεξιά στις τρεις τελίτσες/ρυθμίσεις/αλλαγή περισσότερων ρυθμίσεων για τα μηνύματα/εκεί που λέει προεπιλεγμένες εφαρμογές, τσέκαρε μόνο τα "μηνύματα Microsoft"

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα/κάτω δεξιά στις τρεις τελίτσες/ρυθμίσεις/αλλαγή περισσότερων ρυθμίσεων για τα μηνύματα/εκεί που λέει προεπιλεγμένες εφαρμογές, τσέκαρε μόνο τα "μηνύματα Microsoft"

 

αυτό δεν το βρίσκω --> /αλλαγή περισσότερων ρυθμίσεων για τα μηνύματα/εκεί που λέει προεπιλεγμένες εφαρμογές, τσέκαρε μόνο τα "μηνύματα Microsoft"

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν κάνεις double tap πατάς κατά λάθος και το power button? Γιατί τι μήνυμα που αναφέρεις το βγάζει όταν πατάς τον παλιό συνδυασμό για screenshot (power button + το κεντρικό πληκτρο του μενού)

 

 

Όχι το δοκίμασα αυτό που λες. Όντως βγάζει το ίδιο μήνυμα, αλλά μετά η συσκευή δεν κολάει, πατάς κλείσιμο και κλείνεις την οθόνη κανονικά. Αυτό που είπα πριν μου το βγάζει τυχαία ορισμένες φορές που κλείνω την οθόνη με double tap και θέλει αφαίρεση μπαταρίας για να στρώσει (μία φορά κάτι έκανα και δεν χρειάστηκε να βγάλω τη μπαταρία, αλλά δεν θυμάμαι τί :( ).

 

Επίσης, αυτό με τα e-mail που ενώ πατάς πάνω στην ειδοποίηση σου ανοίγει άλλο e-mail, το έχω και γω. Συγκεκριμένα, μου ανοίγει το προηγούμενο e-mail που έβλεπα.

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει telegram στα 10;

 

Telegram messenger, Φυσικά και υπάρχει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει από το store, να μπορώ να εδώ το περιεχόμενο του κινητού μου στον διότι φορητο υπολογιστή, εφόσον είναι συνδεδεμένα και τα δύο στο ίδιο ρουτερ ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμένα τα είπες... αν θες να δεις το περιεχόμενο του κινητού από τον υπολογιστή, μόνο ενσύρματα. Δεν νομίζω ότι υπάρχει εφαρμογή που να σου δίνει αυτή την επιλογή. Από την άλλη, εάν θες να περάσεις κάτι ασύρματα από τον υπολογιστή στο κινητό, μπορείς να το κάνεις με εφαρμογές οι οποίες σου επιτρέπουν να δεις τον υπολογιστή από το κινητό. Εγώ χρησιμοποιώ το Total Commander
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εμείς μπορούμε να ανεβάζουμε live video στο Facebook;

 

Edit: το βρήκα…ε τι γίνεται να έχουμε ότι έχουν οι υπόλοιποι.....

Για να κοινοποιήσετε ένα live βίντεο, συνδεθείτε στο Facebook από την εφαρμογή για Android, iPhone ή iPad.

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εμείς μπορούμε να ανεβάζουμε live video στο Facebook;

 

Edit: το βρήκα…ε τι γίνεται να έχουμε ότι έχουν οι υπόλοιποι.....

Για να κοινοποιήσετε ένα live βίντεο, συνδεθείτε στο Facebook από την εφαρμογή για Android, iPhone ή iPad.

 

Εγώ πάντως ανεβάσω κανονικά.

Από το iPhone της γυναίκας μου.....:lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ανεβάσω κανονικά.

Από το iPhone της γυναίκας μου.....:lol: :lol:

 

παίζεις με τον πόνο μου.....θα παρω και εγω το Samsung της γυναικάς μου τοτε! να έχουμε σούπερ Facebook....

Link to comment
Share on other sites

παίζεις με τον πόνο μου.....θα παρω και εγω το Samsung της γυναικάς μου τοτε! να έχουμε σούπερ Facebook....

 

Το έχω γράψει και παλιότερα. Είναι το μόνο που θέλω. Που θα πάει, θα μας θυμηθεί ο Mark (Zuckerberg).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...