Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,

 

η lumia camera "καταργηθηκε¨" ?

σε 950xl που εχω σε 14959 (fast ring) δεν την βρισκει.

 

στο 1020 μου, που το εχω στην ιδια εκδοση, συνεχιζει να δουλευει μια χαρα η lumia camera.

 

Μέχρι να κάνεις hard reset. Μετά δεν θα την βρίσκει ούτε το 1020.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κάτι περίεργο έγινε …γιατί ενημέρωση για την κάμερα μου ήρθε πριν 5 μέρες και τότε άλλαξε μόνο λίγο το UI χωρίς να μπει το time-lapse δίπλα στο hdr. Όμως σήμερα χωρίς άλλη ενημέρωση μου εμφανίστηκε το time lapse…..αλλά πρόσεξα ότι δυστυχώς μπορείς να βάλεις το πολύ 10 δευτερόλεπτα αντί για 30 που ήταν πριν.

 

Μα τι θα τραβήξεις με interval 30 δευτερόλεπτα; Δε νομίζεις ότι είναι πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Μα τι θα τραβήξεις με interval 30 δευτερόλεπτα; Δε νομίζεις ότι είναι πολλά;

 

για time lapse όχι γιατί τα 30 δευτερόλεπτα είναι τα ιδανικά για time lapse. Ακόμα και με τα dslr οι περισσότεροι φωτογράφοι στα 30 δευτερόλεπτα τραβάνε για καλό αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

για time lapse όχι γιατί τα 30 δευτερόλεπτα είναι τα ιδανικά για time lapse. Ακόμα και με τα dslr οι περισσότεροι φωτογράφοι στα 30 δευτερόλεπτα τραβάνε για καλό αποτέλεσμα.

 

Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς. Τι τραβάνε δηλαδή; Σε ρωτάω γιατί κάνω χρόνια timelapse με dslr.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω πως το εννοείς. Τι τραβάνε δηλαδή; Σε ρωτάω γιατί κάνω χρόνια timelapse με dslr.

 

Αναφέρομαι στο time lapse από φωτογραφίες και όχι από βίντεο που το κάνουν πολύ. Βάζεις την κάμερα και τραβάει φωτογραφίες ανά 30 δευτερόλεπτα και μετά με κάποιο πρόγραμμα(υπάρχουν πολλά) επιλέγεις fps ανάλογα ποσό αργό η γρήγορο το θες και είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι στο time lapse από φωτογραφίες και όχι από βίντεο που το κάνουν πολύ. Βάζεις την κάμερα και τραβάει φωτογραφίες ανά 30 δευτερόλεπτα και μετά με κάποιο πρόγραμμα(υπάρχουν πολλά) επιλέγεις fps ανάλογα ποσό αργό η γρήγορο το θες και είναι έτοιμο.

 

Κι εγώ για φωτογραφίες μιλάω. Τα fps δεν τα επιλέγεις για να ορίσεις την ταχύτητα του βίντεο. Την ταχύτητα την ορίζεις με τη συχνότητα των φωτογραφιών και πίστεψέ με τα 30 δευτερόλεπτα είναι παααρα πολλά. Αλλά νομίζω πως είμαστε ήδη offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Και θέλουμε devs να φτιάχνουν εφαρμογές και φυσικά δεν θέλουμε να δώσουμε 1 - 2 €.

Οπότε, οι devs θα πρέπει να το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους.

Και φυσικά, η επόμενη λύση είναι "σαπιοandroid" με σπασμένες εφαρμογές.

Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για time lapse όχι γιατί τα 30 δευτερόλεπτα είναι τα ιδανικά για time lapse. Ακόμα και με τα dslr οι περισσότεροι φωτογράφοι στα 30 δευτερόλεπτα τραβάνε για καλό αποτέλεσμα.

 

Αφού είπαμε πως δεν είναι timelapse αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ για φωτογραφίες μιλάω. Τα fps δεν τα επιλέγεις για να ορίσεις την ταχύτητα του βίντεο. Την ταχύτητα την ορίζεις με τη συχνότητα των φωτογραφιών και πίστεψέ με τα 30 δευτερόλεπτα είναι παααρα πολλά. Αλλά νομίζω πως είμαστε ήδη offtopic.

 

Ίσως να τραβήξεις μία διαδρομή με το αυτοκίνητο. Και πάλι τα 30" είναι πάρα πολλά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι time lapse; Έχεις δυνατότητα για επιλογή μιας φωτογραφίες σε δεδομένα δευτερόλεπτα, αλλά δυνατότητα συνεχούς λειτουργίας ανά δεδομένα δευτερόλεπτα και διακοπή της λειτουργίας μέχρι να αποφασίσεις εσύ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι time lapse; Έχεις δυνατότητα για επιλογή μιας φωτογραφίες σε δεδομένα δευτερόλεπτα, αλλά δυνατότητα συνεχούς λειτουργίας ανά δεδομένα δευτερόλεπτα και διακοπή της λειτουργίας μέχρι να αποφασίσεις εσύ.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Γιατί δεν δίνει έτοιμο αποτέλεσμα. Πρέπει να καθίσεις εσύ μετά να ενώσεις τις φωτογραφίες. Υπάρχουν όμως εφαρμογές που το κάνουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι ήταν.

Μόνο αν η συσκευή έχει δυνατότητα για time lapse video, οπότε το αποτέλεσμα είναι έτοιμο.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι ήταν.

Μόνο αν η συσκευή έχει δυνατότητα για time lapse video, οπότε το αποτέλεσμα είναι έτοιμο.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ναι, αυτό λέω. Γιατί είχε ειπωθεί πως έρχεται το time lapse και υπέθεσα νέα λειτουργία που θα μας δίνει έτοιμο αποτέλεσμα. Αυτό που έχουμε τώρα υπάρχει από παλιά. Θέση άλλαξε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Και θέλουμε devs να φτιάχνουν εφαρμογές και φυσικά δεν θέλουμε να δώσουμε 1 - 2 €.

Οπότε, οι devs θα πρέπει να το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους.

Και φυσικά, η επόμενη λύση είναι "σαπιοandroid" με σπασμένες εφαρμογές.

Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Δε μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα.

Στην τελική σιγά τα ποσά που κοστίζουν οι καλές εφαρμογές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν (δεν ξέρω για πόσο? ).

Δείχνει καλό άλλα δεν πρόλαβα να το δοκιμάσω. Θέλω να δω αν φαίνονται τα βίντεο και την μουσική που κατεβάζουμε στις εφαρμογές της συσκευής ή μόνο στη συγκεκριμένη εφαρμογή.

Client for YouTube (https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh43l7n)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Και θέλουμε devs να φτιάχνουν εφαρμογές και φυσικά δεν θέλουμε να δώσουμε 1 - 2 €.

Οπότε, οι devs θα πρέπει να το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους.

Και φυσικά, η επόμενη λύση είναι "σαπιοandroid" με σπασμένες εφαρμογές.

Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Έλα ντε....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην τελική σιγά τα ποσά που κοστίζουν οι καλές εφαρμογές.

Δεν είναι για το κόστος! Δεν τα έχω καλά με τις κάρτες! Αν τα είχαν μέσω λογαριασμού κινητής δεν θα είχα πρόβλημα να αγοράσω! ;)

Στο Symbian έτσι τις αγοραζα! Γιατί το εγκατάλειψαν αυτό το σύστημα όλοι, δεν ξέρω! :( Με βόλευε αφάνταστα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Επειδή δεν βλέπω όλο το μήνυμα του παραπάνω φίλου, όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν, να πω πως δεν νοείται για μένα smartphone χωρίς δεδομένα και χωρίς πλήρη χρήση που μέσα σε όλα σημαίνει online shopping, e banking κλπ.

Δεν υπάρχει δικαιολογία. Ένα παραπάνω που κάνω αγορές τόσο με κάρτα όσο και με το CU νούμερο μου, από το υπόλοιπο.

Βλέπω φίλους μου που από άγνοια και επειδή δεν θέλουν να καταλάβουν και στην ουσία να ανοίξουν τα μάτια τους, επιμένουν να στέλνουν sms, γιατί τα δεδομένα είναι πιο ακριβά.

Αυτιά.

 

Για να μην παρεξηγηθώ παραπάνω, εξαιρούνται μόνο ηλικιωμένοι που βρέθηκαν με ένα τηλέφωνο στο χέρι και συνάνθρωποι μας που βρέθηκαν χωρίς δουλειά.

Δυστυχώς και εμείς αργά ή γρήγορα βλέπω να ακολουθούμε

Τότε όμως σίγουρα δεν θα μοιάζει και τόσο το τι κάνει η ms, η Google και η Apple. :(

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Επειδή δεν βλέπω όλο το μήνυμα του παραπάνω φίλου, όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν, να πω πως δεν νοείται για μένα smartphone χωρίς δεδομένα και χωρίς πλήρη χρήση που μέσα σε όλα σημαίνει online shopping, e banking κλπ.

Δεν υπάρχει δικαιολογία. Ένα παραπάνω που κάνω αγορές τόσο με κάρτα όσο και με το CU νούμερο μου, από το υπόλοιπο.

Αυτιά.

 

Για να μην παρεξηγηθώ παραπάνω, εξαιρούνται μόνο ηλικιωμένοι που βρέθηκαν με ένα τηλέφωνο στο χέρι και συνάνθρωποι μας που βρέθηκαν χωρίς δουλειά.

Δυστυχώς και εμείς αργά ή γρήγορα βλέπω να ακολουθούμε :(

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Μόνο σε Vodafone νομίζω μπορείς να κάνεις χρήση του λογαριασμού σου για αγορά! Το κατήργησαν κι αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για το κόστος! Δεν τα έχω καλά με τις κάρτες! Αν τα είχαν μέσω λογαριασμού κινητής δεν θα είχα πρόβλημα να αγοράσω! ;)

Στο Symbian έτσι τις αγοραζα! Γιατί το εγκατάλειψαν αυτό το σύστημα όλοι, δεν ξέρω! :( Με βόλευε αφάνταστα!

 

Μπορείς να βγάλεις μια prepaid card και να φορτώνεις όσα χρήματα εσύ θες και να κάνεις όποια αγορά θες online και όχι μόνο. Εγώ έτσι αγοράζω εφαρμογές, κάνω ανανεώσεις στο καρτοκινητό μου, κρατήσεις σε ξενοδοχεία, έχω δώσει πάγια εντολή εξόφλησης στο σταθερό μου και γενικώς για ότι αγορά θέλω να κάνω χρησιμοποιώ αυτήν και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες πλέον του τύπου ''δεν τα πάω καλά με τις κάρτες''. Λύσεις υπάρχουν. Ζούμε στο 2016.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις μια prepaid card και να φορτώνεις όσα χρήματα εσύ θες και να κάνεις όποια αγορά θες online και όχι μόνο. Εγώ έτσι αγοράζω εφαρμογές, κάνω ανανεώσεις στο καρτοκινητό μου, κρατήσεις σε ξενοδοχεία, έχω δώσει πάγια εντολή εξόφλησης στο σταθερό μου και γενικώς για ότι αγορά θέλω να κάνω χρησιμοποιώ αυτήν και έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δεν υπάρχουν δικαιολογίες πλέον του τύπου ''δεν τα πάω καλά με τις κάρτες''. Λύσεις υπάρχουν. Ζούμε στο 2016.

 

ότι είπε το παιδί.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Messenger + messenger beta κάνω εγκατάσταση και στα δύο , ανοίγω εφαρμογή μου ζητάνε phone number ή username και από κάτω κωδικό. Στα πεδία που είναι για να συμπληρώσεις πατάω και δεν βγάζει κέρσορα + πληκτρολόγιο από κάτω απλά νεκρό....

 

 

 

Edit μετά από επανεκκίνηση συνήλθε

Edited by portomarko
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμη επιλογη οι Prepaid...Και φορτωνουν απο παντου..και χρησιμοποιεις μονο μια καρτα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αφού είπαμε πως δεν είναι timelapse αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ίσως να τραβήξεις μία διαδρομή με το αυτοκίνητο. Και πάλι τα 30" είναι πάρα πολλά.

 

Ίσα ίσα που σε μια διαδρομή με το αυτοκίνητο επειδή κινείσαι γρήγορα θέλεις ακόμα πιο συχνές φωτογραφίες, κάθε 2-3 δευτερόλεπτα. Στα 30 το αποτέλεσμα που θα βγάλεις δε θα είναι καθόλου smooth.

Link to comment
Share on other sites

Ίσα ίσα που σε μια διαδρομή με το αυτοκίνητο επειδή κινείσαι γρήγορα θέλεις ακόμα πιο συχνές φωτογραφίες, κάθε 2-3 δευτερόλεπτα. Στα 30 το αποτέλεσμα που θα βγάλεις δε θα είναι καθόλου smooth.

 

Ναι, έχεις δίκιο. Θα τραβώ ένα και θα το ανεβάσω. Έτσι για την δοκιμή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να κάνεις hard reset. Μετά δεν θα την βρίσκει ούτε το 1020.

lumia camera:

δε βλεπω να το κανω hard reset , γιατι θα χασω τα πειραγματα της registry και της glance screen νομιζω.

ουτε να το πουλαω βλεπω, θα το κρατησω για κειμηλιο νοκια.

 

αν κ οι ρυθμισεις της lumia camera εχουν μπει ολες στην "καμερΑ" των windows απ οτι ειδα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...