Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου κανεις παραπονα για το λειτουργικο ενώ εισαι στο fastring.?

Mα και στο slow και στο release τα ίδια προβήματα είχα.

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mα και στο slow και στο release τα ίδια προβήματα είχα.

 

Πηγαινε στην επισημη εκδοση και αν εχεις προβλήματα τα συζητάμε εδώ.

Οσο εισαι insider καλο είναι να ποσταρεις στο καταλληλο νημα Windows 10 technical preview (Insider Program)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην επισημη εκδοση και αν εχεις προβλήματα τα συζητάμε εδώ.

Οσο εισαι insider καλο είναι να ποσταρεις στο καταλληλο νημα Windows 10 technical preview (Insider Program)

και εγώ που είμαι στην επίσημη το να θέλει 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει Facebook και messenger το θεωρώ τραγικό. ;)

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά έχω την απορία αν θα γίνει καμία ενημέρωση για καλό και όχι για το κ@@! σήμερα ήρθε ενημέρωση για το Viber και δεν κατάλαβα τι ήταν βάλανε 2-3 γλώσσες ότι νανε και αφαίρεσαν το διάφανο πλακάκι!!!
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα πάντως με Lumia 830, το Facebook έχει άθλια συμπεριφορά. Περασμένο στη μνήμη του τηλεφώνου, θέλει τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα να ανοίξει και σχεδόν πάντα με πετάει. Το ότι συμβαίνει αυτό τουλάχιστον στους μισούς, προφανώς σημαίνει ότι έχει πρόβλημα η εφαρμογή και δε φταίει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η ενημέρωση του Viber. Τρέξε evris......

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και σε μένα πάντως με Lumia 830, το Facebook έχει άθλια συμπεριφορά. Περασμένο στη μνήμη του τηλεφώνου, θέλει τουλάχιστον 10 δευτερόλεπτα να ανοίξει και σχεδόν πάντα με πετάει. Το ότι συμβαίνει αυτό τουλάχιστον στους μισούς, προφανώς σημαίνει ότι έχει πρόβλημα η εφαρμογή και δε φταίει κάτι άλλο.

 

Σε 830 φίλου μου, αργεί να μπει άλλα δεν τον πετάει.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

και εγώ που είμαι στην επίσημη το να θέλει 8 δευτερόλεπτα να ανοίξει Facebook και messenger το θεωρώ τραγικό. ;)

 

Ναι, είναι τραγικό. Πάντως και σε iPhone 6 το fb δεν ανοίγει σφαίρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ πίσω δυστυχώς τα wm. Όσο περνάει ο καιρός τόσο πιο έντονη μου γίνεται η ιδέα να το παρατήσω το λειτουργικό.

 

Σήμερα χρονομέτρησα πόσην ώρα θέλει το 550 μου να ανοίξει τη Facebook app αμέσως μεΤά από restart. Aπάντηση: 28''.

Και το καλλίτερο; Η εφαρμογή κόλλησε και με γύρισε στην αρχική οθόνη.

 

Απογοήτευση δυστυχώς.

 

Γιάννη μας καταμπερδεψες. Αν είσαι insider πρέπει να είσαι έτοιμος για πάσης φύσεως πρόβλημα. Αλλιώς θα τα έδιναν σε όλους επίσημα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά δουλεύει άψογα σε 950. Δοκίμασε να ξαναστήσεις την εφαρμογή. Φαντάζεσαι πως αν λειτουργούσε έτσι όπως λες, δε θα την ανέβαζαν καν στο store..

 

Δεν με απογοητεύεις!! Γνωρίζω ότι η εφαρμογή είναι πολύ βαριά ( 570mb) , την έχω εγκαταστήσει πολλές φορές αλλά τα ίδια αποτελέσματα. Δεν με ενοχλεί που αργεί να ανοίξει με ενοχλεί που συνεχώς με πετάει έξω ή όταν διαβάζω ένα link και γυρνάω πίσω με πάει πάλι από την αρχή. Εσύ στο 950 έχεις τέτοια προβλήματα;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το facebook ειναι βαρυ για τις μικρες συσκευες ετσι οπως το εχουν φτιαξει. Τρεχει καλα στο pc που τους ενδιαφερει, το τρεχουν σχετικα καλα τα lumia 930 και 950, και οι συσκευες με 1gb αγκομαχουν. Οποτε αναγκαστικα ή υπομενουμε την καθυστερηση μεχρι να κανουν τις βελτιστοποιησεις και να το ψιλοστρωσουν ή βαζεις την παλια εφαρμογη.

Σωστός! Κοίταξα το χώρο αποθήκευσης και καταλαμβάνει 570mb!!!! Η πιο βαριά εφαρμογή μακράν. Πως να την τρέξει με 1gb ram;;;; Lumia 640 XL ds

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει τόσα για την εφαρμογή του Facebook, που σκέφτομαι να κάνω και εγώ λογαριασμό να δω πως είναι :lol:

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά έχω την απορία αν θα γίνει καμία ενημέρωση για καλό και όχι για το κ@@! σήμερα ήρθε ενημέρωση για το Viber και δεν κατάλαβα τι ήταν βάλανε 2-3 γλώσσες ότι νανε και αφαίρεσαν το διάφανο πλακάκι!!!

 

 

 

Καλά αυτό με το διάφανο πλακάκι που έγινε είναι για βραβείο εξυπνάδας......Και να σκεφτεί κανείς πως είναι το χαρακτηριστικό γνώρισμα της εμφάνισης του λειτουργικού.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του Viber σε όλους άλλαξε το πλακάκι και δεν είναι πια διάφανο η μήπως έχω εγώ πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση του Viber σε όλους άλλαξε το πλακάκι και δεν είναι πια διάφανο η μήπως έχω εγώ πρόβλημα;

 

Σε όλους άλλαξε. Ένα βήμα μπροστά τρία πίσω..

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους άλλαξε. Ένα βήμα μπροστά τρία πίσω..

 

δηλαδή ήταν ενημέρωση να χαλάσει το πλακάκι και να βάλουν κάτι άσχετες γλώσσες. μπράβο αντί να το φτιάξουν χαλάνε και τα λίγα καλά που είχαμε. π.χ. gif sticker και ελληνικά ούτε καν!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή ήταν ενημέρωση να χαλάσει το πλακάκι και να βάλουν κάτι άσχετες γλώσσες. μπράβο αντί να το φτιάξουν χαλάνε και τα λίγα καλά που είχαμε. π.χ. gif sticker και ελληνικά ούτε καν!

Ε τότε να μην το αλλάξω αν είναι έτσι...

:lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ε τότε να μην το αλλάξω αν είναι έτσι...

:lol:

 

δεν βλέπω νόημα να κάνεις την ενημέρωση. τώρα με χαλάει αρκετά που βλέπω το μωβ πλακάκι να πετάγεται από την οθόνη!

απορώ τι φταίει τελικά και χάθηκε το δέσιμο ανάμεσα του Windows 10 με της εφαρμογές. γίνονται ενημέρωσης και στο Windows και στης εφαρμογές και πάλι κάτι κάπου σε αρκετό κόσμο υπάρχουν πολλά προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

καλά από την μια είναι τραγικό και από την άλλη θα είναι πραγματικότητα που σύντομα πολλοί θα την κάνουν από το Windows Phone και γιαυτο βλέπω από σήμερα η Samsung ήδη έβγαλε εφαρμογή να διευκολύνει την μεταβίβαση από Windows Phone σε galaxy.
Link to comment
Share on other sites

Αν άφηναν διάφανο το πλακάκι στο Viber σας πειράζει;είναι ίδιο με του WhatsApp διάφανο και ίσως γι' αυτό το άλλαξαν,πουθενά δεν το έχουν διάφανο.

Ίσως πρέπει να σταματήσουμε να γκρινιάζουμε με το παραμικρό αλλά μόνο με τα σοβαρά θέματα,δεν φταίει η Microsoft σε όλα μπες στο Viber να τους πεις τα προβλήματα που έχουν και σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα προβλήματα που έχετε αφορούν τα διάφανα πλακάκια και το γεγονός ότι μια εφαρμογή ανοίγει σε 8 και όχι σε 2 δευτερόλεπτα, τότε μια χαρά τα πάει η MS... Παιδιά, καλό θα είναι να μπορούμε να αξιολογούμε τι είναι σοβαρό και τραγικό πρόβλημα που να χρήζει δικαιολογημένου "κραξίματος" και τι όχι, μη ψάχνουμε απλά κάτι να βρούμε μόνο και μόνο για να κάνουμε γκρίνια. Είναι δυνατόν να είναι "τραγικό" πρόβλημα το μη διάφανο πλακάκι; Πρόβλημα είναι να κάνει force close ας πούμε μία εφαρμογή, όπως κάνει για παράδειγμα και σε εμένα το Facebook, όχι το γεγονός ότι πρέπει να περιμένω λίγο παραπάνω για να ανοίξει τη πρώτη φορά, τα likes μου εκεί θα είναι, δε φεύγουν... Υπάρχει σαφής βελτίωση σε όλα τα επίπεδα και η λογική λέει ότι η βελτίωση αυτή θα έχει και συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Με δώρο τον πυροσβεστήρα ή θα πρέπει να το προμηθευτούμε από εξειδικευμένα καταστήματα;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Με δώρο τον πυροσβεστήρα ή θα πρέπει να το προμηθευτούμε από εξειδικευμένα καταστήματα;

 

Έλα με τις κακιούλες, αφου το πρόβλημα "λύθηκε". Update φορτίζει μέχρι 60% αλλά ανοίγει το fb στα 3" και όχι στα 4" όπως στο 950 μου....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην επισημη εκδοση και αν εχεις προβλήματα τα συζητάμε εδώ.

Οσο εισαι insider καλο είναι να ποσταρεις στο καταλληλο νημα Windows 10 technical preview (Insider Program)

 

στην επίσημη λοιπόν αν έχεις κλείσει το fb από το multitasking και πας να το ανοίξεις πάλι,κάνει 20-30 δευτερόλεπτα.

Λογικότατο ε;:mad:

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πριν αναφέρθηκε ότι στο 640xl ανοίγει σε 6 δευτερόλεπτα. Στο lumia 950 ανοίγει σε 4. Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά. Τώρα αν σε κάποιος συνεχίζει να ανοίγει σε 15 δευτερόλεπτα κάτι άλλο φταίει.

 

σε 6 δευτερόλεπτα σε 640xl θα ανοίξει μόνο αν έχεις βγει με το home button.

αν το έχεις κλείσει εντελώς,θέλει κοντά μισό λεπτό.

Το γράφω με απόλυτη σιγουριά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

σε 6 δευτερόλεπτα σε 640xl θα ανοίξει μόνο αν έχεις βγει με το home button.

αν το έχεις κλείσει εντελώς,θέλει κοντά μισό λεπτό.

Το γράφω με απόλυτη σιγουριά.

 

Πέραν της (απαράδεκτης) καθυστέρησης, σε πετάει και έξω όπως ανέφεραν άλλα μέλη?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καθόλου λογικό, αλλά επειδή σε εσένα κάνει 20-30'' σημαίνει ότι το κάνει σε όλους; Σε εμένα κάνει 8-10''
Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα και στο δικό μου 640LTE και λέω επίσης με απόλυτη σιγουριά ότι έκανε να ανοίξει 11'' με εγκατεστημένη την εφαρμογή στο τηλέφωνο και όχι στην SD.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...