Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Lumia 930 δεν έχει συντόμευση με το κουμπί πίσω στην οθόνη κλειδώματος γιατί έχει shutter button. Όποτε θες το πατάς και σου ανοίγει την κάμερα. Κάτω από το power button βρίσκεται αλλά δε γίνεται να μην το έχεις δει.

 

Όσο αφορά τα media controls αν καταλαβαίνω τι λες υπήρχαν από πάντα όταν άνοιγες το κινητό και πάταγες κάποιο κουμπί αυξομείωσης της έντασης.

 

Τώρα με την anniversary αν παίζει μουσική βρίσκεται από μόνο του στην οθόνη κλειδώματος. Ελπίζω να βοήθησα αρκετά.

 

Οκ αυτό ήθελα να δω αν υπήρχε στην οθόνη και δεν το είχα δει.Εννοείται ότι κάνω χρήση του κουμπιού κάμερας κάτω από το power button.Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό ήθελα να δω αν υπήρχε στην οθόνη και δεν το είχα δει.Εννοείται ότι κάνω χρήση του κουμπιού κάμερας κάτω από το power button.Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Στο 950 με την anniversary υπαρχει στην οθονη κλειδωματος η φωτογραφικη στην θεση του πισω...

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το Accuweather που έχω απ' τα 8.1 νομίζω είναι καλό και για 3-4 μέρες! Για παραπάνω όχι, γιατί τα αλλάζει! Εχει και καλύτερα γραφικά απ' αυτό των 10αριών!

Μέχρι και τις αστραπές δείχνει.... :lol:

 

υπάρχει μια εφαρμογή MeteoStation για το καιρό που μάλλον βγήκε πρόσφατα και λένε ότι είναι καλή. θα δω τι παίζει άλλα έχει 2,20€. μακάρι να είναι εντάξει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

μπορει καποιος να μ θυμισει πως αλλαζουμε το character set σε -> reduced ωστε να γραφουμε 160 χαρακτηρες ανα sms ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Το Blue Skies πώς τα πάει από προβλέψεις;

 

Καλό είναι όμως κατά την γνώμη μου ( την χρησιμοποιώ τρια χρόνια ) το foreca weather είναι η καλύτερη .

Υ.Γ Καλό επίσης είναι και το weather view και το καιρος to go .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

μπορει καποιος να μ θυμισει πως αλλαζουμε το character set σε -> reduced ωστε να γραφουμε 160 χαρακτηρες ανα sms ?

 

Ρυθμίσεις---> Πρόσθετα---> Υπηρεσίες Δικτύου---> Σύνολο χαρακτήρων SMS: Μειωμένο

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Και ο Καιρός της Microsoft από την foreca παίρνει δεδομένα.

 

από foreca δεν θέλω τίποτα γιατί ακόμα και τώρα που μιλάμε εδώ λέει για την περιοχή μου 32 με σύννεφα!!! ούτε καν συννεφάκι έχει και έξω έχει σχεδόν 36!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια εφαρμογή MeteoStation για το καιρό που μάλλον βγήκε πρόσφατα και λένε ότι είναι καλή. θα δω τι παίζει άλλα έχει 2,20€. μακάρι να είναι εντάξει

 

Άστο... Για μένα η επί πληρωμή σημαίνει κάρτα και κάρτες δεν βγάζω! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Άστο... Για μένα η επί πληρωμή σημαίνει κάρτα και κάρτες δεν βγάζω! ;)

 

τι εννοείς ότι σημαίνει κάρτα; λες για πιστωτική,prepaid κτλ.; όχι από windows store αγοράζω με τα λεφτά που έχω στην κάρτα του κινητού. Vodafone CU έχω και μου τα παίρνει από την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ότι σημαίνει κάρτα; λες για πιστωτική,prepaid κτλ.; όχι από windows store αγοράζω με τα λεφτά που έχω στην κάρτα του κινητού. Vodafone CU έχω και μου τα παίρνει από την κάρτα.

Αυτό πως ακριβώς γίνεται;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως ακριβώς γίνεται;

 

Μόνο με vodafone. Οι άλλοι δεν......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως ακριβώς γίνεται;

 

μπαίνεις στο store και αν θες να αγόραζεις πρέπει να είσαι από data όχι WiFi και πατας πάω που λέει αγορά και κάνει σύνδεση με την κάρτα σου και αφαιρείται το ποσο και ξεκινάει το download. μετά θα σου έρθει mail με τα στοιχεία της αγοράς.

 

edit: αυτό που είπε ο montoya_42 δεν το γνωρίζω γιατί όπως είπα και πριν Vodafone cu έχω και έτσι αγοράζω.

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Στο 950 με την anniversary υπαρχει στην οθονη κλειδωματος η φωτογραφικη στην θεση του πισω...

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος αν γίνεται και στο 930?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις πως?

 

αν αναβάθμισες το κινητό σου στο Redstone-1(anniversary update) αλλάζει αυτόματα το πίσω κουμπί με κάμερα κουμπί κοιτα εδω

Edited by sony76
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις πως?

 

Αν εννοείς πως να βάλεις το κουμπί της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι, μετά την ενημέρωση θα βρίσκεται εκεί από μόνο του. Τώρα αν εννοείς πώς θα πάρεις την ενημέρωση, ελέγχεις από τις ρυθμίσεις> ενημερώσεις (ή κάτι παρόμοιο) και κάνεις την ενημέρωση αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Αμ εγώ έχω Cosmote συμβόλαιο! Δεν γίνετε! Όταν είχα παλιά Symbian γινόταν μέσω λογαριασμού της Cosmote!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πως να βάλεις το κουμπί της κάμερας στην οθόνη κλειδώματος, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι, μετά την ενημέρωση θα βρίσκεται εκεί από μόνο του. Τώρα αν εννοείς πώς θα πάρεις την ενημέρωση, ελέγχεις από τις ρυθμίσεις> ενημερώσεις (ή κάτι παρόμοιο) και κάνεις την ενημέρωση αν έχεις.

 

Έχω κάνει την αναβάθμιση και δεν υπάρχει κάτι για αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο bug ή απλώς δεν γίνεται στο 930.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση και δεν υπάρχει κάτι για αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο bug ή απλώς δεν γίνεται στο 930.

 

Στην οθόνη κλειδώματος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει την αναβάθμιση και δεν υπάρχει κάτι για αυτό ρωτάω μήπως υπάρχει κάποιο bug ή απλώς δεν γίνεται στο 930.

 

επειδή τα κουμπιά του 930 είναι capacitive και δεν είναι onscreen φυσικά δεν αλλάζει το εικονίδιο,απλά να πατας το πίσω κουμπί και λογικά πρέπει να ανοίξει κάμερα

Link to comment
Share on other sites

επειδή τα κουμπιά του 930 είναι capacitive και δεν είναι onscreen φυσικά δεν αλλάζει το εικονίδιο,απλά να πατας το πίσω κουμπί και λογικά πρέπει να ανοίξει κάμερα

Ευχαριστώ έτσι είναι όπως τα λες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...