Jump to content

[Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών


alex_gate_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμιά εφαρμογή που να καταγράφει πόσο χρόνο μίλησες, πόσα sms έστειλες και πόσα δεδομένα έχουν χρησιμοποιηθεί?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση για το store.

 

Εγώ είδα το store στα update βγήκα και ξαναμπηκα στο store και το είχε κάνει αναβάθμιση αλλά αυτό που δεν μπορείς να δείς ποιες εφαρμογές έχουν γίνει Update .... αλλά και εμένα μου φένετε ποιο γρήγορο

Μήπως τώρα φαίνεται και το πότε έχει ενημερωθεί η κάθε εφαρμογή;

Έχω κάνει roll back στην 8.1 εγώ.

3>4
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τώρα φαίνεται και το πότε έχει ενημερωθεί η κάθε εφαρμογή;

Έχω κάνει roll back στην 8.1 εγώ.

Ακόμα όχι ελπίζω να το βάλουν

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

H συζήτηση που αφορούσε τις απορίες για τα Windows Tablets μεταφέρθηκε στο ανάλογο θέμα:

 

[Windows Tablets] Γενικές Απορίες και Προβλήματα

 

 

Συνεχίζουμε on topic :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Password padlock. Συγχρονίζει και με το onedrive για να τα έχεις διαθέσιμα στον υπολογιστή και είναι και δωρεάν. Επίσης έχει χωριστές κατηγορίες για τραπεζικούς λογαριασμούς/κάρτες κ.λπ. Με έχει βολέψει αφάνταστα...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή δεν υπάρχει στα WM10 το αντίστοιχο app του whats' up, όχι το messenger το άλλο της cosmote που σου λέει πόσα λεπτά, sms ή MB/GB σου έχουν μείνει από το όποιο πακέτο, το οποίο υπάρχει σε android και iOS, αλλά εμάς μας έχουν γραμμένους αλλά τέλοσπαντον, υπάρχει στο web αυτή η υπηρεσία ;; Αν ναι μπορείτε να μου δώσετε ένα link ;; Χεριάζετε μήπως εγγραφή στο site της cosmote ή στο site του whats' up ;; Ευχαριστώ !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή δεν υπάρχει στα WM10 το αντίστοιχο app του whats' up, όχι το messenger το άλλο της cosmote που σου λέει πόσα λεπτά, sms ή MB/GB σου έχουν μείνει από το όποιο πακέτο, το οποίο υπάρχει σε android και iOS, αλλά εμάς μας έχουν γραμμένους αλλά τέλοσπαντον, υπάρχει στο web αυτή η υπηρεσία ;; Αν ναι μπορείτε να μου δώσετε ένα link ;; Χεριάζετε μήπως εγγραφή στο site της cosmote ή στο site του whats' up ;; Ευχαριστώ !!

 

M.whatsup.gr. Έχει ό,τι και το app αλλά χωρίς να παίρνεις όλες τις προσφορές - δώρα αυτού (πχ δεν υπάρχει το δώρο των 2Gb που τρέχει αυτές τις μέρες)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Και που πατάς; Εκεί που λέει sms check ;; Μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει ;; Εγώ νόμιζα θα είχε κάτι σαν εγγραφή και θα τα βλέπεις από τον browser, όχι να στέλνεις sms... Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση σου.. ;)
Link to comment
Share on other sites

Και που πατάς; Εκεί που λέει sms check ;; Μόνο αυτός ο τρόπος υπάρχει ;; Εγώ νόμιζα θα είχε κάτι σαν εγγραφή και θα τα βλέπεις από τον browser, όχι να στέλνεις sms... Ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση σου.. ;)

 

SMS στέλνεις όταν μπαίνεις στη σελίδα μέσω WiFi, για άμεσα αποτελέσματα θέλει σύνδεση με data. Και η εφαρμογή σε Android/iOS χρησιμοποιεί τα μηνύματα σε καθεστώς WiFi απλά γίνεται στο background και αυτόματα, όχι με εισαγωγή κωδικού όπως στη σελίδα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

όχι με εισαγωγή κωδικού όπως στη σελίδα.

 

Όλα καλά, αλλά αυτό δεν το έπιασα... Πρέπει να κάνεις account στο site του what's up ;; Αλλιώς ποιον κωδικό εννοείς ;

 

ΥΓ. Το έψαξα λίγο και δεν βρήκα επιλογή για account...

ΥΓ. Επειδή είμαι αποκλειστικά με WiFi, μάλλον θα αρκεστώ στο sms....

Edited by bep1995
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, αλλά αυτό δεν το έπιασα... Πρέπει να κάνεις account στο site του what's up ;; Αλλιώς ποιον κωδικό εννοείς ;

 

Νομίζω ότι όταν είσαι συνδεδεμένος σε WiFi σου ζητάει τηλέφωνο και σου στέλνει κωδικό για να δεις τα στοιχεία σου (υπόλοιπο, reload it etc). Θυμάμαι ότι μου ζήτησε όταν το είχα σε WiFi και πήγα να στείλω τα δωρεάν Mb της ανανέωσης. Όχι, δεν γίνονται λογαριασμοί κτλ.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Λόγο του ότι δεν έχω data, δεν μπορώ να δω τι επιλογές υπάρχουν, πάντως με WiFi δεν μου ζητάει κανέναν κωδικό, δεν υπάρχει πουθενά κάτι τέτοιο η τουλάχιστον δεν το βρήκα εγώ. Πατώντας στο my what's up στο link που μου έγραψες δεν κάνει τίποτα, ξαναφορτώνει την ίδια σελίδα. Το μόνο που βρήκα είναι να στείλεις ΥΠ/YP στο 1314 για να σου έρθει μήνυμα με το υπόλοιπο που έχεις σε λεπτά, sms, mb.
Link to comment
Share on other sites

Το project σταμάτησε λόγω νομικών και άλλων προβλημάτων.

 

 

 

Το σύστημα είναι τόσο κλειστό που δεν απαιτείται πρόγραμμα antivirus. Δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές εκτός store (εντός του store ελέγχονται διεξοδικά από την MS) κι επιπλέον οι εφαρμογές τρέχουν σε "sandbox" οπότε δεν μπορούν να παρέμβουν στο λειτουργικό...

 

κι αν παραδειγμα μπω σε ενα σαιτ με ιους δεν θα κολλησω ιο?

Link to comment
Share on other sites

κι αν παραδειγμα μπω σε ενα σαιτ με ιους δεν θα κολλησω ιο?

 

Οχι. Για να εγκατασταθει ενα προγραμμα τσεκαρει την ψηφιακη του υπογραφη.

Link to comment
Share on other sites

κι αν παραδειγμα μπω σε ενα σαιτ με ιους δεν θα κολλησω ιο?

Ο λογος που τα εχουν ονομασει ιους αυτα τα προγραμματα και οχι "παρασιτα" ή κατι αλλο,ειναι για λειτουργουν οπως 90+% των πραγματικων ιων στο περιβαλλον,δλδ ειναι εξειδικευμενα ανα ειδος οργανισμου και στην τεχνολογια ανα λογισμικο.

Ο ιος που ειναι γραμμενος για windows desktop δεν κτυπα τα windows phone,γιατι ουσιαστικα δεν ειναι το ιδιο λογισμικο εστω και αν μοιραζονται τον ιδιο πυρινα δε λειτουργου και δεν αναγνωριζονται ως το ιδιο λογισμικο για να τρεξει ο ιος.Το ιδιο και με το android,αν ο ιος ειναι γραμμενος ειδικα για το android(mobile linux) δε σημαινει οτι μπορει να κτυπησει και το desktop linux εστω και αν μοιραζονται τον ιδιο πυρινα,λειτουργουν διαφορετικα.

 

Υ.Γ.Στην φυση,οι ιοι,λειτουργουν περισσοτερο ανα οικογένεια και οχι ακριβως ανα ειδος.Δλδ ενας ανθρωπος μπορει να κολλησει εναν ιο ,εναν πιθηκο,αλλα δε μπορει να κολλησει ενα σκυλο ή μια γατα.Η γατα μπορει να κολλησει ενα τιγρη ή ενα λιονταρι κ.π.λ.!

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Πείτε μια καλή και απλή εφαρμογή lens για panorama βρε παιδιά.

 

Α και για QR codes αναζήτηση

Edited by niotheros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Η Lumia panorama δεν σου κάνει; Όσο για QR Neoreader ίσως..

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Η Lumia panorama δεν σου κάνει; Όσο για QR Neoreader ίσως..

Το panorama δεν είναι διαθέσιμο για lumia 950 και xl

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία αντίστοιχη εφαρμογή όπως το Greek WPA finder του android?

Mεγαλη κουβεντα αυτη....με ενδιαφερει πολυ η απαντηση της.

Link to comment
Share on other sites

Στην Windows Camera έχει μέσα το Panorama...

Που είναι γιατί δεν το βρίσκω φιλε μου??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Windows 10 Mobile] Προτάσεις και Απορίες Εφαρμογών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...