Jump to content

NO.1 D3


al3x1k0
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία, αν μπορείς φτιάξε και εσύ ένα review γιατί έχουμε έως τώρα μόνο 2 φωτογραφίες. Με ενδιαφέρει να δω πως φαίνεται με ανοιχτή οθόνη και αν το πλαίσιο γύρω-γύρω είναι άσπρο ή μαύρο. Γιατί έχω δει διάφορα σε βιντεάκια.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρα για ένα φίλο το μαύρο. Το φόρεσα μια ημέρα και του το έδωσα. Έχω ήδη ένα No.1 s3 στην κατοχή μου και η σύγκριση όσον αφορά την εμφάνιση. Πλαστικό έναντι μεταλλικού περιβλήματος. Πλαστικό λουρί έναντι δερμάτινου. Το πλαστικό είναι άνετο όταν το φοράς. Η ανάλυση της οθόνης στο d3 είναι το 1/4ο. Δεν είναι IPS και άρα δεν έχει καλή θέαση υπό γωνίες. Στον ήλιο βλέπεις την ώρα αρκετά καλά ενώ στο ακριβότερο μοντέλο πολύ καλά. Φωτεινότητα την ημέρα η μισή και λιγότερο από το άλλο. Όταν ανάβει η οθόνη το περίβλημα περιμετρικά φωτίζεται κάπως μιας και είναι αρκετά διαφανές στα πλάγια. Ο φίλος πάντως δεν έβγαλε κάποιο επιφώνημα θαυμασμού όταν το αντίκρισε. Χλιαρή αντίδραση. Μπαταρία άδειασε πολύ γρήγορα ίσως γιατί είναι καινούργια. Πάντως το S3 εαν δεν είχε το κάτω μέρος της οθόνης κομμένο θα ήταν άψογο. Όσο για προγράμματα έχει περισσότερα από το ακριβότερο μοντέλο όπως θερμοκρασία σώματος και μέτρηση σφυγμών συνεχώς. Τώρα που τους έστειλα και την μετάφραση των Αγγλικών στα Ελληνικά μπορεί να στείλουν και καμιά σοβαρή Ελληνικά γλώσσα. Για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Απλά εάν τα διπλασιάσεις πας σε καλύτερες αναλύσεις και ποιο ζωντανές οθόνες. Επίσης ποιο elegant design. Μιας που το ρολόι είναι φίλου δεν μπορώ να το τεστάρω καθημερινά παρα μόνο περιστασιακά. Ελπίζω να βοήθησα.

Πάντως βλέπω ότι υπάρχουν στα 25 ευρώ και με ανάλυση 240χ240

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_281716.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_278477.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_275768.html και IPS

Edited by dimkir
Link to comment
Share on other sites

Πήρα για ένα φίλο το μαύρο. Το φόρεσα μια ημέρα και του το έδωσα. Έχω ήδη ένα No.1 s3 στην κατοχή μου και η σύγκριση όσον αφορά την εμφάνιση. Πλαστικό έναντι μεταλλικού περιβλήματος. Πλαστικό λουρί έναντι δερμάτινου. Το πλαστικό είναι άνετο όταν το φοράς. Η ανάλυση της οθόνης στο d3 είναι το 1/4ο. Δεν είναι IPS και άρα δεν έχει καλή θέαση υπό γωνίες. Στον ήλιο βλέπεις την ώρα αρκετά καλά ενώ στο ακριβότερο μοντέλο πολύ καλά. Φωτεινότητα την ημέρα η μισή και λιγότερο από το άλλο. Όταν ανάβει η οθόνη το περίβλημα περιμετρικά φωτίζεται κάπως μιας και είναι αρκετά διαφανές στα πλάγια. Ο φίλος πάντως δεν έβγαλε κάποιο επιφώνημα θαυμασμού όταν το αντίκρισε. Χλιαρή αντίδραση. Μπαταρία άδειασε πολύ γρήγορα ίσως γιατί είναι καινούργια. Πάντως το S3 εαν δεν είχε το κάτω μέρος της οθόνης κομμένο θα ήταν άψογο. Όσο για προγράμματα έχει περισσότερα από το ακριβότερο μοντέλο όπως θερμοκρασία σώματος και μέτρηση σφυγμών συνεχώς. Τώρα που τους έστειλα και την μετάφραση των Αγγλικών στα Ελληνικά μπορεί να στείλουν και καμιά σοβαρή Ελληνικά γλώσσα. Για τα λεφτά του είναι μια χαρά. Απλά εάν τα διπλασιάσεις πας σε καλύτερες αναλύσεις και ποιο ζωντανές οθόνες. Επίσης ποιο elegant design. Μιας που το ρολόι είναι φίλου δεν μπορώ να το τεστάρω καθημερινά παρα μόνο περιστασιακά. Ελπίζω να βοήθησα.

Πάντως βλέπω ότι υπάρχουν στα 25 ευρώ και με ανάλυση 240χ240

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_281716.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_278477.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_275768.html και IPS

 

Πρέπει να είναι πολύ αργά τα μενού ή όχι; Σε κάτι videos φαίνεται αργό, σε άλλα όχι τόσο. Ξέρω τι τιμή έχει και δε ζητάω πολλά, απλά ρωτάω μιας και το είχες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι πολύ αργά τα μενού ή όχι; Σε κάτι videos φαίνεται αργό, σε άλλα όχι τόσο. Ξέρω τι τιμή έχει και δε ζητάω πολλά, απλά ρωτάω μιας και το είχες.

 

Το αργό είναι σχετικό. Εέν εννοείς το scrolling είναι normal για ρολόγια αυτού του τύπου και τιμής. Δεν έχουν την σπιρτάδα των κινητών αλλά δεν κουράζουν ας πούμε. Είναι μια οθόνη χαμηλής ανάλυσης που ανταποκρίνεται στο άγγιγμα ικανοποιητικά. Επίσης τα χρώματα δεν είναι λαμπερά. Δεν είναι τυχαίο ότι και οι δύο οθόνες που δείχνουν την ώρα είναι ασπρόμαυρες. Εαν δεις το S3 η οθόνη του είναι μαγευτική σε σχέση με του D3. Λογικό αφού είναι IPS και με τετραπλάσια ανάλυση. Επίσης πολύ ποιό φωτεινή. Σε αυτά τα λεφτά πάντως είναι υποθέτω οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρονια Πολλα !! Μολις παρελαβα στα χερια μου το no.1 d3 black. Αργησε λιγο να ερθει το πηρα απο tiny deal στης 26/11 και απο 12/12 ηταν στην post nl στην ολλανδια αλλα απο εκει μεχρι εδω αργυσαν λογο ημερων.Απο 26/12 ηταν αθηνα αλλα το πηρα τωρα. Με μια πρωτη ματι ειναι αρκετα καλο ειδικα σε σχεση μετην τιμη του.Εχει ωραια εμφανιση καθετε ωραια στο χερι και εβαλα ειδη μια micro sd και εβγαλα για δοκιμη καποιες φωτο εβαλα mp3 (τα οποια τα κανεις playlist και παιζουν και με κλειστη την οθονη σαν mp3) Γενικα εχει πολυ ομαλο scrolling στο μενου αρκετες λειτουργιες και βαζεις οποια φωτο θες και σαν wallpaper. Η οθονη και τα χρωματα της ειναι αρκετα ζωντανα και αν βαλεις καποια φωτο με ηψηλη αναλυση την δειχνει πολυ καλα.Σαν οθονη χρωματα και ευκρινεια ειναι υποδεέστερα γιατι εχω και το no.1 sun s2 (που γενικα ειναι ποιο ωραιο) που σε αυτο ειναι ποιο ζωντανα λογικα λογο αναλυσης.Ελληνικα σρο μενου δεν εχει μονο αγγλικα και αρκετες αλλες!! Καρτα sim δεν εβαβλα ακομη να το δοκιμασω σαν ξεχωριστο κινητο αλλα το συνδεσα με το lg g2 μου μεσο της εφαρμογης FuDo SmatwatchDevice την οποια την βρισκεις στο site της no.1 την κατεβαζεις και την κανεις εγκατασταση στο κινητο σου !!!

Γενικα μου αρεσε παρα πολυ !! ;) ;) Μπορειτε να δειτε καποιες φωτο εδω :

 

http://s22.postimg.org/z7knsp4rh/abcdgz.jpg http://s22.postimg.org/typmutmcd/abv.jpg http://s22.postimg.org/lrxn38w9p/abvre.jpg

 

Απλα βλεπω οτι στο προφιλ μου ενω δεν εχω καθολου αποθηκευμενα συννημενα αρχεια - φωτο δεν μπορω σε οποιαδηποτε ενοτητα του φορουμ οταν θελω να γραψω ενα μηνυμα να ανεβασω και καποια φωτο. Μολις παω στο κουτι για να αανεβασω καποιο συνημμενο ενω το κανω upload απο το pc μου παντα μου βγαζει το μηνυμα του στυλ καπως ετσι <<the file exceeds forum quota>> κατι τετοιο.Τι κανω λαθος?? οι διαστασεις των φωτο ειναι οι σωστες ειναι ατι αλλο καποια ρυθμιση ισως ?? Θελω να ανεβασω φωτο του ρολοφιου για να το δειτε αλλα δεν μπορω. Οτι αλλο θελετε με ρωτατε !!!

Ευχαριστω για την βοηθεια σας !!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

To ρολόϊ το έχει φίλος και το δοκίμασα αρκετά.Για 20€ είναι άριστη αγορά.Η οθόνη συγκρίνοντας την με το δικό μου zgpax s29 δείχνει χειρότερη λόγω χαμηλότερης ανάλυσης αλλά τη δουλειά της την κάνει άψογα.Απο bugs παρατήρησα ότι ο motion sensor ξυπνάει τη συσκευή όοοποτε θυμάται.Θερμόμετρο,μετρητής καρδιακών παλμών κτλ μου φάνηκαν διακοσμητικά ενώ το πεδιόμετρο δείχνει να λειτουργεί κανονικά.Πλάκα έχουν και τα led που αναβοσβήνουν γύρω απο την κάσα όταν έρχεται ειδοποίηση αλλά δεν είναι για να το κυκλοφορείς έτσι :p Τα μενού του αρκετά γρήγορα και δε προβληματίζουν στη χρήση.Σπαστικός ο ήχος όταν ανοιγοκλείνει η συσκευή και δε βρήκα αν γινεται απενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

To ρολόϊ το έχει φίλος και το δοκίμασα αρκετά.Για 20€ είναι άριστη αγορά.Η οθόνη συγκρίνοντας την με το δικό μου zgpax s29 δείχνει χειρότερη λόγω χαμηλότερης ανάλυσης αλλά τη δουλειά της την κάνει άψογα.Απο bugs παρατήρησα ότι ο motion sensor ξυπνάει τη συσκευή όοοποτε θυμάται.Θερμόμετρο,μετρητής καρδιακών παλμών κτλ μου φάνηκαν διακοσμητικά ενώ το πεδιόμετρο δείχνει να λειτουργεί κανονικά.Πλάκα έχουν και τα led που αναβοσβήνουν γύρω απο την κάσα όταν έρχεται ειδοποίηση αλλά δεν είναι για να το κυκλοφορείς έτσι :p Τα μενού του αρκετά γρήγορα και δε προβληματίζουν στη χρήση.Σπαστικός ο ήχος όταν ανοιγοκλείνει η συσκευή και δε βρήκα αν γινεται απενεργοποίηση

 

Ακριβως ετσι ειναι χαχαχα το γυρω γυρω λαμπακια εχουν πολυ πλακα ειναι σαν χριστουγεννιατικα λαμπακια...!!!:lol:

Γενικα ειναι πολυ καλο και η ολη εμφανιση με το λουρακι και το ρολοι ειναι αρκετα σπορ!!Ναι η αναλυση ειναι αρκετα

καλη κανεις καλα την δουλεια σου και μεσα το μενου ειναι αρκετα smooth δεν κουραζει.Αν καποιος θελει κατι ποιο

ποιοτικο με λιγο καλυτερη αναλυση (οχι φωτεινοτητα αυτη ειναι μια χαρα) τοτε πρεπει να παει σε ενα ποιο ακριβο ρολοι

της no.1 Εχει για ολα τα γουστα και της τσεπες. Το No.1 d3 παντως για τα λεφτα του ειναι τιμιο και πολυ λειτουργικο!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη σήμερα από Gearbest. Αν εξαιρέσει κανείς την πλαστική αίσθηση έχει καλή αισθητική. Αυτό που δεν λειτουργεί σε μένα είναι όταν το γυρίζω τον καρπό με το ρολόι προς το μέρος μου να ανάβει η οθόνη με την ώρα όπως φαίνεται στο video του Gearbest. Υφίσταται αυτή η λειτουργία σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη σήμερα από Gearbest. Αν εξαιρέσει κανείς την πλαστική αίσθηση έχει καλή αισθητική. Αυτό που δεν λειτουργεί σε μένα είναι όταν το γυρίζω τον καρπό με το ρολόι προς το μέρος μου να ανάβει η οθόνη με την ώρα όπως φαίνεται στο video του Gearbest. Υφίσταται αυτή η λειτουργία σε άλλους;

 

Θέλει ρύθμιση από το κατάλληλο μενού απλά ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το κάνει πιο ευαίσθητο; Γιατί και στο ρόλοι του φίλου μου,δουλεύει όοοοποτε θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που το κάνει πιο ευαίσθητο; Γιατί και στο ρόλοι του φίλου μου,δουλεύει όοοοποτε θέλει.

 

Γενικα επειδη εχω 2 ρολογια τετοια το d3 και το s2 δεν ειναι πολυ βολικη λειτουργια αυτη και δεν εχει καποια ρυθμιση !!

Απλα οταν την εχεις ενεργοποιηση απο το μενου πρεπει το χερι σου να ειναι κατο και να το φερεις κοντα σαν να βλεπεις την ωρα για να σου αναψει..

δεν μπορω να το εξηγησω δουλευει αλλα ειναι λιγο σπατστικο ... !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

το ειχα παραγγειλει πριν 20 μερες απο everbuying μαζι με αλλα πραγματα και απο αναβολη σε αναβολη το ακυρωσα και μια και οπως λενε θα μηδενισουν τους ποντους στο everbuying το ξαναπαρηγγειλα με τουσ ποντους και με τρακινγκ και insurance βγηκε 18 ευρω, οι και να ειναι νομιζω και σα ρολοι να το εχουμε νομιζω λεει , Ελληνικα δεν εχει παιδια μεσα εε?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγανακτήσει από την αναμονή. Προπαραγγελία από αρχές Νοέμβρη δύο κομμάτια, ένα μαύρο για φίλο και ένα γαλάζιο για μένα, απεσταλμένα τέλη Νοέμβρη, άφαντα μέχρι τώρα. Μάλλον θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να κάνε να κουρευτούν.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγανακτήσει από την αναμονή. Προπαραγγελία από αρχές Νοέμβρη δύο κομμάτια, ένα μαύρο για φίλο και ένα γαλάζιο για μένα, απεσταλμένα τέλη Νοέμβρη, άφαντα μέχρι τώρα. Μάλλον θα ζητήσω τα λεφτά μου πίσω και να κάνε να κουρευτούν.

Φιλικά θα σε ρωτήσω, πρώτη φορά ψωνίζεις από Κίνα σε περιοδο Χριστουγέννων; Ειναι πολύ σύνηθες φαινόμενο η καθυστέρηση αυτή. Και εγώ από 12 και 17 Νοέμβρη περιμένω παραγγελίες. Η Κίνα θέλει υπομονή και ειδικά τέτοια εποχή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλικά θα σε ρωτήσω, πρώτη φορά ψωνίζεις από Κίνα σε περιοδο Χριστουγέννων; Ειναι πολύ σύνηθες φαινόμενο η καθυστέρηση αυτή. Και εγώ από 12 και 17 Νοέμβρη περιμένω παραγγελίες. Η Κίνα θέλει υπομονή και ειδικά τέτοια εποχή.

 

Όχι βέβαια ψωνίζω χρόνια απέξω και έχω ξαναπαραγγείλει σε περιόδους γιορτών. Απλά έχω εκνευριστεί με το γεγονός ότι δεν τα έστειλαν και συστημένα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...