Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα,

 

εχθές έκανα την παραγγελία απο το site της one plus και σήμερα στο site της dhl έχω αυτό

 

2 Processed at SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:45

 

1 Shipment picked up SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:36

 

 

 

 

από Κίνα θα έρθει;;;

Δεν έχει Ευρωπαικη αποθήκη;;;

Θα αντιμετωπίσω κάποιο προβλημα κατά την παραλαβή;

 

Καλημέρα, και εγώ το παρήγγειλα προχθές και μου ήρθε το ίδιο μήνυμα σήμερα. Απίστευτο πραγματικά ότι το στέλνουν απο Κίνα από το Ελληνικό version του site. Οταν είχα πάρει το oneplus one το έστειλαν κανονικά από Γερμανία. Εάν έχουμε κάποιο θέμα με τελωνείο πραγματικά είναι για κλωτσιές. + την καθυστέρηση για να έρθει. Αίσχος.

 

Είχε κάνεις από εδώ θέμα.?

Edited by Saligkaris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και σε άλλους έτσι ήρθε, δεν έχεις θέμα γιατί θα το πάρεις μέσω της ευρωπαϊκής αποθήκης τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όλων των παιδιών που έχει έρθει μέχρι τώρα, ήρθε από Κίνα, απροβλημάτιστα, χωρίς τελωνία και χωρίς καθυστέρηση.

 

Για τη διαδικασία setup πραγματικά εγώ δεν έκανα τπτ από αυτά. Το άνοιξα, ρύθμισα τα πάντα (email κλπ), έκανε αμέσως το update. Έβαλα τη sim, την επόμενη ημέρα καθώς ήθελε nano, που δεν είχα. Ούτε φόρτιση, ούτε τπτ. Μάλιστα μετά το update πέρασα αμέσως και τις απαραίτητες εφαρμογές για εμένα (skype, polaris office, spider solitaire :D:D:D) και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Όλων των παιδιών που έχει έρθει μέχρι τώρα, ήρθε από Κίνα, απροβλημάτιστα, χωρίς τελωνία και χωρίς καθυστέρηση.

 

Για τη διαδικασία setup πραγματικά εγώ δεν έκανα τπτ από αυτά. Το άνοιξα, ρύθμισα τα πάντα (email κλπ), έκανε αμέσως το update. Έβαλα τη sim, την επόμενη ημέρα καθώς ήθελε nano, που δεν είχα. Ούτε φόρτιση, ούτε τπτ. Μάλιστα μετά το update πέρασα αμέσως και τις απαραίτητες εφαρμογές για εμένα (skype, polaris office, spider solitaire :D:D:D) και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Με την κάρτα SD τι γίνεται; Διότι υπήρχε ένα bug...

Την τοποθετείτε εξ'αρχής; Με τη διαμόρφωση; NTFS, FAT;;;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της SD θα λυθει με την σημερινη αναβαθμιση OTA λενε...

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-3-update-on-oneplus-x-will-start-rollout-soon.412143/

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της SD θα λυθει με την σημερινη αναβαθμιση OTA λενε...

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-3-update-on-oneplus-x-will-start-rollout-soon.412143/

 

Άντε λιγο!:cool:

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου το χω βαλει ηδη για αγγελια γτ προσπαθω να φτασω σε υψηλοτερα κλιμακια..οποιος ενδιαφεραται πμ

 

Τελικά δεν βρήκες λύση με τα handsfree;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν βρήκες λύση με τα handsfree;

 

εκανα ενα hard reset και προς το παρον ειναι οκ

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της SD θα λυθει με την σημερινη αναβαθμιση OTA λενε...

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-3-update-on-oneplus-x-will-start-rollout-soon.412143/

Απ' ό,τι φαίνεται λύθηκε το ζήτημα της SD... Αναφέρονται κάποια προβλήματα ότι υπάρχουν κάποια lags, αλλά δεν είναι 100% ξεκάθαρο ακόμη... Υπομονή και θα στρώσουν όλα φαντάζομαι εν καιρώ...

Link to comment
Share on other sites

Και το one plus 2 μεςω Κίνας ήρθε. Παει πρώτα Αγγλία που ειναι τα ευρωπαϊκά γραφεία, εκτελωνιζεται εκει και μετα έρχεται Ελλάδα. Δεν κάνει πανω απο εβδομάδα το ολο θέμα ....

Εντωμεταξύ δεν άντεξα και το τσίμπησα και εγώ σήμερα .... Να δω τι θα τα κάνω τόσα κινητά.... Αρρώστια !!'

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Έχει μείνει ένα shareable invite που λήγει σε 2 μέρες, αν θέλει κάποιος να παραγγείλει πριν τον χαμό του Black Friday, ας μου στείλει pm.

 

Το support τους είναι παν-αργό. Κάνουν 24 ώρες να απαντήσουν σε κάθε μήνυμα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εχθές έκανα την παραγγελία απο το site της one plus και σήμερα στο site της dhl έχω αυτό

 

2 Processed at SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:45

 

1 Shipment picked up SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC 16:36

 

 

 

 

από Κίνα θα έρθει;;;

Δεν έχει Ευρωπαικη αποθήκη;;;

Θα αντιμετωπίσω κάποιο προβλημα κατά την παραλαβή;

 

Εμένα είναι απο την προηγούμενη Πέμπτη στην SHENZHEN...προφανώς θα γίνει μαζική αποστολή αλλα δεν ξέρω πότε. Μας βλέπω για την άλλη εβδομάδα σίγουρα:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι απο την προηγούμενη Πέμπτη στην SHENZHEN...προφανώς θα γίνει μαζική αποστολή αλλα δεν ξέρω πότε. Μας βλέπω για την άλλη εβδομάδα σίγουρα:(

 

Αν η παραγγελία σου έγινε από την One plus,κακώς τέτοια καθυστέρηση. Επικοινώνησε μαζί τους(one plus), και αν οι πληροφορίες στο site της dhl είναι πραγματικές(δεν έχει κολλήσει το σύστημα ) τότε κάνε τους παράπονα. Ίσως σε αποζημιώσουν με κάποιο έξτρα δώρο. Άλλωστε οι περισσότεροι παραλαμβάνουν το πολύ σε μια εβδομάδα. Μη ξεχνάς ότι πλήρωσες 25€ για κούριερ.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Αν η παραγγελία σου έγινε από την One plus,κακώς τέτοια καθυστέρηση. Επικοινώνησε μαζί τους(one plus), και αν οι πληροφορίες στο site της dhl είναι πραγματικές(δεν έχει κολλήσει το σύστημα ) τότε κάνε τους παράπονα. Ίσως σε αποζημιώσουν με κάποιο έξτρα δώρο. Άλλωστε οι περισσότεροι παραλαμβάνουν το πολύ σε μια εβδομάδα. Μη ξεχνάς ότι πλήρωσες 25€ για κούριερ.

 

Η OnePlus δεν νομίζω ότι φταίει, απο αφτούς έφυγε κανονικά. Η dhl φταίει... θα επικοινωνήσω μαζι τους

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με DHL και δεν γνωρίζουν πότε θα έρθει Ελλάδα:wacko: Σίγουρα δεν είναι express μου είπαν γιατι εαν ήταν express δεν θα ήταν μονο 25. Μπορει να ερθει δια μεσου θαλασσας, στεριας, αέρος...ουτε αυτό ηξεραν...Την έκατσα:mad:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα στις 4.54 τα ξημερώματα εμφανίστηκε EAST MIDLANDS - UK...

Θα προλάβουν άραγε αύριο να το φερουν; Μάλλον για Δευτέρα πάει, ε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα στις 4.54 τα ξημερώματα εμφανίστηκε EAST MIDLANDS - UK...

Θα προλάβουν άραγε αύριο να το φερουν; Μάλλον για Δευτέρα πάει, ε;

 

Πότε έφυγε η παραγγελία σου απο OnePlus?

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus δεν νομίζω ότι φταίει, απο αφτούς έφυγε κανονικά. Η dhl φταίει... θα επικοινωνήσω μαζι τους

 

Το αναφέρω γιατί η επιλογή της dhl είναι μονόδρομος μιας και η one plus δεν δίνει άλλη εναλλακτική. Η ίδια επέλεξε να συνεργασθεί με αυτή την εταιρία κούριερ. Οπότε,η μη εκπλήρωση απο μέρους της dhl της μεταφοράς σε λογικό χρονικό διάστημα, είναι κάτι που βαραίνει και την one plus. Απο την δική μου οπτική πάντα. Εύχομαι να παραλάβεις το ταχύτερο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το αναφέρω γιατί η επιλογή της dhl είναι μονόδρομος μιας και η one plus δεν δίνει άλλη εναλλακτική. Η ίδια επέλεξε να συνεργασθεί με αυτή την εταιρία κούριερ. Οπότε,η μη εκπλήρωση απο μέρους της dhl της μεταφοράς σε λογικό χρονικό διάστημα, είναι κάτι που βαραίνει και την one plus. Απο την δική μου οπτική πάντα. Εύχομαι να παραλάβεις το ταχύτερο.

 

Εχεις δίκιο, θα μιλήσω και με OnePlus.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς Oxygen 2.1.3; Σε εμένα δε το εμφάνισε ακόμη.
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες εκπτώσεις κανουν στα αξεσουάρ :lol::lol::lol:

Μεσα θα μπουνε...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις δίκιο, θα μιλήσω και με OnePlus.

 

Εμενα μου βρωμάει λιγο oneplus...

Με την DHL χρονια τωρα δεν ειχα παρόμοιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...