Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ykl: ναι έτσι έγραφε κ εμένα. Με dhl στην πορτα σου σε 3 μέρες περίπου.

 

ποσσες ημερες απο την παραγγελεια κανει να φυγει απο κινα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το invite μου είχε έρθει αποκλειστικά για share και το στείλανε απευθείας στο παιδί από το φρουμ (gfilnet).

 

Για τις ειδοποιήσεις δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα. Δουλεύω email (2 λογαριασμούς και ειδοποιούμαι κανονικά), viber, skype και κλασικά μηνύματα και κλήσεις.

 

Ως τώρα με τα ακουστικά δεν έχω αντιμετωπίσει επίσης πρόβλημα. Ακούω ραδιόφωνο κανονικά (δεν τα χρησιμοποιώ για κλήσεις) και μάλιστα είναι και ακουστικά του ....κιλού:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Review από το Ars Technica:

http://arstechnica.com/gadgets/2015/11/oneplus-x-review-not-bad-for-249-assuming-you-can-actually-buy-one/

 

Good

 

The $249 price tag.

An excellently built body that feels like it's worth much more than the price tag.

A MicroSD slot! That will be nice when the Marshmallow upgrade comes.

 

Bad

 

OnePlus' awful invite system.

Anorexic 6.9mm thickness could have been expanded to fit more battery.

It's missing a few things, namely NFC and 5GHz and 802.11ac Wi-Fi.

The navigation buttons don't light up? Seriously?

The glass is fragile, and it's easy for the low-friction back to creep off a table.

 

Ugly

 

The poor LTE support will be a deal breaker for many people in the US.

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω από χθες πολύ όμορφο τηλέφωνο, καλη φωτεινή οθόνη με κάνει εντύπωση η γρήγορη ανταπόκριση της οθόνης σε όλα τα σημεία αλλά και γενικά είναι πολύ γρήγορο στο άνοιγμα εφαρμογών, όσο για την κάμερα δεν την έχω δουλέψει πολύ ακόμα, μια νυχτερινή σε σκοτεινό μέρος έβγαλα δεν μπορώ να πω ότι ήταν και κακή αλλά ούτε και άριστη, γενικά ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

7/11 παραγγελία κ πληρωμή. 13/11 απόγευμα αποστολή. 17/11 πρωί σπίτι μου.

Δεν είναι άσχημα (με καλή συσκευασία).

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει και κανένα μέιλ και σε μας...

Γενικά πώς πάει η φάση με τα invites; Πόσο μπορεί να περιμένουμε; Μπορεί και 2 βδομάδες ή να κρατάω και μια ελπίδα για την άλλη βδομάδα;

Ρωτάω αν έχει κανείς εμπειρία με άλλα μοντέλα της Oneplus που τα έδιναν πάλι με Invites...

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλα σε συναδελφο μου, ηρθε σε 3 μερες μετα την παραγγελια του. Απο αυτα που διαβαζα εδω μεσα, του ειπα, ε, σε κανα 10-15 μερες περιπου θα σου ερθει, αλλα τελικα του εκανε εκπληξη η DHL. :p
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε θα έρθει και κανένα μέιλ και σε μας...

Γενικά πώς πάει η φάση με τα invites; Πόσο μπορεί να περιμένουμε; Μπορεί και 2 βδομάδες ή να κρατάω και μια ελπίδα για την άλλη βδομάδα;

Ρωτάω αν έχει κανείς εμπειρία με άλλα μοντέλα της Oneplus που τα έδιναν πάλι με Invites...

 

Έκανα request σε δύο mail. Στο ένα μου ήρθε invite σε 1 εβδομάδα Και στο άλλο σε τρεις μέρες. Το περίμενα Πολύ πιο αργό το σύστημα αλλά με εξέπληξε ευχάριστα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έκανα request σε δύο mail. Στο ένα μου ήρθε invite σε 1 εβδομάδα Και στο άλλο σε τρεις μέρες. Το περίμενα Πολύ πιο αργό το σύστημα αλλά με εξέπληξε ευχάριστα.

Πότε είχες κάνει request όμως; Πολύ πριν την ημερομηνία επίσημης κυκλοφορίας; Τότε μπορεί να μην είχε καταθέσει αιτηση για invite πολύς κόσμος... Απλά λέω μια ιδέα που μπορεί από δω και πέρα να καθυστερούν περισσότερο τα invites... Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... :p

Θα δείξει σύντομα... :)

Link to comment
Share on other sites

γενικα το θεμα με τα invite δεν παει.... στην σελιδα της Oneplus στο FB υπαρχει φρενιτιδα κατω απο καθε ποστ τους με προσφορα/ζητηση.

Οι ινδοι μοιραζουν απειρα invites τα οποια κανουν μονο για εκει, τα ευρωπαικα για το Χ ειναι σχεδον ανυπαρκτα, λιγο καλυτερα τα πραγματα στην αμερικη.

Μεχρι στο ebay πουλανε invites.... το ολο θεμα με εχει κουρασει... ειπαν οτι η φαση με τα invite τελειωνει αρχες δεκεμβρη.

Η χαζομαρα οτι παιρνεις μη μοιρασιμα invite αφου αγορασεις τηλεφωνο ειναι κουτουραδα (εκτος αν καταφερεις το κολπο με την αλλαγη email)

Εν τω μεταξυ λεει, για να πας πιο μπροστα στην λιστα προτεραιοτητας, πρεπει να μοιρασεις το λινκ στο FB, να το πατησουν και να γραφτουν αλλοι, μονο ετσι ανεβαινεις στην λιστα. Παρ το αβγο και κουρευτο δηλ. Υπαρχει πατεντα με fake email για να ανεβεις στη λιστα, αλλα ποιος καθεται να κανει την μανουρα.... εχω ξενερωσει απο αυτο και μονο , αμα δε κλεισω παραγγελια αυτη την βδομαδα θα χτυπησω αλλη μαρκα και να πανε να ...κανουν invite..

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

γενικα το θεμα με τα invite δεν παει.... στην σελιδα της Oneplus στο FB υπαρχει φρενιτιδα κατω απο καθε ποστ τους με προσφορα/ζητηση.

Οι ινδοι μοιραζουν απειρα invites τα οποια κανουν μονο για εκει, τα ευρωπαικα για το Χ ειναι σχεδον ανυπαρκτα, λιγο καλυτερα τα πραγματα στην αμερικη.

Μεχρι στο ebay πουλανε invites.... το ολο θεμα με εχει κουρασει... ειπαν οτι η φαση με τα invite τελειωνει αρχες δεκεμβρη.

Η χαζομαρα οτι παιρνεις μη μοιρασιμα invite αφου αγορασεις τηλεφωνο ειναι κουτουραδα (εκτος αν καταφερεις το κολπο με την αλλαγη email)

Εν τω μεταξυ λεει, για να πας πιο μπροστα στην λιστα προτεραιοτητας, πρεπει να μοιρασεις το λινκ στο FB, να το πατησουν και να γραφτουν αλλοι, μονο ετσι ανεβαινεις στην λιστα. Παρ το αβγο και κουρευτο δηλ. Υπαρχει πατεντα με fake email για να ανεβεις στη λιστα, αλλα ποιος καθεται να κανει την μανουρα.... εχω ξενερωσει απο αυτο και μονο , αμα δε κλεισω παραγγελια αυτη την βδομαδα θα χτυπησω αλλη μαρκα και να πανε να ...κανουν invite..

Δηλαδή τι γίνεται από αρχές Δεκέμβρη και μετά; Ελεύθερες πωλήσεις;

Εγώ προσωπικά πάντως θα περιμένω... Είτε εξασφαλίσω είτε όχι invite μέσα στη βδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Πότε είχες κάνει request όμως; Πολύ πριν την ημερομηνία επίσημης κυκλοφορίας; Τότε μπορεί να μην είχε καταθέσει αιτηση για invite πολύς κόσμος... Απλά λέω μια ιδέα που μπορεί από δω και πέρα να καθυστερούν περισσότερο τα invites... Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια... :p

Θα δείξει σύντομα... :)

 

Έχεις δίκαιο. Δεν το εξέφρασα σωστά. Τα αιτήματα για πρόσκληση είχαν γίνει μια εβδομάδα για το πρώτο και τρεις μέρες για το δεύτερο πριν μου έρθουν για claim. Δεν τα περίμενα τόσο γρήγορα με βάση αυτά που διάβαζα.Πόσταρα βέβαια και σε Twitter και facebook.Ίσως έπαιξε και αυτό το ρόλο του.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

κανενα ελληνικο review δεν ειδαμε ακομη..

Greek Unboxing One Plus X

Λεει οτι θα κανει και review

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλό και άγιο το καινούργιο oneplus X αλλά αυτό που μ' έκανε να το επιλέξω (πλην της φανταστικής τιμής του) ήταν το ράδιο.

 

Και ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ με το γεγονός ότι η σχετική μαμίσια εφαρμογή είναι τόσο generic που δεν έχει καν επιλογή να σώσεις σταθμούς (κάτι σαν "αγαπημένα") για να μην ψάχνεις από την αρχή χειροκίνητα κάθε φορά που τρέχεις την εφαρμογή του ραδιοφώνου.....

 

Μέγα φάουλ, που πιστεύω διορθώνεται σε μελλοντική αναβάθμιση του os, αρκεί να επισημανθεί στα fora της oneplus από μας και γενικά όσο δυνατόν περισσότερους.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, καλό και άγιο το καινούργιο oneplus X αλλά αυτό που μ' έκανε να το επιλέξω (πλην της φανταστικής τιμής του) ήταν το ράδιο.

 

Και ΕΧΩ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ με το γεγονός ότι η σχετική μαμίσια εφαρμογή είναι τόσο generic που δεν έχει καν επιλογή να σώσεις σταθμούς (κάτι σαν "αγαπημένα") για να μην ψάχνεις από την αρχή χειροκίνητα κάθε φορά που τρέχεις την εφαρμογή του ραδιοφώνου.....

 

Μέγα φάουλ, που πιστεύω διορθώνεται σε μελλοντική αναβάθμιση του os, αρκεί να επισημανθεί στα fora της oneplus από μας και γενικά όσο δυνατόν περισσότερους.

 

Σωστός. Κι εγώ χωρίς ράδιο δεν το έπαιρνα, το θεωρώ απαραίτητο και έχει αρχίσει να εξαφανίζεται από high-end τηλέφωνα ενώ το είχαμε και σε Nokia του 20ρικου. Το ανέφερα εδώ αλλά δεν βλάπτει να γίνει και ξεχωριστό thread στο φορουμ της oneplus.

Edited by johnnytifosi
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του one plus X εδώ και μια εβδομάδα. Σαν κατασκευή ειναι άψογο. Γενικά αρκετά γρήγορο, το σύγκρινα με G3 και iphone6 και δεν διαπίστωσα μεγάλες διαφορές . Δεν έχω κάποιο θέμα και την sd την είδε κανονικά. Οποίος θέλει έχω invites που μόλις μου έστειλαν απο oneplus για share.
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του one plus X εδώ και μια εβδομάδα. Σαν κατασκευή ειναι άψογο. Γενικά αρκετά γρήγορο, το σύγκρινα με G3 και iphone6 και δεν διαπίστωσα μεγάλες διαφορές . Δεν έχω κάποιο θέμα και την sd την είδε κανονικά. Οποίος θέλει έχω invites που μόλις μου έστειλαν απο oneplus για share.

Ένα τεράστιο ευχαριστώ φίλε μου... Να'σαι καλά!

 

 

Ερώτηση:

Όσοι το παραγγείλατε μπορούσατε να πληρώσετε μόνο μέσω Paypal ή έχει και άλλους τρόπους όπως π.χ. κατευθείαν με χρεωστική;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω PayPal αλλά δεν χρειάζεται να έχεις balance μπορείς να χρησιμοποιησεις την κάρτα που έχεις συνδεδεμένη
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως ήρθε πολύ γρήγορα! Παραγγελία έγινε 5/11 και στο σπίτι ήταν 10/11!! Και οι ξύλινες θήκες είναι πολύ ωραίες!
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...