Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς. Όλα τα πρώτα feedback είναι εξαιρετικά.

Το μόνο που διάβασα είναι πως την sd την αναγνωρίζει από file manager αλλά όχι από το system storage στα settings.

 

Κι αυτό θέμα ελάχιστων ημερών είναι σύμφωνα με την oneplus να λυθεί...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα ένα σχετικό βίντεο στο tube, που το Χ δοκιμαζοταν στο antutu, το οποίο με βάλε σε μερικές υποψίες... Kαι εξηγουμαι:

Είμαι κάτοχος του 1+1 64gb ευρωπαϊκό,και το σκορ που έβγαζε ήταν πάντα 48-49,000...

Αν σκεφτούμε ότι το X μοιράζεται περίπου το ίδιο hw με το 1+1,δεν θα πρεπε να βγάλει παραπλήσιο σκορ;

Κι όμως... Μετά βίας έπιασε τις 41,000..

Ίσως αυτό που λέει ένα παιδί πιο πάνω, για τον 801 να έχει βάση..

Τεσπα, κουβέντα να γίνεται, εγώ το παρήγγειλα ήδη... Έτσι κι αλλιώς ποτέ δεν πήρα τηλ από το πόσο έπιανε στα bench..

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο X, ο 801 είναι χρονισμενος χαμηλότερα από το 1+1....2,3 έναντι 2,5...ισως αυτό να μετράει...όπως φαντάζομαι ότι θα πρεπε να μετράει, υπέρ του Χ η μικρότερη οθόνη.
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση παραμένει η ίδια, οπότε η "επιβάρυνση" παραμένει η ίδια.

Σκωτσέζικο ντους αυτή η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

http://www.anandtech.com/show/7846/the-difference-between-snapdragon-800-and-801-clearing-up-confusion

 

εδω θα δειτε τι διαφορες εχουν. το θέμα ολο ειναι κυρίως στην gpu. Αν δεν παίζετε παιχνίδια δεν αξίζει να ασχοληθειτε καν με το θεμα. Οι επεξεργαστες απο τον 800 και μετα δεν κολλάνε σε τίποτε άλλο. δεν θα δειτε καμια διαφορά και δεν θα χρειαστει να ασχοληθειτε ποτε με αυτο.

 

το νουμερο ενα προβλημα του κινητου (μεχρι τωρα και εφόσον το θέμα με την sd λυθει οπως λενε) ειναι οτι παρόλο που ειναι πανεμορφο γινετε χάλια απο τα δαχτυλα. θέλει θηκη αλλα χανει τη μιση του αξια. πραγματικα αν καποιος σκοπευει να βαλει θηκη σε αυτο το τηλεφωνο δεν βλεπω λογο γιατι να μην παρει το mi4c η κάτι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα; Χρειάζεται κανείς invite για one plus X?

Μόλις πήρα μία...

 

Λήγει σε 23 ώρες και κάτι...

 

 

UPDATE....

Δόθηκε στον πρώτο ενδιαφερόμενο......:(

Edited by jnb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, να ρωτήσω, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει:

Παράγγειλα το Χ από το site της Oneplus το Σάββατο... Ποτε περίπου θα το χω; ξέρω ότι οι παραγγελίες ανοιξαν τις 5/11,αλλα ελπίζω να το χω σε 15 μέρες το πολύ!!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες, να ρωτήσω, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει:

Παράγγειλα το Χ από το site της Oneplus το Σάββατο... Ποτε περίπου θα το χω; ξέρω ότι οι παραγγελίες ανοιξαν τις 5/11,αλλα ελπίζω να το χω σε 15 μέρες το πολύ!!

 

15 με 20 μερες το πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εμένα στην αγγλία παιδιά!

Είναι πανέμορφο!:love::love:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εμένα στην αγγλία παιδιά!

Είναι πανέμορφο!:love::love:

 

καλοριζικο φιλε..για βαλε καμια φωτο,αναμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Invite ξανά διαθέσιμο....προσοχή φαίνεται να δουλεύει μόνον από Ελλάδα...

 

login:

pass:

 

ΛΗΓΕΙ στις 01:00 Τρίτη ξημερώματα

 

gl&hf

UPDATE------invites ΤΕΛΟΣ.....

Edited by jnb
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε..για βαλε καμια φωτο,αναμενουμε εντυπωσεις!

 

απαράδεκτος. ουτε μια κουβέντα ακομα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εμένα στην αγγλία παιδιά!

Είναι πανέμορφο!:love::love:

 

Έχει όντως θήκη και screen protector μέσα;

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο φιλε..για βαλε καμια φωτο,αναμενουμε εντυπωσεις!

 

απαράδεκτος. ουτε μια κουβέντα ακομα! :lol:

 

Sorry παιδιά :)

 

Λοιπόν όταν το άνοιξα είχε 82% περίπου μπαταρία, και τώρα είναι στο 43%.

 

SOT: 2h 19m

Γράφει ακόμα 8 ώρες απομένουν περίπου.

Από τη μια που μου ήρθε μέχρι τώρα πέρασε ένα 9ωρο στο οποίο κατά κόρον ήταν συνδεδεμένο με wifi, έπαιξε 1,5 ώρα spotify streaming +download playlists.

 

Από αποκρισιμότητα είναι άψογο οι 2 κάρτες φαίνονται να δουλεύουν μια χαρά, η οθόνη μου αρέσει πολύ και οι μάγκες στην 1+ έβαλαν από μαμά μαύρο μούρικο wallpaper που δείχνει ακόμα πιο ωραίο στην Amoled :D

 

 

Usb-otg κανονικά διάβασε καρτούλα, έπαιξε και ένα βιντεάκι. Επίσης στα developer options έχει ρύθμιση να κάνει διαθέσιμο το bootloader unlock (γαμάτο imho)

 

Η διάφανη πλαστική θηκούλα που είχε μέσα είναι πολύ ωραίο μπόνους, το screen protector μόλις βρω tempered glass θα το αλλάξω.

 

Επίσης ότι έχετε διαβάσει για δακτυλιές είναι αλήθεια! Ελπίζω να βρω τρόπο να το διορθώσω. Ίσως με tempered glass.

 

Η κάμερα πολύ καλή και γρήγορη στις λήψεις, προηγουμένως είχα το 1+1 και μου έκανε αίσθηση η ταχύτητα.

 

Ένας συνάδελφος το έπιασε και λέει "ουάου φαίνεται πιο ελαφρύ από το iPhone" :lol::lol:

 

Το ραδιόφωνο είναι οκ.

 

Ανέβασα μερικές φωτογραφίες αλλά δεν φαίνονται και πολλά, είναι κατάμαυρο :ninja:

 

Επίσης, σχετικά με το dual band wifi, όντως δε βλέπει 5ghz δίκτυα.

 

Φωτογραφίες εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο παραπονο ομως απο το wifi? ο ηχος κλησης ειναι ικανοποιητικος σε ενταση?

 

Όχι δεν είχα κανένα παράπονο από wifi. Το μόνο σενάριο που θα μπορούσε το wifi να είναι πρόβλημα (όπως και μου έχει τύχει στο παρελθόν) είναι αν θέλω να ακούσω streaming κάτι (πχ spotify) και χρησιμοποιώ bluetooth ηχείο. Παλιότερα μου είχε τύχει με το Nexus 5 το οποίο είχε μεν dual band wifi, αλλά ο ρούτερ μου ήταν 2.4 only. Όταν έπαιζε wifi+bt ταυτόχρονα έκανε σπασίματα ο ήχος ή το ίντερνετ έκανε κενά. Όταν πήρα άλλο router, δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

 

Σχετικά με τον ήχο κλήσης δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο, αλλά γενικά ειδοποιήσεις που μου ήρθαν ήταν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα κανένα παράπονο από wifi. Το μόνο σενάριο που θα μπορούσε το wifi να είναι πρόβλημα (όπως και μου έχει τύχει στο παρελθόν) είναι αν θέλω να ακούσω streaming κάτι (πχ spotify) και χρησιμοποιώ bluetooth ηχείο. Παλιότερα μου είχε τύχει με το Nexus 5 το οποίο είχε μεν dual band wifi, αλλά ο ρούτερ μου ήταν 2.4 only. Όταν έπαιζε wifi+bt ταυτόχρονα έκανε σπασίματα ο ήχος ή το ίντερνετ έκανε κενά. Όταν πήρα άλλο router, δεν είχα αυτό το πρόβλημα.

 

Σχετικά με τον ήχο κλήσης δεν με πήρε κανείς τηλέφωνο, αλλά γενικά ειδοποιήσεις που μου ήρθαν ήταν μια χαρά!

 

σε ρωτάω γιατι (ως συνήθως) ψαχνομαστε με ένα κάρο τεχνικα και ξεχνάμε τα βασικα. παθων ηδη μια φορα που το τηλεφωνο ηταν πολυ καλο αλλα δεν ακουγοταν σχεδον καθολου. εχανα τις μισες κλησεις εκτος σπιτιου. ο μονος λογος που το εδωσα ηταν αυτος.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απ' ότι βλέπω στην DHL, έφτασε Αγγλία σήμερα το βράδυ! Βρε λέτε να μου έρθει αρκετά πιο σύντομα απ' ότι περίμενα; :up:

 

σε ρωτάω γιατι (ως συνήθως) ψαχνομαστε με ένα κάρο τεχνικα και ξεχνάμε τα βασικα. παθων ηδη μια φορα που το τηλεφωνο ηταν πολυ καλο αλλα δεν ακουγοταν σχεδον καθολου. εχανα τις μισες κλησεις εκτος σπιτιου. ο μονος λογος που το εδωσα ηταν αυτος.

 

Βασίλη με ποιο (αν και οφτοπικ);

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου απ' ότι βλέπω στην DHL, έφτασε Αγγλία σήμερα το βράδυ! Βρε λέτε να μου έρθει αρκετά πιο σύντομα απ' ότι περίμενα; :up:

 

 

 

Βασίλη με ποιο (αν και οφτοπικ);

 

σπαω το κεφάλι μου αλλα δεν θυμάμαι. νομιζω το νεξους 4

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε Γερμανία! Δε μπορώ να περιμένω!! :D
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά :)

 

Λοιπόν όταν το άνοιξα είχε 82% περίπου μπαταρία, και τώρα είναι στο 43%.

 

SOT: 2h 19m

Γράφει ακόμα 8 ώρες απομένουν περίπου.

Από τη μια που μου ήρθε μέχρι τώρα πέρασε ένα 9ωρο στο οποίο κατά κόρον ήταν συνδεδεμένο με wifi, έπαιξε 1,5 ώρα spotify streaming +download playlists.

 

Από αποκρισιμότητα είναι άψογο οι 2 κάρτες φαίνονται να δουλεύουν μια χαρά, η οθόνη μου αρέσει πολύ και οι μάγκες στην 1+ έβαλαν από μαμά μαύρο μούρικο wallpaper που δείχνει ακόμα πιο ωραίο στην Amoled :D

 

 

Usb-otg κανονικά διάβασε καρτούλα, έπαιξε και ένα βιντεάκι. Επίσης στα developer options έχει ρύθμιση να κάνει διαθέσιμο το bootloader unlock (γαμάτο imho)

 

Η διάφανη πλαστική θηκούλα που είχε μέσα είναι πολύ ωραίο μπόνους, το screen protector μόλις βρω tempered glass θα το αλλάξω.

 

Επίσης ότι έχετε διαβάσει για δακτυλιές είναι αλήθεια! Ελπίζω να βρω τρόπο να το διορθώσω. Ίσως με tempered glass.

 

Η κάμερα πολύ καλή και γρήγορη στις λήψεις, προηγουμένως είχα το 1+1 και μου έκανε αίσθηση η ταχύτητα.

 

Ένας συνάδελφος το έπιασε και λέει "ουάου φαίνεται πιο ελαφρύ από το iPhone" :lol::lol:

 

Το ραδιόφωνο είναι οκ.

 

Ανέβασα μερικές φωτογραφίες αλλά δεν φαίνονται και πολλά, είναι κατάμαυρο :ninja:

 

Επίσης, σχετικά με το dual band wifi, όντως δε βλέπει 5ghz δίκτυα.

 

Φωτογραφίες εδώ. :)

 

μια χαρα φιλε..

 

notification led υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...