Jump to content

OnePlus X


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία σχέση φίλε.

Μακράν καλύτερο πιστεύω το one X

Και θα σταματήσει η πώληση του στα κοντά. Αν δεν σταμάτησε κιόλας. Όσο προλαβαίνεις

 

Ευχαριστώ πολύ μάλλον για αυτό θα πάω ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Πήρα ένα στικακι otg, αλλά μόλις το βάζω δεν το βλέπει. Πρέπει να είμαι ρουτ για να το δει? Θέλει κάποιο app να περάσω? Είναι formatted σε fat32. Δοκίμασα και exFat αλλά τίποτα..

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Πήρα ένα στικακι otg, αλλά μόλις το βάζω δεν το βλέπει. Πρέπει να είμαι ρουτ για να το δει? Θέλει κάποιο app να περάσω? Είναι formatted σε fat32. Δοκίμασα και exFat αλλά τίποτα..

Ευχαριστώ.

 

Έχω δοκιμάσει και το βλέπει κανονικά αλλά νομίζω θέλει να πας μεσα στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και να το κανεις mount

Μήπως θέλει ntfs?

Δεν είμαι σίγουρος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει και το βλέπει κανονικά αλλά νομίζω θέλει να πας μεσα στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο και να το κανεις mount

Μήπως θέλει ntfs?

Δεν είμαι σίγουρος

 

Πας ρυθμίσεις --> αποθηκευτικός χώρος --> και ενεργοποιείς το Αποθήκευση ΟΤG (είναι λίγο χαμηλά κάνε scrool down)

Ευχαριστώ παίδες.. Δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Κατοχος πλεον μετα απο Α850+ και Α806.

 

Μερικες εντυπωσεις απο εμενα.

 

Γλιστραει απιστευτα. Γλιστραει Απιστευτα, Γλιστραει ακομα και με την λαστιχενια θηκη, η οποια στα πλαγια δεν κουμπωνει καλα.

Αν δεν το πα γλιστραει απιστευτα.

 

Φοβερη ποιοτητα κατασκευης, απιστευτη αισθηση στο χερι. Με την μαμα ρομ, επισης φοβερη αποκρισημοτητα.

 

Δεν εχω βαλει ακομα sim γιατι δεν ειχα οποτε ποιοτητα κλησης κλπ δεν μπορω να ξερω. Απο αυριο.

 

Μερικες αποριες.

 

Τις εφαρμογες του start-up που τις βρισκω, και να απενεργοποιησω οσες δεν χρειαζομαι

 

Μερικες φορες " πατιεται" η οθονη χωρις να ακουμπησω το δαχτυλο ειναι λογικο;

 

Επισης τα δυο πλαινα soft keys μπορω να τα ρυθμισω; ξερω οτι γινονται swap, αλλα το πληκτρο που κλεινει της εφαρμογες θα ηθελα να γινεται το πληκτρο που παει στις "ιδιοτητες"

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Κατοχος πλεον μετα απο Α850+ και Α806.

 

Μερικες εντυπωσεις απο εμενα.

 

Γλιστραει απιστευτα. Γλιστραει Απιστευτα, Γλιστραει ακομα και με την λαστιχενια θηκη, η οποια στα πλαγια δεν κουμπωνει καλα.

Αν δεν το πα γλιστραει απιστευτα.

 

Φοβερη ποιοτητα κατασκευης, απιστευτη αισθηση στο χερι. Με την μαμα ρομ, επισης φοβερη αποκρισημοτητα.

 

Δεν εχω βαλει ακομα sim γιατι δεν ειχα οποτε ποιοτητα κλησης κλπ δεν μπορω να ξερω. Απο αυριο.

 

Μερικες αποριες.

 

Τις εφαρμογες του start-up που τις βρισκω, και να απενεργοποιησω οσες δεν χρειαζομαι

 

Μερικες φορες " πατιεται" η οθονη χωρις να ακουμπησω το δαχτυλο ειναι λογικο;

 

Επισης τα δυο πλαινα soft keys μπορω να τα ρυθμισω; ξερω οτι γινονται swap, αλλα το πληκτρο που κλεινει της εφαρμογες θα ηθελα να γινεται το πληκτρο που παει στις "ιδιοτητες"

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Ρυθμίσεις - πλήκτρα - εναλλαγή πλήκτρων. Αυτό για εναλλαγή.

Να ρυθμίσεις το αριστερό να πηγαίνει στις ρυθμίσεις της εφαρμογής δεν το έχω βρει.

 

OnePlus X

Edited by Falcon36
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να αλλαξω τον ηχο κλησης? αν μπορω να βαλω καποιο ηχο δικο μου. π.χ. τραγουδι

Θα μπεις στην εφαρμογή Αρχεία, θα βρεις το τραγούδι που θέλεις και θα το κάνεις αντιγραφή και επικόλληση στον φάκελο με τα ringtones.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες... Θα μπορούσε κανείς να δώσει καμιά ιδέα εδώ;

Ένας φίλος ψάχνει κινητό που να είναι σαν το Χ, αλλά προφανώς δεν μπορεί να το αγοράσει πλέον από την Oneplus (out of stock) και αφετέρου το μόνο μαγαζί που το έχει είναι το public με +30 ευρώ... Οπότε αν είναι να πάει στα +30, μήπως να πάει κάπου αλλού;

Για όποιες ιδέες ρίξτε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6826976#post6826976

Link to comment
Share on other sites

Στα +30€ αξίζει να το πάρεις την ίδια στιγμή απο το plaisio. Δεν ειναι τεράστια η διαφορά.

Σε αλλά καταστήματα ίσως το πάρεις κινεζική έκδοση δεν λέει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά εκεί που ήταν όλα καλά και. Απροβληματιστα για καιρό τώρα, ξαφνικά του την έδωσε και δεν μπαίνει στο 3g (το έβαλα εκεί στις ρυθμίσεις για λόγους μπαταριας) , στο WiFi κανονικά. Στο 3g δεν γυρνάει όμως για κανένα λόγο. 5 restart του έκανα, τίποτα. Το έβαλα και στο airplane Mode πολλές φορές και μετά πίσω αλλά πάλι τίποτα.

Να το σπάσω σε κάνα ντουβαρι θα βοηθήσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cosmote το δίκτυο και σε περιοχή που σίγουρα πιάνει 4g, για να προλάβω ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις cosmote ? γιατι εδω και μιαμιση ωρα δεν μπορω να συνδεθω και εγω με ενα sony e3.....μπορει να ειναι προβλημα παροχου
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά εκεί που ήταν όλα καλά και. Απροβληματιστα για καιρό τώρα, ξαφνικά του την έδωσε και δεν μπαίνει στο 3g (το έβαλα εκεί στις ρυθμίσεις για λόγους μπαταριας) , στο WiFi κανονικά. Στο 3g δεν γυρνάει όμως για κανένα λόγο. 5 restart του έκανα, τίποτα. Το έβαλα και στο airplane Mode πολλές φορές και μετά πίσω αλλά πάλι τίποτα.

Να το σπάσω σε κάνα ντουβαρι θα βοηθήσει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cosmote το δίκτυο και σε περιοχή που σίγουρα πιάνει 4g, για να προλάβω ερωτήσεις.

 

έχει γενικό πρόβλημα η Cosmote, δεν είσαι ο μόνος

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και είμαι Πειραιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Ήμουν έτοιμος να κάνω full wipe μπας και...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα.. καποιες φορες οταν παω να κανω κληση, οταν παταω επανω στην επαφη μου γραφει "τερματισμος κλησεις" και σταματαει την κληση. ενεργοποιω τη λειτουργεια πτησης, την απενεργοποιω και επανερχεται. εχει καμια δεκαρια μερες που μου το κανει. εχω την 2.2.0-χ
Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-2-2-rollout-is-starting-on-oneplus-x.458214/

 

Είναι ακόμα ζωντανό!:lol: Θα ερθει και η Marshmallow κάποτε (φέτος; )

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και είμαι Πειραιά

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Ήμουν έτοιμος να κάνω full wipe μπας και...

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και ήμουν Νίκαια με το Oneplus One. Θέμα της Cosmote είναι λογικά.

Link to comment
Share on other sites

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-2-2-rollout-is-starting-on-oneplus-x.458214/

 

Είναι ακόμα ζωντανό!:lol: Θα ερθει και η Marshmallow κάποτε (φέτος; )

Φαντάσου...

Οπότε μιλάμε για τουλάχιστον ενάμιση μήνα ακόμα για MM...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αν και γενικά είμαι ευχαριστημένος από το κινητό, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με την κάμερα του...

Οι φωτογραφίες χάλια, θολές και αν δεν έχεις σούπερ σταθερό χέρι, φουλ κουνημένες.

Επίσης δε μπορώ να χρησιμοποιήσω φλας!!! ΓΙΑΤΙΙΙΙ?? Σε οποιαδήποτε ρύθμιση κάμερας το φλας όσο και να το πατάω δεν ενεργοποιείται! Μόνο σε ρύθμιση video με αφήνει να το ανάψω.

 

Παρατήρησα πως αν κρατήσεις πατημένο στο σημείο που θες να κάνεις focus, το κάνει lock και τουλάχιστον βελτιώθηκε λίγο το θέμα με το κουνημένες photos.

Ωστόσο σε ότι ρύθμιση και να έχω βάλει την κάμερα δε μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την ποιότητα. Φίλος που είδε photos του κινητού χωρίς να γνωρίζει τίποτα, με ρώτησε αν βάζω φίλτρο γιατί οι επιδερμίδες και τα χρώματα φαίνονταν πειραγμένα. Συνήθως βγάζω photo με το Clear image, δε ξέρω τι ακριβώς ρυθμίσεις κάνει.

Έβγαλα photo και στις 4 ρυθμίσεις. Η clear μου φαίνεται η χειρότερη. HDR, Beauty και Custom δε μου κάνουν κάποια φοβερή διαφορά στο μάτι. Ίσως η HDR να είναι λίγο καλύτερη.

http://postimg.org/gallery/18nah1y4y/

 

Έχει να προτείνει κάποιος που έχει πειραματιστεί, ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για decent photos?

Επίσης υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή για κάμερα? Διάβασα ότι στο τελευταίο update αναβαθμίσαν το ui της εφαρμογής και απόκρυψαν τις ρυθμίσεις για την ανάλυση των φωτογραφιών. Ωστόσο δε θέλω να βάλω το update μέχρι να καταλαγιάσει η σκόνη και ο σαματάς. Πάλι στο φορουμ διαβάζω για περίεργα bugs και το κινητό δουλεύει απροβλημάτισμα προς το παρόν.

 

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-2-2-rollout-is-starting-on-oneplus-x.458214/page-4#post-15133043

unmaskedfalesh said: ↑

 

Did they remove resolution selection from Camera? Or what?

That was removed from the OP2 a long time ago...now it's the X's turn.

 

Cant think of a valid reason why they had to remove the resolution selection option from the camera app. Pretty dumb thing to do IMO.:expressionless:

 

Παρακαλώ βοηθείστε. Φεύγουμε για διακοπές, κρίμα να μην κρατήσουμε μερικές καλές καλοκαιρινές photos... :(

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αν και γενικά είμαι ευχαριστημένος από το κινητό, έχω απογοητευτεί πάρα πολύ με την κάμερα του...

Οι φωτογραφίες χάλια, θολές και αν δεν έχεις σούπερ σταθερό χέρι, φουλ κουνημένες.

Επίσης δε μπορώ να χρησιμοποιήσω φλας!!! ΓΙΑΤΙΙΙΙ?? Σε οποιαδήποτε ρύθμιση κάμερας το φλας όσο και να το πατάω δεν ενεργοποιείται! Μόνο σε ρύθμιση video με αφήνει να το ανάψω.

 

Παρατήρησα πως αν κρατήσεις πατημένο στο σημείο που θες να κάνεις focus, το κάνει lock και τουλάχιστον βελτιώθηκε λίγο το θέμα με το κουνημένες photos.

Ωστόσο σε ότι ρύθμιση και να έχω βάλει την κάμερα δε μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος από την ποιότητα. Φίλος που είδε photos του κινητού χωρίς να γνωρίζει τίποτα, με ρώτησε αν βάζω φίλτρο γιατί οι επιδερμίδες και τα χρώματα φαίνονταν πειραγμένα. Συνήθως βγάζω photo με το Clear image, δε ξέρω τι ακριβώς ρυθμίσεις κάνει.

Έβγαλα photo και στις 4 ρυθμίσεις. Η clear μου φαίνεται η χειρότερη. HDR, Beauty και Custom δε μου κάνουν κάποια φοβερή διαφορά στο μάτι. Ίσως η HDR να είναι λίγο καλύτερη.

http://postimg.org/gallery/18nah1y4y/

 

Έχει να προτείνει κάποιος που έχει πειραματιστεί, ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για decent photos?

Επίσης υπάρχει δυνατότητα να εγκαταστήσω άλλη εφαρμογή για κάμερα? Διάβασα ότι στο τελευταίο update αναβαθμίσαν το ui της εφαρμογής και απόκρυψαν τις ρυθμίσεις για την ανάλυση των φωτογραφιών. Ωστόσο δε θέλω να βάλω το update μέχρι να καταλαγιάσει η σκόνη και ο σαματάς. Πάλι στο φορουμ διαβάζω για περίεργα bugs και το κινητό δουλεύει απροβλημάτισμα προς το παρόν.

 

 

 

Παρακαλώ βοηθείστε. Φεύγουμε για διακοπές, κρίμα να μην κρατήσουμε μερικές καλές καλοκαιρινές photos... :(

 

Βασικα κανε το update εχουν φτιαξει την εφαρμογη της καμερας.

Επισης δες ενα δειγμα απο μια φωτογραφια στη σκια.

 

http://imgur.com/a/a93cv

 

Επισης δεν θεωρω πως εχουν φτασει τα κινητα να αντικαθιστουν τις φωτογραφικες.

Βρισκεις αξιολογες φωτογραφικες με πολυ λιγα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα για μία απλή φωτογραφική να γίνει καλά η δουλειά.

 

Όσον αφορά το φλας, πρέπει να απενεργοποιήσεις τις επιλογές HDR, Clear Image ώστε να δουλέψει. Πρέπει να είναι στην απλή λειτουργία αλλιώς δεν ανάβει.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα για μία απλή φωτογραφική να γίνει καλά η δουλειά.

 

Όσον αφορά το φλας, πρέπει να απενεργοποιήσεις τις επιλογές HDR, Clear Image ώστε να δουλέψει. Πρέπει να είναι στην απλή λειτουργία αλλιώς δεν ανάβει.

Τι εννοείς; Σε όποια επιλογή και να το βάλω το φλας δεν ανάβει. Είναι κάποια ρύθμιση για να απενεργοποιήσω τις HDR, Clear, Beauty που δεν έχω δει?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...