Jump to content

LeTv Le 1s (X500)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα ποια ειναι η καλυτερη ρομ? Το Ιταλου, του Βιετναμ η της Ινδιας; Εγω παντως εχω την original Αγγλοκινεζικη και πεταει! Δυο-τρεις κινεζικες εφαρμογες που δε σβηνουν δε με πειραζει καθολου. Εχω Ελληνικο πληκτρολογιο και Αγγλικο μενου. Δε νομιζω να υπαρχει κανεις που να θελει να βλεπει τη λεξη "ηχος" και να μην καταλαβαινει το "sound"...

Τελικά βγήκε ρε παιδιά η 11s του Ιταλού & από που την κατεβάζουμε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά βγήκε ρε παιδιά η 11s του Ιταλού & από που την κατεβάζουμε;

 

Όχι, δεν έχει βγάλει δική του 011s ο ΒΒ72 (Ιταλός) κ δεν πρόκειται να βγάλει , αφού η επίσημη είχε βγεί 1 ημέρα κ μετά την αποσύρανε. Θα βγάλει την επόμενη , όταν κ άμα βγεί :)

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε κανα link για tempered glass γιατι πηρα πριν λιγες μερες ενα απο αυτα του ebay με 1-2 ευρω αλλα ενω στις διαστασεις του ειναι οκ, φαινονται κατι σκιες και φαινεται οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας..
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Για δωστε κανα link για tempered glass γιατι πηρα πριν λιγες μερες ενα απο αυτα του ebay με 1-2 ευρω αλλα ενω στις διαστασεις του ειναι οκ, φαινονται κατι σκιες και φαινεται οτι ειναι χαμηλης ποιοτητας..

 

Δεν ξέρω για τους άλλους, αλλα θα περιμένω να παρω μονο όταν βγάλει η nillkin για το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πηρα προσωρινα ενα μεχρι να βρω κατι καλυτερο, τουλαχιστον να εχω προστασια..

Απο γνωστες μαρκες νομιζω βγαζει ηδη η IMAK και η BEPAK, με την 2η να διαβαζω αρκετα καλα σχολια και συγκριτικά (βεβαια για αλλα μοντελα κινητων) σε σχεση με την Nillkin.

Παντος καποτε ειχα παρει ενα Nillkin (απο Vickmall) για το redmi note της γυναικας μου και βγηκε εντελως μαπα..μετα ειχα παρει ενα εντελως ανωνυμο το οποιο ηταν αρκετα καλυτερο και ειχε παρει αερα σε μια γωνια μονο και τελος ειχα παρει ενα (παλι σχεδον no name) απο olla.gr και ηταν το καλυτερο που ειχα δοκιμασει..

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα. Βγήκε η 012s !http://bbs.le.com/zt/eui/le_1s.html

Λογικά σε λίγες μέρες θα έχει κ ο ιταλός τη δική του έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστα νέα. Βγήκε η 012s !http://bbs.le.com/zt/eui/le_1s.html

Λογικά σε λίγες μέρες θα έχει κ ο ιταλός τη δική του έκδοση.

Ξέρουμε τι άλλαξε σε σχέση με τις προηγούμενες; Τελικά την 11s θα την προσπεράσουν έτσι;

It's a progressive world, why not listen to progressive music?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή έχω χάσει λίγο τη μπαλίτσα...:lol:

Είναι ένα από τα κινητά που μου αρέσουν και σκέφτομαι να το πάρω.

Η επίσημη ROM είναι τόσο χάλια? Βαριέμαι να το σκαλίζω για αυτό,αν την αφήσω στα Αγγλικά που έτσι και αλλιώς μου αρέσει τι πρόβλημα θα έχω?

Το άλλο που σκέφτομαι να αγοράσω είναι το "LeTV Le One (X600)",σε περίπτωση που δεν το βρω σε ασημί.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,επειδή έχω χάσει λίγο τη μπαλίτσα...:lol:

Είναι ένα από τα κινητά που μου αρέσουν και σκέφτομαι να το πάρω.

Η επίσημη ROM είναι τόσο χάλια? Βαριέμαι να το σκαλίζω για αυτό,αν την αφήσω στα Αγγλικά που έτσι και αλλιώς μου αρέσει τι πρόβλημα θα έχω?

Το άλλο που σκέφτομαι να αγοράσω είναι το "LeTV Le One (X600)",σε περίπτωση που δεν το βρω σε ασημί.

Ευχαριστώ.

 

Κανένας σοβαρός κάτοχος του χ500 ή του χ600 δεν θα βρεθεί να πει ότι η official EUI είναι "χάλια". 'Αλλωστε όλες οι εκδόσεις που κυκλοφορούν από διάφορους developers , αυτή χρησιμοποιούν κ προσθέτουν κάποιες δικές τους "βελτιώσεις".

"Χάλια", είναι οι εκδόσεις που έρχονται τα κινητά από τα διάφορα κινεζομάγαζα με δικές τους τροποποιήσεις, τις οποίες καλό είναι να αλλάζουν από τους κατόχους τους με μια από τις official ή τις καλές custom roms.

-- Στα συν , ότι παίρνει ota updates.

-- Στα πλην, δεν έχει gapps, ελληνικά ενώ έχει πολλές "κινεζιές" κ φυσικά δεν είναι rooted (αυτό έχει κ τα υπέρ έχει κ τα κατά). Όμως πλέον έχουν βγει λύσεις για όλα αυτά , κ μπορείς να έχεις την official , όπως ακριβώς τη θέλεις.

Ευτυχώς που τώρα πια, εμείς οι κάτοχοι των letv, έχουμε πολλές επιλογές, για να διαλέξουμε κ να αποφασίσουμε τι μας πηγαίνει καλύτερα από τις official ή custom roms :)

 

Μπορεί κάποιος να δώσει λινκ με την τελευταία καλύτερη ρομ με Ελληνικά?

 

Αυτή που μου έρχεται αμέσως στο μυαλό , για αυτό που ζητάς , είναι από εδώ: http://www.androidiani.com/forum/letv-x500/492828-modding-letv-x500-twrp-firmware-powered-bb72.html#post7251292

Τώρα βρίσκεται στην έκδοση 010s. Μόλις τελειώσει κ το Πάσχα των καθολικών, σε λίγες μέρες θα βγάλει κ την 012s.

Edited by lakgav2
Link to comment
Share on other sites

Κανένας σοβαρός κάτοχος του χ500 ή του χ600 δεν θα βρεθεί να πει ότι η official EUI είναι "χάλια". 'Αλλωστε όλες οι εκδόσεις που κυκλοφορούν από διάφορους developers , αυτή χρησιμοποιούν κ προσθέτουν κάποιες δικές τους "βελτιώσεις".

"Χάλια", είναι οι εκδόσεις που έρχονται τα κινητά από τα διάφορα κινεζομάγαζα με δικές τους τροποποιήσεις, τις οποίες καλό είναι να αλλάζουν από τους κατόχους τους με μια από τις official ή τις καλές custom roms.

-- Στα συν , ότι παίρνει ota updates.

-- Στα πλην, δεν έχει gapps, ελληνικά ενώ έχει πολλές "κινεζιές" κ φυσικά δεν είναι rooted (αυτό έχει κ τα υπέρ έχει κ τα κατά). Όμως πλέον έχουν βγει λύσεις για όλα αυτά , κ μπορείς να έχεις την official , όπως ακριβώς τη θέλεις.

Ευτυχώς που τώρα πια, εμείς οι κάτοχοι των letv, έχουμε πολλές επιλογές, για να διαλέξουμε κ να αποφασίσουμε τι μας πηγαίνει καλύτερα από τις official ή custom roms :)

 

Ευχαριστώ και κάτι τελευταίο,ποιο από τα minideal - to2c - vickmall είναι καλύτερο για παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και κάτι τελευταίο,ποιο από τα minideal - to2c - vickmall είναι καλύτερο για παραγγελία?

 

Ε, καλά τώρα! Ευκολάκι : vickmall φυσικά. Kαι μονο τα αντίστοιχα threads να διαβάσεις , θα καταλάβεις γιατί.

Έπειτα to2c κ τελευταίο mini;)

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά τώρα! Ευκολάκι : vickmall φυσικά. Kαι μονο τα αντίστοιχα threads να διαβάσεις , θα καταλάβεις γιατί.

Έπειτα to2c κ τελευταίο mini;)

 

Έγινε. :dance:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αγορασα το letv 1s x500 και δεν εχω σημα 4g ουτε 3g στη vodafone ενω οι απαιτησεις δικτυου της vodafone cosmote κλπ αντιστοιχουν με αυτες του κινητου!εχω μιλησει με vodafone εχω παει στα καταστηματα τους ακρη δεν βγαινει μου λενε οτι φταιει το κινητο..υπαρχει καποια λυση μπορει καποιος να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αγορασα το letv 1s x500 και δεν εχω σημα 4g ουτε 3g στη vodafone ενω οι απαιτησεις δικτυου της vodafone cosmote κλπ αντιστοιχουν με αυτες του κινητου!εχω μιλησει με vodafone εχω παει στα καταστηματα τους ακρη δεν βγαινει μου λενε οτι φταιει το κινητο..υπαρχει καποια λυση μπορει καποιος να με βοηθησει?

Δηλαδή έστειλες μήνυμα ενεργοποίησης της 4g υπηρεσίας & δεν είχες αποτέλεσμα;

Επίσης έλεγξες από τις ρυθμίσεις αν είναι ρυθμισμένη η συσκευή στο 4g στα προτιμώμενα δίκτυα;

Edited by sotirisx
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έστειλες μήνυμα ενεργοποίησης της 4g υπηρεσίας & δεν είχες αποτέλεσμα;

Επίσης έλεγξες από τις ρυθμίσεις αν είναι ρυθμισμένη η συσκευή στο 4g στα προτιμώμενα δίκτυα;

 

φιλε μ αληθεια εχω κανει τα παντα μεχρι και καινουργια καρτα αγορασα nano (η προηγουμενη ηταν micro) και την εβαλα στη θεση 1 μηπως εφταιγε αυτο παρολο που η συσκευη μ υποστηριζει και τις 2 αλλα παλι τπτ..δν μπορω να καταλαβω μηπως ειναι τπτ θεμα rom που ειναι εγκατεστημενη στη συσκευη;εν τω μεταξυ ειμαι και καινουργιος στην κινεζικη αγορα να δω πως θα βγαλω ακρη..

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο ebay HΚ κ ηρθε με την ρομ (αν δεν τα λεω λαθος γτ ακομη τα μαθαινω) EUI

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sorry eui version 5.5.008s android 5.0.2

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από που το πήρες? Ποια room έχεις?

 

το πηρα απο ebay HΚ κ ηρθε με την ρομ (αν δεν τα λεω λαθος γτ ακομη τα μαθαινω) EUI

version 5.5.008s android 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!αγορασα το letv 1s x500 και δεν εχω σημα 4g ουτε 3g στη vodafone ενω οι απαιτησεις δικτυου της vodafone cosmote κλπ αντιστοιχουν με αυτες του κινητου!εχω μιλησει με vodafone εχω παει στα καταστηματα τους ακρη δεν βγαινει μου λενε οτι φταιει το κινητο..υπαρχει καποια λυση μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Το βασικό είναι , από ποια περιοχή κάνεις έλεγχο για να σου πιάσει 4g ή 3g ;

H περιοχή σου υποστηρίζει 4g ;

Στο αντίστοιχο thread με θέματα της vodafone , πιστεύω αν κάνεις την ερώτηση , θα σου απαντήσουν πιο συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη φιλε μ δυστυχως δεν ειναι θεμα vodafone αλλα συσκευης..γτ μες σε καταστημα της vodafone βγαλαμε τη sim και την τοπτοετησαμε σε samsung και κατευθειαν επιασε 4G..αλλα κ παλι δν ειδα αλλους που εχουν αγορασει το letv 1s x500 να ειχαν παρομοιο προβλημα με το δικτυο..γι αυτο λεω μηπως θελει αναβαθμιση να βαλω αλλη rom?
Link to comment
Share on other sites

Εγω τις τελευταιες μερες που διεμενα στην Θεσσαλονικη, 4g δεν ειδα πουθενα..βεβαια ειμαι με wind και δεν ενεργοποιησα τιποτα (βεβαια στο site της wind δεν αναφερει τιποτα, υποτιθεται λεει οτι ολες οι νεες σιμ ειναι συμβατες και ρυθμισμενες για 4g)
Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

το κακο ομως σε μενα με το letv s1 x500 ειναι οτι περα απο 4G οτι ουτε 3G εμφανιζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κακο ομως σε μενα με το letv s1 x500 ειναι οτι περα απο 4G ουτε 3G εμφανιζει με τα δεδομενα ανοιζτα παντα..

 

επισης αν το παω χειροκινητα για αναζητηση φορεα δικτυου μου εμφανιζει vodafone2G cosmote2G wind2G..

Link to comment
Share on other sites

το κακο ομως σε μενα με το letv s1 x500 ειναι οτι περα απο 4G οτι ουτε 3G εμφανιζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επισης αν το παω χειροκινητα για αναζητηση φορεα δικτυου μου εμφανιζει vodafone2G cosmote2G wind2G..

 

Από ότι γράφεις παραπάνω το πήρες από ebay uk δες μήπως δεν είναι συμβατός ο πομποδέκτης της Αγγλίας με τις συχνότητες 3G 4G της Ελλάδας. Επίσης στο ebay έχουν εμφανιστεί κρούσματα με μαϊμού κινητά γνωστών κατασκευαστών μήπως έπεσες θύμα απατεώνα ή αν το κινητό είναι μεταχειρισμένο δες μήπως είχε πρόβλημα από το προηγούμενο κάτοχο του.

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...